Кенгуруто - да или не?

  • 6 251
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
Аз също съм водена с каишка и нито мразя родителите си, нито се чувствам обидена, дори много си ги обичам. Ама горките не са имали много голям избор - не е работа при всяка разходка да си вадиш щерката от фонтана Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 16
  • Мнения: 522
На мен д-р Драганов ми обясни така: той е против воденето на детето с каишки, защото колкото по-често пада едно дете, толкова по-добре. Така то се научава да пада правилно и да ходи самоуверено. На мен ми забрани да го придържам докато се учи да ходи - трябва сам. Една съседка потвърди думите му с личен опит с нейния малчуган, който сега е на 4 години и въпреки че и той много пада като повечето деца, никога не си е чупил крак или ръка (нито ги е навехвал).

# 17
  • Мнения: 1 497
Аз не съм наясно, но като е на каишка съвсем ли не пада?На мен ми се струва, че пак си пада, но може би не толкова болезнено, а и го ограничваш да тича навсякъде.

# 18
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Liorena
Цитат на: Abadjieva
Здравейте, всички!
Много се радвам, че темата ми е предизвикала интерес.
За д-р Драганов: той не ви ли разказа за причината, поради която има много ставни увреждания в БГ? Цитирам: "Ами нямаме маймуни, госпожо." Запомнила съм фразата, защото страшно ме впечатли.


Д-р Драганов е много впечатлителен с всичко, което казва.
Не една негова фраза съм запомнила, която да ми е направила впечатление. Една моя приятелка има момченце, преди това момиченце. Жалко, че не си чула лекцията за мъжката майка от него. Тя е страшно впечатляваща. Невероятна просто.
Сега, ако тръгна да цитирам по памет всички негови бисери, няма да ми стигне една страница:
"Госпожо, вие имате дете, не добитък, за да го затворите в кошара' Ако искате добитък - си купете кошара.
"Госпожо, ако искате куче - си вземете кучето и го водете за каишка, но не и детето"
"Едно дете като не случи на майка, и като не случи и на баба - здраве му кажи"
всичко това цитати.

и т.н. и т.н.


И за всички майки-убийци по градиниките също съм слушала.

Но за мъжката майка лекцията му е страхотна просто.

И точно д-р Драганов, ми е казал лично на мен (ходя редовно при него, не 1 път или 2 пъти, всички профилактични прегледи правим според възрастта), та същият въпросен лекар ми е казал, че няма никакъв проблем да нося детето си в кенгуру, даже е препоръчително за ставите.

Явно говори различно , на теб ти е казал друго, на друга майка друго и така.


Ние бяхме вчера при него и аз съм много впечатлена от лекцията за мъжката майка (като мен)  Grinning Както и от доктора...

Както и да е, как са профилактиките според възрастта? На нас той ни каза да отидем към годинката (сега бебчо е на месец и половина).

# 19
  • Мнения: 8 163
Напълно разбирам, че има различни методи на възпитание и отглеждане на децата. Всеки избира своя подход. И всеки родител, който го е грижа за детето му разбира, че той носи отговорност за основата която дава на това дете.
Зная също така, че всяко обичано дете има най-добрите родители. Защото точно това е важното: детето да е желано, обичано и ценено.
Не се опитвам да критикувам никого. Просто споделям мнението си, така че, моля, не го приемайте лично.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Добре де, кажете я тая лекция за мъжката майка - явно е колоритна Grinning

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: vilito
На мен д-р Драганов ми обясни така: той е против воденето на детето с каишки, защото колкото по-често пада едно дете, толкова по-добре. Така то се научава да пада правилно и да ходи самоуверено. На мен ми забрани да го придържам докато се учи да ходи - трябва сам. Една съседка потвърди думите му с личен опит с нейния малчуган, който сега е на 4 години и въпреки че и той много пада като повечето деца, никога не си е чупил крак или ръка (нито ги е навехвал).


хубаво да пада и да се учи, но ако е спокойно детето и не тича преди да се е научило да ходи
моят син тръгваше с главата напред и сплиташе краци и това при твърда настилка с каманаци
не съм могла спкойно да го оставя да се учи, става и пада защото до сега щеше да се е претрепал Embarassed
има дечица които се придържату бавно и полека пристъпят - така и да падне, няма да е фатално
моето овне винаги е било с рогцата напред без да мисли

как да го оставая?~!?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Теодора
Аз не съм наясно, но като е на каишка съвсем ли не пада?На мен ми се струва, че пак си пада, но може би не толкова болезнено, а и го ограничваш да тича навсякъде.



падат разбира се, просто омекотяваш удара
и си спестяваш нервни кризи при всяко залитане, защото контролираш ситуацията....и посоката Simple Smile

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: vilito
На мен д-р Драганов ми обясни така: той е против воденето на детето с каишки, защото колкото по-често пада едно дете, толкова по-добре. Така то се научава да пада правилно и да ходи самоуверено. На мен ми забрани да го придържам докато се учи да ходи - трябва сам. Една съседка потвърди думите му с личен опит с нейния малчуган, който сега е на 4 години и въпреки че и той много пада като повечето деца, никога не си е чупил крак или ръка (нито ги е навехвал).


ами и аз ще ти го потвърдя както  и твоята съседка.
той и други неща казва човекът, които са си чиста истина просто, аз всеки ден го разбирам, в началото не схванах много какво е имал предвид, но сегааааааааа, просто няма нещо , за което да не е прав просто.

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: SZA
Цитат на: Liorena
Цитат на: Abadjieva
Здравейте, всички!
Много се радвам, че темата ми е предизвикала интерес.
За д-р Драганов: той не ви ли разказа за причината, поради която има много ставни увреждания в БГ? Цитирам: "Ами нямаме маймуни, госпожо." Запомнила съм фразата, защото страшно ме впечатли.


Д-р Драганов е много впечатлителен с всичко, което казва.
Не една негова фраза съм запомнила, която да ми е направила впечатление. Една моя приятелка има момченце, преди това момиченце. Жалко, че не си чула лекцията за мъжката майка от него. Тя е страшно впечатляваща. Невероятна просто.
Сега, ако тръгна да цитирам по памет всички негови бисери, няма да ми стигне една страница:
"Госпожо, вие имате дете, не добитък, за да го затворите в кошара' Ако искате добитък - си купете кошара.
"Госпожо, ако искате куче - си вземете кучето и го водете за каишка, но не и детето"
"Едно дете като не случи на майка, и като не случи и на баба - здраве му кажи"
всичко това цитати.

и т.н. и т.н.


И за всички майки-убийци по градиниките също съм слушала.

Но за мъжката майка лекцията му е страхотна просто.

И точно д-р Драганов, ми е казал лично на мен (ходя редовно при него, не 1 път или 2 пъти, всички профилактични прегледи правим според възрастта), та същият въпросен лекар ми е казал, че няма никакъв проблем да нося детето си в кенгуру, даже е препоръчително за ставите.

Явно говори различно , на теб ти е казал друго, на друга майка друго и така.


Ние бяхме вчера при него и аз съм много впечатлена от лекцията за мъжката майка (като мен)  Grinning Както и от доктора...

Както и да е, как са профилактиките според възрастта? На нас той ни каза да отидем към годинката (сега бебчо е на месец и половина).


ами да, аз няма да седна да си измислям, всичко, което съм написала си е чиста истина просто. И думите му вярвай ще ги помня цял живот.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 540
И аз съм тези майки, които не уважават децата си както е писал някой по-горе.
От първите опити в прохождането на Детелина я водя с каишки и лично аз не виждам нищо лошо в това.
Когато прохождаше и се препъваше на мен ми беше много удобно да я задържам в изправено положение, а тя от своя страна беше много доволна, че ръцете и са свободни да докопа всичко, което и видят очите.
И сега продължавам да и слагам каишите когато излизаме, защото многоуважаемата ми щерка не желае да бъде държана за ръка или ограничавана в устрема си да се намери под някоя кола.

# 26
  • Мнения: 244
Цитат на: Despina
И аз съм тези майки, които не уважават децата си както е писал някой по-горе.
От първите опити в прохождането на Детелина я водя с каишки и лично аз не виждам нищо лошо в това.
Когато прохождаше и се препъваше на мен ми беше много удобно да я задържам в изправено положение, а тя от своя страна беше много доволна, че ръцете и са свободни да докопа всичко, което и видят очите.
И сега продължавам да и слагам каишите когато излизаме, защото многоуважаемата ми щерка не желае да бъде държана за ръка или ограничавана в устрема си да се намери под някоя кола.


I si prawa! wsichkite tezi nesta sa napraweni  za ulesnenia. Horata izmisliat kak na edna maika da i e po-udobno.... to pak ima nedovosltva.. E, njama ugodia Simple Smile
Zashto winagi na edno neshto se gleda ot loshata strana?????

# 27
  • Мнения: 2 693
Цитат на: spaetschen
wsichkite tezi nesta sa napraweni  za ulesnenia. Horata izmisliat kak na edna maika da i e po-udobno.... to pak ima nedovosltva.. E, njama ugodia Simple Smile
Zashto winagi na edno neshto se gleda ot loshata strana?????


Хи хи, аз не съм ползвала каишки /въпреки че имам/, защото нямаше за кога, Емо бързаше за някъде миналата година. Но ми е много интересно какво ли ще стане тук, ако утре например излезе инфо от сорта "Вредата от столчетата за хранене" Laughing . Всички заминаваме, момичетааааааа! Laughing  Laughing  Laughing

А сега за д-р Драганов. Моите уважения към него като специалист. И дотам. Някак си не обичам някой си да категоризира с лека ръка. Особено мъж, посветен на кариерата си, да говори за жени, посветени на децата си. Залагам си главата, че ако тропна Емо на д-р Драганов за един месец само, ще направи поне козметични поправки в "лекциите" си. Grinning  Grinning  Grinning

Поздрави! Grinning  Grinning  Grinning

Сори за ухиления постинг, ама ми е много весело в момента! Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Liorena
Цитат на: SZA
Цитат на: Liorena
Цитат на: Abadjieva
Здравейте, всички!
Много се радвам, че темата ми е предизвикала интерес.
За д-р Драганов: той не ви ли разказа за причината, поради която има много ставни увреждания в БГ? Цитирам: "Ами нямаме маймуни, госпожо." Запомнила съм фразата, защото страшно ме впечатли.


Д-р Драганов е много впечатлителен с всичко, което казва.
Не една негова фраза съм запомнила, която да ми е направила впечатление. Една моя приятелка има момченце, преди това момиченце. Жалко, че не си чула лекцията за мъжката майка от него. Тя е страшно впечатляваща. Невероятна просто.
Сега, ако тръгна да цитирам по памет всички негови бисери, няма да ми стигне една страница:
"Госпожо, вие имате дете, не добитък, за да го затворите в кошара' Ако искате добитък - си купете кошара.
"Госпожо, ако искате куче - си вземете кучето и го водете за каишка, но не и детето"
"Едно дете като не случи на майка, и като не случи и на баба - здраве му кажи"
всичко това цитати.

и т.н. и т.н.


И за всички майки-убийци по градиниките също съм слушала.

Но за мъжката майка лекцията му е страхотна просто.

И точно д-р Драганов, ми е казал лично на мен (ходя редовно при него, не 1 път или 2 пъти, всички профилактични прегледи правим според възрастта), та същият въпросен лекар ми е казал, че няма никакъв проблем да нося детето си в кенгуру, даже е препоръчително за ставите.

Явно говори различно , на теб ти е казал друго, на друга майка друго и така.


Ние бяхме вчера при него и аз съм много впечатлена от лекцията за мъжката майка (като мен)  Grinning Както и от доктора...

Както и да е, как са профилактиките според възрастта? На нас той ни каза да отидем към годинката (сега бебчо е на месец и половина).


ами да, аз няма да седна да си измислям, всичко, което съм написала си е чиста истина просто. И думите му вярвай ще ги помня цял живот.

ооо след всичко излязох от кабинета като хипнотозирана ама не помня много освен за кошарите и добитъка и лудите майки по градинките напълними душата тоя човек

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: karla
ооо след всичко излязох от кабинета като хипнотозирана ама не помня много освен за кошарите и добитъка и лудите майки по градинките напълними душата тоя човек


и на мен ми напълни душата, защото просто е прав за всичко, просто за всичко.Невероятен е! Как е възможно да казва толкова истини просто.

Общи условия

Активация на акаунт