ДЕКЕМВРИйките ликуват, раждането на Боян празнуват!!!!!!

  • 22 910
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 483
Привет и от мен  bouquet
Марти, дано Дани бързо се оправи Praynig
Веси, ми дай му на това дете играчки Joy Joy Joy
Карчита, само да не пропуснеш да ги уведомиш в градината за алергията на Галето, че моя приятелка ходи на пожар да си вземе детето от градината, направило алергия към някоя от храните Confused
При нас нещата вървят на свикване-тази сутрин беше само мрънкане, че не иска да ходи на "гадина", а там влезе сам без възражения Mr. Green
Тази седмица дават слънчева и топла прогноза, та се чудя дали да не осъществя плановете от лятото-разходка с влак Wink, посещение на "залата на смеха"-това е зала с криви огледала..не знам до колко ще се впечатли от нея обаче  newsm78, ходене в зоологическата градина, и на Перперикон Rolling Eyesаааа забравих-и куклен театър, но не съм гледала програмата Mr. Green

# 61
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
И аз съм тук . Всички болнички бързо да оздравяват.
Браво на приетите в градинката , сега остава и мамите да не реват  Mr. Green
Почнахме да водим Гошко на логопед и сега всеки петък сме на сеанси( за какви пари става дума , не е итина просто). Освен това планувахме махане на сливиците му на 01.12 , а мен такъв страх ме тресна ,че нощес не съм спала и само страшни картини ражда съзнанието ми.
В събота съм на сватба в София , ако някое от чаветата не ми спретне номер и не се разболее. Laughing
Пачи , не купувай още двуетажно легло , че догодина като забременееш с близнаци  няма да има къде да ги сложите. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 666
И аз съм тук, наглеждам ви от време на време, но само толкова.... защото такива красоти ми се струпаха на главата, че ми идеше да се гръмна! Съчувствам на всички болнички от сърце и душа! Hug
Откак са ни изписали от болницата се изредихме да се разболяваме всички, за щастие - без Тони в списъка (дано успеем да я опазим, господи! Praynig)! Нас ни изписаха в четвъртък, в петък - Стени се върна сополив от градината. В съботата и неделята ми вдигаше Т, както ви и споделих тогава, уж не беше нищо сериозно. Постоя си една седмица вкъщи. През това време успя да лепне настинката и на баща си, който я изкара по-тежко - и с кашлици, и с болно гърло. Миналата седмица уж вече беше добре, ходи си на градина, за мой късмет с желание, паузата не му се беше отразила. Така до петък, когато стана сутринта и не можа да си отвори лявото око. Оказа се, че хремата явно е била бактериална и се е качила към очите. А в събота вечер пак висока Т, в неделя още по-висока - резултат - болно гърло. Междувременно и аз хванах болестта. Е, такова боледуване не бях боледувала ог много години, ви казвам, разказа ми се играта! От четвъртък ми дращеше гърлото и аз реших да почна веднага лекарства (жертвайки изцедената кърма, която вече 5 дена отива в мивката), за да пресека какво тръгва от началото. Да, ама явно съм подбрала по-слабо лекарство отколкото съм имала нужда и в събота вече не можех да говоря, не можех да преглъщам, чувствах си гърлото като една голяма рана, имах висока Т, която не се сваляше от нищо. Та се наложи да пия силен антибиотик, ама днес вече съм (да чукна на дърво) добре и утре може и да го спра. Та ей такива веселби у нас... добре поне, че има баби, които поемат едната - бебето, другата - Стени, че иначе просто незнам как щяхме да се оправим (поклон на всички, които се справят сами!!!). И в крайна сметка успяваме до сега да опазим Тони, дано и за напред!
Иначе тя си е добре - папка, спинка, общо взето е кротичка, освен когато я натиснат колики. Проклетите не ни подминаха и с това бебе! Давах какво ли не - ефект - почти никакъв. А от прехваления Инфакол даже и изпатихме, че милата се запече, не ака цял един ден и на другия се измъчи докато изкара всичко. Добре, че имаме късмет с времето досега - всеки ден спи поне по 2 часа навън в количката, много й харесва.
А, да! И нашата родителска среща в градината мина. Точно бях прочела за стратегията на Пачи и я попих - мълчах си, кимах одобрително и т.н. и избегнах вкл. си в родителския актив. И нас ни одрусаха подобаващо (50лв), но това да им е кусура, нека другото да е наред. Успях най-сетне да разгледам всичко отвътре - що годе съм доволна от условията. От 1 ноември им почва плуването в градината (безплатно) - Стени е въодушевен от идеята! Други допълнителни занимания нямат, защото тази година са притеснени откъм пространства. Пък и аз не държа на 3г. да ми почва с езици или други неща, мисля, че са малки още, нека сега свикнат като цяло с това, че ще имат "уроци" в градината, постоянни занамания и т.н., а после да ги натоварваме и допълнително.

Целувки на всички! Heart Eyes

Понеже незнам кога пак ще пиша - да пожелая на Пачи раждане, каквото си е представяла и бебе, каквото си е мечтала Praynig Hug! Не съм ти казвала, мила, но почти се оказа пророк за моето раждане предвид празничния ден!

# 63
  • Мнения: 799
Елс, пожелаваш ми безконтактно раждане (без да ме пипат, режат, мъчат) и не ревливо бебе (като Маги)? Данке, данке  Mr. Green
Много гадно с тези настинки, аз уж се пазя в момента, ама като знам каква съм кекла, сигурно ще потекат сополи до операцията... Хубавото е, че при вас всичко е приключило и че Тони не се е разболяла  Hug Peace Ти продължаваш ли да цедиш кърма докато си антибиотик?
Зеч, живи ли сте, бе, жена, ни пишеш, ни се обаждаш... Защо го водите Жоро на логоред?
МТВ, мноооого амбициозен план  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 9 483
Мдааа да видим как ще е с реализацията Laughing
 els -това е вирус-масово е...и другия след това-разстр. +повръщане SickТам гадното е че адски бързо обезводнява организма и събаря Tired
Минахме и 2-та Mr. Green
Тони щом я кърмиш-нема проблем Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 3 831
Вече нямам сили и ми се плаче newsm45. Дани е с гнойна ангина, отит и от следобед е на АБ. Първият му в живота Sad. Има още един куп лекарства, които или трябва да изпие или да му ги сложа в носа, ухото и дупето (има Т и му слагам Ефералган) Whistling.
Сега се разрових в Интернет и открих координатите на д - р Михайлов - хомеопата от " Часът на мама" и мисля като го излекувам да започна с хомеопатията профилактично, че като прочетох листовката на АБ се зачудих дали той е за да ми оздравее детето или да го разболее ooooh!.
Мимис, мехлема, с който мажа Аничка е забъркан в аптека и незнам как се казва. Преди време го ползвах за Дани Peace.
Елс, дано това,което ви е сполетяло да е за цялата зима и да не се разболявате повече Praynig.

# 66
  • Мнения: 799
Леле, Марти, егати комбо бонуса... Не се травмирай за антибиотика, нашата педиатърка, която не е хомеопат, но е доста против антибиотиците и всеки път се опитва да лекува Маги с разните му там ехинацеи, прополиси или леки алопатични лекарства, при първата гнойна ангина заяви, че това е единствената болест, при която по-добре да се даде антибиотик от рано, за да я пресече, отколкото да слезне на долу към дробовете. Така че давай си Клацид-а и не го мисли. Няма дете ходило на градина и да се е разминало с тези гадости (Маги за първи път направи сефтето на антибиотика на 2 години в яслата).

И аз да се включа в другарската жалейка - след като с риск да си уморя котките през уикенда напръсках цялата къща с препарат против бълхи, хлебарки, дървеници, паяци и т.н. инсекти, днес вечерта, докато миех Маги видях, че едната й ръчичка (от лакътя до рамото отдолу) е цялата наядена. Милен е сигурен, че сутринта като я е обличал е нямало нищо. Вчера си легна изкъпана, с чисти чаршафи, чиста пижама, нов матрак, при това напръскан, а днес я облякох с чисти дрехи от простора.  #2gunfire Започвам да подозирам, че нещо я хапе в детската традина  newsm78

# 67
  • Мнения: 600
Привет и от нас.
Марти - съчувствам ти мила и се надявам Дани скоро да се оправи  Praynig  Hug Как успяха всички гадости да го напитят в един момент, много неприятно наистина  Rolling Eyes Още веднъж - стискам палци за неговото бързо оздравяване и ти да имаш сили да издържиш  Hug
Пачи - така и не получих адрес на ЛС  Simple Smile Каква ще е пък тая гад дето хапе Маги  newsm78
Елс - много сте преживяли с тези вируси, щот съм сигурна, че това, което сте лепнали е именно вирус. Браво, че сте опазили Тони и се надявам, да не ви се лепят такива болести вече  Hug
Хот - много сладка тая Рада бе  Heart Eyes С този ангелско дяволит поглед ще разбие милиони мъжки сърца  Simple Smile
Веси - малкия ти мъж ме очарова  - нека ти е жив и здрав  Heart Eyes Hug
Краси - браво за приемането в градината  Hug Не помага ли хомеопатията за алергиите на Галето? Да не би хомеопатичката да не е подбрала правелното лекарство  newsm78
МТV - много амбициозен план за една седмица наистина  Grinning Дано да успеш да го реализираш и да му хареса на юнака  Hug

Ние сме в периода на "искам сегааааааа". Детнеце упорито се опитва да отложи времето за лягане с всевъзможни неща - скачане на легло, редене на пъзели, книжки, игра в банята, ядене и куп други неща, за да не легне да спи. Мисля, че е характерно за много дечица в тази възраст, но все пак как е при вас? Аз отначало, за да не й кърша хатъра, все отстъпвах, докато не стана така, че ведъж заспа в 1 часа. Сега гледам до 10,30 да е в леглото, но е много трудно. Днес отказах доста неща и падна голям рев. Ако направя компрос за едно, се почва второ, трето, тръшкане и рев, абе ужас. Не й се карам, но съм твърда и тя си плаче  Confused От две нощи не спи добре - преди два дни на сън се сърдеше и си настояваше сърдито пак "искам сегааааа"  Mr. Green , а снощи си поплака около 15 мин. и предполагам, че си преживява отказите от деня. Или това или най-после ще изкара един от четирите кътници, които й остават. Аз пък преживях (вероятно) лечебна криза от новото хомеопатично лекарство (т.е. старото,но в по-висока потенция) и три дни бях в ужасна депресия и много гневна, освен това получих ужасен обрив #Cussing out От днес вече съм значително по-добре и съм много щастлива от това.
Другата седмица (вероятно) ни предстои пътуване до Италия, за да си вземем прословутата кола, защото явно няма да може да се намери автовоз, който да се навие да я докара. Детето ще оставим при баба и аз съм притеснена как ще му понесе, защото това ще е първата ни раздяла до сега. Всъщност имаше още една, но малката беше с баща си и то само за една нощ. Притеснявам се, че раздялата ще бъде дългичка - вероятно около седмица - защото мъжа ми и ще поработи с шефа си. Дано бонбончето не плаче много  Praynig
Айде пак се отплеснах и стана дълго. Лека и спокойна нощ на всички   bouquet

# 68
  • Мнения: 195
Елс, много гадно! Вече ок ли сте, можеш ли да кърмиш?

Марти, от какво се беше подул Дани така? И той ли вирус?

Зечова ви как сте тази есен?

Не знам, аз ли си въобразявам или просто страшно много болести има в БГ. Не мога да си обясня какво е точно, но където и да съм живяла не е било такава постоянна епидемия...Не знам, миенето на ръцете много помага за начало, пък все странни погледи имах дето си мия ръцете непрекъснато.

Карчита, браво за градината, ще се справи Галето. Ще реве, ама да не ти пука, време й е:)

Времето тук е лудо! След София преди 3 седмици с нейните 5С, тук е райско време, всеки ден слънце и 20С. Рада се разбива от тичане и разходки!

Веси, ама много сте хубави, а и ти си с нова прическа май, а? Супер!

За вечерното заспиване явно всички на тази възрст ни пробват, ама аз от раждането съм железна в това отношение - никакво хък и мък и не ща. Като стане 20ч и сме загасили лампите. Винаги спи по-добре като легне на време.

лек ден мами!

# 69
  • Мнения: 2 614
Добро Утро!
Елс, радвам се, че са преминали болестите при вас! ДАно това да ви е боледуването за тази зима.
Марти, кураж, мила . друго не знам какво да ти пожелая! Дано бързо се оправи Дани!  Hug
Дани, честито ви возило! Леко и безаварийно каране! Ей, страхотно, че ще изкарате 1 седмица в Италия!  Peace Не се тревожи за Сисуната, ще се справи - голямо момиче е вече! А как е с детската градина?
Пачи - малко остава! Дано се оправи бързо Маги и откриеш какво е това животно, дето я хапе!
Хот, не си въобразяваш - много болни има. НЕ знам какви са тези вируси, какво е това чудо.....
Аз за болести не искам да говоря, да не чува....., но (пу-пу) засега сме добре всички вкъщи!  Praynig
ЗА заспиването, при нас това се превърна в голям проблем. Заспивае чак към 23 и сутрин се събуждаше с червени очи. Сега обаче започнахме да овладяваме положението и до 22:30 е заспала. Мисля лека-полека да се върнем към хубавия навик да заспива в 21:30. На мен ми е хубаво да си играя с нея, но тя не се наспива.... Иначе и тя като Сисуна се опитва да извади всякакви лебеди от ръкавите - само и само да не заспи, огладнява, до тоалетна и се ходи, иска да рисува, започва да пее "Мила, моя мамо" и куп още любими песнички. ХИта е като иска и да танцува.
Миналата седмица и купихме Фърби - говорещо тамагочи с козина и е много забавен, резултата е, че сега иска да го храни нон-стоп, носи го навсякъде и го целува и е чудо....  Mr. Green
ТОлкова от мен за сега - че трябва и да поработя!   bouquet
П.С. Къдрокоса не е писала скоро, май!  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 3 831
Здравейте Hug.
Мами, може ли да ми препоръчате някакъв сироп или витамини за засилване на апетита, защото Дани от три дни (може би причината да е и в болестта, знам ли Thinking) е на един сандвич, едно пакетче солети, едно парче пица и 3 чаши мляко и се притеснявам от тези лекарства да не му се повреди стомаха.
Краси, честито ви приемане в ДГ. Дано да ходи с желание и да не се разболява Praynig.
Пачи, педиатърката ни да не е една и съща. И нашата ги лекува с какви ли не билкови сиропи, но вчвра рече и отсече - АБ. Дано нахапало  бързо да мине и повече да не я хапят такива гадинки Praynig.
Хот, откакто сме си в БГ, Дани се е разболявал 5 - 6 пъти може би, а Ани 3 ooooh!. В Германия незнам дали защото беше бебе и го гледах като писано яйце или просто защото нямаше такива гадове, но за 1 г. и 10 мес. го е хващала само 1 път хремата. Иначе Дани се беше подул заради ухото, но след като започнах да му слагам капки отока спадна Grinning.
Дани, преиятно изкарване в Италия и ако имаш възможност направи снимки, че тази страна ми е слабост, но все още не съм ходила.
За заспиването, заспива без пазарлъци между 22 часа и 22.30 часа, но преди този час колкото и уморен да е не можем да го сложим да спи Whistling. Сутрин става между 7 и 7.30 часа заради ДГ.
Чао и приятен ден  bouquet.

# 71
  • Мнения: 9 483
Марти, аз витамини давам само когато е болен Blush-гледам да си ги набавя от плодове и зеленчуци..та давам по препоръка на педито-на д-р Тайс-поне при нашия наистина му увеличават апетита Peace

Да кажа и аз за заспиването...пусна ли детско-откарва до 12ч ooooh!,също ако го изкъпя и по-късно-явно се превъзбужда..
Затова стане ли тъмно, "детските са свършили"-категорично! само гледа "сънчо" /ако се сетя да го пусна Blush че не гледаме тази програма Mr. Green/
В тази възраст обичат ритуалите и приказките Wink Къпя го като го оставям да си поиграе в банята /не ползвам корито, легени и пр./-играе си с една кофичка за пясък и багер..голямо поливане пада Laughing Вечерята е ако иска, и колкото иска /избягвам сладко-само под форма на плод може/ и е обикновено педи банята, след това му чета приказка-2 макс.-3. Заспива при нас в хола на дивана..още не мога да го накарам сам да легне в спалнята и да заспи Rolling Eyes това е около 22ч
После пак ще намина Wink Лек ден от мен!

# 72
  • Мнения: 2 614
Съвсем не по темата, но го намерих и ме .....но вижте сами:
Това е нещо като подарък към майките от малките им дечица, който съдържа долното стихче и отпечатък от малката ръчичка на детето. Прави се в американските и английските детски градини.
            My Hands
Sometimes you get discouraged
Because I am so small
And always leave my fingerprints
On furniture and walls.
But every day I'm growing ...
I'll be grown-up someday,
And all those tiny handprints
Will surely fade away.
So here's a final handprint
Just so you can recall
Exactly how my fingers looked
When I was very small.

Дано ви е харесало!   bouquet
По-късно пак ще се включа  Hug Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 1 666
Мерси за пожеланията (за сбогуване с болестите за тази зима), момичета Hug! И аз се моля да е така! А това явно наистина е някакъв вирус, щото вчера цъфна без глас и майка ми. Явно всички трябва да се изредим, дано само Тони е получила достатъчно антитела с кърмата ми преди да почна антибиотика.
А знаете ли колко време след спиране на антибиотик кърмата става безопасна за бебето?
Марти, аз давам на Стени сироп Апетон - витамини + пчелно млечице. И друго съм пробвала, но ефект особен не съм виждала. А Дани е нормално в момента да няма апетит, щом е толкова болен, дано по-скоро се оправи.
В тоя ред на мисли... някой се притесняваше за разнообразяването на храните. Ами и Стени е така - яде си един определен набор от храни и не ще и да чуе за нещо различно. Стигнала съм до етапа да се радвам, че изобщо яде Crazy, така че това не ме притеснява. Давам си от време на време разни витаминни сиропи и толкова.
Хот, за болестите си много права! От едно известно време насам имам чувството, че вече няма сезонни боледуване, непрекъснато има вируси, епидемии и т.н. Хигиената е от голямо значение (в градината не съм убедена, че е на ниво), но за разпространението им и най-вече за навлизането на нови такива мисля, че е виновно и глобалното затопляне и промяната на климата. При нас тя е доста осезаема. Климатът ни е по-скоро типичния за Гърция вече, отколкото този български, който си имахме в моето детство.
Пачи, да, сега се цедя пак, но хвърлям кърмата. Аз и без друго само с цедене действам. От гърдата ми Тони не се справяше да се нахрани. Най-вероятно аз не я слагах много правилно, в резултат на което тя не захапва добре и се получава неефективно сукане. Последно сме на варианта смесено хранене - някои хранения са кърма, други - АМ. Доволна съм и на този вариант (преди някой да ме заклейми, че съм се предала лесно), стига да получава все някаква кърма, защото съм си втълпила, че това е начина да я опазим от градинските екстри на баткото.
Зечи, и аз да питам - що логопед? Те твоите нали бяха доста приказливи? Или проблем с някои звуци?
Стени си заспива вечер без проблем! Има железен режим в това отношение (моя заслуга), дойде ли му времето даже сам си казва, че иска да ляга.

Ох, и друго май имаше, ама забравих... простете, че пиша доста объркано и без ред, ама  Crazy

# 74
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
По въпроса за логопеда - да много са ми приказливи децата , проговориха на по 10 месеца и може би това изигра лоша шега.Гошко не се научи да казва Р , освен това малко губи Л , има леки проблеми с така наречените шушкави и съскави звукове.Затова го заведохме и сега всеки петък ще има по два сеанса .Горе долу може би около 6 месеца. Проблемът ще дойде в училище , ако сега не го решим ,защото ще пише грешно според логопедката , а той е вече на 5 годинки и така.
По въпроса със заспиването ,имах и аз проблем със Валко но спрях да го слагам да спи на обяд и сега в 10 часа е гроги и заспива без грам проблем.

Общи условия

Активация на акаунт