"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 914
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 0
Добро утро, мамчета  bouquet
Ох,да ви се оплача снощи какъв кошмар изживях:
прибирам се от работа и като започна да ми се подува стомаха,направо щях да откача от болка.Газове ли беше,какво и аз не знам и много боли Cry.Свих се на леглото на топка,позатоплих се и след един час ми поотмина.Станах да приготвя нещо за вечеря и пак същата работа. Cry
Нямам проблеми с изхождането,но какво да правя в такива моменти-да се гърча ли?Някоя мама ако има подобен проблем,моля да сподели.
Иначе ви пожелавам страхотен ден и мноооого  усмивки Grinning

# 271
  • Мнения: 336
Привет и от мен!
Аз отново да се оплача, при посещението ми на нов док. се установи, че болките ми във влагалището, които не било възможно да имам според наблюдаващия ме гинеколог, са причинени от 20% скъсяване на шийката на матката Cry и май ще правим серклаж!
Бясна съм.....ами ако не бях отишла на друг специалист?Бебето расте и натежава, не ми се мисли ако не издържи шийката......както и да е, сега май ще лежим през цялото време в къщи, дано да устискам!
Иначе честито на всички майчета, които са разбрали пола на бебоците!Жабче особено на теб ти завиждам много благородно за малките  попови лъжички - принцеси, винаги съм си мечтала за близначки - девойки.
Лек ден на всички!

# 272
  • Мнения: 309
Добро утро и от мен!!!Днес е петъъъъъкккк!!!Навън е толкова хубаво, слънчевооо, еееххх само за разходка!Хич не ми се седи в тоя офис, чувствам се като къртица!Дано през почивните дни да се задържи времето!!!
Р*Е*Н*И , аз също съм така, вече не помня от кога, май още в началото на бременността ми започнаха проблемите с ходенето по голяма нужда и газовете!Ужасно е, и аз също много се плаша, защото все си мисля че може да не боли заради газовете, но все пак здравия разум ми казва, че няма нищо страшно!Все пак яденето ми много се промени отпреди!
Знам, че ако имаш газове това значи, че не ядем хубава храна, т.е. трябва да ядем повече плодове и зеленчуци и да избягваме всякакви полуфбрикати, пържени, или други лоши храни!Трябва да пием много вода и по някакъв неизвестен за мен начин - да ходим редовно по голяма нужда!Знам, също че сините сливи помагат много за това(може и сушени), но аз нещо вече не ги намирам, иначе наистина действат!Дано скоро премине тая гадория, че ще змема да убия някой с тия газове! Embarassed
Kambichka , изпревари ме!Много съжалявам, дано всичко се оправи!!! Praynig Hug

# 273
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Камбичка, може би наистина е добре да се направи серклаж при това положение, не отлагай за да не изпуснете момента, май до 16 г.с. се прави серклаж. И лягай и лежи, никакво претоварване. И изкъсо следене на шийката при всеки преглед. Магнезиеви препарати за да е спокойна матаката и да няма никакви контракции, предполагам че това ще ти препоръчат.

Рени, мен всяка вечер ме болят червата, особено след баня като си легна. Имам газове, а и матката вече притиска. Поне си мисля, че са черва де, дано да не е нещо друго.  Rolling Eyes Трая си и това е. Нямам проблеми с ходенето по голяма нужда иначе.

# 274
  • Мнения: 847
Камбичка, защо не отидеш на още един доктор, за да ти го потвърди окончателно, все пак мнението само на един може би не е достатъчно?

# 275
  • Мнения: 582
Здравейте  Hug

Толкова интересни теми се коментират-вчера ме нямаше и сега всичко изчетох в захлас  Simple Smile Лошото е, че докато свърша и съм забравила какво съм прочела  #Crazy  Mr. Green

За имената - още не знаем какво ще е, но питах малката да избере име на бебето и тя каза Христи-откъде го измисли не знам  Joy

Ние ремонти не мислим да правим, защото сме в нов дом и всичко е ново  Peace

На работа мисля да си ходя до последно, въпреки че от онзи ден съм в такава психическа и нервна криза заради една болна мозъчка в офиса, че направо нищо не ми се прави, а толкова ми е приятна работата и всичко, свързано с нея..............

Ако някои вече е бил,може ли да ми каже какво да очаквам?

Аз сега все още не съм ходила, но от предната бременност мога да ти кажа-за мен този е преглед е просто едно успокоение и удоволствие да погледаш бебето на екрана !

Навън е толкова хубаво, слънчевооо, еееххх само за разходка!Хич не ми се седи в тоя офис, чувствам се като къртица!Дано през почивните дни да се задържи времето!!!

Ами, за съжаление не се очаква да е хубаво  Sad

  bouquet

# 276
  • София
  • Мнения: 333
Добрутро!

Камбичка, стискам палци всичко да е наред, бъди спокойна, позалежавай се и според мен е редно да се консултираш на още едно място, за да знаеш, че това е правилният подход.

За газовете и подутия корем - аз по принцип съм с хронични проблеми в тази област, които сега хептен се задълбочиха. Всеки ден хапвам Активия, наблягам на супичките, доматите, сините сливи, крушите .... ми няма ефект Sad Вечер корема ми е все едно съм глътнала баскетболна топка. Това ме кара да поограничавам храната, защото все ми е тежко и в резултат - тази нощ непрекъснато сънувах как си хапван разни вкуснотий. Аз редовно използвам свещичките Ева Кю, но определено при много подут корем и те не помагат. Няма ли някое магическо лекарство за бременни, което да помогне, защото още 5 месеца в това положение ще ми се отразят пагубно.
Искам да си снимам коремчето и пак да го кача в албума, за да видите промяната, но отново съм подута от храна и е трудно да се различи, кое е корем от бебка и кое от нещо друго.

Сега чак се запалих и аз по количките - двама колеги ми препоръчват Пег Перего Атлантико (макар, че това май вече не се продава, или поне не го откриха по сайтовете). Някоя от опитните мами да е използвала нещо подобно?




# 277
  • Мнения: 336
Благодаря за съпричастността момичета!
Може би ще направя още един консулт с лекар, но вече май трябва да се поспра и да избера един , защото почвам много да се обърквам, а и ме е страх докато чакам за час да не изтървем момента.

# 278
  • Мнения: 4
Здравейте мили майчета!Вчера ви пронуснах защото имах много работа,но днес съм на линия.Петък,петък-най любимият ми ден!От самата мисъл че е последен работен ден,сутринта като идвах за офиса направо летях.
Ние още не знаем пола на бебето,още ни е рано и благородно завиждам на тези които знаят какъв бебешор очакват.
Съни78,на работа мисля да ходя до Нова година и после почивка,като си помисля студове ,грипове,направо ...Не съм свикнала да стоя вкъщи и сигурно щи ми е трудно ,но нещо ме тресе нервата и немога да понасям дразнителите в офиса около мене.
Рени и аз като тебе миналата седмица се изплаших от подуване на стомаха и имах чувството че е станал като камък твърд.Естествено,аз съм паника и веднага с с мъжа ми отидохме при доктора.Няма страшно,трябва да се ходи по голяма нужда редовно,да се ядат много плодове и много помагало кивито-аз пробвах и резултата беше положителен.Дуфалакта било разработено специално за бременни и той единствен може да се пие продължително.
Аз пък немога да спя-по цяла нощ мисля за БХС и феталната морфология и ще се побъркам докато не направя изследванията,а те са към началото на другият месец.Направо немога да мисля за нищо друго от притеснение.
Спирам,малко работа да посвърша и ще пиша пак.
Усмихнат ПЕТЪК!

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Добро петъчно утроо, обичам го този ден, ей!
За газовете при предната пременост бях така /сега още не са почнале, да чукна на дърво/, че лакарката ми каза да пия Еспумизан /така ли се пише  newsm78?/, тогава ми помогна, за ходенето до двете 00, голям зор видях два месеца то не беше всякакви бабини истории, дуфалак, свещички, обаче като финал сякаш ми подейства Лаксит на Тошков, имах скрупули към неговите препарати ама на сега съм ок, а го пих не повече от седмица, и сега при нужда пия и на др. ден ок. Божее  ooooh! голяма тема за сутрин...

# 280
  • Мнения: 7 134
Камбичка,  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed твоето Марципанче ти да си расте в коремчето ти поне до 37-мата седмица. Пази се много.  Hug
Рени, мен всяка вечер ме болят червата, особено след баня като си легна. Имам газове, а и матката вече притиска. Поне си мисля, че са черва де, дано да не е нещо друго.  Rolling Eyes Трая си и това е. Нямам проблеми с ходенето по голяма нужда иначе.
Това съм и аз. Вечер, когато легна, червата здраво ме опъват. Явно борбЪта за разпределяне на пространството в коремната ми кухина е жестока.  Grinning
И каквото и да похапна, все съм химическа заплаха.
Добре дошла на Роси!   bouquet  

# 281
  • Мнения: 14
Добро утро, момичета   bouquet

Камбичка надявам се всичко да е наред с теб и много да се пазиш и да си почиваш  Hug

За подутия корем, аз имах ужасни проблеми в началото особено като спрях кафето и цигарите... Успях да се оправя с Дуфалак (безопасен е за бременни, но подува корема) изпих едно шишенце и се нормализираха нещата, а сега си хапвам сутрин на закуска по една натурална Активия (и за мое учудване действа Simple Smile ). Иначе може да пробвате с една супена лъжица мед разтворена в топла водичка на гладно - аз първите месеци не можех да го задържа това сутринта  Sick и за това преминах към Дуфалака...

За работа мисля да ходя докато мога пък и съм нужна на екипа, но все пак мисля от март месец да се отдам на себе си и на бебето, пък и имам да пиша една дипломна работа, която отлагам от няколко години заради работата... Whistling

Вчера си накупихме боичките и утре се мятаме дано успеем за двата дни да свършим, че обикновено след работа не ми се занимава с нищо  Whistling

Лек и успешен ден на всички и много усмивки Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами,

Искам и аз да се запиша в тази хубава темичка. Аз очаквам моето първо бебче да се появи на 10 Април и съм много щастлива.
Желая на всички лека и безгрижна бременност.

# 283
  • Мнения: 75
Добро утро момичета!
Не съм влизала тука от една седмица, но имало е хубава причина! Правих ме голяма смяна на мебели, пердета и други работи. Аз ви пиша вече от ново бюро и стол!  Blush Всичко това ми накара да забравя за гаденето и главоболие.
Вчера ходих ме при лекар, и най-на края казах ме на малката ,че ще става кака! Тя толкова се зарадва!Започна да ме гуши, да ме целува корема Heart Eyes Hug Grinning Почти ме разплака! Сега строи големи планове, как ще къпи бебето, как ще му избира дрешки, как ще му подари своето легло и т.н. Моята приятелка казва, че малко е рано, защото децата искат бебето по-бързо да излезе и и не могат да чакат толкова дълго. Аз обаче измислих приказка, че зимата е било много студено, затова бебето ще сиди на мама в коремчето , и ще излезе точно преди рожден ден на кака си, за да я поздрави! Heart Eyes
Първото нещо ,което направи сутринта е пита какво правило бебето цяла нощ, добре ли и една голяма-аа цунка по корема ми!
Вчера опитвах ме се да видим пола на бебето, обаче е голямо срамежливко! Все се обръщаше с дупенце към екрана. А накрая започна така да хълцука, чак цялото подскачаше! А малката вика :"Мама, пий вода бързо!"  Joy

# 284
  • Мнения: 444
Мами, понеже обсъждахте имената и празниците през април...ще ми кажете ли на коя дата се падат Лазаровден, Цветница и Великден?  Все пак да имам едно наум.
Да чукна на дърво и при двете бременности запек и газове не съм имала, поне не са били проблем. Само дето след кървенето не смеех да се напъна и чаках нещата да се случат от самосебе си. Laughing
Мамачита, тази нощ се скъсах да сънувам води. То не бяха басейни, морета...и се сетих за теб. Simple Smile Та, какво означават тези сънища?
shushi 10 ДОбре дошла! Hug
Камбичка  Hug
Усмихнат ден!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт