Отговори
# 60
  • Мнения: 140
Запис и от мен в новата тема Grinning
Само хубави новини да има мамчета Hug

# 61
  • Мнения: 2 829
Аааа, за триколките не съм съгласна Simple Smile
Аз имам триколка и съм много доволна. Чувала съм, че някои модели са нестабилни, моята е на ПегПерего и е много стабилна. Слагали сме две деца в нея, седнали с лица едно към друго, товарила съм я с какви ли не чанти, закрепени по всякакъв възможен начин, минавала съм през какви ли не препятствия. Единствено трябва да се внимава ако слизаш от висок бордюр и количката е настрани.
В интерес на истината-веднъж бутах едно Куини със кош за новородено и наистина при по-големи неравности тръгваше да се обръща, но с коша за седящо бебе и те са стабилни.
Иначе триколките са много лесни за управление, завиват леко, но са по-тежки и стълбите трябва да се изкачват и слизат като количката се дърпа назад. Имам и лека, лятна количка с 4 колела и определено триколката ми е много по-удобна.

vivi_mm аз за покупките за бебе ще ти дам най-краткия списък-кош за кола за новородено, дрешки, завивки, кърпа за къпане, ваничка, ако искате бебето да спи в собствено легло-преносима кошара или легло, евентуално слинг/кенгуро и количка. Ако си сигурна, че не искаш да кърмиш или държиш да предлагаш вода-шишета, биберони, стерилизатор, четка за миене на шишета. Ако ще раждаш на място, където бебето няма да е през цялото време при теб (и ако искаш да кърмиш) ще ти трябва и помпа за кърма. Хубаво е и да имаш някакви подплънки за кърмачки, обикновено в началото от гърдите тече м/у кърменията. Има и още екстри, като шезлонг за бебета, люлка, възглавница за кърмене и т.н.

# 62
  • Мнения: 18
привет и от още една мъжка мама
и една молба за потребителското име и парола за албумчето

# 63
  • Мнения: 15
Здравейте милички!Първо-темичката е страхотна.Нека само хубави неща се пишат тук.И по-малко спорове.Darimaи при мен днес се сличи същото.По обиколката на главичката терминът ми се измести с два дни,но лекарката ме увери че няма нищо сериозно в това.А и аз съм спокойна защото пък при каката терминът ми беше за 7.03 а аз я родих на 12.02.Така че сама виждаш.Когато му дойде времето.А и преди две седмици бебчето си беше нормално обърнато,а днес си е седалищно.И пак не видяхме мъж ли ще е или мома.За това и толкова силно ме рита долу,а около пъпа е по-слабо.Така че не се притеснявай излишно.Килограмите съм +2 за месец или общо 8.Не знам ,но с каката качих14.Сега като гледам пак ще съм толкова.За кекса не ми се говори.Не помня от кога  EmbarassedТук ме бодне там ми дръпне.Добре че милото си е разбрано та не мърмори.Ще му го връщам после тъпкано newsm62.За кошарките също съм се ориентирала към DIBO за сега.Дрешки  количка и други все още не съм купила но има време.Целувки на всички и лека и спокойна вечер!!!  bouquet

# 64
  • Мнения: 30
Svetla70-Мерси за успоението Simple Smile
Аз сега се поразрових в нета и малко се успокоих също,защото нявсякъде пише,че такива отклонения не са нещо ненормално,а нещо много индивидуално.Просто ми се стори някак страшничко ,че бебчето изглежда непропорционално-главичката е дна седмица,бедрото с 1.5 седмица напред...Но все пак след 2 седмици ще отида на друг лекар ей така, за мое си успокоение Wink

# 65
  • Мнения: 24
Мерси на мама yanast  за препоръките- друго си е да имаш някакъв ориентир   bouquet
А за кекса  Crazy направо хормонките ме бумкат здраво в главата, ама така като гледам и таткото не се оплаква  Blush

# 66
  • Мнения: 242
Фокси, на мен преди години ми направиха какви ли не изследвания за анемията и така и не се разбра от какво е, няма да се стряскаш, важното е да си пиеш желязо и фолиева к-на /улеснява усвояването на желязото/ и така. Не трябва желязото да се пие в комбинация с млечни продукти, защото не се усвоява. Има и една рецепта /ефикасна/, която знам, но ако я искаш ще ти я драсна на лични.

Ооо,казвай,казвай всичко,което знаеш по въпроса.А между другото лекаря ми още не ми е дал да пия желязо,а фолиевата киселина си я имам в Матерна-та.Може пък на следващия преглед да ми каже нещо по въпроса...незнам...
Все пак много благодаря за отговора.Като че ли леко се поуспокоих Simple Smile

# 67
  • Мнения: 242
     Здравейте, мами!
     Наистина отдавна не съм ви чела, но последните седмици преживях толкова емоции - все хубави де - че не ми оставаше време за форума. От една седмица съм вече госпожа и съм много щастлива. Прави са хората като казват, че сватбения ден е един от най-незабравимия момент в живота на човек. Моят беше точно такъв. Сега чакам следващия велик момент за мен, който живот и здраве ще ме сполети (и вас) през февруари.
     За протокола да споделя, че това ми е първа бременност, на 26 г., от София.
     Foxi81, миналия месец от кръвните изследвния ми излезе ниски стойности на хемоглобина. Моята докторка ми каза, че често се наблюдава при бремнните. Назначиха ми да пия желязо - Сорбифер Дурулес - 2*1 Оттогава ги пия, остават ми 3 и след това ще ми правят предполагам пак кръвно изследване.
     Това е засега от мен - пазете се!

Viev_3003,благодаря ти за отговора.Обаче на мен хемоглобина си ми е сравнително с добри показатели,желязото също.Сега се оказа,че и изследването за таласемията е ок.Затова сега единствения вариант остава да имам наследствена анемия,но доколкото разбрах те били няколко вида и сега ще правя "натривка",което пък изобщо нямам представа какво е.Затова незнам дали да се плаша или не...

# 68
  • Мнения: 17
 Еииии докато ви изчета и написахте 2 страници  ooooh!  Hug
 Аз само да се запиша де макар и към средата на темата Simple Smile
А и да питам как да разбирам по-точно, че малкия калпазанин хълца. Да си призная нищо не съм чела или чувала за това Embarassed но ми е интересно. Той моя си е голям риткаджия и често ме шутира, а моля да се вземе впредвид че отгоре на всичко съм и с предна плацента около пъпа и доста тлъстинки. Та щом го усещам представете си какви танци са в моята утроба, ама за сега се траем без болки. То и аз си му го връщам на малчо с постоянни нестабилни емоционални изблици, по вина за съжаление на близки хора, та му дължа голямо извинение на чавето но какво да се прави и мама е "хора" и на мен от време на време ми избиват чивиите....  Crazy
 А съм и забелязала както и преди казах че доста подритва ( седалищно е за сега) като шофирам. Не знам какво не му изнася или му изнася в моето шофиране ама.....а и докато си карам си слушам моята музика - малко по-тежичък рок от старите ленти та или мноо го дразня малкия или ще си отглеждам бъдещо металистче.
 Но пак да питам за хълцането как се усеща че е точно хълцане ?
 Хаиде уж само да се запиша а изписах поредния роман , но при мен е така няма кратки работи  hahaha   bouquet
 А и честито на новите госпожи - безкрайно семеино щастие да ви спохожда и искаме снимкиииии:)

# 69
  • Мнения: 24
 Мила foxy в натривката няма нищо страшно- ще ти боцнат пръстето с онези ножчета, ще накапят на едно стъкалце, след което ще го долепят до друго стъкалце, и така получилия се "препарат" ще гледат под микроскоп, за да се види вида на червените кръвни клетки Simple Smile

# 70
  • Мнения: 242
Качих няколко наши снимчици с мъжо в албумчето.На тях съм някъде в 10-11г.с.Ако ви е любопитно може да ги видите в "Това сме ние" Simple Smile Тези дни ще кача и снимки на коремището ми Simple Smile
Vivi_mm и на теб благодаря за успокоението.Страховете ми обаче са по-скоро дали анемията влияе негативно на плода (плодовете в моя случай).Иначе кръвчица най-редовно ми взимат,така че...припаднали няма да има (освен мъжо ако гледа как ме боцкат Grinning)

# 71
  • Мнения: 7
вече пазарувате Simple Smile
ех че хубаво  Grinning
а ние само пребоядисахме хола ... остава спалнята, после ще сложим и креватче ...  ooooh!
обикалях магазини - то свят ми се зави. просто не знам от къде да започна. познати са ми обещали да ми дадат разни неща /дори не знам точно какво/ Thinking
мислите ли, че декември ще е късно за пазар? преди Коледа хич не ми се бута по магазините, ама ... по-добре отколкото януари - с корем в поледици... newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 1 977
Докато изчета кой какво е писал и то само за няколко часа забравих какво искам да кажа Simple Smile
Благодаря на всички,които изказаха мнение за триколката и за ритниците, определено мисълта,че и други получават същите ритници е утешителна Simple Smile а за триколката ще помисля,мненията са противоречиви, ще опитам да побутам някоя в магазина Laughing
Някой беше попитал коя е булката в албума, аз съм, но не знам как да сложа име на снимките  Sad
Някой може ли да ми каже или направо да напише там някъде хетера?

# 73
  • Мнения: 805
Darima,
Спокойно си пийвай чайчето. И моя термин - то не бе 10-ти, 14-ти ... сега уж 15-ти.
Доколкото знам отклонение +/- 1 седмица е нормално.
Вярвай повечко на доки!

# 74
  • Мнения: 242
Да,да,спокойно за термина.Моя първоначално беше на 27 февруари,после ми бяха казани още 3 дати,накрая остана 21 февруари и като за капак доки ми каза да се моля да устискам до края на януари... newsm78 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт