Място за Дюканки - начинаещи и ветеранки - 128

  • 36 234
  • 958
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 97
Толкова ли е зле положението? Като свърши предаването разказвайте, щото съм на работа и немога да го гледам  Simple Smile

# 886
  • Мнения: 226
за предаването
но може ли да се обади зрител?
някоя от вас да им се обади и да им кажат да спрт да дрънкат глупости а да извикат някоя истинска дюканка

# 887
  • Мнения: 1 208
И аз да се запиша тук  Laughing
Зададох си въпросчето май не кадето трябва и ме препратиха тук  Laughing
От 5 дни съм на ударен режим-почнах с 54 кг сега съм 52,5 и искам да сваля 4-5 кг.Според вас да минавам ли на втора фаза или още малко ударен режим.Благодаря ви   bouquet Не съм много запозната и начинаеща затова ще  ви подпитвам отвреме навреме  Grinning

# 888
  • Варна
  • Мнения: 1 425
Дева, пробвай с риба, като ти е омръзнало пилешкото.

didikar , добре дошла. При малко кг. за сваляне ударната фаза е 3-5 дни, така че включи вече и зеленчуци.

# 889
  • Мнения: 1 208
Ужасно се радвам да го чуя,че вече ми писна само месо , риба и яйца- а за моите кг тези 1,5 които съм свалила малко ли са?

# 890
  • Мнения: 4 202
И аз да се запиша тук  Laughing
Зададох си въпросчето май не кадето трябва и ме препратиха тук  Laughing
От 5 дни съм на ударен режим-почнах с 54 кг сега съм 52,5 и искам да сваля 4-5 кг.Според вас да минавам ли на втора фаза или още малко ударен режим.Благодаря ви   bouquet Не съм много запозната и начинаеща затова ще  ви подпитвам отвреме навреме  Grinning

Минавай към 2ра, за такива като теб, които имат да свалят малко килограми се препоръчва по-малко дни ударен етап, а 5 дни е максимума.

# 891
  • Мнения: 349
Момичета да ви попитам рулца от раци в коя фаза могат да се ядат?

# 892
  • София
  • Мнения: 98
Ми как върви ............... не го хванах от началото, но тая Миглена не знам коя си вече /т.е водещата/ се държи с гостите си като със сектанти нЕкакви, прекъсва ги с нЕкакви смешни забележчици от типа "Извара? Тя е отвратителна!", "Значи така - ядете отвратителни неща ....".
По възрастната гостенка говори много и то простотийки - ядяла шоколадови бонбони за диабетици, 2 печени пилета на едно ядене , по сто яйца ядяла .................... абе не и се удава нещо много говоренето.
Едната гостенка се учудих страшно като я видях, защото я познавам лично и наистина страхотно е отслабнала - не съм я виждала от сто години - много интелигентно момиче, само дето не и дават думата .......... има и едно момче, което също доста подготвено се е явило, ама ...................... . Отивам да гледам .............


Редакция:
Изключих го   smile3511  ДРАЗНЯ СЕ!
 Въпрос: Как ги ядете тия трици - ми те изглеждат гадно с това кисело мляко. Може ли поне да им се сложат няколко малинки"
Отговор "Не"
Въпрос "Ядки?"
Отговор "Не?"
Въпрос "Ми тогава магданоз?"
Отговор "Не"
Въпрос "Ми подсладител"
Отговор"Ми не" - възрастната госпожа, така се е ошашавила, че я дават по телевизията ...............

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 11:10 от nelsun

# 893
  • Мнения: 97
Момичета да ви попитам рулца от раци в коя фаза могат да се ядат?
Във всичките  Simple Smile

# 894
  • Мнения: 541
Момичета , тези който гледат "Искрено и лично" . Какво става там, че сте възмутени?
Явно тези който са поканени в предаването не са на режима на Дюкан , а на някаква своя модификация.

# 895
  • Варна
  • Мнения: 2 097
За тези, които са на работа - въобще не съжалявайте, че не можахте да гледате предаването - водещата се държа много тъпо, а участничките(особено едната) говореше големи глупости...  ooooh!
etomira, и аз бях така известно време, а сега за 2 дни -2кг. горе главата и се дръж мъжката, всички сме с теб       bouquet
Тегля се винаги сутрин, на гладно, гола Embarassed Правя го всяка сутрин и записвам резултатите на един лист Laughing

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 11:07 от mar4ela5

# 896
  • Мнения: 1 208
Аз ходя да се тегля сутрин на един уред в аптеката ама искав да си взема кантар в нас.Кажете ми какв да е-нещо което наистина да ми върши  работа

# 897
  • Мнения: 96
Здравейте мили Дюканки!
От доста време ви чета и събирам кураж да се включа в редиците ви и до сега само ви се възхищавах.
Най-после се реших- вече и аз съм една от вас и днес ми е 4 ден на режима.
От вчера обаче се чувствам доста обезнадеждена, направо отчаяна и затова бих искала да споделя с вас моята история за борба с килограмите.
Всичко започна след раждането на сина ми. Много бързо започнах да възстановявам килограмите си и месец и половина след раждането само 4 кг. ме деляха до предишното ми тегло, НО точно тогава кърмата ми намаля драстично и аз изпаднах в паника, защото твърдо бях решила да кърмя поне 1 год. По препоръка на лекарката ми започнах да пия хапчета за увеличаване на кърмата. Не съм точно сигурна дали те бяха причината, но точно тогава аз спрях да слабея и започнах драстчно и много бързо да качвам килограми. Не съм се тъпчела, храних се съвсем нормално, но вече ме беше страх да стъпя на кантара и не разбирах какво става с мен. Достигнах до кошмарните за мен 82кг., които бяха изключително много за моя ръст. Направо се търкалях. Чувствах се ужасно всеки ден, всяка минута, но това чувство предполагам е познато на много от вас. Опитвах се да променя нещата със различни ограничения, но резултат нямаше.
В един момент вдъхновена от Форума, разбира се започнах безвъглехидратна диета от която получих невероятни резултати- в рамките на няколко месеца свалих 20кг. и направо хвърчах от радост. Бях свикнала напълно с този начин на хранене и така около 1.5 години с 20кг. по-малко беше чудесно. Имах още 8-10 кг. за сваляне, но бях сигурна че и тях ще преборя. По това време обаче живеех в чужбина. Прибрахме се със семейството ми в БГ за постоянно и малко по малко изкушена от вкусотиите на майка ми и свекърва ми се започна с едни баници, бухтички, питки и мекички, доста сладичко, което ми донесе 8-10 кг. в плюс. И пак се започна моята борба- отново с 20 кг. в повече. Попаднах на тази тема случайно и бях много впечетлена, особенно от снимките преди и след и от лентичките на всички, които показват свалените кг. Като се запознах по-подробно с режима и пресметнах, че за 20кг. които искам да сваля може да са ми необходимо около 1 година и се разколебах. Много мислих и четох и се двоумях дали да не се завърна към така добре познатия и изпитан режим на безвъглехидратно хранене, но фразата "да отслабнем завинаги" много ме изкушаваше и един ден ей така от раз го реших и започнах- вече съм Дюканка. До тук добре, това беше една дълга предистория, но....
По принцип съм около 70кг., плюс - минус 2кг., като стигам много рядко до 72кг. и то предимно преди цикъл.
В понеделник, когато започнах кантара показа 72кг., във вторник 71кг.- добре, във сряда- 70кг.-добре, въпреки че аз по принцип съм си 70 кг. без усилия.
По-късно през деня кантара показва 71кг.- ужас, а бях консумирала само 1 кафе, малко кисело мляко и една пилешка пържола за обяд.
Тази сутрин- пак 70кг. и вече имам чувството че тъпча на едно място.
И ето тук идва въпроса- знам, че някои от вас ще кажат, че съм нетърпелива и че е нормално, но при положение че имам да свалям 20кг. не трябва ли точно в ударния период да свалям малко повечко. Днес ми е четвъртия ден, а аз съм 70 кг.- колкото съм си по принцип. Само да уточня, че се старая да съм много стриктна.
Може ли някоя от вас да сподели дали се е случвало така бавно да стават нещата, или по-скоро почти не вървят.
Знам, че в другите фази е нормално да има задържане за известно време, но точно в ударния период.....
И така съм се отчаяла, че почвам да си мисля дали не сгреших като избрах Дюкан, а не се завърнах на безвъглехидратния си режим.
Съжалявам, че стана толкова дълго, но исках да споделя с вас и да видя вашата гледна точка.
Как да действам от тук нататък  Thinking Имам един куп въпроси, но след този дълъг постинг вече ме е срам да питам.
Забравих да кажа- на втория ден от режима се разболях (настинка или вирус) и пия лекарства( аналгин, упсарин, фервекс)- възможно ли е от това да не свалям  Confused
Ще се радвам да споделите мнение.
Успех на всички!!!   bouquet
Пожелавам ви повече свалени килограмчета и много настроение !!! Heart Eyes

# 898
  • Мнения: 97

Изключих го   smile3511  ДРАЗНЯ СЕ!
 Въпрос: Как ги ядете тия трици - ми те изглеждат гадно с това кисело мляко. Може ли поне да им се сложат няколко малинки"
Отговор "Не"
Въпрос "Ядки?"
Отговор "Не?"
Въпрос "Ми тогава магданоз?"
Отговор "Не"
Въпрос "Ми подсладител"
Отговор"Ми не" - възрастната госпожа, така се е ошашавила, че я дават по телевизията ...............

Ами то тогава е нещо като трагедия с елементи на комедия  Laughing Laughing Laughing

micky
не се отчайвай, аз например свалям с еднакви темпове през цялото време, от време на време задържам по малко, но не е задължително през ударния период да свалиш най-много, просто тогава активираш метаболизма си  Simple Smile
Потърпи още малко и ще успееш!

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 11:22 от deedee83

# 899
  • Мнения: 663
и аз ви казвам на работещите който не може да гледате ...предаването беше ТЪПО .... и откъде я намериха тази ДЮКАНКА ...свалила 21 кг от 28.01.08 ... тя наистина дрънка глупости мрънка не се изказва ясно и категорично ...не може да си спазвал един хранителен режим повече от половин година и да смотаваш "ами като ти се дояде сладко може и бонбони за диабетици да хапваш " ... и акцента накрая беше ( признавам си почти не ги слушах вече) .... та коментираха "гадни ли са триците " ... даже дегустация правиха ... само дето забравиха май че триците с кисело мляко трябва да се накиснат
никой дума не спомена за рибата която е ТОЛКОВА ПОЛЕЗНА че са позволени ВСИЧКИ риби даже мазните за полезността на мазнините в рибите и че те удовлетворяват  в този режим нуждите на организма от мазнини ....
уффф тая Миглена Ангелова (или вече не знам) ...много вече и стана зле предаването ....

Общи условия

Активация на акаунт