МАРТенската мама се вълнува-госпожица или господин в коремчето палува

  • 13 809
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Айрис добре дошла  Hug, сега ще ме затрудниш малко, защото нямаме дата 23-ти март  Wink (шегувам се рабира се  Grinning)
Аз си редактирах горното мнение ама незнам дали ще се върнете пак да го четете затова допълвам и тук: Купих подарък за бебето на кумата ми - едно много сладко одеалце с мече и ето такава активна бебешка гимнастика. Какво ви е мнението за активната гимнастика?

# 16
  • Мнения: 819
Аз мисля, че 1-во трябва да имаш доста място май  newsm78 за активна гимнастика, иначе сигурно е полезна, не знам, с дъщеря ми не сме имали такава.

# 17
  • в гората
  • Мнения: 25
 Здравейте момичета!fever  поздравления за оформлението на темата   bouquet.
 На мен ми излязоха резултатите от първите изследвания и всичко е наред, само дето съм си хванала малко гъби, но ще ги лекувам  Wink.Доки каза, че резултата от БХС е добър - ще го видя на 15-ти.А в сряда съм на втора ФМ, да видим там какво ще кажат  Peace.
 

# 18
  • Мнения: 2 495
fever, да си призная - това оформление ми харесва най-много от вс. досегашни! Напълно в тон с времето!
Абсолютно подкрепям Peace Браво за труда и старанието...ако имаше конкурс за най-добре оформена тема не се и съмнявам кой ще е победителя!  bouquet
Сега отивам да чета назад

# 19
  • Мнения: 3 621
И ние да кажем здравейте в новата тема и отивам да чета в старата

# 20
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Добе доша!   bouquet
Не се чака много, аз лично поседях 10-15 мин., зависи колко хора има, но час не се записва предварително.И да кажа - не е задължително да е на гладно/защото това сигурно ще е следващият въпрос  Laughing / Спокойно, няма страшно  Peace

Благодаря за инфото и топлото посрещане  Hug . Не ме притеснява боденето, а чакането на резултатите. Преди 6години нещата бяха съвсем други, какви временааа бяха  newsm27 /това в кръга на майтапа/ Ама аз съм си оптимист по подразбиране, ще казвам новините какви са.

Айрис добре дошла  Hug, сега ще ме затрудниш малко, защото нямаме дата 23-ти март  Wink (шегувам се рабира се  Grinning)
Аз си редактирах горното мнение ама незнам дали ще се върнете пак да го четете затова допълвам и тук: Купих подарък за бебето на кумата ми - едно много сладко одеалце с мече и ето такава активна бебешка гимнастика. Какво ви е мнението за активната гимнастика?

Благодаря Фивър, чаках да се появи такава мама, ама нейсе. Ще те потормозим с бебо, пък и доФтора го питах няколко пъти: не се ли получава 24ти, а той не, та не 23ти  Laughing . Чуден подарък си избрала, ще е много интересен за бебчето.

# 21
  • Мнения: 2 495
Аз си редактирах горното мнение ама незнам дали ще се върнете пак да го четете затова допълвам и тук: Купих подарък за бебето на кумата ми - едно много сладко одеалце с мече и ето такава активна бебешка гимнастика. Какво ви е мнението за активната гимнастика?
На мен ми харесва...ако е за подарък още повече-на една приятелка й бяха подарили активна гимнастика за бебето и беше много доволна. Peace
Исках да питам-имам спомен накъде към първите теми за мартенските бебчета си бяхме говорили за книги за бебета....тогава Весито(мисля че беше, не съм сигурна Embarassed) беше дала линк към една книга ама не се сещам как се казва...само си спомням че цената беше 50 лв.Ееее, убих се да я търся тая книга по книжарниците, ама нъцки #Cussing outВсъщност веднъж я видях в Пингвините, ама беше доста отдавна и сега вече я няма...Някой ако се сети за коя става въпрос да ми каже откъде да я купя онлайн... newsm78
Добре дошла на Айрисbouquet
Слънце, къде се губиш...? newsm78

# 22
  • Мнения: 819
Аз пък да питам буля Еля Joy къде изчезна, хм?  Laughing / да не е преуморена от първата брачна нощ, а   Wink /
И пак да питам - какво мислите за 2-етажните легла?Някой мисли ли за такъв вариант, когато са 2 дечица?

# 23
  • София
  • Мнения: 5 285
Фивър, благодаря, че си сменила термина ми  Hug

Да запитам, много ли се чака в Майчин дом за вземане на кръв и трябва ли предварително записване?

Без записване, както казаха и други. Става доста бързо, работното време е от 8.30 сутринта. На място се попълва жълта бланка-заявка, която ти дават от там. Носи се снимка - ехографска от макс. 3 дни назад - може да е от твоя си лекар, не е задължително да е правена в същата болница. Ако имаш лист от преглед, не е лошо да го носиш - моя го прибраха, защото бланката-заявка трябвало да е подписана от изпращания лекар, а, естествено, моята не беше, защото на място разбрах за пустата бланка. Трябват и разни размери на бебето: пише ги на снимката или на листа от прегледа. За това се сещам засега.
За резултат се ходи на същото място - ет. 14, но в друг кабинет, чакането зависи от това колко души са дошли на този ден за резултат Simple Smile Един господин излезе в коридора и се провикна "Кой е за резултат?" и това беше. Порови в една папка и ми даде листчето. Ако всичко е наред, отнема около 2 минути. Каза ми, че резултатът е чудесен и че това е всичко.

Желая ти успех, не се притеснявай, ако ти става зле при вземане на кръв, носи си шоколад  Peace

Целувки на всички  Heart Eyes

П.С. Имам странното чувство, че вчера усетих Точко, но не съм сигурна, приличаше на пулсации ниско в корема, но го усещах само на пълна тишина, затова си мисля, че може и да не е това
Embarassed

# 24
  • Варна
  • Мнения: 222
Купих активна гимнастика на момченцето си, когато беше на 5 месеца. Дали аз не уцелих момента или той просто не прояви интерес, но така и не я ползвах по предназначение. Използвах одеалцето с дрънкалките, когато започна да се опитва да пълзи и тогава се заиграваше с тях, но тези висящите, никога не им е обръщал внимание. Междувременно пък не спираше да си играе с подобни висящи играчки на свода на преносимата кошара в майка ми. А те бяха толкова смотани, изобщо не мислех да ги слагам.

За кошарата - купих точно такава, която става на легло, като се махне шкафчето и решетката. Като идея е супер, но изпълнението е ужас. Варненки, купих я от Образцов дом, имайте едно наум, ако си харесате дървена кошара от там. Обяснявам защо - от съвсем леко напръскване се отлепи самозалепващото фолио, едното чекмедже, което ползвам по-често се "издъни" за няма и 4 месеца, а вече година и два месеца по-късно, колелцата на чекмеджетата са станали многоъгълни и с триста зора отварям и затварям (да не кажа, че чекмеджето направо си е легнало на земята от едната страна). Половинката трябва да се включи да я оправи, ама и той едва намира време да ни види и да се наспи, жал ми е да го тормозя с ремонти.

И аз утре съм на преглед. Нашият тати винаги идва с нас и то не само, защото се налага, ами има и огромно желание да види бебето. Сега основната му задача по време на прегледите е да укротява "баткото", но винаги се вълнува повече и от мен като види малкото човече. Аз явно съм притръпнала и ми е достатъчно да ми кажат, че всичко е наред, не изпивам ехографа с поглед като първия път. И на мен утре ще ми вземат кръв за БХС, но честно казано за мен това е абсолютно безсмислено изследване, но ми влиза в пакета на ЖК и ще го направя така или иначе. Подозирам, че акушерката ще ме насмете за качените килограми, но вече съм й свикнала (от предния път) - за нея 2кг на месец са мнооооого, а аз си ги качвах по толкова без да имам никакъв апетит.

И ние с малкия сме в отбора на настиналите, но вече попреминава. Преди няколко дни на детската площадка дочувам разговор на майките на две дечица, които играеха до моето. Едната казва на другата - "На моето му тече нослето, но то е защото му никнат зъбки, иначе си е здравичко". А другата - "Ами то и на моето му никнат зъбки и тече нослето, но има и зачервено гърло и вече 6-ти ден сме на антибиотик". Вече близо седмица на антибиотик, а иначе й е здраво и нейното дете, от зъбките цялата работа... Много се ядосах, събрах играчките на малкия и си тръгнах. Да, но сме си лепнали някой бацил, още на другия ден започна да се проявява настинката. И на моето дете винаги му тече нослето като му никнат зъбки, не съм го затворила вкъщи, но никога не го водя при други дечица, да не говорим пък направо на детската площадка. И така де, сега си нося последствията от разходката тогава. А малкият ми се разсърди, че му прекъснах играта, започна да се тръшка и в крайна сметка той не можа да поиграе и той беше прибрания в къщи, че и се разболя за капак. Ох, много бях се ядосала тогава, но вече ми минава.

Fever, страхотно оформление, направо не мога да си представя каква играчка е това.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Белла тук съм но Митко е болен с антибиотиците сме и почти постоянно се занимавам с него. Затова ви оставям и лягам до него да се преспиваме.
fever кво да ти кажа, то е ясно  newsm10, а за подаръка ти отговорих на лични.

# 26
  • София
  • Мнения: 659
 Хоп! И аз да се намърдам в новата темичка.
 Dez, от нещата, които беше показала най-много ми харесва това от първия линк, мисля че на Cam беше. Кофата нещо не ми допадна - имам чувството, че вече се чудят фирмите какво да измислят. Но може пък и да е удобна - знам ли?
 Аз ваничка си имам и мисля само стойка да си взема за нея. Само не съм сигурна дали ще намеря, че нашата е купувана отдавна. Детето си го преобличах на креватчето, което съответно тогава беше вдигнато (с две нива е). Бях спокойна, че няма как да падне, а и на височина ми беше удобно, но пък аз не съм от най-високите.
 Nikita, аз не харесвам двуетажните легла. Дали, защото като бях дете братовчедка ми ме бутна от тяхното, но все си представям най-лошото. Ако не ви е много малка стаята има и доста други сполучливи решения, които също пестят място. Имаше преди една тема за детската стая и там имаше показани големи красоти. Поразрови се ако имаш време, а и аз ако открия нещо ще го покажа.
 Ники си има собствена стая с голямо легло, но все още не спи там, а при нас в спалнята на креватчето си. И той като сина на Elwing се буди по няколко пъти на нощ и обикновено накрая, рано сутринта идва и ляга при нас на спалнята. Един ден ми заяви, че ще отиде да си спи в стаята и ще остави креватчето за бебето, но аз докато не го видя няма да го повярвам, а нямам намерение да го насилвам. За бебока ако не се освободи креватчето имаме преносима кошара на две нива, която сега ползвахме само като ходехме някъде. Ще се наложи само матраче да вземем за нея и сме готови. Така че най-много от март месец да си имаме две дечица при нас в спалнята ама мястото как ще стигне незнам. Друг вариант е таткото да спи с баткото в неговата стая, а аз и бебока в спалнята, но ......като ни дойде до главата ще го мислим как ще стане.
 fever готина е гимнастиката  newsm10 . Аз също си купувах за Ники и той доста се занимаваше с нея. Слагах я върху спалнята и той там си играеше, а иначе като се сгъне и въобще не заема място.
 Добре дошла Айрис
 На моя малчуган за гърло му изписаха едни таблетки за смучене Исла касис и на тях пише, че стават и за бременни. С растителен произход са, с витамин С и нямат захар. На спрея за гърло Тантум верде също пише, че може да се ползва от бъдещи мамии кърмещи такива. Дано не ни се налага да ги ползваме, но е добре, че има и такива за в краен случай поне.
 И накрая да се оплача - аз вече почти от всичко получавам киселини. Като сесетя, че до края все ще е така направо ми призлява.
 
 

# 27
  • Мнения: 980
И аз да се вредя в темичката

Никита, ние мислихме за двуетажно легло, но Яни ни е още много малка и ме е страх да няма полет от високото. Confused Засега ще пасуваме, но и ние се чудим къде да сместим новия член на фамилията.  newsm78 Даже се пошегувах с малката и й казах, че вече е голяма и да види да се изнася, а тя ми се ухили и каза: "Ба!"  Mr. Green Май ще се гледаме минимум до университета  Thinking Joy

За ваничката- според мен анатомичните са най-удобни. Бебчо си лежи, подритва и не може да потъне и да се изхърлузи във водата. И със стойка! Щото всяка вечер да се кланя човек пред коритото като ходжа при Байрам си е доста изморително. А и аз започнах да мога да клякам и да се изправям сама някъде 2-3 месеца след раждането.  Embarassed

И нал съм компетентна и да си кажа  Mr. Green Активната гимнастика е симпатично нещо. Яни я загледа на няколко пъти и това беше. Сега като поотрасна я набара и падна голяма игра с нея. Половин ден я влачи с проходилката и й дърпа играчките.  Grinning

Таз вечер милото ми подсвирква нещо. Поглеждам го аз сериозно и назидателно, а той пак подсвирква и подвиква:"Пуфи, Пуфи!"  Shocked А то ми се накъдрила косата от банята и като си връткам коремчето и човекът си направил асоциации  #Cussing out А аз все се надявах да му се виждам секси...  bowuu

# 28
  • София
  • Мнения: 5 758
tedsan , много обичам да те чета  Joy Hug
Активна гимнастика и ние ползвахме за кратко, също я слагах на спалнята, като разбира се седях до него, защото има вероятност да тупне на земята.  Crazy
Ivema, леглото на сина ми все още си е добре. Като чета при вас какво е  ooooh! БХС иначе наистина е безсмислено, но стана много модерно да се прави.  Rolling Eyes И аз не знам защо д-рите напъват да се тестваме. Освен да водят статистики някакви, до колко са познали с прогнозата Thinking
veroniki, и аз обмислям варианта с преносимата кошара. Но не знам дали синът ми няма да иска да ляга при бебето  newsm78 , все пак си е свикнал да е Негова.  Crazy
За двуетажните легла - рано ни е още. Иначе съм го мислила и това.
Болничките да оздравяват бързо!  Praynig Peace
Лека нощ!  Heart Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Тази вечер съм нощна птица  Grinning. Чакам мъжа ми да се върне от София и си е забравил ключовете.
И нал съм компетентна и да си кажа  Mr. Green Активната гимнастика е симпатично нещо. Яни я загледа на няколко пъти и това беше. Сега като поотрасна я набара и падна голяма игра с нея. Половин ден я влачи с проходилката и й дърпа играчките.  Grinning
tedsan смях се от сърце на тези няколко реда  Joy Joy Joy. Надявам се подаръка да се хареса на момченцето на кумата ми, ако не здраве да е.
Ivema мерси за разясненията относно кошарата. Само всичко да е наред, имам познат дърводелец и съм сигурна, че ще ми направи такава каквато искам.

Общи условия

Активация на акаунт