Херния

  • 4 531
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Нашите детски хирурзи в "Пирогов" могат да ви помогнат най-добре, но все пак зависи на кого ще попаднете.  А и зависи дали изобщо това е херния или изпъкнал пъп и няма нужда от траматичната процедура на лепенето
Моля, препоръчайте ми хирург за преглед на сина ми (2г.8мес.)
Благодаря!

# 16
Случайно открих темата и се разтревожих...Пъпчето на детето на сестра ми (на 5г е) е леко изпъкнало, това пъпна херния ли ще да е? Confused Педиатърката е казала, да прави коремни преси и щяло да се оправи...

# 17
  • София
  • Мнения: 5
  Здравейте на всички Stop
Преди няколко месеца забелязахме лека подутина с размера на черешка, намираща се на 3 пръста над пъпчето на сина ми. Аз изпаднах в паника и моментално потърсихме педиатърката ни - тя каза, че това било незатворена мускулна стена и с времето всичко щяло да е ок.  Реших, че задължително трябва да заведа детено на консултация с кърмачески хирург и добре, че го направих. Оказа си, че детето е с "вентрална херния" /дано правилно съм запомнила името/ и трябва да се оперира. Този вид херния не била опасна, в смисъл няма опасност от заклещване, но трябва да се оперира, защото нямало шанс да се израсте.
   Та сега ни предстои операция в най-скоро време и аз съм страшно притеснена, защото до момента въобще не съм наясно с тази интервенция,какво точно се случва с детето, какви са упойките, какво точно се прави, как се обезболява детето постоперативно, как ще го опазя след това, защото той сега се мъчи да ходи....Ужас Ви казвам. Страхотно притеснена съм и много ми се иска някой, който е минал през това да ми разкаже и да ми даде малко кураж  ooooh!
  Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт