Успокояват и гушкат, дишат на смени - мама и тате са на породени - 21

  • 13 386
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 533
Отново много благодаря, много сте мили всички!  Hug
Смърф, не е нужно да работиш 6 месеца, защото законът дава право майката да избере кое е по-изгодно за нея. Ако декларираш, че желаеш да те обезщетяват на база доходите ти отпреди първата бременност, така ще те обезщетяват. Ако мислиш, че ще те осигуряват на по-голяма сума сега, върни се да поработиш. Само дано не давам пак грешни съвети, че аз все не съм разбрала, че са променили законите, пък те все са ги променили  Crazy, та дано не те лъжа в момента. Успех.   bouquet
Мадмоазел Шоколад, ние искахме малка разлика, пък тя дойде още по-малка.  Mr. Green Бях леко изненадана (мъжът ми повече и от мен де  Mr. Green) и малко стресирана, обаче не съжалявам - така е трябвало да стане, но това ще го разбера по-късно.  Laughing Успех и на теб!   bouquet

# 211
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи на какво си готова. Ако искаш да е по-лесно за децата може още сега да бременееш. Но ако искаш малко да си починеш и финансово е по-добре да изчакаш малко. С породените е изтощително точно заради малката им възраст.

# 212
  • Мнения: 2 722


Mademoiselle Chocolatе, може да не е лесно, но е много интересно - преди две теми дори имаше анкета и се установи, че май всички сме горе на черешата  Joy
Карчита, напълно е вероятно да е и от котката, но кято цяло аз не изключвам варианта да е от лошия софийски въздух, щом в Испания не е имала такива проблеми При мен се проявява софийска алергия изразяваща се в упорити кожни дерматити при Милен. В момента, в който си отидем на вилата, всичко изчезва.
smurf, в отчетните има майчинство - счетоводно и там може да получиш най-вярната информация валидна за момента. Екшъна е пълен, но си заслужава.

Аз след малко привършвам с трудовата смяна и се упътвам към домашния зоопарк. За съжаление пак няма да имаме асансьор и след около час входа ще е станал целия, защото по стълбите ще се придвижва щура компания от две пеещи хлапета и едно сибирско хъски  hahaha А след това ще спя и ще сънувам форума  Joy

# 213
  • Мнения: 1 461
В момента местонахождението ни е Добрич.При нас досега бяха кожни проблемите но сега са вътрешни  Sad.Днес се ядосах като заведох Галина на градина, едната госпожа в петък ми казва води детето нищо че кашля щом е алергична кашлица няма проблеми, а днес другата която беше в болничен досега ми казва че не я иска като спре да кашля тогава да я заведа  Twisted Evil, аз обяснявам че винаги ще кашля може малко но ще понакашля с триста зора я прие

# 214
  • Мнения: 5 391
Добро утро!

Днес нямаме ли остаряващи Wink

Ние с Дарена малко я позакъсахме, вчера искаха да влизаме даже в болница.
Намсикъв ларингит, береше душа горкото.
Стабилизирахме я, но чак след 3-та година щяла да го израсте, вероятно ще й бъде често усложнение при боледуване Confused

Айде, тичаме навън да търсим слънчице Grinning

# 215
  • Мнения: 643
Карчита и Фил  Hug недейте го закъсвайте, стискаме палци

# 216
  • Мнения: 535
Здравейте!
Честит рожден ден със закъснение на Хриси и Анту! Много здраве и щастливи мигове ви желая!   bouquet    bouquet    bouquet  
Фил, бързо оздравяване на Ената, както и на всички останали болнички. И ние сме между тях. Малко сополи, малко покашляне и растящ кътник на малкия.  Rolling Eyes
Майчето и баща ми и брат ми работят в сферата на полиграфията. Пиши ми, ако искаш, за какво става въпрос, като вид продукция и мисля, че ще могат да ти помогнат  Peace.
Марти, радвам се, че ще са ти разнополови децата.  Grinning
Mademoiselle Chocolatе, при нас и двете деца бяха планувани. Даже искахме да са с по-малка разлика, но не стана веднага  Grinning.
Карчита, много хубав аватар  Hug.

# 217
  • Мнения: 4 533
Фили, елате малко на морето да подиша малко йодни изпарения. Дано не боледува често от това, все пак.  Praynig
Кар4ита, и на твоята хубавица бързо оздравяване!  Peace

# 218
  • Мнения: 1 440
Здравейте,момичета!
Днес ни е първата родителска среща и познайте как ще се справим-трудно!Прабабата ще гледа децата в двора на градината,пък дано не полудее. ThinkingИ      да се надявам,че няма да продължим 2 часа. Crazy
Фил,Нати имаше проблем с ларингитите,дори стигахме до болница,не искам да се сещам какъв ужас беше,доста сериозно си е,но наистина го израстват.И важното е,да се вземат мерки веднага щом се появи лаещата кашлица!Бързо оздравяване на малката принцеса! Praynig
Карчита,дано и Галето по-скоро да спре да кашля! Praynig
smurf,ако някой ми беше казал колко е добре да си имаш две деца с малка разлика,сигурно щях да планирам точно така нещата.Трудно е наистина,но така е по-добре.По другите въпроси сигурно си видяла съответната тема.
От Галя кафето,за което благодаря!Пък от мен нещо за закуска!
Хубав ден!

# 219
  • Мнения: 2 722
Бини - закуската е точно по моите изисквания.  Peace
За лаещата кашлица и ларингита да напиша.
Милен беше така няколко дена - без температура, без зачервено гърло - само гласа му падаше и прилайваше. Личната ми изписа Хомеожен 9 - на два часа по една таблетка за смукане - за два дни нито кашлица, нито ларингит. Дано съм била полезна някому.

Моля за мнение и съвет - сигурно ще пусна и самостоятелна тема. Положението със смукането на палеца при Митко не се подобрява, напротив - става все по зле.
Измазах три шишета лют лак, слагах чорапи при заспиване, лепих лепенки, опитах се да го науча с биберон /всъщност от 9 месечен опитвам, ама не ще и не ще/.
Не става.
Захапката му се развали тотално, палците и на двете му ръце кървят.
Направи ми впечатление, че го прави, когато му се доспи или докато се чуди какво да предприеме /някои хора си бъркат в носа, но това е друга тема на разговор/
Приемам всякакви идеи - стандартни, нестандартни, само нещо да помогне.

# 220
  • Мнения: 5 391
Бини, мерси, наистина си е сериозно, за това реших да си взема инхалатор и при първите симптоми да действам.

Галя, и ,на теб благодаря, започнах да давам Хомеожен веднага като я чух, но за жалост не помогна, просто нещата се усложниха много бързо, за няколко часа и береше буквално душа.
Иначе аз го имам в нас, ползвам го и винаги ми е помагал.

# 221
  • Мнения: 1 461
Фил пробвай с хомеопатия ето вчера Галина кашляше през 5 секунди с магарешка кашлица тази вечер не е кашляла , на нас ни изписват ipeka 15 но е различно за всеки.Може да пробваш но е най добре да посетите хомеопат.На мен ми излиза малко скъпичко но пък за здравето на детето си струва действа по бързо от другите лекарства и антибиотици Hug

# 222
  • Мнения: 332
Анту, Честит Рожден Ден (на патерици) ами....пожелавам ти всички пожелания, които си получила да се сбъднат   Mr. Green
Мама Галя, леле и Хъски си имате (ама са много хубави кучета). За палеца, сещам се нещо, което една позната е приложила, когато малката е била на около 3 г., пробвай да сложиш Митко пред огеледало, и да му обясниш, че като си яде така палца, ще му се развалят зъбките, караш го да се озъби, и му казваш как ще стане, ако продължава да си го смуче. И така много пъти. Лошото е , че е навик, а палеца е винаги под ръка.
КАрчита, да не би да е от влажния въздух?За да сте си в Добрич, значи няма как да отдиете при таткото, но в  Испания е въздухът е доста по сух, от в Добрич. Питам и споменавам това, защото тук много деца страдат от астма, една от причните е влажния въздух, и я израстват. Т.е. не е точно астма, а някаква алергична кашлица. Дургото - имаме 2-3 деца ( с половинката  работим с деца) , които имат атопичен дерматит и казват, че отидат ли на почивка по Италия, Испания,Гърция, обривите изчезват веднага. Браво на Галина, дано да й помогне хомеопатията.

А този хомеожен става ли за бебета на 5 м.? Питам, ако някоя знае,или ако пише на опаковката. Тук хомеопатията изобщо не е разпространена, но ако става, ще питам в аптеката в най-близкия ни германски град, може и да го имат.

# 223
  • Мнения: 2 722
Aleksi единственото, което пише на хомеожен 9 за деца е в раздела дозировка - за деца под 1 година - таблетката се стрива и разтваря във вода преди прием.
Идеята за огледалото не е лоша, но самата аз съм доста лош визуален пример с моя страх от зъболекари, та не знам ще стане ли. Обаче ще опитам -  н момента съм на фаза - удавник за кламка се хваща.

# 224
  • Мнения: 385
Здравейте Hug!Толкова много се зарадвах като видях темата! Приемате ли новобранци в нея!  sohappyЩе ми бъде много драго да споделям опит и подкрепа тук, толкова необходими! Казвам се Надя  и заедно с татко Васко имаме две дечица, непланирани, но много желани family. Баткото е Мартин на 2 години и половина, малката е Яна на 8 месеца с разлика 1 год. и 10 мес. ! Ще следя с радост темата, дано малчуганите ме оставят малко на спокойствие, вие как се справяте с времето, на мен все ми е насвършване   hang      И моля ви се кажете става ли "по-лесно" с поотрасването на малчуганите ви, че дотук се поизпотихме, не че се оплакваме но.... Praynig Laughing

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 22:57 от chochka_nadik

Общи условия

Активация на акаунт