ДЕКЕМВРИйките ликуват, раждането на Боян празнуват!!!!!!

  • 22 903
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 799
Правде, явно сме в една градина, ама не си ти касиера  Mr. Green
И нас ни опоскаха с 50 лева (15 лева за учебни тетрадки /които обаче са за 2 години - жива далавера  Mr. Green/, остатъкът - за моливи и пластелини, минерална вода /купили са автомат за групата и сега трябва да го зареждат с нещо/, нов балатум и видео-домофон /помещението е на първи етаж, с отделен вход, няма портиер и учителките трябва да минават по няколко коридора, за да отворят/, а ако остане нещо - за играчки). Общо 27 деца са.
Догодина нашата градина била планирана за основен ремонт (ура, ура, че базата е много зле - само І-ва група били с подновени мебели - шкафчета, пейки, маси и столчета. Не искам да си представям какво е по другите групи...) и решихме да не правим други подобрения, защото така или иначе догодина майсторите ще разкажат играта на инвестицията ни.
В интерес на исината, не съм против това допълнително ... хм... спонсориране на групата, защото това са пари, които отиват за нашите деца и ми е пределно ясно, че 40 лева на месец са безкрайно малко за услугата, която получавам (все пак там отглеждат и възпитават Маги). Изрично питах дали искат някакви други "помощи" (в яслата носихме ежемесечно тоалетна хартия, вода, сапун и мокри кърпи - около 10 лева общо), но другарките заявиха, че на този етап нямали нужда от нищо, освен от вода и играчки, които обаче ще се вземат с общите пари. Като изчерпаме общата поста, тогава пак ще събираме.
Вчера единствения момент, в който реших да се обадя беше за двора на градината (според мен е в ужасно състояние - кален, мръсен, пълен с листа, сенчест, изпочупени катерушки...) и директорката ми заяви, че го приемала като лична обида, защото трябвало да го видя преди 2 месеца на какво приличал  ooooh! Сега бил почистен и окастрен  Shocked ooooh! Имало само един разсилен, който се грижел за всичко (а то наистина не е малко - градината е от два корпуса /едно време са били 2 детски градини/, всеки с отделен двор, всяка група е с отделен вход).

Цвети, що така тази твойта госпо'ица  newsm78 Уф, много тъжно  Cry
Правде, Дани на Марти е Natural born German, ако си забравила, Ein Richtiger Deucher (Марти, поправяй ми грешките, че с баба германка и 5 години усилено изучаване на немски, единственото което мога да направя е да си изкарам боя някъде  Mr. Green).
Ама каква съм активна като не съм работа, а?  Joy

Опа, виждам, че има добавки:
Правде, при нас се разбраха, че учителите ще поръчват вода и консумативи, фирмата-доставчик ще издава фактура, и чак тогава касиера ще плаща. На практика учителите няма да имат достъп до парите. Това на практика може да се прави и само от касиера, учителят само да заявява от какво имат нужда децата - ето ти организационни идеи  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 614
Да, бреее, знам че е роден в Германия, ама това с родния му език ме хвърли в оркестъра, и заподозрях чужди корени  Mr. Green
Простете спама!  Flutter

# 32
  • София
  • Мнения: 3 823
Правде, за съжаление няма чужди корени, но ние се майтапим с Ники, че един ден нашите деца ще спорят с госпожата по български, че има разлика между родина и татковина Mr. Green. Родени в Германия, пък татко им е българин hahaha.
Цвети, не можете ли по някаъв начин да я прилъжете, да я подкупите да ходи на ДГ? Например, че ако  ходи с желание на градина ще я заведете някъде или пък ще получи някаква награда за това, че не е плакала, или пък да й дадете нещо с което по принцип й е забранено да си играе или пък, всички големи ходят на работа и тя нали вече е голяма и тя трябва да ходи на работа, а градината е нейната работа.

А за детската градина и нас ни одрусаха първо с 40 лв. за учебници, учебни помагала и консумативи, 5 лв. за вода (това ще го плащаме всеки месец) и 50 лв. дарение, че материалната база (аз писах преди време) е на поне 30 години ooooh!. А най - интересното е, че в градината (както и във всички останали предполагам) има родитеско сдружение и искаш не искаш щом правиш дарение ставаш член на това сдружение и плащаш 10 лв. членски внос. Аз казах, че ще дам 50 - те лева + 10 - те за членския внос, но не искам да бъда в това сдружение и да ме занимават с глупости, но председателката ми каза, че не може хем да се прави дарение, хем да не съм ставала член. Е кажете ми това на какво прилича, дарението е задължително, но и да членуваш без да искаш е задължително ooooh!. Но пък хубавото е, че няма месечни такси и   за 200 лв. на година си заслужава удоволствието Mr. Green.

# 33
  • Мнения: 80
Ехо!

Гледам детскоградинския рекет обсъждате. Не мога да се включа, щото нашата бъдеща градина "Калина" в момента и се довършва основния ремонт, та да искат за базата пари ми звучи абсурдно. За консумативи иди-доди и допускам повечето ще махнат с ръка и няма да искат обяснение за какво точно и защо МОН не даде пари, но хайде. Тя да започне да функционира първо...
Честита ви кола Дани! Със здраве да си я ползвате и да не висъздава никакви глобални проблеми.  bowuu
Правде, терминът ми е 15 януари, но още не съм стигнала до размисли на тема вид раждане, щото първо да стигна до 9тия, пък после съм решила да поразпитам мед лица от различни заведения кой ще се навие да го кара нормално, ама по моята схема. Но това в бъдеще време.  
За неделна среща подкрепям, но по прогноза по-хубаво щяло да е времето в събота, та в този ред на мисли предлагам съботата.За място предпочитам Борисовата, щото ми е по- на сърце. Party

Правде, отдавна се каня да те питам за хомеопата ви. Чета положителните ти отзиви и искам да те питам къде се намира, в кой квартал, защото ми трябва малко начален тласък, за да се запътя на първата среща с такова лице. Целта е дребното да мине на хомеопатия. Вярно, че веднъж опитах, наканих се, отидох на среща с една хомеопатка, не за друго, ами да съм опитното зайче в семейството, обаче или не попаднах на точния човек или нещо съм се объркала в очакванията си.


# 34
  • Мнения: 799
Ланг, ДГ "Калина" на Веслец ли е?

# 35
  • Мнения: 80
Не, 26 ОДЗ "Калина" в Младост 1. Дали е ОДЗ или ДГ ... е в това не съм сигурна.

# 36
  • Мнения: 992
здравейте момичета
виждам , че обсъждате детскоградинския рекет и се чудя нас колко ли ще ни одрусат. Ние още не сме имали родителска защото директорката е в отпуск, пък тя държи да присъства на срещите. Та ще видим на края на месеца най-вероятно ще ни събират, какво ще е положението. Иначе нашта група  новооткрита и всичко е новичко и много хубаво. Но със сигурност знаем , че ще им купуват апарат за вода и съответно ще трябва да даваме парички. За друго освен учебни материали някакви не се сещам за какво може да ни рекетират ма ще разберем. А относно допълнителните занимания на нас ни предложиха футбол, спортни, модерни и народни танци, имаше езици английски, френски и немски и логопед. Аз я записах Мирела на народни танци, защото госпожата много ги похвали и каза , че излизали с добра подготовка. Аз принципно незнам от сга дали тя като порасне ще иска да се занимава с това нещо, но поне сега ще ходи да подскача там да изразходва енергия.
Дани честито возило леко и безаварийно   Hug
Пачи значи да бъдеш зла е имало ефект , е пожелавам ти другия път да минеш и с добър тон, т.е. мъжлето ти да не те нерви повече а само да те слуша
ами оставям ви за сега , че отивам да готвя
на всички лека вечер и много  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 528
Дани, честит джип!  Hug Хайде, прибирайте го, че да му се кефите! Безаварийно и умната!  Peace

Ето леглото, барабар с Доня Бонбониера напреки му:
 

 bowuu

# 38
  • София
  • Мнения: 528
Пак аз.

Не мога да се включа за парите за ДГ, но мога да споделя за т.н. извънкласни занимания. Надали целта е от 3 годишна възраст да ги научат на перфектен английски, но самите занимания са това, което има значение. Еми на времето ходеше и на английски, и на танци. Беше страшно доволна. Спомня си занятията с умиление. Това си е и ангажимент, и удоволствие, и общуване, и трупане на опит. Мисля, че прекалено насериозно гледате на предлаганите активности, а не виждате активността сама по себе си - че детето ще е ангажирано и ще се учи да се учи.  Peace

Според мен, хубаво да се избере 1, макс 2 дейности и задължително да са такива, към които детето има влечение и интерес. Да се учи отсега, че една от основните думи в този живот е "трябва", смятам за излишно натоварване. И все още, докато можем да си го позволим, ние трябва да наблегнем на развлеченията и удоволствията им!

Това е моето мнение!
  bouquet

# 39
  • Мнения: 600
Привет и от мен, цял ден хвърлям по едно око, но чак сега мога да седна и да попиша и аз, че малката е луднала на тема "Грижовни мечета" Давам по същество
Момичета - благодаря за честитките  Hug  Heart Eyes , дано наистина е безаварийно, като дойде де  Rolling Eyes МТV - ще ти пиша утре сутрин на ЛС по въпросите за колата.
Мимс - супер е креватчето, а Доничката не мога много да я видя, уви  Confused Ще се надявам и на някоя друга снимчица в анфас  Hug Heart Eyes Хареса ми преградката отпред - ще може дасе махне след време, нали?
Пачи - радвам се, че бебе Ру е почнало да се обзавежда, но аз не оттеглям поканата и с удоволствие бих му подарила нещо, та поканата за адресче на ЛС не отпада  Heart Eyes А за изтрещяването - както вече споменах - ПМС. Все едно ставам друг човек, обладан от триста дяволи  Twisted Evil Ако ме познавате от близо ще се уплашите от рязката промяна  Sad Повче не ми се говори, че ми става гадно.
За градините - вече ви писах че ние събирахме по 160 лв за доста сериозен ремонт на групата. Тавана, по-точно замазката, падаше и се ронеше, шкафчетата за пособия бяха в много окаяно състояние, матраците и завивките също. Това беше впечатлението ми от първата РС през юли. На последната - разбирайте преди две седмици - всичко беше далеч по-приветливо - прясно боядисано, един татко, занимаващ се с дърводелство е направил шкафчетата супер, тавана е в отлично състояние, има нови матрачета, завивки, абе въобще супер е. Имаше останали доста пари (не помня сумата) и от тях щяха да закупят някакво учебно пособие за по 14 лв. и подаръчета за рожденниците и за празниците. За Коледа и май за още един празник ще се купуват и по две нова по-голямии скъпи играчки - една за момичетата и една за момчетата. Не съжалявам за парите, които събрахме, защото - живот и здраве - детето ми ще прекарва горе-долу 50 % си и може би повече от времето (лош математик съм, за ужас на свеки  Twisted Evil) и искам да й е уютно и добре. В групата са 31 деца, до колкото разбрах заради някакви близнаци, които един вид се броят за едно дете  Shocked и това не ми харесва, но все пак се радвам, че детето е прието. Записах Сияна на плуване (малко под въпрос заради бактериалните инфекции) защото тя страшно обича водата, но общо взето се страхува от нея, та ми се ще да го преодолее. Басейна е съвсем нов,т.е. прясно ремонтиран, кмета щял да го открива, ако не е направено вече. Дълбочината (въпрос, който много ме вълнуваше) е 50 см в най-дъбоката си час, та е силно казано, че някой ще плува  Mr. Green, но за плацикане ще стане. Сияна е страшно въодошевена като й разказах, дано си задържи положителната емоция. Другите дисциплини са народни танци, рисуване, модерни танци и английски. Ще я запишем и на рисуване, защото много обича, а догодина и на английски. Идваха от някаква школа "Байрон", показваха помагала и прочие. Най-много ми хареса идеята за начина на преподаване - кукли. Жената, която ще води английския е и театрален кукловод от Варненския куклен театър, та децата ми се струва доста ще се забавляват. Сиси със сигурност - умира да й разигравам разни сцени с плюшките у дома. Ох, увлякох се.
Спокойна нощ   bouquet

# 40
  • Мнения: 799
Тук съм, не съм родила, бебе Ру е един малък интригант и манипулатор, защото като съм в нас само ме стяга корема, а като отида на преглед - нищо - най-спокойните дете и матка на света  ooooh!
Започвам да се притеснявам, че домочадието ще реши, че всичко е театър и че го правя само с цел по-експедитивно чистене  Mr. Green
Днес продължавам одисеята с чистенето, като съм набелязала: 1-2 перални (ако тези на балкона успеят да изсъхнат), сортиране на Магарешко наследство, покупка на матрак, изпиране с парочистачка на матраци и диван. Трябва да успея да вместя и гледане на Отчаяни съпруги (ш*баните субтитри не тръгнаха онзи ден), малко пазар, взимане на Маги от градина, взимане на баща й от работа, бърза и кратка кръчма по повод едно бебе. Егати почивката  ooooh! В 10:00 стартирам, до тогава трябва да изчета клюките от форума  Mr. Green
Данидо, много мило, но не се излагай, бе, жена, как ще ми купуваш и пращаш подаръци... Иначе адреса ще ти пратя, ама само ако решиш да идваш насам, за да можеш да ми дойдеш на гости (и без това си факир в чистенето  Joy).
Мимис, страхотно е креватчето  Peace Маги спи по същия начин, но на 140/70  Mr. Green
Габи, ти кога ще идваш насам?

# 41
  • Мнения: 728
Аз от няколко дни само чета,че няма много време за РС,но днес сме си у дома и намерих време. Peace
Бъболечито е болно,вчера като го взех от ДГ имаше Т,дадох му "Нурофен" и спадна,кашля,нослето ту тече,ту е запушено...  Thinking
Всички казаха,че много сме издържали на ДГ без да се разболеем-месец и 1 седмица,но ето,че и ние сме болни! Tired
Давам му витамин С,сироп "Стодал",капки "Есберитокс" и "Олинт" за нослето,дано скоро се оправи! Praynig
Иначе е веселичък,играе си,пее,хапва...
Вчера от ДГ ходили да събират шишарки   Mr. Green
Пее си две песнички и казва част от стихче- "Вълчо бригадир клонки ще събира" Joy

# 42
  • Мнения: 458
Габи, ти кога ще идваш насам?

Аз по принцип нямам работа в Сф, но понеже съм наблизо, ао има среща ще се пробвам да дойда.
Мимис, много е хубаво леглото. Ау, много ми харесва. Откъде го взехте? Имам предвид, ако е някоя известна фирма де  Rolling Eyes
Слънчев ден на всички   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 528
Мимис, много е хубаво леглото. Ау, много ми харесва. Откъде го взехте? Имам предвид, ако е някоя известна фирма де  Rolling Eyes

Не е на известна марка, по поръчка е. Рових по нета, гледах и не можах да видя такова легло серийно производство, каквото аз исках. Най-вече заради таблата откъм стената, а също така и това приспособление да не пада детето. Да, то може да се маха - на едни нитчета е. Но ми върши идеална работа, всъщност то е основен елемент.  Peace Надето от край време спи с глава, допряна до преградата/мрежата. В началото - първата нощ - като се лепнеше за тази преграда и си мушкаше ръката и крака в процепа, та затова (вижда се на снимката) съм навила едно одеало, завила съм го с пелена и съм го сложила да я пази от процепа.

Истината е, че и аз съм много доволна!  Peace Ако някой проявява интерес, с удоволствие ще споделя координатите на фирмата-производител.  Hug

# 44
  • Мнения: 799
Айде, днес пътчно никакви ви няма  Mr. Green
До тук свърших: покупка на матрак, последно изследване от купчината, необходими за секцио, взимане на манджа от детска кухня, корекция на един договор, закарване на килими на пране, 2-3 часа висене във форума, 2-3-4-5 телефонни разговора по 15 минути  Whistling
Парочистачката я оставих за утре, за да може да изсъхнат нещата  Whistling Перални също няма да пускам сега, защото вчерашното пране още не е изсъхнало  Crazy
Остават ми: сортиране на дрешки, Отчаяни съпруги, Маги, Милен и кръчмата. И още едно договорче за разкош  Sick

Но пък за сметка на това обядвах 2 пъти и сега продължавам да нагъвам шоколадово руло  Mr. Green

Весенце, Маги пее някаква песен за "Чурулик, чурулик, един страшен крокодил"  newsm78  Mr. Green Бързо оздравяване на Ивко  Hug
Мимис, страшен матрак взех - изпълва точно магарешкия креват  Peace
Габи, каква хубава представа имаш за "на близо"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт