МАРТенската мама се вълнува-госпожица или господин в коремчето палува

  • 13 892
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 361
здравейте  bouquet
аз от днес съм на работа и до сега приемах поздрави. Кофтито е, че са ми преисталирали компютъра и сега си качвам някой програмки.
Лек и усмихнат ден  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!
И аз будувах нощес, но не по собствено желание  Tired Confused
Аз пък четох във форума за една мама, която бременна си е правила някаква животоспасяваща (както я беше нарекла) операция на шийката на матката и е нямало никакъв проблем. Освен това сега си има и друго бебе. Така че всичко е индивидуално. Все пак - дано не се налага!  Praynig
За спането в друга стая - обикновено така смятат наистина тези, чакащи първо дете  Simple Smile Казвам го с най-добри чувства, сега да няма обидени.  Hug Аз също се бях запънала по едно време, че няма да позволя и в нашето легло да спи, но и това стана, макар и не за цяла нощ. Но сънят ми е много ценен.  Blush  Grinning

# 77
  • Мнения: 74
Привет, приятно ми е да се запознаем Simple Smile, от вашия отбор съм. За протокола: 2ра бременност, имам син на 8 год.
Сутринта бяхме на преглед и засега всичко е о. к. Имам въпрос: какви мултивитамини пиете, кои са добри без оглед на цената, защото док. ми каза да си избера някакви и да вземам. Изследванията на кръвта са ми чудесни. С предишната бременност вземах Матерна, но сега може би има нещо по-добро?

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте  Hug
Щях да кажа Добро утро, но докато ви изчета (понеже и работя едновременно) и то станало обяд  Laughing

Днес се обадих да си запиша час при АГ за 13-ти, но вече били свършили часовете, та чак за 20-ти успях да се вмъкна. Чудя се сега дали да не запиша и час за 3Д ехограф за края на октомври, че току виж и там свършили часовете. Пловдивчанки, вие ще ходите ли на 3Д и къде?

poli+ , това все едно аз съм го писала. През нощта Руми така ни тормозеше с коликите - от 9 ден до 6 месец ни мъчеха, не спеше, ако не е в ръцете на някой и даже си спомням, че за да не заспя пусках ТВ и гледах по Нова+ Биг Брадър, нямаше какво друго да гледам, а там всички спяха ... и аз едвам си държах очите отворени. Понякога пък решаваше, че след нощното хранене, не иска да спи и пак така. После й се възпалиха ушите и от болката пак не можеше да спи и айде пак на ръце. Иначе аз още като бременна си виках "Никакво гушкане и люшкане на ръце, ще спи в леглото" Naughty Да, ама не. Едно си мислете сега, но малкото човече си има собствено мнение и може да ви обърне плановете на 180 градуса  Laughing
Леглото на бебето го бях сложила в спалнята, но не до нашето легло, а в другия край (на 2 метра от мен). Бях чела, че бебетата свикват да усещат дишането (ако щете хъркането) на майката и таткото до тях и после това им пречи да бъдат отделени. Затова - възможно най-далеч, обаче на 3 месеца като почна да се обръща от гръб по корем и да забива главата в дюшечето, умирах от страх да не се задуши, постоянно ставах да я проверявам. Не искаше и да си сложи главата настрани, голям инат е от бебе  Mr. Green Към 5 месец пък почнаха и зъбите, а на мен вече ми беше писнало да ставам по 5 пъти на вечер и я долепихме до спалнята, а аз само се надигах през нощта и така. Като стана на 1 год. вече я отделихме, и макар свекитата да недоволстваха пак, нямаше никакви проблеми и получихме поздравления.
И не на последно място, ако прочетете някои статии за синдрома на внезапната смърт при новороденото (СВСН) едва ли ще сте толкова смели да отделите бебе в другата стая. Аз лично постоянно се ослушвах - диша ли, не диша ли, но може би това мое притеснение идваше и от усложненото раждане и последвалите проблеми с бебето. Все пак има доста по-спокойни майки, познавам една, която си зарязва бебето по 1 час и ходи на солариум и да пазарува  Shocked. Всякакви ги има - всеки сам си преценява за себе си.
Elwing, съчувствам ти, малчо болен ли е или зъбките го мъчат (нещо съм пропуснала да прочета  newsm78). Дъщеря ми също има периоди на безсънни нощи, сутрин си поспива до 9-10, а аз да му мисля, като ходя на работа.  Tired Сънят на една кърмачка е много ценен, на мен много ми липсваше. Сега тъкмо понаваксах и айде пак наново  Laughing
Чао мамчета и лек ден   bouquet

# 79
  • Мнения: 70
За спането в друга стая - обикновено така смятат наистина тези, чакащи първо дете  Simple Smile Казвам го с най-добри чувства, сега да няма обидени.  Hug Аз също се бях запънала по едно време, че няма да позволя и в нашето легло да спи, но и това стана, макар и не за цяла нощ. Но сънят ми е много ценен.  Blush  Grinning
Няма за какво да се обиждаме, то затова сме тука да споделяме кой какво мисли. Съгласна съм с вас че зависи от детето и от състоянието му във всеки един момент. Само казах че виждам че е възможно, а не невъзможно и ми се иска колкото и на нас ни е възможно да го свикваме отделно. Пък и на него може да му е по-добре с оглед на това че някой път мъжа ми хърка  Joy Е аз сега не го и чувам, защото си спя много дълбоко ама като сме се събирали с други хора му го казват. Може и само когато са си пийнали ракийка и няколко бирички  Mr. Green
Ами те плановете за всичко са предварителни, никой не може да каже как точно ще му протече бременността, раждането или после отглеждането на детето. Така че времето ще си покаже  Peace
Добре дошла на новата мама Мечо Пуух лека бременност   bouquet

# 80
  • Мнения: 3 621
Здравейте и от нас
Яница честита ви квартира, Мечо Пух добре дошла при нас, и леко бременеене.
Ние с бебчо ви пожелаваме хубав ден и отиваме да поработим малко  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 5 795
Добре дошла на Мечо Пух и от мен!  Hug
Катерина78 , нямам представа защо е така, но никога не му е бил спокоен сънят.  Tired Естесвено, в период на зъбоникнене, болест или някава по-силна емоция, е още по-неспокоен. От зъбите чакаме последните кътници, за да направим 20, ама те растат до 3-тата год, така че  ooooh!
Яница, разбира се че е възможно да спи отделно!  Hug Една колежка дори ме е казвала, как го оставяла понякога по цяла нощ, а тя ходела на гости, с идеята че каквото зависи от нея го е направила - нахранила го е, преобула го е, всичко друго би било рев от глезотия  Shocked Зависи колко си спокоен и ти. Аз лично не съм и също съм гледала дали диша или не, като се утиши за по-дълго време  Crazy А това за свикването и научаването - в повечето случаи, дори и да не ни се иска, те ни превъзпитават, не ние тях. Особено в началото, когато всеки плач е сигнал за нещо, а не е каприз.

# 82
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен,
annabell, мен също много ме сърби кожата, само се драпам... ужасно е... уж се мажа, ама май не помага особено. Сигурно кожата се разтяга... Мисля, че и други момичета бях споделили, че ги сърби кожата. Дано мине скоро!
heli_heli, радвам се за хубавите новини от прегледа. Моите прегледи също минават малко бързо и аз малко съм разочарована... Ти къде ходиш?
DiVeNa, радвам се и за твоя преглед!  Hug Сега вече ще чакаме с нетърпение ФМ, нали? Simple Smile
зелено човече, и аз съм чувала, че най-добре било на лявата страна да се спи, ама честно казано хич незнам защо. Готвите ли се вече за голямото местене? Люлинчанки те чакат с нетърпение, не го забравяй!  Hug
Аз да ви се оплача, напоследък хич не мога да спя... само се въртя и бодувам поне по 1-2 часа, а после сутринта съм като пребита... Много ме уморява и изнервя това, ужасно е...Съвети?
Elwing, мерси за отговора. Мебелната я знам, да Simple Smile А вие вашето от "Мартис 93" ЕООД ли го купихте? И сте доволни, нали? Смисъл, здраво си е още?
Janitsa, честито за новата квартира, много щастие и любов там, и леко местене!
Мечо Пуух, добре дошла. Аз витамини не пия, доки каза, че има достатъчно плодове и да си хапвам от тях.  Peace
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.   Hug

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз пък четох във форума за една мама, която бременна си е правила някаква животоспасяваща (както я беше нарекла) операция на шийката на матката и е нямало никакъв проблем. Освен това сега си има и друго бебе. Така че всичко е индивидуално. Все пак - дано не се налага!  Praynig
За спането в друга стая - обикновено така смятат наистина тези, чакащи първо дете  Simple Smile Казвам го с най-добри чувства, сега да няма обидени.  Hug 
Elwing аз не съм от хората, които се засягат толкова лесно. Все пак наистина тук сме се събрали да споделяме мнения и всеки има право на своето  Hug. Също така не съм и от тези, които си въздържат коментарите за неща които имат значение. Разбираемо е майките, които вече сте с по едно или повече деца да имате различно виждане за нещата.
В този смисъл не мога да въздържа възмущението си от майката, която оставя бебето си и ходи на солариум или на гости  Shocked. Ще бъда директна - за мен тези жени са абсолютно безотговорни и може би за тях детето е някакъв предмет или просто са се отчели и те, че са родили.
Относно операцията естествено, че ако животоспасяваща е задължително да се направи. Но ако има възможност да се отложи във времето и шансовете са 50/50, е по добре да се отложи.
Искам да подчертая, че всичко написано по горе от мен си е в рамките на добрия тон  Hug
Мечо Пуух добре дошла при нас, напиши термина си на лични, за да те включа в списъка.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 795
Искам да подчертая, че всичко написано по горе от мен си е в рамките на добрия тон  Hug
Hug От теб не очаквам нищо по-различно от добрия тон!  Hug    bouquet Надявам се са разбрани и моите изказвания като добронамерени!  Hug
Относно това дали майките, чакащи второ са по-спокойни и гледат на нещата по друг начин - може и така да е, но всичко си зависи от човека. Аз съм си паника по принци. Сигурна съм, че има по-спокойни от мен първескини (ще ме извинявате за думата, хич не я обичам, ама за по-кратко...) Сега просто установявам че преди съм се тревожела за съвсем различни неща, в сравнение с тази бременност.  Hug

# 85
  • Мнения: 70
В този смисъл не мога да въздържа възмущението си от майката, която оставя бебето си и ходи на солариум или на гости  Shocked. Ще бъда директна - за мен тези жени са абсолютно безотговорни и може би за тях детето е някакъв предмет или просто са се отчели и те, че са родили.

Напълно съм съгласна с теб. Мисля че въобще не ставаше въпрос за такива едни "майки" като обсъждахме темата за отделяне на децата. Аз също се възмущавам, а и се чудя на спокойствието на тези жени, пък и мъжете им къде гледат че позволяват такова отношение. Мисля че са рядкост тези случаи, или поне се надявам #Cussing out

# 86
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 489
Чудя се за причината   Thinking  , която те кара да отделиш детето още от новородено малко?
Не се сещам, за сега  ooooh!

# 87
  • София
  • Мнения: 5 795
За мен това също не е нормално, или поне аз не бих го направила. Но всичко зависи и от майката, и от детето. С моето просто е невъзможно. Той вчера сутринта пищя като заклан, затова че излезнах от нас, за да ми взимат кръв и го оставих с баща му  Shocked Но това вече си е глезотия.

# 88
  • Мнения: 70
Чудя се за причината   Thinking  , която те кара да отделиш детето още от новородено малко?
Не се сещам, за сега  ooooh!

Не мога нищо да кажа, тъй като нямам дете. Виждам че много мами се шокираха заради "отделянето" на детето. Ама за какво отделяне говорите. Вие така или иначе не стоите да го гледате през цялото време докато то спи. Пък и при  кърмене на всеки 2-3 часа за какво отделяне говорим. Става въпрос да си спи в креватчето малко по далече от твоето легло примерно, нали има бебефон.
Аз също имам тези притеснения предвид че сега като заспя не чувам дори ако се хърка до ухото ми, а как ще чувам детето като плаче. Но всички които си имат бебчета ме успокояват че след като се роди бебо нещата се променят, като че майката се настройвала на честотите на бебо. Дано да е така както казват. Ама аз съм твърдо решена да си взема бебефон за всеки случай.

А да ви споделя което друго мен ме шокира. Лятото имахме гости с момченце на 2 години. Не знам как така се е привързал тоооолкова много към бащата ама чак в тоалетната влиза с него. А ако не го пуснеш да влезе пищи като че го колят. И те искат не искат го пускат. Ами ние с мъжа ми се смеехме че е малък воайор, ама иначе не мисля че е това е добре  newsm78

Май ще е доста трудно да нацелим златната среда  #Crazy

# 89
  • Мнения: 481
...................................
А да ви споделя което друго мен ме шокира. Лятото имахме гости с момченце на 2 години. Не знам как така се е привързал тоооолкова много към бащата ама чак в тоалетната влиза с него. А ако не го пуснеш да влезе пищи като че го колят. И те искат не искат го пускат. Ами ние с мъжа ми се смеехме че е малък воайор, ама иначе не мисля че е това е добре  newsm78

Май ще е доста трудно да нацелим златната среда  #Crazy
ето това вече е детска глезотия - не потребност, нито нещо, което е добро за детето. Аз не бих допуснала такова нещо да продължава - мисля,че тук е от значение възпитателната роля на семейството. Не казвам, че така са го възпитали - но това е вреден навик, който трябва да се отучи Peace

А по въпроса за майките, дето оставят бебетата си да спят, докато те "купонясват" - наистина не ми го побира ума  ooooh!

Катерина78 - аз където ходя (на частен гинеколог) ми казаха,че апарата бил 3D. Аз не разбирам разликата м/у 2D и 3D, но виж за 4D я знам Laughing. Още не сме видели пола обаче.

Общи условия

Активация на акаунт