Жени попадали ли сте в ситуация да издържате мъжете си????

  • 6 701
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 701
Първо изритвам братчето - да си търси късмета и да се издържа.
Всичко се случва в живота, дори и жена да издържа мъжа. Важното е това да не продължи безкрай.
Според мен мъж, който за няколко месеца не може да си намери работа и да си поеме ангажиментите просто не е мъж.
Това мижави заплати, липса на късмет, депресии и т.н. са оправдания за мухльовци. Ако трябва и хамалин ще стане, но няма да лежи вкъщи и да чака някой да му предложи най-супер работата.

# 16
  • Мнения: 1 289
    Как да започна- живея с един мъж от 3год-всичко  е супер - от негова страна с изключение на парите! Още от самото начало аз получавах повече пари от него, както и да е трудно , но се примирих с това и сега проблема от 2 месеца е без работа/ходи по интервюта,но там където го одобрят, му предлагат мижава заплата и така се въртим в един кръг/- едва се оправяме с моята заплата, плюс наем плащам, плюс и на брат ми помагам, който пък работи, но и на него заплата от 2 месеца не са давали! Вече едва издържам с това безпаричие - трябва да ходя на гинеколог, зъболекар и все отлагам, защото като си резпределя заплатата, за мен нищо не остава! Ако бях сама, щях да си живея почти царски с паричките си- а така- много лошо , та все по-често почна да ми се върти из главата мисълта, да се разделя с моя приятел- защото не искам цял живот аз да се грижа за него, искъм пък и за мен някой да се грижи!!
   Всички около мен цъкат само, как се оправям да живеем трима души с моята заплата, че и  наем, сметки и кредити да плащам! Кой по-напред да изгоня брат ми или приятеля ми- защото брат ми не стига, че и той е на мой гръб, но и е нагъл при това и изобщо не се съобразява със ситуацията, пък ми става жал за него, да ходи без пари! Докато приятелят ми може да не работи, но като се прибирам след работа вкъщи ми е сготвено и изчистено- малко трагикомично звучи, но е самата истина!! От двама мъже вкъщи, само аз пари изкарвам!!!Яко ме тресяха нервите миналата седмица, но сега съм учудващо спокойна и аз незнам на какво се дължи, като няма промяна!!
   Незнам защо го споделям дали съвет  да искам, как да изляза от този кофти период в живота ми или просто да ми олекне, като го споделя!!! Rolling Eyes Rolling Eyes
  Има ли и други жени, попадали в такава ситуация  т.е да издържате вие мъжете си и как  я разрешихте???

Ами от това, което прочетох съжалих приятеля ти. 2 месеца без заплата и вече го спрягат по форумите като издържан... Какво ли ще бъде ако някога се вречете в "добро и зло, болест и здраве" и т.н...

# 17
  • Мнения: 340
Айде стига бе Sick

Това ли са ти критериите за мъж?

Ако няма в момента пари, не струва., баси жените Crazy

И аз съм на това мнение.  Издържала съм мъжа си 1 година напълно.  Той мен 3-4 години.  Сега от 2 години аз взимам двойна заплата на неговата и той се грижи 70% за детето, а аз 30%.  Страшно тъп ми се струва стереотипа, че мъж да издържа жена си е ок, а обратното не е.

Виж, ако приятелят ти е мързеливец, това е съвсем друг въпрос.  Но човекът ти чисти и готви.  Това е похвално.  Не го оставяй заради такава малоумна причина.  Виж, на брат ти му свий сърмите малко щом не оценява помощта ти.



# 18
  • Мнения: 340
Според мен мъж, който за няколко месеца не може да си намери работа и да си поеме ангажиментите просто не е мъж.
Това мижави заплати, липса на късмет, депресии и т.н. са оправдания за мухльовци. Ако трябва и хамалин ще стане, но няма да лежи вкъщи и да чака някой да му предложи най-супер работата.

Не съм съгласна с това.  Ако гладуват или имат деца, чиито нужди остават незадоволени--ок, да става хамалин, разбира се.  Но при положение, че се справят със заплатата на жена му, да почне каквато и да било работа само и само да не е "издържан" ми се вижда криворазбрана мъжественост.

# 19
  • Мнения: 6 618
Не съм.
Ако смяташ ,че мъжът ти би направил същото за теб го остави да си намери подходяща работа .По- добре известно време затягане на коланите отколкото да започне нещо ,което не му е присърце и е зле заплатено .

# 20
  • Мнения: 6 701
Според мен мъж, който за няколко месеца не може да си намери работа и да си поеме ангажиментите просто не е мъж.
Това мижави заплати, липса на късмет, депресии и т.н. са оправдания за мухльовци. Ако трябва и хамалин ще стане, но няма да лежи вкъщи и да чака някой да му предложи най-супер работата.

Не съм съгласна с това.  Ако гладуват или имат деца, чиито нужди остават незадоволени--ок, да става хамалин, разбира се.  Но при положение, че се справят със заплатата на жена му, да почне каквато и да било работа само и само да не е "издържан" ми се вижда криворазбрана мъжественост.

Знаеш ли, познавам няколко мъже, които вече с години са издържани от жените си. Все за тях няма подходяща работа, все някой друг им е виновен. Едно е да търсиш подходящата работа, съвсем друго да чакаш някой да те издържа. Няма и криворазбрана мъжественост според мен - или си мъж или си пухльо, дето все нещо му е виновно.

# 21
  • Мнения: 953
Това все пак са 2 месеца, не 2 години Thinking , какво ти пречи да изчакаш малко, има и такива моменти в живота. Все пак ти помага в къщи , търси си работа, значи скоро ще намери.
Ако не го обичаш просто е излишно да си търсиш оправдания да го разкараш.

Имало е моменти в които аз съм взимала доста по-голяма заплата от мъжът ми, но дори не ми е хрумвало да го разкарам за това.
Сега година по-късно нещата са коренно различни - той печели много повече, аз гледам детето в майчинство.
Той дали не трябва да ме разкара  или да ми постави някакъв ултиматум - например детето на ясла аз на работа за да не ни издържа  напълно??
Нещата се променят,  човек се развива.

За брат ти - питай го до кога ще стои на работа без да му плащат, да си търси друга по-добра.



# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Случвало се е. Бяхме студенти и малко след това. Аз имах хубава работа с добра заплата, а той не можеше да работи, защото имаше твърде много ангажименти в университета, а после защото чака 6 месеца за един стаж. Няма да си кривя душата, обвинявала съм го. Смятах, че спокойно може да започне в някой магазин или в някоя строителна фирма, колкото да изкарва по някой лев. Тогава толкова нямахме пари, че и сто лева заплата щяха да ни дойдат добре. Обаче той упорито си чакаше стажа. Добре че го дочака, че сега грънци щяхме да ядем Laughing

А ситуацията на авторката е доста сложна. Братчето верно много нахално Laughing

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да му даде шанс ,лошо няма,но два месеца не са никак малко за да не работи Naughty,нека си търси подходяща работа,но и да си поработва нещо няма никак да е лошо.
Момичето има нужда да отиде на лекар,а не може да си го позволи,защото за нея нищо не остава,що за партньор е това?
Да хамалин ще отиде и пак ще и помогне за здравето,щом наистина я обича и го е грижа за нея....

# 24
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Кали-мали, напълно съм съгласна с теб.
Нагледала съм се на мъже - търтеи, за които все няма подходяща работа, и все няма подходяща заплата, и все шефовете им са боклуци.


Спомням си студентските ми години, които съвпаднаха с Голямата криза. Учех и работен на половин ден. Точно с една мижава заплатка изхранвах себе си, и мъжа си, и неговият приятел /приятелят му определено го заслужаваше и после ни се отблагодари многократно/.
Неговият приятел се опитваше да работи и съответно носеше храна винаги, когато имаше възможност. А моят мъж само си седеше в стаята, правейки се че е много важно да учи. Като че ли за мен не беше важно учението.
Казвах си, че това са трудните ни години и после нещата ще се обърнат - аз ще си почивам, а мъжът ми ще ме издържа.

Хубавото е, че кризата и гладните периоди свършиха.
Лошото е, че мъжът ми така си и свикна да не харчи парите си за семейството. И до ден днешен, след 14 години брак, няма случай в който да е платил градината на децата, детегледачката, лекарствата, храната, отоплението или почивките.
Вече и той има прилични доходи, които харчи до последният лев само и единствено за собствените си нужди и желания - лов, джип, застраховка за джипа, бензин, книги, които никога няма да прочете и т.н. и т.н.
Дори вече не ходя с него по заведения, защото ми е неприятно да плащам сметките.

Сега си давам сметка, че и в бъдеще не мога да очаквам от него това което е изключително важно за една жена - финансова стабилност.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 13:38 от luda

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Първо изритвам братчето - да си търси късмета и да се издържа.
Всичко се случва в живота, дори и жена да издържа мъжа. Важното е това да не продължи безкрай.
Според мен мъж, който за няколко месеца не може да си намери работа и да си поеме ангажиментите просто не е мъж.
Това мижави заплати, липса на късмет, депресии и т.н. са оправдания за мухльовци. Ако трябва и хамалин ще стане, но няма да лежи вкъщи и да чака някой да му предложи най-супер работата.

Много вярно  Peace
Безработен е само този, който може да си го позволи  Peace

# 26
  • Мнения: 769
Не ми се е случвало, но кой знае някой ден... Случвало се когато бяхме гаджета да му дам пари за нещо единични пъти - не бих го нарекла издържане.
Монетата се обръща както се казва. По настоящем съм далече от тази ситуация - наложи се да напусна работа малко преди да забременея Tired. Издържа ни мъжа ми. Приоритет в момента ми е бебето, но веднага щом се мога ще тръгна пак на работа.
Ситуацията на авторката обаче е кофти - да се стягат тези мъже, братът тоже... и още нещо в никакъв случай не си занемарявай здравето Naughty

# 27
  • Мнения: 340
Едно е да търсиш подходящата работа, съвсем друго да чакаш някой да те издържа.

От разказа на авторката ми се стори, че мъжът й просто търси подходяща работа. Все пак само 2 месеца е търсил. 

Както и да е.  Това, което не одобрявам принципно е да се гледа на мъжете само като на машини за пари и да се наричат мухльовци мъже, които не умеят или не искат да изкарват много пари на всяка цена.  Ако съм мъж ще се обидя на такова използваческо отношение...

Но сега се замислям, че за авторката явно ще е по-добре да се раздели с този приятел.  Щом за нея е толкова важно да бъде издържана, да си търси някой по-перспективен и по-деен в трупането на богатство.  Иначе ще мъчи и себе си и приятеля си.

# 28
  • Мнения: 1 289
От разказа на авторката ми се стори, че мъжът й просто търси подходяща работа. Все пак само 2 месеца е търсил. 

Както и да е.  Това, което не одобрявам принципно е да се гледа на мъжете само като на машини за пари и да се наричат мухльовци мъже, които не умеят или не искат да изкарват много пари на всяка цена.  Ако съм мъж ще се обидя на такова използваческо отношение...

Но сега се замислям, че за авторката явно ще е по-добре да се раздели с този приятел.  Щом за нея е толкова важно да бъде издържана, да си търси някой по-перспективен и по-деен в трупането на богатство.  Иначе ще мъчи и себе си и приятеля си.

Е представям си какви са им отношенията, след като го оплю пред чужди хора на първата трудност. Заслужава ли си причина като временна парична стагнация да изтипосаш любимия ("любимия") си в най-четения форум в България? Аз разбирам да й е виснал дълго време на шията, ама става дума за 2 месеца все пак.

А пък за братът - не знам каква е причината да живее изобщо при сестра си...
 

# 29
  • Мнения: 958
Не съм издържала мъжът си, но бих го правила без да се вайкам много много ,ако ми се наложи.
Нали се взимаме в добро и зло. Айде ще се обичаме, докато работи и има пари, а ако не дай си боже нещо стане и загуби доходите си, айде чао.
Не става така. Хората са семейство (независимо дали са женени или не), за да делят всичко и доброто, и лошото. Времената са толкова несигурни, че никога не се знае какво може да стане утре. Не избрах човека до мен, по това дали има пари или не.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт