Празници идат, затишие цари, дали пък ОКТОМВРИЙКА няма да роди?

  • 12 887
  • 278
  •   1
Отговори
# 225
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Честити момиченца на мама КЛОТО,мама Сирма и мама Зори!!!

Поздравления на мама Арианка и Госпожицата за синовете!

Крисси,Честита годишнина!Дълъг и щастлив семеен живот Ви желая!

Ние сме си още 2в1.Днес продължавам с разместванията в спалнята,че да можем да се поберем ,вече трима! Wink

Момичета,трябва ми съвет относно даването на Вит Д на беби.Вчера една приятела тук ми каза ,че ще и пращат да дава на бебето си,защото зимните бебета,ако нашите ,няма къде да видят слънце и били по-застрашени с рахита....
А тука ,такова нещо не са и чували,така че всичко ще е на собствена глава и малко ме притеснява това,въпреки ,че има логика...
Помагайте!
Вие как мислите да процедирате?

Хайде чекаме още бебенцааааа!!  bouquet

# 226
  • Мнения: 42
Ей, голямо затишие!
Ще стане стршно след него май! Joy
А да ви попитам, че моята докторка хич не може да обяснява и нищо не и разбрах вчера! Какви документи освен направлението за хоспитализация трябва да се носят в болницата? Лична карта е ясно, друго?

# 227
  • Мнения: 95
А да ви попитам, че моята докторка хич не може да обяснява и нищо не и разбрах вчера! Какви документи освен направлението за хоспитализация трябва да се носят в болницата? Лична карта е ясно, друго?
Акт за граждански брак и изследванията ти от ЖК. Или поне така мисля. Моят картон си беше в Майчин дом и оттам си взеха каквото им трябва. Акта за брак ти трябва, за да не разхождат мъжа ти до Общината да записва бебето. С акт и лични карти в болницата можеш и ти да го запишеш.

Имам въпрос към майките с повече опит. Забелязах, че маслото, с което мажа Дамян след баня оставя петна по пелените и белите дрешки. Как се перат тези петна(със Сано не става, то май е ясно това)? Нааканото вече установих, че трябва да се запере предварително, иначе няма шанс да излезе. Дали и мазните петна ще излязат, ако се заперат предварително с домашен сапун? Helenka беше споменала нещо по темата, но не помня какво...

gale, на нас ни изписаха Vigantol Oil. Това е всъщност вит.Д, който се дава по 2 капки всеки ден от 20-тия ден до 2-годишна възраст на детето. Това казаха и двете педиатърки, при които ходихме.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 13:28 от barabina

# 228
  • Мнения: 42
barabinche, много мерси! То в направлението има вписани резултатите от изследванията и се надявам да не се налага да пращам мъжа ми в последния момент да ги взима от кукуто!
Значи да си добавя акта за брак/предполагам оригинала/. Кажи ти как си? Оправиха ли ти се проблемите с възпалението?
Хеленка, кажи и ти как си? Нещо беше притеснена от прегледа вчера, но не сподели. Всичко наред ли е?

# 229
  • Мнения: 11 189
Еха Simple Smile ей го и бебешорския дъжд от ясно небе  Heart Eyes

Няма да честитя поотделно, че ме е страх да не пропусна някого Simple Smile Чудесно е, че вече освен бебета си имаме и фотосесии с тях! Трикси, ти си като девойче от прогимназията на тия снимки Simple Smile Сигурно по нищо не личи вече, че някога си била бременна.

Групата за училище съвсем оредя - днес бяхме само аз и Галчето, и двете преносващи, и Майлили.
Апропо, от лекцията отговор на въпроса на Барабина - акушерката там каза, че бебето не се мажело с олио след баня, защото всичкото отива в дрехите, не в кожата! Мляко или лосион.

За вит. Д туй което аз знам е, че не може да се добавя ефикасно по химически път в организма. Това, че бебетата ни са зимни, не означава, че ще са рахитични. Всяка естествена светлина го синтезира, дори при облачно и лошо време.

# 230
Благораря че сте ни сложили вече на първа страничка само че родих секцио Rolling Eyes При нас коликите минават с colif.Намерих го случайно в аптеката докато чаках infacolic.Засега деиства много добре но е доста скъп.При нас коликите започнаха доста рано (около 6-тия ден) има ли и други мами с колики толкова рано?

# 231
barabina аз я мажя с олиото на себамед и нямам проблем с петна по дрехите

# 232
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Гале, и тука дават Витамин Д, само на летните бебета правят някой изключения. Почва се мисля след първия месец, а не веднага. Педиатъра ти трябва да каже това обаче.

Хеленке, аз ще раждам малко преди тебе, така че ако си ме заплюла за вестителка, запиши си телефона и на друга. Капучино, остави си телефона на Гери, да те добави на първа страничка като вестителка. Колкото повече сме, по-добре, че не се знае кой кога ще може да пише. Аз с компа ще ходя в болницата, но незнам доколко ще съм в състояние да пиша. Едва ли ще ми е много до форума и сигурно денонощно като хипнотизирана ще гледам бебко как спи. Crazy

Да ви кажа имам две познати, дето забременяха също инвитро горе долу с мене. Много съм учудена обаче на реакциите им. Едната твърди че не можела да гледа бебета, искала да работи и още от първия ден щяла да му наеме детегледачка. Тя роди оня ден и в болницата си искала хапчета за да не й слиза кърма въобще. Даже така важната коластра не желае да му даде. Shocked
Другата пък я питам вече започнала ли е с покупките и ми отговаря че това не я интересувало изобщо. Да се оправял бащата, тя нямала желание да обикаля и да пазари бебешки неща. Shocked Нейната работа била да му роди дете. Shocked
Тоя народ съвсем е изперкал явно. Ама точно от жени с инвитро не го очаквах. Дистанцирах се от тях, защото ми стана много болно и неприятно и явно сме пълни противоположности. Просто няма какво повече да си кажа с такива жени.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Спя ли още или съм права, че Енигма днес не се е разписвала тука? Някой знае ли нещо?

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аз да споделя за силиконовите зърна.
Туку що ги изпробвах и Никол ги прие поне за това ядене.
Моите са на НУК.
Малката пикличка ми разрани зърната и сега се мажа с Гармастан и чакам да ми мине.

Аз имам съмнения,че имаме колики но не съм сигурна.

Пуки тия жени направо ме изумяват с разсъжденията си.
Сякаш това е някакво досадно задължение ,а не най-голямата радост.
Луд нарад  ,ама наистина.

# 235
  • Мнения: 11 189
Пук, според профила си е била онлайн преди 40 мин.

А за разсъжденията - разни хора, разни идеали, нали сме чели книжки. Откак съм бременна обаче, като че ли ми се е засилил радара за хорските "изтрещявания"...

Чакаме и Шивани с отчет, тя нали на преглед отиде!

# 236
  • София
  • Мнения: 368
gale, на нас педиатърката ни изписа Вигантол от 20ия ден до 1 година по 2 капки за рахита!
Параход, благодаря ти за комплимента! Имам да свалям още 2 кг., за да достигна теглото си преди бременността, сега съм 48кг., а забременях 46кг, но и според мъжа ми по нищо не личало, че съм била бременна. Корема ми почти се прибра, нося стягащ клин! Ще изчакам да мине месец и се връщам в залата да подновя тренировките, спорта много ми липсва!
За мазането на бебка купих мляко за тяло на Себа мед, но понеже кожата и е много суха педиатърката препоръча да мажеме с преварен зехтин! Ще видя какъв е резултата, защото зпочнахме от снощи, но не оставя мазни петна по дрешките!
Сирма, ние сме с колики от 7мия ден!
Неди, дано ти мине скоро! Peace Какво те кара да мислиш,че имати колики, опиши симптомите!
Пуки, направо  #Crazy #Crazy #Crazy без коментар! Да не са се хващали на хорото щом не им се играе!
Марианка, хареса ли ти на лекцията?

# 237
  • София
  • Мнения: 183
Клото, Зори, Сирма, честити дъщерички!
Честит юнак на мама Ариана! 
Да са ви живи и здрави дечицата и да пораснат достойни хора!
Сирма, при септемврийките повечето бебета имаха колики веднага след изписването.

Криси, честита годишнина! Гледам много от вас имат термин около годишнината си

Сисилия, дано да може да родиш както искаш. Знам какво е до последно да си под въпрос. Дръж ни в течение!

Пуки, много хубава стая! Ама вие сте изкупили магазините бе  Simple Smile
Твоите познати направо ми събраха очите.  #Crazy И аз искам да продължа да работя (от къщи), но не и за сметка на детето.

Йеее, Честит Грахон Момчил на мама Тони! Смехотерапията явно води до добри резултати  Simple Smile

Нелка, прекрасна ви е госпожицата.  Heart Eyes Толкова е мъничка и сладка! И ние имаме такова гащеризонче със зайчето и ми стана още по-мило и любопитно как ли ще изглежда и нашата мома.
Инче, Криси спинка като малко ангелче.  Simple Smile Ама как само са се изпънали двамата мъже на спалнята...

Сиси, очакваме разказче! Сподели как се гледате, ако имаш време де!

Мими, чакаме снимки от изписването на Миро!

Както каза Параход, днес на лекцията бяхме в камерен състав. Поне се запознах с нея и Галето  Simple Smile
Нелка, много ми е хубаво сред хора и се надявам бебка да поизчака до термина, че да се почувствам и аз малко като бял човек. Иначе се прибрах изморена и с ужасно подути крака. Още елементарни неща ме омаломощават, но ми е хубаво, че мога да си подам носа навън  Simple Smile

# 238
  • Мнения: 217
Барабина, използвай обезмаслител Меглио за мазните петна, става и за яките на ризите на мъжете ни  Grinning

А иначе... може би лосион... Аз също съм взела олио, мисля, че за есенно-зимни бебета е по-подходящо, но ако цапа, ще купя лосион... И... ако извеждате бебетата вече, си вземете Крем за студ и вятър, че дори и в количките, може да им се отрази върху нежната кожичка. Ползвала съм на Бюбхен и съм много доволна, но има и на други фирми.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 152
Честито и на мама Арианка от мен! Да е живо и здраво!
Много хубаво име!  Heart Eyes

Гале, за витамин Д и аз ще кажа същото! Има два вида препарати: Вигантол и Деавит - капки. Аз съм давала Деавит по предписание на лекаря ни, но не се сещам колко време се даваха..  newsm78

Много странни хора има! (към Пуки) Но пък нали всичко се връща на този свят... Някой ден ще получат безразличието, с което са се отнесли към децата си...

Общи условия

Активация на акаунт