Добра фирма за изработка на кухня

  • 17 200
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
момичета виждам , че тази фирма Диалог, която коментирате има магазин само в Пловдив-а другаде работят ли  /Варна например/

а фирма Аделини да сте чували, нищо не изкарва гуглето Confused

Диалог знам, че работят и в софия, но за Варна не съм чула...предполагам, че не защото е доста далече

# 31
  • Мнения: 1 320
Нямах много време да чета и пиша...Все още съм до под кривата круша с всичко. Ядосвах се, ядосвах се с дизайнерите и им казах, че искам поне два варианта на това как ще ми изглежда апартамента, защото не мога да си го представя никак. Днес пак ще се обадя да им кажа, че ги искам тия варианти 3D, ако може Simple Smile. Иначе какво сътворих:
За кухнята - ходих в Чучулайн. Цени конкретно не получих, но и не очаквах. Момъкът ми хареса, сега обмислям дали да не им поверя цялостното изработване на всички мебели без дивана.
Открих фактура за кухнята, която имаме в момента-пдч плоскости с вратички от масив. Много е качествена и много я харесвам. Фирмата производител е ТС+. Ще ги посетя и тях за оферта. Само не мога да си представя как дървени вратички ще се вържат с лак за горния ред или нещо друго по-раздвижено, но се надявам и дизайнерката нещо да каже по въпроса.
Мисля още да намина и към Димат омега, а вероятно и още някой, може би ГТК.
Оказа се, че столовете и масата, които имаме са на Калигарис, също много си ги харесвам, но сега ще трябва да преглъщаме цените, защото ми се видя страшно там Simple Smile.
И понеже аз мисля за цялостно обзавеждане на апартамент, ето и останалите ми колебания:
Хол - диван от Коритаров или Валинор. Абсолютно равни изходни позиции и категорично не мога да избера коя от двете фирми да е. За шкафовете мисля да ползвам фирмата, която ще изработи кухнята. Както и за спалнята, де. Затова ми трябва читав производител.
Банята. Капарирах плочки в Булгрес. Снощи с ужас открих, че същите плочки ги има в един от номинираните интериори на Наш дом за 2007. Не знам това за добро или лошо е Simple Smile. В крайна сметка плочките за баня не са бутикова стока, не и в общия случай.
Та такива работи. Ако някой има някакви идеи по моите терзания - добре дошъл да ги сподели Simple Smile

# 32
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз ще поръчвам в Коритаров меката мебел. Казваш че са еднакви с Валинор..тях пък не съм ги преслушала, но лятото ходих в офиса на Коритаров ибях много доволна ..поседях на диваните - 2 имаше сам..жената беше много любезна и въпреки че и казах, че няма да поръчвам нищо тя ми отдели 40 минути и ми показа каталози, дамаски ,пълнежи  Peace

# 33
  • Мнения: 330
Мога да препоръчам кухните и обслужването на Кухни Ално - фирма ЕРЕА. Добре си свършиха работата и се съобразиха изцяло с желанията ни. Много държах на връзките между плотовете (под формата на буквата П ми е кухнята) да няма лайсни отгоре, все едно е излят плота. И цената им не е толкова висока за качеството, което предлагат.

# 34
  • Мнения: 928
Да, много са им "прилични" цените. Наскоро ходих да ги гледам - бяха с до 50% намаление мострите. Под 28 000 лв. кухня няма.

# 35
  • София
  • Мнения: 334
Ох, сега видях, че не ти е актуално  Embarassed Уф, че ядове си набрала, ама с право се ядосваш, тези дизайнери са се направили нещо на интересни Confused Успех с обзавеждането!  Peace


Препоръчвам нашата - "Цвети" (http://www.mebelicveti.com/). Не помня дали работят предимно с масив или изцяло масив, но ние поръчахме при тях и сме много доволни  Peace
Взеха размерите на място, изработиха мебелите за 2-3 седмици, изчакахме обаче още 1-2 седмици, за да се освободят монтажистите на фирмата и не съжаляваме  Hug Кухнята ни е масив, отлична изработка, няма грозни ръбове и дефекти, всичко е изпипано и красиво. Цените са отлични, доколкото аз мога да се ориентирам. Абе, доволна съм много! Ако те интересува масив, мога да ти покажа снимки  Wink

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 20:36 от julie.k

# 36
  • Мнения: 1 883
Да знаете в Димбо дали взимат пари за проект?И за колко време изготвят офертата?

# 37
  • Мнения: 330
Да, много са им "прилични" цените. Наскоро ходих да ги гледам - бяха с до 50% намаление мострите. Под 28 000 лв. кухня няма.
Моята е 10 хиляди заедно с котлони и фурна Сименс, последни модели. А кухнята ми е с бар плот и доста голяма, над 5 метра. Като сметнеш, че не взимат никакви пари за вземане на размери, транспорт (качват кашоните в къщи), монтаж на мебелите и уредите си заслужава. Пък и качеството е немско. И аз като ходих първия път видях мостри по 50 хиляди, но те са от скъпите им серии. Като направиха проекта цената падна под офертата от кухни Горене и кухни Рекорд и беше с 2 хиляди повече от офертата на квартален майстор с неговите не-малко компромиси. Да не говорим, че беше удоволствие монтажа, нещо което не мога да кажа за нито една друга фирма за мебели, врати, дограма и т.н. до този момент. Безплатно ми монтираха всички аксесоари, като идваха допълнително, понеже не си бях купила правилната лайсна.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 402
Да знаете в Димбо дали взимат пари за проект?И за колко време изготвят офертата?

Димбо не ми взеха пари за проект и за около седмица-10 дни ми изпратиха оферта на мейла и аз после отидох да си я обсъждаме.

# 39
  • Мнения: 1 883
Да знаете в Димбо дали взимат пари за проект?И за колко време изготвят офертата?

Димбо не ми взеха пари за проект и за около седмица-10 дни ми изпратиха оферта на мейла и аз после отидох да си я обсъждаме.

 HugПонеже прстранството ми е малко, та горе долу знам какво искам, но цветово не мога да се справя.Понеже  ми е на едно:кухня, хол и обособен кът за кабинет.Ще слагам нови мебели дано ми помогнат за цветовите решения.Че вече се отчаях. ooooh!

# 40
  • Мнения: 1 883
Да, много са им "прилични" цените. Наскоро ходих да ги гледам - бяха с до 50% намаление мострите. Под 28 000 лв. кухня няма.
Моята е 10 хиляди заедно с котлони и фурна Сименс, последни модели. А кухнята ми е с бар плот и доста голяма, над 5 метра. Като сметнеш, че не взимат никакви пари за вземане на размери, транспорт (качват кашоните в къщи), монтаж на мебелите и уредите си заслужава. Пък и качеството е немско. И аз като ходих първия път видях мостри по 50 хиляди, но те са от скъпите им серии. Като направиха проекта цената падна под офертата от кухни Горене и кухни Рекорд и беше с 2 хиляди повече от офертата на квартален майстор с неговите не-малко компромиси. Да не говорим, че беше удоволствие монтажа, нещо което не мога да кажа за нито една друга фирма за мебели, врати, дограма и т.н. до този момент. Безплатно ми монтираха всички аксесоари, като идваха допълнително, понеже не си бях купила правилната лайсна.
А може ли да покажеш снимки,че много ме заинтригува с цената и размерите?И колко ти взеха за проект и за колко време стана?

# 41
  • София
  • Мнения: 1 402
Да знаете в Димбо дали взимат пари за проект?И за колко време изготвят офертата?

Димбо не ми взеха пари за проект и за около седмица-10 дни ми изпратиха оферта на мейла и аз после отидох да си я обсъждаме.

 HugПонеже прстранството ми е малко, та горе долу знам какво искам, но цветово не мога да се справя.Понеже  ми е на едно:кухня, хол и обособен кът за кабинет.Ще слагам нови мебели дано ми помогнат за цветовите решения.Че вече се отчаях. ooooh!

Хората там са мили, разбират си от работата, ще ти помогнат. Имай предвид, че най-вероятно няма да могат да ти разпечатат дизайна, ще трябва да отидеш на място на техния си компютър, за да го видиш. Нормално е - всяка фирма за дизайн иска да се защити по някакъв начин - все пак можеш да го вземеш и да идеш при друга фирма с проект, изготвен от тях, и това не е коректно. Затова и повечето фирми искат и заплащане за проект, за да си гарантират покриване на свършената работа. Ама да не се отплесвам. Ако искаш само да пробваш различни варианти, изтегли си безплатната програма на кухни ALNO - много е лесна за работа и рендира цветове, перспективи, светлосенки относително добре.

# 42
  • Мнения: 1 883

[/quote]

Хората там са мили, разбират си от работата, ще ти помогнат. Имай предвид, че най-вероятно няма да могат да ти разпечатат дизайна, ще трябва да отидеш на място на техния си компютър, за да го видиш. Нормално е - всяка фирма за дизайн иска да се защити по някакъв начин - все пак можеш да го вземеш и да идеш при друга фирма с проект, изготвен от тях, и това не е коректно. Затова и повечето фирми искат и заплащане за проект, за да си гарантират покриване на свършената работа. Ама да не се отплесвам. Ако искаш само да пробваш различни варианти, изтегли си безплатната програма на кухни ALNO - много е лесна за работа и рендира цветове, перспективи, светлосенки относително добре.
[/quote]

Сега опитвам да направя нещо с ALNO, но ми се иска и професионалист да се изкаже.Ще отида в Димбо.
Мерси за инфото.  bouquet

# 43
  • Мнения: 1
Вчера бях ядосана и бях решила да не пиша повече по форуми, защото ме убвиниха в некомпетентност и не знам още какво, но смятам , че все пак искам да сподея опита си. От скоро се занимавам с архитектура(от 5 години-просто съм на 23) и имам няколко направени интериора.
Наскоро правихме една кухня в REA4, намира се на ъгъла на ул.Шипка и Канала. Нямат сайт, бях търсила, но ми я препоръчаха от доста сериозна проектантска фирма. Ако някой се интересува може да ми пише на k_marinova@bondart.eu  Mного доволна останах- беше малка кухня-3300лв.-ПДЧ, с механизъм само на едното шкафче и един малък конзолен, сгъваем плот, но пък качеството  и обслужването е много добро. Мога и подробности да пиша, но да не ставам досадна.
Преди половин година поръчвахме 2 кухни в "Сенсо", наистина не искам да описвам какво точно, но толкова много грешки и проблеми в една поръчка-не мога да поврвам. Половин година вече да ги коригират- нямам какво да кажа. И ако звучи непрофесионално, но просто съм възмутена.
Не обичам негативни изказвания за хора и фирми, но просто бях длъжна да кажа. Ако някой мисли , че имам с какво да му помогна- насреща съм.

# 44
  • Мнения: 1 320
Още малко събрано инфо от мен:
Питах на три места /засега/ за оферта и имам първата такава. За кухня с приблизителни размери 3м/1.5м, високи шкафове на горния ред /около 97 см/, фурна и миялна за вграждане, свободно стоящ хладилник с шкаф над него ми оферираха 5000 лв. Материалът е МДФ с естествен фурнир за долните шкафове и МДФ гланц за горните. Девойката каза, че е "натъпкано с механизми" и, ако премисля цената може да слезе надолу.

Ако някой се интересува от фирмата ТС+: В момента са на адрес "Шипка" 13, в един апартамент на първия етаж в първия вход на стара кооперация. Магазинът им на "Шипка" 5 се ремонтира в момента, но няма никакви, ама никакви знаци върху него, нито телефон, нито съобщение, нищо.

Имам питане към Кристина Маринова: Холът и кухнята ще са в едно общо помещение. Предвидено е да се сложи паркет в частта с хола и плочки в частта с кухнята и масата за хранене. Тези два къта заемат приблизително по равни части /50%/ от помещението. Искам да сложа первази /като паркета/ на пода на всички стени без тези зад кухненските шкафове, естествено. Та въпросът е какво правим, ако нивата на паркета и плочките не съвпаднат? Казаха, че се реже первазът, но ако е в някоя видима част ще стои грозно. Някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт