"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 911
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добро утро!!

princessa raia, универсални хомеопатични лекарства няма - за това и не ти действат - за конкретния проблем на конкретния човек хомеопатът преценява и предписва точното лекарство. Ако отидеш при класически хомеопат, сигурна съм, че ще намериш точното лекарство за проблема си. Peace

За имената - и първия път, и сега, нямаме намерение да кръщаваме на някой. Според мъжа ми и мен, името на човек е много важно, затова няма смисъл да се дава името на друг човек, с което би могла до известна степен да се прехвърли и орисията му върху бебето. Затова си избрахме имена, които не свързваме с определен човек, бяхме се разбрали да е с по-интернационално звучене, за да не се произнася трудно, където и да е по света, но и да не е съвсем чуждо и изкилифенчено за България (от рода на Есперанца и Джузепе Mr. Green) - хванахме един именник, първо аз отбелязах всички имена, които ми харесаха, после същото направи и мъжът ми. Накрая обсъдихме само тези, при които имаше съвпадение и избрахме тези, които най-много ни допадаха. Peace

Честито на всички, узнали пола на бебчетата! Аз нямам търпение да разбера също. Party

Привет,  ESTI-ESTI и Zhelaeshta!



# 241
  • Мнения: 7 132
По темата за имената съм абсолютно на същото мнение като на Шоколина.  Peace
Много си обичам старците-разбойници, много уважавам и тези на съпруга ми.
Мнението ми обаче е, че детето трябва да има негова си енергия в заглавието.
Всъщност ми се въртят едни къси и с буква "р"  Laughing в тях (основно женски) имена.

# 242
  • Мнения: 182
Здравейте момичета,чета че вече си мислите имена.Аз съм доста затруднена в избора на мъжко име,само за момиченце съм си избрала и то няколко  newsm47.Моя мъж ми намекна,че много щял да бъде щастлив ако се казва бебчо ако е момче също като него ,да ама аз  newsm12.Някакси да имам двама мъже в къщи с едни и същи имена не ми допада,пък ако му кажа сигурно ще му стане гадно!!Пък и буквата му една такава дето нищо не мога да измисля "Е".

# 243
  • София
  • Мнения: 5 079
Момичета, много сте продуктивни...  Crazy Не мога да ви изчета.

Добре дошли на новите мами и ЧЕСТИТО на узналите пола! Много се развълнувах, като знам, че и на мен ми предстои...  Blush
Мамите с близнаци ме кефят излючително много и ги чета с двоен  Mr. Green интерес... Жабче, честити моми! Много се радвам за вас!
Лека, двойно по - щастлива и безпроблемна докрая на всички...  Praynig
И се надявам, като се родят живот и здраве бебоците, да не избягате в близнашкия форум и да ни зарежете...  Flutter

При мен няма кой знае какво ново, ходих на лекар за кръвното, изписа ми една камара лекарства, като Допегит-а, който единствено ме посъветва да вземам моята лекарка, не мога да го открия по аптечната мрежа вече 3 - ти ден и съответно не съм започнала лечение никакво, в аптеките ми казват, че е изчерпано и от месеци нямало внос, докторите в Шейново - че нямало такова нещо, те си го използвали интензивно и щели да знаят, ако имало подобно нещо... И аз съм в шах (и продължавам с търсенето...) #Cussing out
Като казах Шейново, някой беше питал как стоят нещата там, ами плащаш си пакет от 320 лв, който ти включва всички необходими изследвания и манипулации, хубавото е, че всичко е на едно място и си разбират от работата. Същото важи и за раждането и неонатологията...  Peace Не бих рискувала като предния път да попадна на случайно място, където не ми обръщат никакво внимание. И да си плащам повечето изследвания... #2gunfire
Аз съм изключително доволна от д - р Гагова, невероятен човек и специалист, звъня и по 100 пъти на ден и е толова ведра всеки път, дори да я изкарвам от родилна зала...  Embarassed
Иначе със смяната на борда на директорите наистина си и ще си отидат много големи имена оттам, които започват във Вита (д - р Богословова, Чорбова  Rolling Eyes), надявам се да няма друго изтичане... За ФМ правят там, да, но хубавата апаратура е точно в кабинетите на Патологията, откъдето масово напускат лекари...
Затова и аз ще си запиша час за ФМ в Малинов (благодаря, момичета, за координатите  Hug), или във Фемина, защото предишният път с Вели бях очарована от внимание, обяснения и техника.

По въпроса с работата, не ми се иска да изпадам в подробности, защото и аз се оказвам от "незаменимите" #2gunfire, а се бях зарекла ако бременея, да си почивам и да си гледам здравето. Е да, ама не (поне засега).

very nice, ти освен с кръвно се оказа и с миома като мен...  ooooh! Ще се радвам да споделяш как върви бременността, защото сме много сходни случаи... Heart Eyes

За името, Велизар е кръстен на баща ми, е производно е от Велико Laughing и доста сходно, но ние с половинката от самото начало се влюбихме в това име и щеше да се казва така при всички случаи.
Сега нямам варианти, може би първо ми се иска да узная пола... Grinning

Това от мен, защото ще трябва да раздавам ордени и медали на имащите търпение да ме изчетат...  Blush

# 244
  • Мнения: 123
Ох, с тези имена голямо чудене пада. Решила съм да имам под ръка 2 женски и 2 мъжки имена- дори и след като ми кажат пола (все пак стават грешки). Първо си мислех да са кръстени на баби и дядовци, но напоследък си мисля,че искам да си носят самостоятелни имена. Иначе мисля да имам и резервни имена- ако се родят на някой празник искам да си носят името. Все пак април месец има много празници- лазаровден, цветница, великден....

# 245
  • Мнения: 444
ol4eto И аз като теб съм очарована от д-р Гагова. Работи бързо, но не претупва, не се притеснявам да задавам всякакви въпроси, много е внимателна. След кървенето ми отидох в ЖК и сестрата за малко да ме отпрати в спешния кабинет, но Гагова веднага се зае с мен, видя ме на ултразвук, взеха ми и микробиология, а днес по телефона ми каза, че имам гъбички.... Tired та ще ходя за рецепта. Но освен една по-възрастна сестра и д-р Ковачева, която мернах за кратко, не видях нито един познат лекар от преди 2 години, когато пак ходих там на ЖК.

princessa raia По въпроса за имената ние направихме малко като вица за детето, което го кръстили Светльо на дядо му Ламбо. Между Йордан и Даниел няма нищо общо освен, че и  двамата ги наричат на кратко Дани, ама дядото се кефи. Бяхме си измислили още тогава и едно женско име, ама сега вече незнам дали ми харесва, а пък за мъжко въобще не ми се мисли. Освен и ние с мъжо да се хванем да попрочетем някой друг именик, като chockolina Grinning

Цитат на: atlantica
Продължават ли да спортуват някои от вас?
Аз лично не, но при мен случая е такъв, че и не трябва. Ти какво спортуваш?

Kambichka Как си? Минават ли болките? Hug

Днес дядото дойде да изведе Данката и аз вместо да лежа се свивам тук на стола... Embarassed Отивам да полегна.

Слънчев и спокоен ден на всички! Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 6
Здравейте  bouquet С това пълнолуние и аз 3 -ти ден не мога да спя и вече съм като парцал Sad
За имената първото ми дете е кръстено на свекъра ми ,а сега мисля да го кръстя на свекърва ми ,не сме го обсъждали с таткото той не смее да говори много за бебето защото го е страх да не стане нещо  Praynig на моят баща е кръстен племенника ми  Simple Smile да е добре бебчо само името е лесно Hug
Приятен ден  bouquet

# 247
  • Мнения: 0
Здравейте,мили мамчета Wink
От доста време ви чета и не пиша.разписах се за първи път /и последен Embarassed/ в една от предните  темички за априлските мами.
Сега вече отново насъбрах смелост и аз да си кажа какво ми е на сърце:
За сега карам една изключително лека бременност /след един неуспешен опит през март/.В 14 г.с. съм с термин 15-18.04.От известно време обаче започнаха едни много гадни болки в кръста и по-скоро в таза предимно вечер.Знам, че е нормално и че сега се разтваря таза и не се притеснявам.Записах се на ЖК при Петинка Цветкова с 300 зора.Ходила съм на ехограф при нея един път и ми се стори много приятна и разбрана докторица WinkДадох кръв и урина за изследване обаче резултатите ще ми кажат чааааааааак на 27.10. когато отново съм на ЖК.Каза,че на 4.11. ще правим скрининг,но къде,как от кого Rolling Eyes
За имената:с половинката ми сме се спряли за сега на Християна /на бъдещия тати Христо/ и Георги /на свекърва ми Геновева и баща ми Георги/
Още нищо не съм купувала за бебчето,но смятам в събота да се поразходя из магазините с мама да разгледаме.

Май много се отплеснах.... EmbarassedЩе ви пиша по-начесто, че да не се получават такива фермани WinkЛек ден

# 248
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте  bouquet С това пълнолуние и аз 3 -ти ден не мога да спя и вече съм като парцал Sad
За имената първото ми дете е кръстено на свекъра ми ,а сега мисля да го кръстя на свекърва ми ,не сме го обсъждали с таткото той не смее да говори много за бебето защото го е страх да не стане нещо  Praynig на моят баща е кръстен племенника ми  Simple Smile да е добре бебчо само името е лесно Hug
Приятен ден  bouquet
Здравейте и от мен. Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден. Относно името на бебчо, аз вече съм измислила имена, като ще използвам само буквичката на моя баща /той е на седмото небе/. Всички други баби и дядовци вече си имат кръстени внучета на тяхно име. Аз също съм съгласна за това, че детето трябва да има своя индивидуалност чрез името. В крайна сметка наистина е важно само да е живо и здраво бебето, но като порасте е важно да си харесва името.
Вчера и днес отново ми се възвърна сутрешното висене над тоалетната чиния Sick..е не както в първите месеци, но пак е неприятно, чудя се дали не е от това че му никнат веждички..поне така бях чела някъде че 15г.с. му никне окосмение.

# 249
  • Мнения: 8
Здравеите мами!
Ние все още обмисляме варианти за имена, спярли сме се на няколко и ще избираме между тях.Няма обаче да кръщаваме на баби и дядовци.
Р*Е*Н*И, аз също съм при д-р Петинка Цветкова и съм доволна .

# 250
  • Мнения: 0
Растина, ще съм ти мнооого благодарна ако ми споделиш дали си ходила на този скрининг и за какво става въпрос Rolling EyesКолко парички да си нося,дали да ходя гладна/жадна и всякакви такива подробности Thinking

# 251
  • Мнения: 8
Ще ти пиша на лични съобщения, защото тук ще стане като чат, а това е форум и момичетата ще се сърдят

# 252
  • Мнения: 3 211
Проблема е ,ако съм сама какво да правя с малката  Crazy
освен да я оставиш на някоя близка приятелка, примерно майка на нейно приятелче newsm78

sunny_777, смятам да раждам в Окръжна болница. Предният път раждах там и съм доволна. Сега са правили пак ремонт, има и ВИП стая Crazy

Добре дешли на новите мамчета  welcome

Относно имената, Габриела е кръстена на баща си, та малкото трябва да е на мен. Понеже все си мислех, че второто трябва да е момче се побърках да мисля мъжки имена с В, но нищо не харесах. Досега не бях мислела за момичешки, но май ще трябва  Party Ако е момиче сигурно ще е Виктория, че е много близко до моето. Толкова хора ми казват по погрешка така  ooooh!
А пък и Габи сама ми го предложи, така се надява, милата, на момиче Heart Eyes

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 13:29 от very nice

# 253
  • Мнения: 14
Здравейте момичета Simple Smile
Добре дошли на новите попълнения и честито на мамите узнали пола да бебешоците, а Жабче на теб много ти се радвам Heart Eyes

За имената сме решили да кръстим детето на свекървата (Миланка), тя е човека който ни помага и който ни подкрепя, а е и много силна жена, харесали сме Марина, но ако е момченце не знаем не ни харесва никое име с М и аз предложих да го кръстим като татко му Цецко (Цветан), а и Цветница е около термина ми  Flutter, ще видим...

Сега събота и неделя ни предстои боядисване на стаите и освежаване на квартирата, вие планирате ли подобни занятия преди бебето?

Поздрави и слънчев ден на всички  Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 0
За освежаване щяхме да мислим ако си е наше жилището.Но ни се очертава няколко месеца по-късно да се преместим в новото ни /наше/ жилище и сигурно ще се въздържим от подобно мероприятие Thinking

Общи условия

Активация на акаунт