Натурална козметика

  • 108 185
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 226
М/у другото, някой замислял ли се е, че всяка тубичка "натурална BIO козметика" е едно живо негърче по- малко?.. Щото то от някъде идва и като отива мангото в органична козметика, не отива на трапезата на 3 - 4 семейства...
Извинявам се, но за втори път се изказваш адски неподготвена в темата!
Все си мисля, че ако човек незнае нещо първо трябва да попрочете, а не да "ръси мозък"!
Колкото и някой да е расист и да смята негърчетата за прости, то все пак надали ядат на мангото и костилките!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Mango_oil
Ето го и текста, ако трябва ще го и преведа:
Mango oil is an oil fraction obtained during the processing of mango butter. Mango oil is a seed oil extracted from the stone of the fruit of the Mangifera indica.

Това, че сме жени, ползващи козметика, не означава непременно, че сме пълни глупачки. На всички ни е ясно, че всяко масло / олио, извлечено от който и да е биологичен продукт, което не е отровно, би могло да бъде изконсумирано. Също както на всички ни е ясно, че богати на масло са ядките, а не черупките. Също както на всички ни е ясно, че рекламираните като съдържащи се в някои козметични продукти мед и мляко са в действителност храна. Също както на всички ни е ясно, че перлата не съдържа протеини. И че SiO2 си е най- обикновен пясък, фино диспергиран, оскъпен до безобразие от безскрупулни търговци.
Тук въпросът изобщо не е какво се съдържа.
А дали е морална употребата на тези продукти.
Отговорът на този въпрос не е еднозначен, поне за мен, но... ако не друго, човек може да се замисли.
Oпределения не съм слагал - ти си тази, която го прави и отново поставяш нещата на една равнина, за която хем незнаеш, хем не се и опитваш да научиш, да разбереш. Не искаш просто - твоето си е твое! Няма само черно и бяло, светът е пълноцветен!
Да, някои растителни масла са ядивни, но някои не. Не че са отровни, просто нямат вкусови качества - горчат, накиселяват, имат дъх! Навремето в ХТИ са разботили с дрожди, които образуват протеини 500 пъти по-бързо от соята, която го прави десетина пъти по-бързо от телето например. С тези протеини можело да се направи салам, но проблемът бил, че цветът му е бил синьо-черен! И кой ще яде такъв салам?
Нещата хич не са сложни, опитах се да ти обясня най-подробно, че силика-та в козметиката има физични свойства съвсем различни от пясъка! 200-400 квадратни метра разгъната повърхност на грам!!! Молекулни сита. Но не би! Уж имаш химическо образование!!! Има Илия, но има и Свети Илия! Силицият е елемент, който прави полимерни вериги с кислорода, а оттам разлика в свойствата колкото щеш! Силицият е втория елемент в 4а главна периодична група, първият е въглерода. Имат подобни свойства. Поне се сети какво значат изомери в органичната химия, или полиморфни модификации - има разлика между сажди, графит и диамант, нали? Нали всичко е въглерод (според теб)?!
За перления прах и аз незнаех, но попрочетох това онова, пресях какво е вярно. Перленият прах не съдържа протеини, но аминокиселини да!Нали трябва да има свързващо вещество, не е само слюда!
За меда и млякото - те се влагат в минимални концентрации - едва няколко процента.
Когато се говори за натурална козметика става ясно, че суровините са скъпи. Наистина са скъпи! И търговците са хора, но маслините не падат от небето - някой е платил за тях, и също е платено и на хората, добили зехтина. И на тези, които са го рафинирали. И на тези, които са го анализирали. И на тези, които са го опаковали, докарали до складовете на козметичните фирми, те - на своите работници и на енергийните дружества, на производителите на опаковки, на търговците на едро и така ти виждаш крайната цена!
Плащат се пари, за да могат производителите на маслини да идат в магазина и да си купят телевизор. Със същите пари, не с маслини.

# 76
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
CI благодаря за интересната информация  Peace Забелязах, че в темата за скъпата и евтината козметика има инфо като за бакалавърска степен по козметика - ще ходя да се образовам, че бялата козметика ми е страст и не може да си я ползвам така невежа и неинформирана  Laughing

Dai4eto някои продукти на Касиопея са натурални, други - съвсем не. Аз имам  ексфолиращ продукт с масла и минерали от мъртво море, много е приятен. Купих си и крем за тяло 'кокос', но единствената съставка с естествен произход беше 'aloe vera extact' дори кокосово или някакво друго масло нямаше  Confused Аз си го обогатих, де - сложих му солидно количество кокосово масло и сега наистина е кокосов не само на аромат  Laughing
gevestra благодаря за линковете  Hug Много се зарадвах, че имат тестови продукти от по 10мл - ще си купя няколко техни неща да ги пробвам, много добри отзиви чета за тази марка  Peace
katiABV това не е малко прекалено  ooooh! Човек ще каже, че в тази тема не обсъждаме козметика, а ядем малки негръчета (в тубички  Twisted Evil)

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 00:30 от ванесса йо

# 77
  • Мнения: 776
Роненето не се ли получава, когато се сложи от крема повече, отколкото е необходимо?

Получава се, както от някои съставки, така и поради факта, че кожата "изплюва", както се беше изразила Кабив в другата тема Wink, крема, когато не го иска/не е подходящ за нея Peace

# 78
  • Мнения: 1 629
Най-добре е вместо да се дават пари за така наречените натурални продукти да си ги правиш сам! Вчера гледах един сайт даден тук  мернах един бебешки лосион за мазане след баня за 60 и няколко лева. Това според мен е абсурдно! Ето сега примерно си направих въпросния тоник даден по-горе със зелен чай, даже добавих и малко лайка и мед. Стана прекрасно! Едно такова нещо някъде като го сложат в шишенце и му лепнат етикет става около 30-40лв. Интернет е пълен с домашни маски и рецепти и мисля, че това е най-подходящата козметика за нас. Само крем за бръчки не можем да си направим Wink Друг е въпроса, че изпитвам някакво удоволствие като дам 15 лв за маска за лице- ужким натурална  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 1 226
Най-добре е вместо да се дават пари за така наречените натурални продукти да си ги правиш сам! Вчера гледах един сайт даден тук  мернах един бебешки лосион за мазане след баня за 60 и няколко лева. Това според мен е абсурдно! Ето сега примерно си направих въпросния тоник даден по-горе със зелен чай, даже добавих и малко лайка и мед. Стана прекрасно! Едно такова нещо някъде като го сложат в шишенце и му лепнат етикет става около 30-40лв. Интернет е пълен с домашни маски и рецепти и мисля, че това е най-подходящата козметика за нас. Само крем за бръчки не можем да си направим Wink Друг е въпроса, че изпитвам някакво удоволствие като дам 15 лв за маска за лице- ужким натурална  Mr. Green
Накуп и по двете ти последни питания: Касиопея е адски далеч от натуралната козметика.
Това доколко нещо можеш да си направиш в къщи разбира се става, но нещата съвсем не са толкова елементарни, колкото изглеждат. Ето има една друга мега-гига тема за косата: та там се плескат с какво ли не по косата - на една става, на друга не, трета пищи, а уж всички правят едно и също безумно мазане! Оставям настрана въпроса има ли или няма разлика между хуманитарни и ветеринарни препарати.
Та, да спра с лиричното отклонение - толкова по темата "една жена каза".
Искам да повторя - нещата не са само черни и бели и сивите им нюанси.
В една друга тема, вече повече от 80 страници, се дискутира какво е нещото, което връзва цената и качеството. Зад цената стои и know-how-то:
1. Специфичен метод на извличане.
2. Лабораторни изследвания и анализи - с това се почва. Първо на самите суровини, след това на козметичните продукти.
3. Клинични тестове- пак на суровините, после на готовия продукт.
Само да кажа, че преди да се пусне дадена суровина на пазара (не за козметичен продукт, да речем екстракт ябълка например), минават ГОДИНИ токсикологични изследвания дали този продукт не е вреден, и ако е, колко?! Това също струва доста.
Тук става въпрос наистина за качествените продукти - как да се разбере - друга тема.
Разбира се всеки сам си избира колко пари и за какво да ги даде - аз лично повече от 20-30 лв никога не бих дал. Опс, излъгах Blush, но на аромати не устоявам, слабост са ми!
Та - дали ще си направиш отвара от зелен чай, пъпеш или там каквото си прочела - ти ще си носиш последствията. Аз ако го направя и ми действа/мисля си че ми действа, чувствам се добре - вярвай ми, НИКОГА няма да дам и 1 лев за какво да е козметично чудо!
Но пак от темата за скъпата козметика - 1 козметичен продукт се прави от поне десетина неща, ти да можеш да си купиш 2-3-4, а с тях най-много една отвара да стъкмиш. Което понякога си е направо решение: за уморени очи например прясно нарязана краставица, или тампони с чай от лайка (изстуден). И както наистина има в интерент много чудесни предложения - стига да ги отсееш кои са точно.
Оставям настрана безумия като мазане на лицето с мед, шоколад, масла...все си чакам да се стигне и до 1 мешана салата някоя да си плесне на фасона! Което все пак си е приемливо де - поне няма да се увреди, а и после ракията може и на голо да се пийва.

# 80
  • Мнения: 4 447
Използвам натурална козметика, да.
Доволна съм. Моята кожа е много
чувствителна и не търпи всякакви
мазила. Натуралната ми козметика
е от мъртво море. Имам продукти
от две фирми - Sea Beauty и -417.

# 81
  • Мнения: 4 076
Оставям настрана безумия като мазане на лицето с мед, шоколад, масла...все си чакам да се стигне и до 1 мешана салата някоя да си плесне на фасона! Което все пак си е приемливо де - поне няма да се увреди, а и после ракията може и на голо да се пийва.
На мене меда в състава на класическата маска с жълтък ми действа много добре.Маслото от жожоба,смесено с розова вода разгримира и е отличен тоник.Веднъж ми правиха и някаква шоколадова терапия на лице,много приятно беше.
Защо да е безумие newsm78?

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 445
Да,и аз искам да разбера какво му е лошото на меда-навсякъде все хубави неща съм чела за неговото приложение в/у лицето  newsm78

# 83
  • Мнения: 122
Аз поръчвам от тук: http://www.bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html и за мен и за бебето. От Weleda съм много доволна, както и от Burt's Bees.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 045
Този крем е много добър в момента го ползвам,но и другите им неща са супер Peacehttp://organic-bg.com/product_info.php?cPath=1&products_id=1Маслата също са им уникални,аз ги слагам  в аромакамината,а ако се сетя и във ваната

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 17:26 от danielad

# 85
  • Мнения: 1 226
Да,и аз искам да разбера какво му е лошото на меда-навсякъде все хубави неща съм чела за неговото приложение в/у лицето  newsm78
Имах предвид чист пчелен мед, не маски, не смес. За мен е ужасно да си го представя - гъста лепкава маса!
Като част от козметичен продукт, в терапевтични 2-3 % си е ОК.

# 86
  • Мнения: 2 375

Аз за бръчките знам, че се маже лицето със суров белтък. Дали има ефект...незнам.

# 87
  • Мнения: 1 226

Аз за бръчките знам, че се маже лицето със суров белтък. Дали има ефект...незнам.
Ако искате да си начешете езиците - това не ме интересува абсолютно. Ако темата ще се обръща подобно на "тайната на дългата и еди-каква си коса" - моля. Без мен обаче.
Бръчките се образуват по определени механизми и ако имам време ще обмисля как ги опиша.
Ние сме в XXI век и метода" една жена каза онова става" е най-малкото неуместен. За мен лично! С цялото си уважение към жените, познаващи интернет.

# 88
  • Мнения: 2 375

Аз за бръчките знам, че се маже лицето със суров белтък. Дали има ефект...незнам.
Ако искате да си начешете езиците - това не ме интересува абсолютно. Ако темата ще се обръща подобно на "тайната на дългата и еди-каква си коса" - моля. Без мен обаче.
Бръчките се образуват по определени механизми и ако имам време ще обмисля как ги опиша.
Ние сме в XXI век и метода" една жена каза онова става" е най-малкото неуместен. За мен лично! С цялото си уважение към жените, познаващи интернет.
  Laughing Приемете дълбоките ми извинения, повече няма да се обаждам.
пп. Днес ли си в лошо настроение, или по принцип си си така? /можеш да не ми отговаряш/

# 89
  • Мнения: 0
Този крем е много добър в момента го ползвам,но и другите им неща са супер Peacehttp://organic-bg.com/product_info.php?cPath=1&products_id=1Маслата също са им уникални,аз ги слагам  в аромакамината,а ако се сетя и във ваната

Абсолютно съм съгласна, продуктите са много хубави, и аз ги ползвам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт