СНБМ - инициативи - 25 част

  • 16 414
  • 337
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 181
Пиша и тук, з темата за кръглата маса не четат всички

Предлагам да отделим темата за ремонтите. Т.е. Кръглата маса да е във формАта, к обсъждахме отначало, само хранене и хигиена.
Ремонтите да обсъдим отделно, по начина предложен първоначално от Фандъкова - организирана от тях дискусия, с участници по тяхна преценка, вкл. СНБМ. Така ще избегнем незаинтересоваността по проблема на основни участници в обсъждането /лекари, диетолози и пр./ От др страна ще си спестим притесненията, че от СГО ще акцентират в/у ремонтите и ще ги изведат като основна тема. Така обаче губим евентуално зала и определено присъствие.

Моля ви да коментираме, за да имаме решение преди срещата с г-жа Фандъкова в понеделник.
Нали идеята е ремонтите ще бъдат втория ден? Гостите, които си споменала като лекари, диетолози  и т.н. няма да ги каним за 2-рия ден (панела за ремонтите)  Peace
Гостите за ремонтите могат да се обсъдят със Столична община и да се изготви общ списък.
А относно темата на кръглата маса, нали все пак всичко се върти около детските заведения, не виждам защо СО да изместват акцента върху ремонтите. Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите  Peace

# 16
  • Мнения: 4 970
Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите  Peace
за кои гости говориш?ПО въпросите за ремонтите тр. да се търсят отговорните институции, становище на общини и директори, други органи, които правят предписания за ремонти...
И още нещо да кажа-ремонти  и проблеми със сроковете им  има не само в София PeaceНека не пропускаме този факт.НА срещата споменах за една госпожа като евентуален гост.
И въобще като цяло, момичета, трябва наистина да впрегнем усилия  и да направим списък с гостите.От първото вариант на файла до сега няма почти никаква промяна... Rolling EyesНакрая ще си приказваме сами Crazy

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:01 от Double with Cream

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Пиша и тук, з темата за кръглата маса не четат всички

Предлагам да отделим темата за ремонтите. Т.е. Кръглата маса да е във формАта, к обсъждахме отначало, само хранене и хигиена.
Ремонтите да обсъдим отделно, по начина предложен първоначално от Фандъкова - организирана от тях дискусия, с участници по тяхна преценка, вкл. СНБМ. Така ще избегнем незаинтересоваността по проблема на основни участници в обсъждането /лекари, диетолози и пр./ От др страна ще си спестим притесненията, че от СГО ще акцентират в/у ремонтите и ще ги изведат като основна тема. Така обаче губим евентуално зала и определено присъствие.

Моля ви да коментираме, за да имаме решение преди срещата с г-жа Фандъкова в понеделник.
Нали идеята е ремонтите ще бъдат втория ден? Гостите, които си споменала като лекари, диетолози  и т.н. няма да ги каним за 2-рия ден (панела за ремонтите)  Peace
Гостите за ремонтите могат да се обсъдят със Столична община и да се изготви общ списък.
А относно темата на кръглата маса, нали все пак всичко се върти около детските заведения, не виждам защо СО да изместват акцента върху ремонтите. Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите  Peace

Христина, от "нали, нали" следва да се разбира, че ти персонално си против предложението ми за разделение или греша?
Ако ремонтите и "съвместното" участие на СГО останат, ще се случи това, от което не само аз се опасявам.
Не е редно да обсъждаме, дори неформално Wink Гостите със СГО, идеята за тази кръгла маса беше с друг акцент.
Възмущавайки се от "Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите ", категорично заявявам че не това е добрият вариянт за съвместност.

# 18
  • Мнения: 1 828

Имаме предложение от Бондюел да ни напечатат 1 000 бр (за допълнително уточнение) брошури за кръглата маса с тяхното лого. Трябва да решим това в най-кратък срок. За кетъринг на самата кръгла маса могат да ни предложат бисквити от мюсли за детска закуска, които били много популярни в Европа.
Не се ориентирах много в чата. Става въпрос за брошури с инфо за СНБМ, но с лого на Бондюел ли? Така ми се вижда малко безмислено, защото на нас си ни трябват неспонсорирани брошури за сдружението. Звучи ми някак зле брошурите, описващи СНБМ да са с лого на някой  newsm78. Но пък можем да измислим тематични лброшури по темата. Нещо подобно на това, което бяхме направили на за близнаците. Нещо от типа за здравословно хранене и среда за мъниците в детските заведения и т.н...

За кетъринга дали детската закуска е най-подходящо  newsm78 Аз лично ще им се зарадвам де  Mr. Green При всяко положение ще трябва да предвидим и допълнително кафе и т.н. за кафе-паузите.

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 12:07 от Double with Cream

# 19
  • Мнения: 4 970
за тематични брошури става дума Peace А за бисквитките- те не са "детска закуска", а са популярни  здравословни похапки - бисквити от мюсли, които в Чехия се продават като заместител на вафлите за закуска в градините и училишата.

# 20
  • Мнения: 1 828
Пиша и тук, з темата за кръглата маса не четат всички

Предлагам да отделим темата за ремонтите. Т.е. Кръглата маса да е във формАта, к обсъждахме отначало, само хранене и хигиена.
Ремонтите да обсъдим отделно, по начина предложен първоначално от Фандъкова - организирана от тях дискусия, с участници по тяхна преценка, вкл. СНБМ. Така ще избегнем незаинтересоваността по проблема на основни участници в обсъждането /лекари, диетолози и пр./ От др страна ще си спестим притесненията, че от СГО ще акцентират в/у ремонтите и ще ги изведат като основна тема. Така обаче губим евентуално зала и определено присъствие.

Моля ви да коментираме, за да имаме решение преди срещата с г-жа Фандъкова в понеделник.
Нали идеята е ремонтите ще бъдат втория ден? Гостите, които си споменала като лекари, диетолози  и т.н. няма да ги каним за 2-рия ден (панела за ремонтите)  Peace
Гостите за ремонтите могат да се обсъдят със Столична община и да се изготви общ списък.
А относно темата на кръглата маса, нали все пак всичко се върти около детските заведения, не виждам защо СО да изместват акцента върху ремонтите. Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите  Peace

Христина, от "нали, нали" следва да се разбира, че ти персонално си против предложението ми за разделение или греша?
Ако ремонтите и "съвместното" участие на СГО останат, ще се случи това, от което не само аз се опасявам.
Аз мисля, че това ще се изчисти в понеделник в разговора с Фъндъкова. Доколкото разбрах тя е предложила да се направи съвместно мероприятие по темата. За гостите дори няма да е необходимо да отделяме едните от другите. Достатъчно е с поканите да им изпратим програмата и те сами ще си дойдат на който модул ги касае. Така е винаги.
Саня, не виждам опасност участниците да проявят незаинтересованост, т.к. просто всеки ще си дойде по време на темата, която го интересува. А и нали говорихме да изнесем модула за ремонтите на втория ден.
Това, което според мен е важно на срещата в понеделник да наблегнем деликатно и дипломатично, че нашия акцент са храненето и препаратите и да убедим аудиторията колко важно е да се следва нашата подредба на модулите.
Така беше и миналата година на кръглата маса. Хората от всеки модул не стояха през цялото време, а сомо по модулите, които ги касаят.
В тая връзка да кажа, че с Надето се разбрахме и ще бъда с нея на срещата при Фандъкова в понеделник.

# 21
  • Мнения: 1 828
за тематични брошури става дума Peace
ааа, тогаз съм ЗА  Heart Eyes
Остава да решим кой ще я пише (хайде да се преместя в другата тема, че сигурно ви карам да се повтаряте  Mr. Green )

# 22
  • Мнения: 4 181
Пиша и тук, з темата за кръглата маса не четат всички

Предлагам да отделим темата за ремонтите. Т.е. Кръглата маса да е във формАта, к обсъждахме отначало, само хранене и хигиена.
Ремонтите да обсъдим отделно, по начина предложен първоначално от Фандъкова - организирана от тях дискусия, с участници по тяхна преценка, вкл. СНБМ. Така ще избегнем незаинтересоваността по проблема на основни участници в обсъждането /лекари, диетолози и пр./ От др страна ще си спестим притесненията, че от СГО ще акцентират в/у ремонтите и ще ги изведат като основна тема. Така обаче губим евентуално зала и определено присъствие.

Моля ви да коментираме, за да имаме решение преди срещата с г-жа Фандъкова в понеделник.
Нали идеята е ремонтите ще бъдат втория ден? Гостите, които си споменала като лекари, диетолози  и т.н. няма да ги каним за 2-рия ден (панела за ремонтите)  Peace
Гостите за ремонтите могат да се обсъдят със Столична община и да се изготви общ списък.
А относно темата на кръглата маса, нали все пак всичко се върти около детските заведения, не виждам защо СО да изместват акцента върху ремонтите. Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите  Peace

Христина, от "нали, нали" следва да се разбира, че ти персонално си против предложението ми за разделение или греша?
Ако ремонтите и "съвместното" участие на СГО останат, ще се случи това, от което не само аз се опасявам.
Не е редно да обсъждаме, дори неформално Wink Гостите със СГО, идеята за тази кръгла маса беше с друг акцент.
Възмущавайки се от "Просто трябва да се уточни с тях кой ще кани гостите ", категорично заявявам че не това е добрият вариянт за съвместност.
Саня, следва да се разбира не че аз съм против, а че въпроса сте го решили вече в неделя, не виждам причина за промяна на това решение. Под обсъждане на гостите имам предвид само тези за панела с "ремонтите", а не всички гости.
Ако сте размислили от срещата насам за формата на кръглата маса, обяснете какво налага промяната.

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Явно за Хрисито не са ясни, причините:
Ремонтите на ДЗ се обособиха като тема, значима за СНБМ, след концептуалната идея за кръгла маса "Хигиена и Хранене".
Наемам се да съм в основата на "ремонти". Ако УС реши да обсъди горното ми предложение, ще пожънем първите класове на "демокрация" в СНБМ.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 6 173
Събрах ги и ги изпратих в пощата, но не можах да отворя "Административно-наказателни разпоредби". Нека ако някой може да ги допълни.

Днес успях да ги отворя и съм изпратила в пощата проекта на закона допълнен.

# 26
  • Мнения: 5 401
Темата за протеста към общината за местата в ДГ преля в скандал и беше заключена.  Rolling Eyes Останах с впечатление, че момичетата се отказват от такава организация, но ако все пак се задействат, ще пускат тема в Клюкарник-а. Ще хвърлям по едно око чат-пат и ще пиша, ако има нещо.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 517
запис от мен доживях да ми пуснат интернета

# 28
  • София
  • Мнения: 737
Тук можете да гледате материала, излъчен по ТВ7, в който Хриси говори за проектите на СНБМ за близнаци - http://www.neterra.tv/bg/playstream.php?epid=56781&q=2&plid=3

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 ДобрЮтрЬО!

Получено е писмо  - отговор на наше писмо за детските заведения. Адресирано е до Танчето.
 В общи линии пише, че:
1. Са пратили писмо от името на г-жа Фандъкова до всички районни кметове, ремонтите да започнат след съгласуване с родителите и при създадена организация от страна на директора на ДЗ.
2. Към момента само ОДЗ 29 не приема деца понеже Топлофикация е започнала ремонтни дейности на централен топлопровод на улицата на градината.

И освен това разбират основателното ни безпокойство, но целта била да се осигурят по-добри условия и тн за децата.

Общи условия

Активация на акаунт