В малките тумбачета, се гушкат сладки МАЙчета №4

  • 14 221
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 367
Здравейте и от мен в новата темичка ,
Много е хубавко и тук  Hug благодаря Дидочка . Само да попитам , как мислите не е ли по-лесно - да си запазим едно и също заглавие, само да сменяме номерчето отзад, за да се намира по-лесно темичката, вместо да се чудиш как е кръстена и през старата да издирваш новата?! newsm78
Това е само мое мнение ако ви е по-забавно така и така е ОК  Peace
Имаше коментар за ФМ и за БХС - моя лекар ми каза в края на 3 месец тоест 12 седмица задължително да отида за ФМ защото тогава завършва органогенезата и той тр да огледа бебо дали всичко се е случило както трябва. Иначе всеки може да си ги направи когато иска, но ако има сериозна малформация ( да не дава господ ) по-добре е да се знае по-рано защото ако се наложи да се взимат решения и мерки по-добре по-рано да става това.
Чукам на дърво всички да си имаме съвършенни здрави дечица, но по-принцип тази е логиката Фетална Морфология да се прави в 12 седмица.
За Варненските мами ако някоя още не си е избрала лекар за ЖК аз съм при д-р Марио Давидков- уникален е ,подробен , внимателен , много грижливо подхожда към всичко, много обясанява .
Направи ми 5 минутен запис от ехографа на 2D и 3D сега си го гледаме у нас и слушаме сърдечните тонове на бебчо. Има телефон за спешни случаи - личен, негов и каза ако стане нещо да звъня денонощно, аз отидох при него с кървене и много се бяхме ошашкали .Работи в Медицински център МЛАДОСТ  до Кауфланд.Горещо ми го препоръча моя приятелка и аз се присъединявам към нейното мнение. Преди него се отказах от един друг лекар.
elfi4ka - нямаш гаранция всяка бременност си е сама за себе си . Първо , второ дете - както дойде , така . Няма никаква зависимост според мен и не мовеш да си правиш изводи за пола на бебчето.Аз бях пуснала едно линкче в първата тема за определяне на пола . Ще я потърся и ще я пусна пак. Теста е на Английско обаче.

Намерих го http://www.pronatal.co.uk/gender-predictor/chinesePredictor.php

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 19:12 от Felina

# 31
  • Мнения: 367
Момичета мислили ли сте как искате да родите - секцио или нормално?!?!?!
Аз силно клоня към секциото след първото раждане което беше кошмарно (нормално)
Една приятелка току що роди със секцио и се възстанови доста бързо. Та си мисля че и за мен това ще е много добър вариант . 

# 32
  • София
  • Мнения: 12 225
  Някой да се е записал за фетална морфология при д-р Томова, трябва ми информация как и къде става записването?
   За раждането въпреки че исках първия път да е нормално се наложи секцио, защото първия близнак си остана седалищно, а водите ми изтекоха. Възстанових се страшно бързо и лесно, но ще направя всичко възможно този път да раждам нормално, минало е достатъчно време от секциото, но има време дотогава  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 419
Айла,
Аз ходих при нея с младежите и мога да ти споделя. Обаждаш й се на мобилния - 0887606830 и си записваш час. Имай предвид, че обикновено няма скорошни дати, така че ако искаш за 13 седмица, може и да е малко късно вече  Peace

# 34
  • Мнения: 1 951
Aila, и аз й се обаждах на този телефон. От центъра, в който преглежда ми казаха, че тя лично си води графика и трябва да й се обаждаме на мобилния. Каза ми 3-4 седмици преди г.с. ( на мен ми каза да отида в 17г.с.) да се обадя за ден и час.

Първото ми раждане беше секцио. Страшно доволна останах. Живот и здраве и това ще е така.

# 35
  • Мнения: 826
Бравос, имаме си нова темичка, та айде и аз в нея...
 Момичета отчаяна съм Sad Sad : Sad Съжалявам, че негативно започвам, но ако на вас не кажа, на кой? Нали днес за първи път щях да ходя на преглед, да "легализирам" тая бременност, да почна изследвания най-накрая. Отидох при личната ми лекарка - д-р Парашикова, която по-принцип е педиатър и е мой лекар от бебе. Отношението и към пациентите винаги е било безразлично, гледа да ги претупа, а е личен лекар на 5 квартала, пред кабинета и винаги се чака прекалено,не е адекватна на случващата се болест, но днес държанието и преля чашата... Отидох, за да ми даде направление за гинеколог и да ми РАЗЯСНИ и посъветва как и ПРИ КОЙ специалист да отида, коя болница да избера и т.н. Докато от минутка бях влязла и приседнала в кабинета, тя вече ми подаваше направлението "За първоначален избор на специалист АГ"...  А аз я питам: "Ама чакайте сега, аз още не съм била на гинеколог, не може ли поне едно направление (за собствената ми поликлиника?!?) сега, За днес?" Тя ми отговори, че не можело и тоя лекар, който съм си изберяла той щял да миназначивсички прегледи. "Добре! - викам аз - Поне да ме насочиш към някой лекар, болница?" Отговора беше, че не ги знаела, особено в този район, в който съм живеела (Овча Купел). И така, след точно 4 минути "лично" отношение излязох на улицата в търсене на митичния лекар, който не е забравил Хипократовата си клетва.

Много ще съм благодарна на всяка от вас, която ме насочи към добър/а  лекар/ка, клиника или болница, няма значение района. Започвам търсенето почти от нулата, а и нямам много скоро родили познати. .. Е, намерих една свястна докторка -  д-р Зарева (частен гинеколог на сестра ми и майка ми), но тя в момента водеше раждане и ще може да ме приеме чак понеделник или вторник. Не ми се чака до тогава, ех.
Съжалявам за дългото словоизлияние, явно от 8мата седмица ме тресе хормона Embarassed  Но се притеснявам, че повечето тук вече говорите за ФМ  при специалист, а аз без първи преглед - само на тестчето с чертичките, гаденето и подутата тумба я карам...

Абе, важното е да сме здрави!!! А вие бъдете както здрави,така и весели : Praynig

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 00:44 от dendri

# 36
  • Мнения: 221
Ето ме и мен в новата темичка  Wink
При нея нещата са много странни,нито съм повръщала,нито ми е толкова лошо,само понякога ми се гади.Нормално ли е
 това?
При мен всички приеха новината много радостно,освен свекървата,която каза "най-накрая"  #2gunfire

# 37
  • Мнения: 125
Здравейте от мен:) Как сте днес?
Аз вчера бях на поредния преглед, но при друг лекар и вече съм доста по-спокойна. Не знам на какво ги учат тия лекари, от какви учебници четат и т.н,но ми се струва направо безразсъдно и безотговорно от тяхна страна като не разбират нещо,да дават страшни диагнози,както направи моя лекар-не видя добре точката,защото ми е обърната матката и с коремния ехограф не се вижда много добре ( да не говорим,че ехографът му ми е връстник) и мъдро заключи- "Ми то не се развива както трябва и като е такова бледо ,предполагам,че е проблемен плод и може да се стигне и до махане" #2gunfire
Вчера гледахме точката на 3D и се оказа,че си е много добре, отговаря си на седмиците- 15мм, плодния сак също е в размерите за края 7-ма седмица- 33 мм и най-важното имаме си пулс Hug Heart Eyes Ехографът на този доктор показа термин 22.05.2009г., което е доста след термина по който ме води моя лекар по ЖК- 07.05.2009г. и откъдето всъщност идват разликите.
Не съм знаела,че мога да изпитам такова облекчение и да ви кажа след вчерашните новини днес дори и гаденето ми се струва по-леко:)
Пожелавам ви лек и успешен ден  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 951
И аз нещо съм бръмнала тази нощ  Confused Както споменах нямам никакви признаци за бременност - гадене, повръщане..., единствено едно леко напрежение в гърдите както преди цикъл. Но от вчера това напрежение изчезна. И след едно събуждане през ноща не можах да мигна до сутринта от тази мисъл, която ми се загнезди - защо ми се успокоиха гърдите???
Та се обадих на гинеколкога  със зов за помощ и в 12.00 съм на преглед.
Уффф...голяма съм паника  Tired

# 39
  • Мнения: 16
Dido4ka и от мен едно голямо благодарско за темичката! Страхотна си! Simple Smile
Аз вече ходя на работа - втори ден и ... осъзнах, че предпочитам да си седя в къщи. Но няма как трябва да се работи, че парите не валят като дъжда.  Cry
dendri я си смени личния лекар Simple Smile
Аз лично ходя във Вита при - д-р Велкова и съм много доволна. Лежах там и когато кървях - персонала е супер. Много мои познати са раждали там, както и ходят на АГ прегледи и са много доволни.

# 40
  • София
  • Мнения: 155
Eleanor Lehne аз не съм казала все още на работодателите, колегите и родителите. Въпреки, че започна да ми личи, оставям да гадаят, защото искам да прескоча най-рисковите седмици. Преживяла съм неприятности и съм изпадала в неловка ситуация какво да обяснявам, а и те са се чувствали неудобно чудейки се какво да ми кажат.

Dido4ka според мен албума ни трябва да е личен и трябва да махнеш паролата от първа страница. Има разни хакерчета, които умират да си правят шегички....
По ми харесва заглавията да са различни... по-свежо ще е и по-цветно...

За раждането – за сега ми се иска нормално...

dendri – съжалявам, че си се разочаровала вчера, разбирам те напълно. И аз като теб имах очаквания, но прегледа ми отпадна защото лекарката отишла на конференция в чужбина... мислех да пътувам извън София, но се отказвам т.к. няма да съм спокойна. Относно твоето джипи без да я защитавам, избора на гинеколог и клиника за ЖК е лично твой... Повечето не смеят да насочват. Обикновено записването на час става няколко дни предварително, а за по-търсените лекари трябва седмици. Почети невъзможно е да те прегледа някой на момента, освен ако не си по спешност. Ако останеш недоволна може да смениш избрания първоначално лекар пак с направление. Аз ходех при една в 14-та поликлиника на бул. “Витоша”, не беше лоша, но я смених. Отидох в близка до нас клиника.... на регистратурата попитах кой ще ми препоръчат за проследяване... изброиха ми 2-3 имена... от тях попитах при кого ще е най-добре и ми посочиха една от всичките.... и така останах доволна. Ходя си при други на частно, да съм си подкована. Има бял списък – за София, съответно и черен списък – за София
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4909.0
Но щом Зарева са ти препоръчали и ще може да те приеме понеделник или вторник май при нея най-рано ще успееш да се вредиш.

Ленче, виждам че си на 20 г... твоята свекърва на колко е очаквала да родиш!?  Нормално е само понякога да ти се гади....

JeenySJ знаех си, страхотни новини!!!  и аз минах през този кошмар, но важното че вече можем да дишаме по-спокойно!

# 41
  • Мнения: 26
Добро утро на всички майчета.
Дами дайте съвет как да си вдигна кръвното сутрин толкова ми прилошава, че направо припадам, чак зъбите ми изтръпват. Sick

# 42
  • София
  • Мнения: 155
ivaqna с вода, много вода, айрян или сок...

# 43
  • Мнения: 501
Дидочка, благодаря за поправката.
Здравейте бъдещи мами и от мен. Искам да се похваля. Сутрешото гадене отмина Simple Smile Толкова съм щастлива. Мислех че е инцидентно спирането му, но вече цяла седмица го няма, а мислех че никога няма да спре. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 26
Arksi благодаря много, почвам от днес защото хапчета не ми се пият а пък не издържам вече.
Zruncho на теб честито, гледам че си в 11 седмица надявам се и аз като я достигна това гадене да спре

Общи условия

Активация на акаунт