Как броите на колко месеца е бебето ви?

  • 12 047
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
5месеца и 13 дни е средата на 6-я месец т.е кара 6-я месец Peace

# 16
  • Мнения: 668
Какво има да му се брои?То си е на 5 месеца и половина почти,как 6те е на 6 като не ги е навършило

# 17
  • Мнения: 4 018
и аз съм се чудила, най-вече когато става дума за "уменията на бебето през примерно осмия месец"

Все пак - В средата на шестия.

Така, вървайки напред, ситгаш до средата  на 12-тия, когато си на 11 месеца и половина и после ставаш на годинка.  Laughing



Но, кагото чета етикети на пюрета, на повечето е ясно, че иде реч за навършени месеци
 

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Смятат се навършените месеци,например 5 и много хора казват "кара 6-ия",което означава,че още не го е навършило.Същото и за годините.За мен това е правилната логика.

# 19
  • Мнения: X
Казах ти го в другата тема,казвам го и сега.

Първо - въпроса ти е некоректен, разбира се, че всички броим навършените месеци, НО:

Ако питаш на колко месеца е бебе на 5м. и 13 дни - отговорът е на пет и половина, защото ги е навършило.
Ако питаш обаче кой месец кара - кара шестия, защото петия вече е изкаран.
Толкова ли е трудно.  Shocked

Прието е човек да казва възрастта, която е навършил, а не която кара и може и да не навърши.

И пак - навършило една годинка дете е на 1 годинка и кара втората. Нали не мислиш, че кара първата си година отново, след като вече я е навършило!

Така например ми отговори защо казваме, че сме 21-ви век, а сме 2008г., а не 2108г.  Mr. Green

Да не говорим, че 2008г. още не е приключила, ама не се водим 2007г.......... изобщооо, дълбоки води мътиш  Joy

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 14:51 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 1 014
Аз по принцип никога не бих използвала израза "в средата на n-тия месец". Обикновено казвам навършените месеци (години). Ако искам да съм точна добавям към навършените "и половина". Случвало ми се е да отговарям кой месец кара бебето на по-стари баби, които питат (изглежда за тях самите е важно коя година карат, така придобиват повече тежест пред младите  Wink). Тогава казвам например кара 6-тия месец, т.е. навършил е петия.
За протокола - гласувах за първия отговор.

# 21
  • Мнения: 408
Според мен е на пет месеца и половина Peace

и аз така мисля

# 22
  • Разград
  • Мнения: 518
На пет месеца и половина, кара шестия. Влязло е в него, но не е навършен.Thinking

И аз така смятам  Peace

# 23
  • Мнения: 2 807

Бебето е на почти 5 и половина месеца.

Вече е навършило 5, значи е започнало 6-ти.  Peace

# 24
  • Мнения: 105
Най-вероятно моя пост от другата тема те е накарал да пуснеш тази....но виждам, че мнението и на доста други мами съвпада с моето.

Бебе на 5м и 13дни е навършило 5м и кара 6-я т.е бебето е на 5м. и половина.

Що се отнася до броенето през бременноста - същата логика важи с пълна сила. Например ако попиташ жена, която е броени дни преди термин в кой месец е -  казва, че е в деветия мес...а всъщност  не го е навършила.

# 25
  • Мнения: 1 440
Бих казала на 5 месеца и половина.Но може да се приеме и в средата на 6 месец за правилно!

# 26
  • Sf
  • Мнения: 978
Пет навършени, кара шестия.

# 27
  • Мнения: 2 149
Средата на петия месец Wink

# 28
  • Sf
  • Мнения: 978
Средата на петия месец Wink

При условие, че пет години вече си ходила на училище, кой клас ще си сега? Нима пети?  Wink

# 29
  • Мнения: 191
Е това въпросче ме развесели!!!  Laughing Ами то е същото като с годините: Ако аз съм на 25, това означава, че съм навършила 25 години, но карам 26тата.
Бебе на 5 мес и 13 дни е бебе на 5 месеца и половина(навършени), което кара 6тия си месец и е в средата му. След 17 дни ще навърши 6 месеца. Разбирам кое те обърква: да кара 6тия месец и да е в средата му не означава, че детето е навършило(или е на) 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт