Натурална козметика

  • 108 087
  • 285
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 223
М/у другото, някой замислял ли се е, че всяка тубичка "натурална BIO козметика" е едно живо негърче по- малко?.. Щото то от някъде идва и като отива мангото в органична козметика, не отива на трапезата на 3 - 4 семейства...
Извинявам се, но за втори път се изказваш адски неподготвена в темата!
Все си мисля, че ако човек незнае нещо първо трябва да попрочете, а не да "ръси мозък"!
Колкото и някой да е расист и да смята негърчетата за прости, то все пак надали ядат на мангото и костилките!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Mango_oil
Ето го и текста, ако трябва ще го и преведа:
Mango oil is an oil fraction obtained during the processing of mango butter. Mango oil is a seed oil extracted from the stone of the fruit of the Mangifera indica.

# 61
  • Мнения: 1 223
Аз пък използвам био козметика на една английска фирма, казва се Essential care и съм много доволна. Има ги в един магазин в Лозенец на площад Журналист, казваше се Биомаг или нещо подобно. Имат сайт www.organic-bg.com
Продуктите са истински!

# 62
  • Мнения: 1 223
Ползвала съм Локситан, Боди шоп, Nuxe - не съм, НО нито една от тях не е БИО, ОРГАНИК или каквото там искате.
Не съм ползвала такава козметика досега, но страшно бих искала.
Тези гореизброените са тъпкани с парабени, което е най-гнусния и опасен консервант, е какво му е биото тогава. Локситан залагат на суперлативи и много парички отиват з ареклама, затова и продават. Но не са това за което се представят, въпреки, че продуктите които ползвах ми харесаха, те са по-малко натурални от която и да е козметика може би. Stop
Ще изровя съставките на някой продукт, да покажа какво имам впредвид.
Plante System ме заинтригува, незнам нищо за тези продукти и трябва да пробвам нещичко
Локситан не е натурален, но мисля Нюкс и Веледа са, Доктор Анушка или как беше също.
Има сертифициращи организации за тази работа, другите просто експлоатират идеята.

# 63
  • Мнения: 337
Човек не знае какво да купува вече, отвсякъде те залива информация за био продукти в мръсния свят в който живеем и много фирми използват, това което искат да чуят хората, за да печелят.
А откъде мога да си купя Plante system? Thinking

# 64
  • Мнения: 231
Ползвала съм Локситан, Боди шоп, Nuxe - не съм, НО нито една от тях не е БИО, ОРГАНИК или каквото там искате.
Не съм ползвала такава козметика досега, но страшно бих искала.
Тези гореизброените са тъпкани с парабени, което е най-гнусния и опасен консервант, е какво му е биото тогава. Локситан залагат на суперлативи и много парички отиват з ареклама, затова и продават. Но не са това за което се представят, въпреки, че продуктите които ползвах ми харесаха, те са по-малко натурални от която и да е козметика може би. Stop
Ще изровя съставките на някой продукт, да покажа какво имам впредвид.
Plante System ме заинтригува, незнам нищо за тези продукти и трябва да пробвам нещичко
Локситан не е натурален, но мисля Нюкс и Веледа са, Доктор Анушка или как беше също.
Има сертифициращи организации за тази работа, другите просто експлоатират идеята.
Съвсем случайно си купих едно кремче на Веледа бебешко с невен , и понеже съм със смесена кожа и ми мазнееше повечко реших да го ползвам за ръце,  не съм наясно доколко са натурални съставките му , но омекотява кожата и определено действа добре .
А освен бебешки  имат и крем за лице със ирис, ще се постапая да пусна състава му в другата тема за коментар  Peace
А кремовете на NUXE са натурални , но е много неприятно това ронене от лицето , CI го обясни в другата тема .

# 65
  • Мнения: 776
А откъде мога да си купя Plante system? Thinking

В аптеките и козметичните салони, които работят с марката Peace

# 66
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Ами аз лично не съм твърдяла, че са органик или био, мен напълно ме задоволява това, че поне 80% от съставките им са естествени. Нека по-запознатите кажат, но според мен парабените не са най-голямото зло, което се използва в козметиката. Според мен доста се преекспонира с вредата точно от парабените, но факт е, че многото материали, които прочетох по въпроса ме накараха да сменя козметиката си с такава, която не е 99% само химия, аромати, консерванти, оцветители и т.н. не е агресивна и е богата на различни естествени продукти. 100% натурална козметика може да бъде само забърканото в хаванче вкъщи  Peace

cotton4e Plante system разглеждах подробно в аптека 'Адонис' срещу болница 'св Иван Рилски' имаха всички продукти от каталога
илиянка77 тъкмо пробвах един тестер с овлажняващия им крем с рози - не е лош, но повече подхожда за лятото, лекичък е. А ми направи впечатление, че много странно ми стяга кожата - това дали е търсен ефект  newsm78
gevestra изнтересни изглеждат продуктите, но аз съм на принципа око да види, ръка да пипне  Laughing Рядко си купувам нещо, преди да съм ползвала тестерче от него, все пак не са много евтини продуктите от този клас.

Веледа имат ли някъде каталог из интернет, да го разгледам? В аптеките ли се продават, май досега не съм им срещала продуктите  newsm78

# 67
  • Мнения: 1 095

Веледа имат ли някъде каталог из интернет, да го разгледам? В аптеките ли се продават, май досега не съм им срещала продуктите  newsm78

http://www.bio.bg/index.php?p=128&l=1&ord=0,1,0,0
http://www.framar.bg/product.php?cat=%CA%CE%C7%CC%C5%D2%C8%CA%C0 … C2%C5%CB%C5%C4%C0

# 68
  • Мнения: 1 223
Ами аз лично не съм твърдяла, че са органик или био, мен напълно ме задоволява това, че поне 80% от съставките им са естествени.
От естествен произход, най-вече растителен. 100 % естествени са само студено пресованите масла, екстрактите вече мааалко по-различни и т.н., но в това няма нищо лошо.
 
Цитат
Нека по-запознатите кажат, но според мен парабените не са най-голямото зло, което се използва в козметиката.
Абсолютно съм съгласен. Все пак ако говорим за среден и по-висок клас козметика, е редно да са други.
Цитат
Според мен доста се преекспонира с вредата точно от парабените, но факт е, че многото материали, които прочетох по въпроса ме накараха да сменя козметиката си с такава, която не е 99% само химия, аромати, консерванти, оцветители и т.н. не е агресивна и е богата на различни естествени продукти.
Цитат
100% натурална козметика може да бъде само забърканото в хаванче вкъщи  Peace
Зависи според кои изисквания - според твоите е така;
 според тези на сертифициращите организации в Европа - тези плюс много други.

cotton4e Plante system разглеждах подробно в аптека 'Адонис' срещу болница 'св Иван Рилски' имаха всички продукти от каталога
илиянка77 тъкмо пробвах един тестер с овлажняващия им крем с рози - не е лош, но повече подхожда за лятото, лекичък е. А ми направи впечатление, че много странно ми стяга кожата - това дали е търсен ефект  newsm78
gevestra изнтересни изглеждат продуктите, но аз съм на принципа око да види, ръка да пипне  Laughing Рядко си купувам нещо, преди да съм ползвала тестерче от него, все пак не са много евтини продуктите от този клас.

Веледа имат ли някъде каталог из интернет, да го разгледам? В аптеките ли се продават, май досега не съм им срещала продуктите  newsm78

# 69
  • Мнения: 1 223

Веледа имат ли някъде каталог из интернет, да го разгледам? В аптеките ли се продават, май досега не съм им срещала продуктите  newsm78

http://www.bio.bg/index.php?p=128&l=1&ord=0,1,0,0
http://www.framar.bg/product.php?cat=%CA%CE%C7%CC%C5%D2%C8%CA%C0 … C2%C5%CB%C5%C4%C0
Ето от тук обикновено се почва:
http://www.bio.bg/index.php?p=84&l=1&id=723
По целия свят е било така - първо стартира сертифицирането на храните. После идва ред и на козметиката.

# 70
  • Мнения: 1 223
Ползвала съм Локситан, Боди шоп, Nuxe - не съм, НО нито една от тях не е БИО, ОРГАНИК или каквото там искате.
Не съм ползвала такава козметика досега, но страшно бих искала.
Тези гореизброените са тъпкани с парабени, което е най-гнусния и опасен консервант, е какво му е биото тогава. Локситан залагат на суперлативи и много парички отиват з ареклама, затова и продават. Но не са това за което се представят, въпреки, че продуктите които ползвах ми харесаха, те са по-малко натурални от която и да е козметика може би. Stop
Ще изровя съставките на някой продукт, да покажа какво имам впредвид.
Plante System ме заинтригува, незнам нищо за тези продукти и трябва да пробвам нещичко
Локситан не е натурален, но мисля Нюкс и Веледа са, Доктор Анушка или как беше също.
Има сертифициращи организации за тази работа, другите просто експлоатират идеята.
Съвсем случайно си купих едно кремче на Веледа бебешко с невен , и понеже съм със смесена кожа и ми мазнееше повечко реших да го ползвам за ръце,  не съм наясно доколко са натурални съставките му , но омекотява кожата и определено действа добре .
А освен бебешки  имат и крем за лице със ирис, ще се постапая да пусна състава му в другата тема за коментар  Peace
А кремовете на NUXE са натурални , но е много неприятно това ронене от лицето , CI го обясни в другата тема .
За сега мазнеенето на натуралните продукти си е проблем, две думи няма! Но със сигурност мисля ще се реши, и то скоро! Допреди 7-8 години нямаше НИКАКЪВ натурален консервант например, сега - камара. Като пример.
А роненето, това, което аз знам, не е типично за натурална козметика. Или поне не мога да си представя марка като Нюкс да е зле формулирана. Не съм ги пробвал де!

# 71
  • Мнения: 4 076
От три дена ползвам противобръчковия с орихидея на Планте систем.Приятен е.Той се води с лифтинг-ефект,но и да има такъв,все още нямам нужда ,за да оценя действа ли.

# 72
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Роненето не се ли получава, когато се сложи от крема повече, отколкото е необходимо?

# 73
  • София
  • Мнения: 17 592
М/у другото, някой замислял ли се е, че всяка тубичка "натурална BIO козметика" е едно живо негърче по- малко?.. Щото то от някъде идва и като отива мангото в органична козметика, не отива на трапезата на 3 - 4 семейства...
Извинявам се, но за втори път се изказваш адски неподготвена в темата!
Все си мисля, че ако човек незнае нещо първо трябва да попрочете, а не да "ръси мозък"!
Колкото и някой да е расист и да смята негърчетата за прости, то все пак надали ядат на мангото и костилките!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Mango_oil
Ето го и текста, ако трябва ще го и преведа:
Mango oil is an oil fraction obtained during the processing of mango butter. Mango oil is a seed oil extracted from the stone of the fruit of the Mangifera indica.

Това, че сме жени, ползващи козметика, не означава непременно, че сме пълни глупачки. На всички ни е ясно, че всяко масло / олио, извлечено от който и да е биологичен продукт, което не е отровно, би могло да бъде изконсумирано. Също както на всички ни е ясно, че богати на масло са ядките, а не черупките. Също както на всички ни е ясно, че рекламираните като съдържащи се в някои козметични продукти мед и мляко са в действителност храна. Също както на всички ни е ясно, че перлата не съдържа протеини. И че SiO2 си е най- обикновен пясък, фино диспергиран, оскъпен до безобразие от безскрупулни търговци.
Тук въпросът изобщо не е какво се съдържа.
А дали е морална употребата на тези продукти.
Отговорът на този въпрос не е еднозначен, поне за мен, но... ако не друго, човек може да се замисли.

# 74
  • Мнения: 1 629
А продуктите на Касиопея не са ли изцяло натурални??? Купих си една маска за лице и на нея пише отгоре 100% natural. С етерични масла, кал и глина е! Много ми харесва Crazy

Общи условия

Активация на акаунт