"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 916
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 77
Здравейте, на всички бъдещи мами! Бих искала и аз да се включа в тази прекрасна тема! Аз очквам моя първи, сладък бебок на 12.04.2009г. Токлкова съм щастлива...... Grinning След една седмица ще ходя на лекар и тогава със сигурност ще разбера пола на моето бебче! Simple Smile Пожелавам на всяка една мама много лека бременност и едно здраво и усмихнато бебенце!

# 256
  • Мнения: 494
Благодаря ви момичета за честитките,и сега и аз да честитя на тези,които са разбрали пола!

Преди бях писала,че ми се струва много нереално,че ще имаме бебе,но сега откакто знаем пола се чувствам доста емоционално свързана с детето.

И ние доста интензивно започнахме да търсим име, но подходящо мъжко име е адски трудно да се избере. Нашите критерии са почти същите като на Шоколина: да е българско,но с интернационално звучене. Искаме да му спестим постоянните въпроси,как се произнася и пише твоето име? Адски досадно е,татито го  изпитва на собствен гръб и знаем за какво говорим. Да не е обаче много разпространено и по възможност да носи една от нашите буквички. А бе трудна работа. Засега единствено Константин ни харесва, а дори има имен ден,който дори тук го знаят като такъв. Но имаме доста време да се решим,така,че не краен вариант.

Ние смятаме да сменяме жилишето,така,че засега няма,какво да променяме.

А иначе вижте какво намерих в ebay  
 http://cgi.ebay.de/Roba-Beistellbett-Wiege-Stubenwagen-weiss-lac … ksid=p3286.c0.m14
На легълцето може да се сменят колелцата и да се превърне в люлка, едната решетка може да се премахме и да се прикрепи към родителското легло и майката няма нужда да става през нощта. А след време като поотрасне детето може да се превърне в пейка за сядане. Продава се с матрачето, възглавница и одеяло и с всичко,както е на снимката,като може да се избере десена. Какво ще кажете?  

# 257
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Mара Подробната, много е готино! Падам си по такива мултифункционални неща. Ще потърся из английския и-бей подобно. Peace

# 258
  • Мнения: 44
И за хомеопатията и за името съм съгласна със Шоколина. Традициите са хубаво нещо , но все пак... Опитвам се да бъда търпелива и да карам стъпка по стъпка - за сега имаме някои идеи за име, но ще почакаме още малко с окончателното решение. Ние лятото разкрасихме и сега ремонт, освежаване не стоят на дневен ред пред нас.
 newsm12 Виж за обзавеждането въпроса е друг- малко ще ни се стесни и обмисляме варианти, така че да бъде и функционално и красиво.

P.S За списъка: формално това ми е втора бременност- ще бъде първото ми детенце...

# 259
  • Мнения: 2 090
emanuela88,добре дошла в отбора  wavey

Мара Подробната,и на мен ми допада легълцето,функционално е и цената е съвсем приемлива Peace.

За имената,този път с таткото не можем да излезем на глава Crossing Arms.За момиченце аз харесвам кратките имена-Ема,Ния,Дея,Рая...пък той какви били те тези имена,откъде съм си ги била измислила не можел да разбере изобщо Whistling.Той си държи да е това име което бяхме си измислили когато бях бременна първият път,ако имахме момиче.Е,да обаче на мен това име не ми харесва вече толкова  Thinking.За сина ни беше толкова лесно-единодушно решихме че ще е Александър,все едно винаги сме знаели че ще се казва така,пък сега...Тя нека докторката потвърди какъв ще е пола,пък аз ще го оборя милото Mr. Green.За момченце изобщо не мисля за име,дано не ми се и наложи   Wink

Ох,освежаването и мебелировката ми е болна тема,още не сме го доизмислили как ще стане,пък камо ли кога?!?Понеже нямаме много място вкъщи,се чудим какви са най-подходящите мебели,които да сложим(в малката стая хем да има къде да прибирам всички дрехи и играчки,хем да е достатъчно просторно и да не е претрупано... newsm78).В момента стаята със розови стени(нищо че имам момченце Crazy),крайно време е да сменим цвета-може би нещо зелено и жълто,мъжът ми ми даде карт-бланш да изрисувам едната стена,мисля да я ''напълня'' с дървета,слончета и маймунки(и без това винаги там е джунгла,а в бъдеще ще е още по-голяма dancing )


Чао засега от мен,отивам да посвърша това-онова докато торнадото спи Mr. Green
Хубав и слънчев следобед на всички Kissing Heart

# 260
  • Мнения: 309
Mара Подробната , наистина е супер това легълце, много е сладичко!!!По въпроса за освежаването на жилището, ние сме от по-малко от година в този апартамент, той е на родителите на мъжа ми и може да се каже, че си е наш, направихме му основен ремонт, но все още има много неща за правене и обзавеждане най-вече!Общо взето имаме един гардероб за всичките ни дрехи, якета, спално бельо и т.н., та за бебчо ще трябва да купим освен легълце- и гардеробче или скрин, не сме мислили още!Обаче не ми се мисли какви разходи ни чакат!Щеше ми се да сменим плочките в банята и тоалетната, т.к. са много стари, а после като дойде бебчо вече ще е невъзможно!Ооох, тия парииии!!!Добре че са бабите и дядовците!
Благодаря на всички за изказаните мнения относно името, мисля че започнах да ставам склонна да си го кръстя както ми хареса, и да си има моето бебче собсвена индивидуалност!И без друго мъжа ми каза, че аз ще се мъча да го раждам, че аз го нося и ми дава пълна свобода за името, което много ме трогна!!! Grinning
Е, все пак ще гледам и на него да му харесва името!
P.S.: sashimama , аз се казвам Рая, а живот и здраве ако моето бебче е момиченце, мисля да го кръстя Ния, така че напълно те подкрепям за имената, които си харесала!!! Laughing Hug

# 261
  • Мнения: 0
Здравейте мили майчета,

Радвам се, че сме станали толкова много. Добре дошли на всички мами, от все сърце ви желая леко и щастливо бременеене.
Относно имената, ако бебо е момче ще бъде лесно, баща ми и свекър ми са адаши. Споделям мението, че не трябва да се следва сляпо традицията, защото името придава индивидуалност на човек, но пък и двамата много си ги обичам, прекрасни и достойни хора са, така че ще съм горда сина ми да носи тяхното име. Ако бебо  е дъщеричка  newsm78, хммм тогава дилемата за мен е голяма....
А за ремонтите, ние почти приключваме основен такъв в спалнята...само дето решихме да сложим един син паркет и сини стени на тъмно кафяви мебели и сега трудно се оправяме с избор на пердета и интериор, така че мили дами, моля дайте съвет.....

Целувки  и много усмивки от мен Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 7 135
Сетих се за случка с изборът на име от една позната. Жената си харесвала години наред едно мъжко име и решила, че ще бъде прекрасно, ако момченцето й носи точно това име. Обаче взел, че се проявил мъжът й със следната реплика: И кой е тоя, който носи това име, че аз не го познавам. hahaha Crazy Момченцето съответно не получил хубавото име на прочут владетел.
Все още си спомням чудесната тема, посветена на чуденията на две дами, станали мами на априлски дребосъци през миналата година - голямата дилема дали той да не се казва Кориандър, а тя Чапръчка. В крайна сметка сега двете мили дечица са форумно известни под името Малък Трол и Крали Марка Кютелиндова.  Heart Eyes Joy Joy Joy

# 263
  • Мнения: 10
Здравейте, мамчета!
ние още не знаем пола- таткото смята че ще е момиче, а аз си мисля че ще е момче. Ще разбрем скоро. А за име въобще не сме говорили- мисля че е рано.
Момичета, вие до кога смятате да ходите на работа? Аз имам страхотни дразнителки в офиса, то са коментари, клюки и подмятания.... Дори със сигурност знам че живот и здраве след майчинството ще напусна! Naughty

Та до кога смятате да работите?

# 264
  • Мнения: 309
Аз смятам да работя сега до началото на декември, после ще се примоля на шефа (който е мъж на сестра ми Wink) да ме освободи да януари месец, т.к. сега правя дипломна работа, която трябва да предам на 05.01.2009г. и няма да мога да се справя ако не си взема отпуска!Пък и така ще избегна гадните грипове и настинки, поне се надявам!После ще се върна на работа до началото на март, т.к. тогава ми започва отпуската по майчинство, тя нали е 45 дни преди термина!Засега това са ми плановете!
Аз съм нова във фирмата, нямам много работа, т.к. никой не се старае да ме запознава с естеството на работа(досега работех друго), а и като след няколко месеца ще излизам по майчинство е разбираемо.Иначе всички се държат много добре с мен във фирмата, нямам проблеми с колегите, нали съм роднина на шефа Wink Laughing
Ама все пак покрай изпитите много отсъствах и ще ми е неудобно пак да моля за отпуска, ама няма как, нямам избор, а болнични не мога да си взема, т.к. имам прекъсване м/у двете работи и съответно - прекъсване в осигуровките!Добре че поне ще имам 6-те месеца за майчинството!!!
Това е за днес от мен, лека и спокойна вечер на всички ви!!! Hug

# 265
  • Мнения: 847
Аз мисля да работя, докато се чувствам добре. Но и в крайна сметка, моята работа е доста отговорна и иска съсредоточаване, а не знам до кога ще съм способна на това. От друга страна си мисля, че може и да работя вкъщи, то днес с тези технологии  WinkмСамо ме е страх, че идват зимните месеци и ако се затвория вкъщи ще се обездвижа  Confused Вие как мислите да компенсирате зимния сезон? Нали уж трябва много да ходим пеша...  Sunglasses

# 266
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,мили дами Grinning  Hug
Аз отдавна несъм писала,но напоследък много работя( от месец  насам вкл. и съботите,но наистина е важно и затова се юркам...надявам се после да ми е по-спокойно)Влизам по-малко да проверя какви сте ги сътворили. Много,ама много ви се радвам че знаете вече имена и най-вече пола на съкровищата. Hug Ох,кога ще дойде и нашия ред Rolling Eyes
Смея да се похваля,че от 3 седмици неповръщам и ми се върна силата,незаспивам като преди в 22ч. на някои филм, и в малкото свободно време пооправям и къщата и мъжа Wink....в смисъл да му обърна внимание и нещо вкусно да му сготвя. Grinning Правих му и кекс с ябълки и орехи..ммм, надявам се не сте гладни. Направо не ми се мисли ако имах и едно дете плюс...направо сте герои как се оправяте и с тях (за вече станали майки)  bouquet
За ремонт: При нас този проблем е на ход, мислим да боядисаме детската (която сега е склад и стая за гости едновременно).Спряла съм се на жълто и зелено, но едновременно, имам аз разни идеи да видим как ще убедя милото  Laughing И вече намествам кое къде ще слагаме, но с покупките няма да бързам.Спряла съм се на тези дървени креватчета-люлка,които стават и на детско легло. Но пред нас стои и вариант с двуетажно легло, за да е по-просторно и се замислих дали да не е от подвижните разглобяеми ( Дея беше качвала снимки,мерси за което Hug) Но пък какво ще ги правя 2 такива след това newsm78
Та такива чуденки при мен.Пък какъв корем имам само...не е за разправяне, Жабче при теб как е?  Simple Smile Даже коженото яке няма да мога да закопчавам вече. Laughing Но пък как му се радва мъжа...едно умиление ме обзема, току ме погали по корема,целувка или пита"Как е тумбачко днес?" Grinning

# 267
  • Мнения: 6
Здравей те на всички LaughingКазвам се Роси от София,на 21г.Бременна съм в 16г.с.Терминът ми е определен за 2.04.2009. WinkСледващата седмица имам записан час за фетална морфология.Ако някои вече е бил,може ли да ми каже какво да очаквам?Защото мои познати,които вече бяха,остана доста наплашени от лекарите Sad А аз не искам да се притеснявам излишно.Благодаря предварително на всички Hug А на ДЕЯ поздрави за темата,страхотна е.Искам и още нещо да знам Wink през последните 2седмици коремчето ми доста порасна(знам че е нормално)ама толкова барзо ли?Някак изведнъж Whistling Извинявам се предварително за глупавите въпроси,ама ми е за първи път.Пък и не познавам мн бременни или роди вече на моите годинки HugПриятна вечер на всички

# 268
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Роси, нормално е в тези седмици коремчето да расте буквално с часове. После ще понамали темповете.  Laughing Феталната морфолгия е преглед, с който се търсят вродени аномалии на плода и въобще се оглежда състоянието на бебето, плацентата, пъпната връв. Обикновено няма нищо страшно, даже е много приятно. Е, мен ми притреперваше да не би да ме изненадат с някоя лоша новина, неизбежен страх е това, но за моя радост вече двама лекари ми потвърдиха, че всичко изглежда наред. А все пак аз има за какво да се притеснявам - рискът от аномалии след ин витро е малко по-висок, пила съм и продължавам да пия какви ли не лекарства. Всичко ще е наред, ще видиш.  Grinning

Дидка, работи сега, че после няма. Питаш ме за корема - от една седмица раста откъм екватор с бесни темпове. Вече ми личи, дори и с широки дрехи. Интересното е, че коремът се окръгли нависоко и нашироко. При миналата бременност беше остър и ниско долу. За детска стая и аз харесвам зелено и жълто, нали съм си жаба, трябва ми блато.  Mr. Green

Кенга, ти си голям оптимист щом мислиш, че ще го докараме до април.  Mr. Green Дано устискам до средата на март някъде, живот и здраве, това ми се струва по-реален вариант като са две.

# 269
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Добър вечер бъдещи и настоящи майчета!
Аз на фетална морфология не съм ходила-то в нашия малък забутан град няма такива екстри Confused.След десетина дни ще си сменяме дограмата.Според съпруга ми си "отваряме голяма рана".Май ще се наложи да спим в кумовете за няколко вечери.За сега смятам да работя,само че ме притеснява обездвижването.Цял ден на стола пред компютъра.....За името ще е "задължително Иван"-според мъжът ми.А за момиче-на майка ми, но още не съм го мислила.

Общи условия

Активация на акаунт