ДЕКЕМВРИ №89

  • 15 526
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 167
Шанел, няма да ги коментирам изобщо и двамата докторя. Нащо педи в последната седмица го чувахме сигурно по 3 пъти на ден, а даже два пъти дойде у нас с личната си колица.
Това, което бих те посъветвала е да му промиваш нослето с ФР през няколко часа. На Ая хремата мина не от виброцила, а от промивките. И ако имаш му дай ампулка витамин С. Няма да навреди. Дано успееш да пресечеш нещата.
сВещи,  Hug!!!

# 241
  • Мнения: 22
shanel1982 моя Марти също е хремав но на този етап мисля че е достатъчно само почистване с физиологичен разтвор и витаминЦ пробвай само с това за сега защото леката хрема е и един вид защитна реакция на организма а пък и те са в период на разтеж на зъбките такаче нормално но ако започне згастяване на секретите и стават по обилни появисе и кашлица нещата са  сериозни и трябва да се реагира според мен изчакай малко.

# 242
  • Мнения: 429
НелитО, mamok  Hug  bouquet
Престраших се аз и се обадих на педито. Каза че няма нужда да го гледа да му давам 3 пъти на ден панадол и ако довечера вдигне температура или това му състояние продължи 5-6 дена тогава ще му мислим. Пръскам му стеримар ама ще ида да взема и витамин С.

# 243
  • Мнения: 543
Добрютроооо!

Иве, я и аз да те питам, кат' си ти толкоз информирана, това с бабите до колко годинки на детето може да се прилага? Че аз догодина, ако не успея да я пласирам на ясла, ще трябва да викам някоя баба.
...до навършване 3г. на детето Peace

Иве, благодаря!!!   bouquet

Нели, добре, че всичко се е разминало! Я пусни данни за тоз вашия алерголог, че като излезе поредната пъпка, да тичаме. Ако искаш на лични.

Деси, убавец е Иванчо!

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 408
извинявам се за Спама, но имам въпрос: искам да я запиша за държавна ясла за догодина,т.е 2009. За какво можем да кандидатстваме сега: ясла с градина (мисля за това се кандидатства само през януари) или само ясла. Въпроса ми е ако може сега да се кандидатства за ясла, в която след това има градина, преминаването в градина как става пак ли се кандидатства или е автоматично преминаването в по горна група.
Какво се случва ако се запишем в ясла в която няма градина? има ли привилегия за тези деца за кандидатстването им в другите градини?

# 245
  • Мнения: 684
Муни, за ясла можеш да и подадеш молба сега или когато решиш-те не са към образованието а към здравеопазването, но преференции за градина после никакви даже е по шибано но аз бях така с Йоанна и сега пак ще сме така...Аз съм доволна от яслата а градината до нас пък няма ясла и такааа. После за градина кандидатстваш както се знае от всички...чакане да заработи сайта и после гаааазззззз и накрая 120 например в листата за тази градина....
А който не е в чата ето снимки от днес
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=299742&pid=8473250

# 246
  • Мнения: 14
Муни, Льонка, вижте пък аз какво получих на пощата си:
Уважаеми родители,

Работната група към отдел „Образование” обсъжда нов регламент за прием в детските градини на Столична община от 2009 г.
Целта е да се подобри системата за прием, предвид поуките от първоначалното внедряване.

Основният принцип на новия регламент ще е подредба на кандидатурите по точки.
Всеки кандидат ще участва с общия брой точки, за всяка градина отделно, събрани от няколко различни параметъра.

Например, градината, която е определена като първо желание ще носи Х точки, градината по второ желание ще носи по-малко точки.
Наличието на брат/сестра ще носи точки в зависимост от броя на децата в семейството и т.н.

Така всеки кандидат ще има различен брой точки, които ще определят мястото му на опашката за всяка градина.

Със сигурност няма да има фактор "време", за да се избегнат проблемите при първоначалното кандидатстване през февруари 2008 г. Повечето деца ще бъдат приети само на основа на събраните точки. Изборът между деца с равен брой точки ще се извърши по прозрачен начин, изключващ възможност за манипулации. Той предстои да бъде уточнен. Във всеки случай, няма да зависи от времето на кандидатстване или други параметри, които могат да доведат до натрупване на много потребители в един и същи момент.

Вашите отговори на въпросите в анкетата ще помогнат на Работната група и на отдел "Образование" на Столична община да подберат най-подходящите параметри за регламента и да определят относителната им тежест по най-справедлив начин.

Въпросите са разбъркани нарочно, за да не се създават неверни очаквания за тяхната тежест. Няма гаранция, че точно тези ще са избраните параметри. Резултатите от анкетата ще бъдат анализирани и обсъдени на Работната група. Протоколите от заседанията и се публикуват на сайта (http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp). Работната група включва представители на родителски организации, неправителствени организации, директори на детски градини, разработчиците на информационната система и служители от отдел „Образование” на Столична община. Публична дискусия по тези въпроси се води и във форума bg-mamma: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320724.0.

За да попълните анкетата, моля, влезте във Вашата сметка в системата.

Ще видите въпросите на първата страница. Отговорете на всеки въпрос с Да/Не. Ако имате повече деца, попълнете анкетата в сметката на всяко от тях. След запис на отговорите, анкетата няма да се появява повече във Вашата сметка.

Анкетата е анонимна! В системата не се пази връзка между отговорите и Вашата сметка.


И аз доколкото знам, ако се кандидатства сега, няма да важи за догодина, т.е. януари наново трябва да избираме ясла. Абе, тъпотии колкото щеш!!!!

# 247
  • София
  • Мнения: 165
Добро утро, мли дами!

Страхотни дечица си имаме да знаете - кое от кое по хубаво  Hug Hug Hug.

Ние вчера също бяхме на РД - детски. Еййй, голяма лудница ви казвам.  деца с 10 майки и с моето главоболие и накрая щях да си тегля  #2gunfire. Като цяло обаче беше много забавно. Цялата компания вече се точи за нашия РД  Laughing. Ето малко снимчици ...
 

Честита месечинка на Сияна и Юлиянка. Да са живи и здрави и мноооого щастливи дечица!   bouquet

Днес ставаме на цели 11 месеца, та искаме скромно да почерпим за наше здраве.

# 248
  • Мнения: 534
Добро утро и от нас!
Много сте хубави на тези снимки бе...мами вталени, хубави и усмихнати дечица Heart Eyes Hug
Кате, мерси за поздрава...много целувки на чаровната Нинка Heart Eyes
Целувки и на сладката Сияна от нас с Юлинка (Кате, не Юлиянка...за наказание ша та земем за една кръстница Laughing)
Желая на всички хубав ден! Hug

# 249
  • София
  • Мнения: 165
Иве, извинявай. За кръстница  Hug, нямаш проблеми. / Не бях пила още кафе  Blush /

# 250
  • Мнения: 167
Добро утро!
Честити месечинки на порасналите дами- Юлинка, Нинка и Сиянка!

# 251
  • Мнения: 42
Честити месечинки на малките красавици   bouquet
Ето малко снимки и от нас, извинявам се за лошото качество Blush http://www.snimka.bg/album.php?album_id=299742&pid=8479252

# 252
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Честит мини рожден ден!Да са здрави и много усмихнати!

# 253
  • Мнения: 153
Момичета привет!

Благодаря за милите поздрави по случай месечинката на Сияна   bouquet!
Честит мини-рожден ден на Юлинка и Нинка!!!  Tada
Черпим с тортичка по случая Simple Smile


Мамите, които са били вчера в МОЛ-а изглеждат страхотно!!! А децата са страшно сладки! Дано успея да се включа пак в тези срещички някой път Simple Smile

Целувки на всички и хубав ден  Hug

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 13:45 от poctor

# 254
  • Мнения: 42
Здравейте!
 Честити месечинки на днешните месечинковци!  Hug

Колко малки човечета е имало на срещичката в МОЛа. Малките сладури са като едни буболечета. Как щъпурят  Hug  Heart Eyes Hug

Аз като не съм се отчитала скоро, да дам рапорт  Wink Младежът е вече 9600 и 77 см.

Сега да се похваля. Бях на лека екскурзиика с колеги в Охрид. Докато Крис се гледаше с баба си и баща си. Аз отидох уж да си почина, но общо взето се счупих от ходене. Но по-важното е че си разнообразих ежедневието. Досега не го бях оставяла.


Общи условия

Активация на акаунт