Ти какво сготви? Снимай, покажи! -14-та тема

  • 61 290
  • 508
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 420
Ама и тиквения пай изглежда  Heart Eyes. Подскажи рецептата.
   Ок,Лабрекс! Hug
   asyalein да не гледа! Mr. Green
   
    Без големи подробности:
    линзерово тесто(225 г маргарин,2/3 ч.ч. захар,1 яйце,1 бакпулвер,3.5 ч.ч. брашно)+ задушена тиква,1 ябълка,стафиди,канела.

    Хачипурите бяха страхотни!Друг път ще се опитам да ги направя с картофи и с лук. Grinning

# 406
  • Мнения: 22 867
Селма, благодаря за рецептата!  bouquet  И като направиш хачапури с картофи и лук, да кажеш как са. Grinning (Въпреки че отсега подозирам какви ще са). Heart Eyes

# 407
  • Мнения: 1 116
Лабрекс  мерси   bouquet А случайно да zнаеш zаквасената сметана с какво се zамества в чужбина? Асялайн сигурно ще zнае?

Марински, със заквасена сметана се замества. Sauer Creme няма ли в австрийско?  newsm78

По австрийско май е creme fraiche.

# 408
  • Мнения: 7 420
И като направиш хачапури с картофи и лук, да кажеш как са. Grinning (Въпреки че отсега подозирам какви ще са). Heart Eyes
Разбира се,ще кажа!Благодаря ти за рецептата! Heart Eyes

# 409
  • Мнения: 2 241
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията за вчерашния празник на свекърва ми! Много сте мили!   Hug
Тортата много се хареса, обрах овациите, макар че (според мен) нямаше да е зле да престои още няколко часа, за да поемат по-добре блатовете.


От мен една бърза паеля, но този път не случих на добър микс, мидите не струваха, а тях най-много обичам. Crossing Arms  Синът ми обаче се накефи максимално, омете всички октоподчета, защото имали "страхотен вкус на море". Crazy  Мъжът ми беше най-нещастен, защото нито ориз, нито грах, нито морски продукти обича особено, но все пак хапна "с отвращением" (както казват руснаците). Grinning




# 410
  • Мнения: 804
Мариетка, давай рецепта за пилешките дробчета по селски, аз колкото пъти пробвам да ги направя на фурна, не ми харесват ooooh!
 Долорес, много апетитно изглежда ципурата, обожавам рибка. Някой беше показал и Сафрид  Heart Eyes Имам една пастърва във фризера, май тя ще е следващото ястия тези дни.
 Аселин, още подмятам кадаифа Embarassed, пак не му остана ред. Моя е в кисийка в хладилника, да не се развали докато го приготвя Mr. Green
 Ето и в нашата къща какво се хапва тези дни:

Телешко варено
 Свинско с картофки на фурна
 Плодова салата с ванила пурда захар и настърган шоколад

# 411
  • Мнения: 3 988
Лабрекс  мерси   bouquet А случайно да zнаеш zаквасената сметана с какво се zамества в чужбина? Асялайн сигурно ще zнае?

Марински, със заквасена сметана се замества. Sauer Creme няма ли в австрийско?  newsm78

По австрийско май е creme fraiche.

Не, не, не.  Wink Creme fraiche е с 30% масленост. Има го и във вариант с подправки. Заквасената сметана е по-малко маслена - 10-15%.
В Германия ползвах само крем фреш. Страх ме беше да не заслабнем.  Mr. Green

Марински, im Westen Österreichs - Schlagrahm und im Osten - Schlagobers. http://de.wikipedia.org/wiki/Sahne#Saure_Sahne

# 412
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Марински, im Westen Österreichs - Schlagrahm und im Osten - Schlagobers. http://de.wikipedia.org/wiki/Sahne#Saure_Sahne

Schlagobers е сметаната за разбиване, не е заквасена Wink (schlag ober - разбивам горния слой на млякото...)
иначе крем фрешът е по-маслен и от шманда Rolling Eyes

специално ги търсих как са имената в Австрия, че си купих готвареска книга на Захер Mr. Green
и ме изненадаха със подобни непознати за мен думи Blush

та да не оставам голословно с тез сметани:
пандишпанено руло с конфитюр от къпини и крем от Schlagobers и  Topfen (разбита сметана и извара)




# 413
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Котка, страхотна паеля!  Peace

У нас в четвъртък - Чушки бюрек на фурна   и порцийка........
   

Вчера - Кюфтета по чирпански



За довечера освен да спретна една зеленчукова супичка..........  newsm78

# 414
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
шопска салатка предястието ни е панирани пиперки с яйца вита баничка немога да си кривя душата творение е на мъжа ми  Embarassed    миди с лук вече ни липсва лятото    печени пиленца и прочутата "РОШЛА" - НА Labrex  за което отново много и благодаря  . това  е от мен за weekendа       chef bowuu Hug Shocked Blush Heart Eyes 

 labrex специално за теб  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet           

# 415
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
...Ето например, подсетихте ме в предните теми и направих шрицованите маслени бисквитки на мама, сладък спомен от детството   Grinning


Би ли написала рецептата? От майка си имам същия шприц и миналия месец правих бисквитки с него по една от рецептите в книжката му. Само, че не успях да направя различни формички. Тестото ставаше оформено само в едната формичка и тя не беше идеална, а майкините ставаха чудесни.

# 416
  • Мнения: 1 313
Момичета,  Hug
Чудесни неща има тук пак! Peace
Бетина, много апетитно е всичко  bouquet

При нас снощи пак гости и пак разни хапчици и такива неща Wink
Топчета със сирена и круша на Пепчо!  bouquet

Хапки с "Филаделфия" и хайвер

Хапки с пикантна салата с чушки

И още неснимани-Селска салата,ЦацикиСвински кебап върху патладжан пюре, Крем-руло с банан, ядки, мезенца и разни такива Wink

От вчера на обяд мъжът ми сготви  Wink
Пиле по Белгийски/в Белгия сигурно не са и чули за това пиле, но така си го знаел Mr. Green/

За сега това, довечера евентуално пак bowuu
Хубав съботен ден!  bouquet

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 12:53 от esy

# 417
  • Мнения: 569
    Здравейте и от мен!
    
     smile3501 Браво на вас!Чудесни снимки на вкусотии!
     Ето и нашата вечеря (имахме гости):

    
    Кошнички с кайма и зeленчуци
     Патладжанени рулца със сирене и доматен сос
  
   Усукана баница с лук , праз и сирене ( с пълнозърнесто брашно)

Esy-разкош! Аз тъкмо щях да публикувам и сега след твойте снимки...  EmbarassedДали да не изчакам малко Laughing Hug

# 418
  • Мнения: 1 313
Дина, прекрасно меню за гости и прекрасни снимки, недей да скромничиш Hug  bouquet

# 419
  • Мнения: 1 679
Стори ми се, че около рибата има някакъв сос.
Ами това кожухче от жълто сирене и лешници - разтопи сиренето, заля рибата и поръси с лешници, така ли ?

аааааа, разбрах, няма сосче Laughing
рибата е замразено филе.
бутвам в микровълновата и го размразявам.
отгоре сложих наситнен лук, маринован с малко балсамико, естрагон и сол.
отгоре лешници на дребно и едно парче жълто сирене.
после пак в микровълновата.

"сосчето" е вода от рибата  Blush

Моя грешка - аз приготвям един сос за риба с бяло вино и ми се стори, че това нещо подобно.  Hug

Снимки от миналата седмица:

- салата от моркови и ряпа.

Опитах да направя соса с естрагон на asyalein, но не го докарах нито на вид, нито на вкус, така че подправките са - зехтин, оцет и сол - традиционни.

- пикантна салата с извара по рецептата на esy. Много ни хареса.

Общи условия

Активация на акаунт