Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 9

  • 36 330
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 091
Рени, браво за подожния бетон!


Диди, мисля, че избързваш и си позволяваш да се нервираш за глупости. Изчакай да направят фасадните стени - вътрешните се местят много лесно и можете да преправяте в движение. За мебели е още много рано да мислиш, освен ако не ти доставя удоволствие. Ние правим всичките си мебели по поръчка, само диванът ни е купен от магазина, без да е преправян Embarassed Казвам го, за да ти подскажа, че вече има много варианти и решения както за малки, така и за големи пространства. телевизорът например може да се сложи на стойка на стената, ако е с плосък екран, заема място колкото една картина. Секция може изобщо да няма - само лавици или ниска мебел ...
Нямам време сега, нямам и програма, за да ти нарисувам.
Мястото е страхотно!!! вижда се града, тепетата! супер ще стане

Не съм купила карточетец и не мога да сваля снимките от къщата, но да се надяваме скоро да стане.

Ще се върна да чета назад по-късно

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 10:14 от Ламята Спаскa

# 76
  • София
  • Мнения: 4 397
Rени  Честит ви подложен бетон, много хубаво време на всички които са почнали и да свършат до нова година  Hug
Диди и аз с цветовете съм в пълна мъгла, и по скоро съчетаването им ,иначе с гамата съм наясно  Whistling
Давайте някакви сайтове с бани, че това ми е проблема сега нали построихме къщата  Mr. Green

# 77
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Да ви призная, понеже не съм влизала от петъка, прочетох малко по диагонал Blush , но Диди, това твоето е излишна паника Simple Smile Аз също се ужасих, като си видях апартамента в кооперацията на плоча и ми се струваше, че в такава кутийка, още повече мансарда с много скосения, не мога да живея. Когато я видях в завършен вид си отдъхнах, особено като сложих бял под и бели стени - все едно се разшири двойно. Малко объркано ми се струва че пишеш (или аз чета объркано Simple Smile) , но не разбрах колоната ли те притеснява или размера на стаята? А тази стая всъщност коя е? (виждам, че първо показваш пералното) Като гледам планчето - имаш от спалнята до гардероба метър, предостатъчно да отвориш вратата (дори да не е плъзгаща) без да правиш наклони назад и странични завъртания Simple Smile Помня, че авторката на темата (№1) също имаше твоите опасения, сега дано се появи да сподели как са се променили обемите след като къщата е готова Simple Smile
Като ти гледах плана за първи път, мен лично ми извади очите една колона пред вратата на фитнеса към двора, но като поогледах, не видях къде другаде може да е тази врата, затова не съм ти го споменавала. В крайна сметка когато заживееш, бързо ще свикнеш с вида на къщата и такива дреболии изобщо няма да те впечатляват. А нали знаеш, че всеки дефект може да бъде превърнат в ефект с малко фантазия Simple Smile

Криша
, виждала съм и модерна архитектура с традиционен покрив - не е зле, но вече не е толкова кубично Simple Smile Ако покрива ти е двускатен и е с разминаване (горе билата са на различни нива), се доближаваш повече към геометричните форми. Плоския покрив можеш да го ползваш и като тераса, можеш да го озелениш, можеш да си надстроиш някаква лека дървена конструкция и т.н. , само че малко ти се утежнява конструкцията и имаш някое и друго желязо в повече, а също и изолацията ще ти вдигне цената. На мен ми се струва много практичен (освен красив и подходящ за този стил)

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 11:34 от ljuboznatelna

# 78
  • Мнения: 3 770
Момичета , не тази стая е големият проблем , а входната врата на къщата ! Просто се заех с тази стая , за да не мисля за входната врата , която е ужас за мен.Това допълнително помещение трябва да има функцията на отделно жилище /честно казано , не знам защо пък се роди тази идея?!Може би от нарисуваната мивка от арх и двамата с мъжа ми взехме да говорим за тази стая , като за отделно жилищно помещение! Объркано !/ и затова е нужно да вместя и гардероб и всичко. Ламята Спаскa и затова наредбата е такава , а диван не мога да сложа , освен ако вместо спалнята не наместя нещо разтегателно.

kimba77 , на мен и гамата не ми е ясна !  Mr. Green

ljuboznatelna , тази стая е лепната отстрани на къщата с отделен вход. Grinning Колоната във фитнеса няма как да не е там.Тя върви нагоре през трапезарията , а аз искам там да ми е по-добро разпределението , отколкото във фитнеса - просто я преглътнах там ! Confused

Снощи до 3 сутринта се мъчих с разпределението на трапезарията и хола , само и само да се самоубедя , че не са малки и колоните минават където трябва.Сега си губя времето със стаята с камината , но не мога да разбера как да направя обла стена.Ако някой има идея да сподели , програмата е PRO100.

После ще метна среднощните ми чертежи , че откакто съм станала , работа не съм подхванала и къщата е с надолу главата.Цялата работа с мебелите в момента е заради вътрешните стени , които трябва да реша къде да са до 10-ина дена , а като се знам как бързо взимам решения съм ги започнала отсега.Ще кача и рисунка на най-големия ми дерт - входната врата.

# 79
  • Мнения: 2 195
Диди,
Относно въпросното студио ми хрумна, че винаги можеш да вместиш един гардероб с плъзгащи врати отдясно до леглото вместо нощни шкафчета. По този начин се спестява поне 1 метър разстояние пред самия гардероб.  Hug Дано съм от полза, може и да си наясно с това, но аз да си го напиша...

# 80
  • Мнения: 481
хей, Дидиии, аз повлияна от новите ти драми  Laughing забравих по-важното, честита ти Кота 0  Hug Хайде сега бързо да става всичко  Laughing
Хубаво са ти го казали момичетата, свиква се с колоните, даже лесно от дефект се превръщат в ефект. На нас още архитекта ни ги мислеше колоните. Все казваше, че конструкторите така или иначе ще ги набият, по-добре да ги предвидим и да ги сложим там където ние искаме... и въпреки всичко съм сигурна, че като ми щръкнат в действителност ще ме издразнят... да видим

Добре дошли на новите момичета  Hug

Геодезиста не е успял да свърши нищо, защото му затрупали една точка с 6 куб. пръст, а изрично бил помолил да му я пазят  #Cussing out той бесен, цяла сутрин се мотал с тях, а и аз побеснях... да видим как ще го мъдрим, без това няма как да започнат фундаментите  Twisted Evil излишно мотане в хубавото време  #Cussing out

# 81
  • Мнения: 9 494
Диди, архитекта ви не вкл ли и интериор в услугата..просто като идеи, кое как да се синхронизира...Нашата например, ми каза че има някои "правила"-т.е. например стълбище за горен етаж е добре да бъде в близост /срещу/ входа на жилището..и др. от сорта..
Иначе и аз съм на мнение, че така само на плоча, нещата не изглеждат в реалните р-ри Peace Навремето се бях качвала на покрива на блока и бях изумена колко малък е, а как вкъщи изглеждат нормално стаите при това с мебели в тях! Mr. Green

# 82
  • Мнения: 3 770
Захир , между леглото и прозорецът , за тази стена ли става въпрос ? Там имам само 60 см , които така или иначе трябва да ги оставя , за да се минава.Другото шкафче и да го махна пак не мога да сложа гардероб, защото няма къде да се отвори вратата на банята.  newsm78 Спалнята се чудех да я завъртя под прозореца , но така губя място.
На тази стая накрая ще й тръшна вратата и няма да влизам там.Обаче входната врата е ужасна и няма оправяне.

Rени
, как така сте си поставяли вие колоните ?  newsm78 Те се разполагат и изчисляват в зависимост от товара , който трябва да носят и доколкото аз съм в час , не се слагат на места по желание.В трапезарията няма как да са само по стените , защото цялото помещение е 65 кв.м.Трябваше или да леем двойна плоча / двойно по-скъпа! / или да има колона.Какво сме избрали , то се вижда. Mr. Green

Ето ги среднощните ми занимания :

   


Цветно няма да публикувам , защото не това беше целта.Важни за мен бяха размерите на стаята , прозорците , вратите , мебелите , а не самата форма или стил.Уж всичко е в мащаб сега !  newsm78 Срещу диваните има телевизор, но не намерих в програмата модел.Тук се чудех къде да сложа вратата , която е до единия диван или пък да е до малкия прозорец.Мисля ,че така както е в момента е добре.Също се двоумя дали да направя прозорците по-голями.В момента по план са 1,50 м.Или пък да ги направя 3 по 1 м ?! Единият диван е с размер 2 м , другият е 3 м.Не знам дали и изобщо ще са два дивана , просто сложих за размер мебели.

Отивам да довърша къщната работа и после скици на гадната входна врата.



MTV
, съветваше ме за някои архитектурни неща , но решението си беше мое. Успя да ме убеди , че стълбището не трябва да започва от вратата , а от другата страна.За посоката на качване става въпрос.И може би сега , както се получи така е по-добре , иначе щях да се блъскам в стълбите.Но пък сега мога да падна в мазето !  Mr. Green
Благодаря на всички , които ме успокоявате за размерите !   bouquet Знам си , че ми е субективно възприемането в момента и пак се разходих с рулетката из нас.В крайна сметка каквото е това е!

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Диди, така вратите са добре, правилно си ги разположила. По принцип се проектират така, че пътя от една врата до друга да е възможно най-къс и възможно най-прав. До малкия прозорец ако е, ще пада голямо заобикаляне. Simple Smile
За колоните Rени може би е имала в предвид, че архитекта е наясно къде ще има колони е проектирал според това. Моите понеже са дървени са през 1,5 - 2м и аз съм  съобразявала с това размера на стаите.

Да ви питам - мислили ли сте за дворна чешма? Искам каменна такава, единственото , което ми идва наум е, да се обърна към тези, които правят надгробните плочи и косата ми настръхва. Харесах си в интернет една такава: http://prikachi.com/files/399037p.jpg , но мога да кажа, че и рядко съм попадала на чешми.

# 84
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , искаха да преместя вратата заради този диван.Е , не точно , но просто виждам подредбата на мебелите по този начин , докато в другия край стаята е празна.Сега се боря с програмата , но така и не мога как да направя заоблена стая , за да разположа мебелите и да преценя.




Предполагам , че искаш истински камък , а не имитация за чешмата ?! Защото съм виждала изляти имитации.

# 85
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , преди време ме беше питала откъде са гранитните первази в апартамента ! Сега погледнах там и виж какво видях -


Предполагам , че ще ти изработят по твой проект и камък по желание !  Peace   http://www.monolit1994.com/index.php?option=com_gallery2&Ite … d=240&lang=bg

# 86
  • Мнения: 481
За колоните Rени може би е имала в предвид, че архитекта е наясно къде ще има колони е проектирал според това. Моите понеже са дървени са през 1,5 - 2м и аз съм  съобразявала с това размера на стаите.
Нещо такова, да. Беше щриховал на сегменти и през определени размери се предполагаше, че ще има колони, които можеха да се местят по определени оси, а не да си ги поставяме където си искаме де. Едната я вкара във вградения гардероб на втория етаж. И така... От конструкцията не щръкна нищо после... дори ни обясняваха, че можело едната колона да стане хоризонтална и да се вкара в плочата. Що не го проверите този номер?! Но може би ще оскъпи?!

ljuboznatelna, не съм много на ясно, но един съсед си направи сам страхотна чешма. Изгради я (не помня от какво, не ме интересувало тогава) и си я облицова с камък... та има варианти де... и ние ще си имаме, как двор бе чешма  Laughing То и сега си имаме, всъщност вероятно тази ще се донагласи, само че е в шапрончето  Laughing

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Замислям и външна чешма, но за нея има време. Между другото тези, които сте показали са красиви, но не са практични. Родителите ми имат такава, с ниско корито и ако решиш да си измиеш там някаква кофа, примерно, целия се опръскваш. Да не говорим за навеждането, чупките в кръста и...

# 88
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Диди, благодаря  bouquet Разбира се, че не искам имитации Simple Smile

За височината - ще си е нормална, и аз не искам ниска чешма, по-скоро държа да е дълбока.

Rени
, държа да е монолитен блок, облицовките не ги харесвам особено  Confused Или поне да е зидана каменна.
Ние изкарахме така или иначе тръбата, но беше инцидентно решение, за 5мин решихме къде ще е и не съм сигурна, че избора е съвсем правилен, затова питам ако имате някакви представи за това къде трябва да е и как да е организиран къта около нея, да ги споделите, да местим докато е време Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 270
Диди-честита кота 0
Аз не можах да разбера ,какво точно те тревожи във входната врата.

Да се похваля- имам си вече голяма ходромасажна вана за 4 човека/къща още нямам Joyно ваната е факт/Обожавам ваните и мразя душкабините.Изпитвам клаустрофобия в тях.
Ходих и до арматурния двор за да видя докъде са стигнали с желязото и хоп изненада.1500 лв по малка цена newsm44 newsm68
Скокнах да си купя пясъка , баластрата и трошения камък с по 130 лв транспорт за трите камиона/400 лв/и хоп и там изненада.Един чичко със старичък камион ми поиска по 60 лв.Веднага осъществихме сделката,че и едни огромни гуми от багер ми подари/ще си права детска площадка Joy/
Така със спестените средства направо в магазина при ваните Joy
Намерих си и дюшаме.4 кубика-едностранно лакирано.Ще го състаря и съм готова с пода,което остане по стените.

Сега имам голям проблем.Незнам какво да си купя за кофраж на горната плоча.Майсторите ми нямат нищо ,а аз не искам да давам много пари за нещо,което после няма за какво да използвам.Някой има ли подобни терзания?
ljuboznatelna-аз на вилата си направих чешма от голяма бъчва.Сложих вътре едно старо поцинковано корито,вързах му един сифон и в отходната тръба.Водата тече от един чайник,който е закрепен на крана.
Сега не съм мислила още за чешмата ,но пак мисля да е нещо от сорта направиси сам.

Общи условия

Активация на акаунт