Как броите на колко месеца е бебето ви?

  • 12 058
  • 163
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 590
Бих казала, че бебето е на 5 месеца и половина. По принцип нямам навик да казвам "кара еди колко си..." или "в средата на еди кой си месец е...".
Ако например скоро става на 6 месеца, казвам "почти на 6".

# 31
  • Мнения: 596
5 месеца и половина

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Малииии, върху какви трудности умуваш  ooooh!

# 33
  • Мнения: 707
Можеш да кажеш на колко седмици е детето. А и 5 месеца +13 дни пак върши работа  Laughing.

# 34
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Въпросът беше следният- една мацка каза, че детето й е в проходилка от средата на 8мия месец, а то е на 7м и 13 дни.
Та от том тръгна всичко, иначе е ясно,че е на 7м и половина, но според мен е в средата на 7мия, не на 8мия месец.
В анкетата дадох друг пример, за де не обидя майката, с която спорихме, но тя е тук и очевидно не е засегната, така че разясних.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 558
Бебе на 5 месеца и 13 дни е в средата на 6-ия месец, защото е навършило 5 месеца и кара шестия.  Всъщност това е шестият месец от живота му нищо, че не е навършен. Не мога да разбера защо някои си усложняват живота ами не кажат както е тази майка примерно, че е на 7 месеца и половина.

# 36
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Леле,какви дебати!
Грешиш!
Значи брой-от 0 до 30 - 1 месец се кара.
След това той вече е навършен и започва да тече втория.Следователно правилно е да се каже,че дете на 5 мес. и 13 дни е навършило пет и кара шестия месец,демек е в средата на шестия си месец от живота.
Много си задълбала и съвсем се объркваш,почини малко и после ще ти се види ясно като бял ден,хаха.  Peace

# 37
  • Русе
  • Мнения: 2 354
5 месеца и 13 дни си е средата на 5 месец, и още няма навършени 6 за да се броят 6. newsm78 поне така мисля аз
и аз

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Можеш да кажеш на колко седмици е детето.

А, да! Съвсем да се качи на черешата  Crazy
Едва ли някой някога ще се заинтересува с такава точност на колко месеца е детето ти. Като те питат, казваш на 5 или на 6. Че било на и половина или без половина не знам някой да го топлят такива подробности  Tired

# 39
  • Мнения: 339
Аз мисля, че е в средата на петия. И  рожденните дни  така ги броя. Казвам че съм 30, примерно, а след като духна 30те свещи на тортата на рожденния ми ден -вече съм станала на 31  Mr. Green

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Явно много хора мислят по грешния начин...

# 41
  • Мнения: 438
Пет навършени, кара шестия.


Peace Кратко, ясно и точно!
Но иначе година и половина си е година и половина, а не две.Кара втората си годинка, но не  е навършило две.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 227
"нито едно от двете"
До като не навърши 5 м. казвам, че е на 4, ако ще и да е на 5 м. без 3 дни примерно. Лично аз броя навършени месеци и не приемам приказки от сорта "той/тя започна/влезна в ... месец" Лично мнение.

# 43
  • Мнения: 2 334
"нито едно от двете"
До като не навърши 5 м. казвам, че е на 4, ако ще и да е на 5 м. без 3 дни примерно. Лично аз броя навършени месеци и не приемам приказки от сорта "той/тя започна/влезна в ... месец" Лично мнение.


Точно Peace

# 44
  • Мнения: 1 674
Според мен е на пет месеца и половина Peace
а така Peace

Общи условия

Активация на акаунт