Писмо на щастието

  • 2 447
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12 674
Днес получих в пощенската кутия. За съжаление тя не е разделена на спам и неспам. Сигурно всеки е получавал. Как се отнасяте? Аз не обръщам внимание, но всеки път нещо ме гложди - след заплахите. Като клетвите - не вярвам, ама..
И кой има полза от тези щуротии. Аз заподозрях фирмата за ксерокс наблизо.

# 1
  • Мнения: 516
Изобщо не си правя труда да ги чета. Понякога, за да се избъзикам ги разпращам на няколко колеги, които мразят спама точно толкова, колкото и аз.

# 2
  • Мнения: 183
Заминават в кошчето директно.
Никой не е в състояние да ме убеди, че моето щастие и това на близките ми, е пряко зависимо от подобни писма.
Като малки в училище и ние пишехме от тях. Най-големият ми ужас беше, когато си отворя раницата и вътре мерна поредното писъмце. Или пък го намирах в някой джоб на якето си. Но тогава вярвах в тях и голямо писане падаше Laughing.

# 3
  • Мнения: 2 448
Пълни глупости!  ooooh! И аз винаги съм се чудела какъв болен мозък трябва да ги мисли и да хвърля труд за разпращането им. Нищо не ме гложди, хвърлям ги директно.

# 4
  • Мнения: 3 521
Триеш, много ясно.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 12 674
Ама то е на хартиен носител. Пуснато ми е в кутията - долу във входа. Размножено на ксерокс. Затова заподозрях фирмата.

# 6
  • Мнения: 4 527
Писах, писах и сега чак видях, че става въпрос за хартиено. Получавала съм, ама преди 100 години. Вътре имаше и медальон със странен символ. Заподозрях сектантска група, а медальона запазих, защото символът беше странен, с някаква роза, увита около буквата М, напомня ми малко за "Шифъра на Леонардо"  hahaha

# 7
  • Мнения: 3 521
Уау. В такъв случай бих продала историята на Дан Браун.

# 8
  • Мнения: 4 527
Няма история. Писмото изхвърлих, дори не помня съдържанието, остана ми само медальона. Наскоро го потърсих, за да се убедя, че не съм сънувала нещо, имаше си го.  Grinning

# 9
Не мислех, че в днешно време още ги има...

# 10
  • Мнения: 799
Уф, много са ми досадни тези мантри, писма на щастието, изпрати това писмо на 227 човека и 3 години няма да си плащаш водата и т.н.
На мейла директно ги трия, хартиените - в коша. По едно време имаше мода и като смс-и да се изпращат  Sick

Дразня се и от чиновническите украси (обикновено размножени на ксерокс) за броя вдишвания, можеш да си купиш легло, но не сън, ние, знаещите, водени от не-знам-кои-си... Не знам защо ги свързвам с тези писма на щастието и мантри.

# 11
  • Мнения: 278
Получавала съм такова писмо, придружено от една "гъба", която трябваше да държа в чай и всеки четвъртък раждаше. Трябваше да разпространя гъбата три пъти, заедно с преписаното писмо, след това да я изсуша и щяла да ми носи късмет ...
 ooooh!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 647
офф много е смотано... аз не пращам на никой като се надявам и на мен да не ми пращат ама тия хора от приказка не разбират   #2gunfire

Вбесяват ме всякакви подобни писма, даже като видях темата, се почудих дали не става въпрос не за разискване на писмо, а за самото писмо... абе простотии на квадрат  ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 940
Не ги чета.

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Откакто в пети клас преписах дванадесет пъти едно такова писмо (на ръка!), повече не могат да ме хванат.  Joy
Човек сал' веднъж преписва. Blush

# 15
  • Мнения: 4 187
Не им ообръщам внимание, сигурно за това щастието ми не е пълно  Crazy.

# 16
  • Мнения: 25 712
Откакто в пети клас преписах дванадесет пъти едно такова писмо (на ръка!), повече не могат да ме хванат.  Joy


Вярно казват хората, че луд умора няма!  Mr. Green
Аз съм такъв мързел, че и писмата-пирамида с 5-те лева не можаха да ме помамят.
Стигат ми болните амбиции на майка ми, която ме караше през ваканциите да преписвам купища страници от книги, за да оправя краснописа си. Ами не го оправих, пък!  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 1 447
Откакто в пети клас преписах дванадесет пъти едно такова писмо (на ръка!), повече не могат да ме хванат.  Joy

И аз като ученичка съм получавала такива и голямо преписване падна,но от тогава не съм получавала такъв тип писма.
Ако случайно някой се обърка да ми пусне в кутията не мисля даже и да го отварям,директно в коша.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 107
Дразня се, когато приятелки ми пращат подобни простотии! Не ти чета, за мен това си е чиста инфантилност и загуба на време  Peace

# 19
  • Мнения: 41
  Естествено,че такива писъмца са пълни щуротии и не трябва да им се вързваме. като ученичка съм получавала подобни и най- наивно вярвах- леле, колко суеверна съм била....

# 20
  • Мнения: 329
По-модерният вариант на тези  верижни писма е по скайпа.  Tired Или евентуално малко по-демоде - по e-maila.
Не ги чета.

# 21
  • Мнения: 4 651
Сещам се веднага за оня лаф: "Боже, Боже, колко мъка има по тоя свят Боже - каза Моканина и продължи да скубе бялата лястовица....." Следва описаната вече процедура с коша.

# 22
  • Мнения: 4 784
По-модерният вариант на тези  верижни писма е по скайпа.  Tired Или евентуално малко по-демоде - по e-maila.
Не ги чета.
Peace
Дразня се даже като ги получавам. Трия ги на секундата!

# 23
  • Мнения: 48
Получавала съм такова писмо, придружено от една "гъба", която трябваше да държа в чай и всеки четвъртък раждаше. Трябваше да разпространя гъбата три пъти, заедно с преписаното писмо, след това да я изсуша и щяла да ми носи късмет ...
 ooooh!
И донесе ли ти нещо?

# 24
  • Мнения: 799
Получавала съм такова писмо, придружено от една "гъба", която трябваше да държа в чай и всеки четвъртък раждаше. Трябваше да разпространя гъбата три пъти, заедно с преписаното писмо, след това да я изсуша и щяла да ми носи късмет ...
 ooooh!
И донесе ли ти нещо?
Гъбична инфекция  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 203
Най - много ме дразни това, че се води писмо на ЩАСТИЕТО, ДОБРОТО, а изведнъж се оказва, че ако не направиш това и това, ще ти се случат егати катаклизмите - затова - направо в коша - вярваща съм, а това изключва да съм суеверна.

# 26
  • Мнения: 2 388
Сега трия директно. Като ученичка ги пишех под индиго и вечер  пусках по пощите.

# 27
  • Мнения: 12 674
Гледам, че и комшиите са постъпили по същия начин. Кошчето е пълно с тези писма. Ами сега - ако нещастия налегнат входа. Засега се сещам само за Топлофикация, но не сме в Онзи списък.

# 28
  • Мнения: 1 081
Директно в коша !  Peace

# 29
  • Мнения: 2 388
Мадам Х , не съм ги пуснала аз. Честно. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 621
Сега като си спомня какво преписване падаше преди време .... чак ми става смешно, ама бях 4-5  клас и явно с детските си мозъчета доста сме вярвали на такива неща . Сега отиват директно в коша и реалния и виртуалния

# 31
  • Мнения: 12 674
Мадам Х , не съм ги пуснала аз. Честно. Simple Smile

Аз вече казах, че подозирам фирмата за ксерокс в съседство. Ама сега, като каза, се усъмних. Гузен негонен бяга. Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 15 485
По едно време не само гъби се раздаваха ,а и някакво тесто, дето му се добавяше мляко и захар.После се раздаваше на трима , а остатъка печеш и ядеш за късмет в къщата. И на мен се опитваха да го пробутат, но не успяха. Mr. Green
А и гъби съм гледала, но от тези в млякото, много ми беше вкусно да пия заквасеното от нея мляко.Но не съм раздавала. Само, че я забравих и унищожих.Предпочитах млякото да ми е в кафето, а не при гъбата.То сега май я продават някъде, видях в един сайт тая гъба.

# 33
  • Мнения: 4 527
По едно време не само гъби се раздаваха ,а и някакво тесто, дето му се добавяше мляко и захар.
Придружено от сертификат за качество, адрес на просизводителя и срок на годност?  Laughing
Без майтап - това е страшно опасно, ако има кой да се върже.  Confused

# 34
  • Мнения: 4 784
Гледам, че и комшиите са постъпили по същия начин. Кошчето е пълно с тези писма. Ами сега - ако нещастия налегнат входа. Засега се сещам само за Топлофикация, но не сме в Онзи списък.
Някое дете от блока се гъбарка с вас.

# 35
  • Мнения: 278
Получавала съм такова писмо, придружено от една "гъба", която трябваше да държа в чай и всеки четвъртък раждаше. Трябваше да разпространя гъбата три пъти, заедно с преписаното писмо, след това да я изсуша и щяла да ми носи късмет ...
 ooooh!
И донесе ли ти нещо?
Гъбична инфекция  Mr. Green
Хич и не знам какво стана с гъбата. Изсуших я, прилежно я прибрах в едно пликче и се сетих за нея преди няколко месеца, когато отново имаше тема за тези писма.

# 36
  • Мнения: 304
не ги чета те са пълна простотия Peace

# 37
Ако установя, че ме вълнуват тези писма сериозно ще се притесня за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт