76 тема на българските майки, майки в перспектива и просто бърборани в САЩ

  • 14 605
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Добро утро! Станахме рано с калпазанчето, наваксвам на комуникации, като се излюпят останалите, ще ги изстрелям по забавления, да поизчистя и посготвя от кумова срама.

Вчера приятелка в НЙ е родила второто си момченце, бързо и лесно, да е жив и здрав малкият Дарин! Пожелавам такава радост, че и двойна, на всички!

Аз, знаете, ползвам "вредна" козметика, а и в големи опаковки, сега съм заредена с Керастаз за боядисани коси, след дълго време позлване на Dumb Blonde, съм още по-доволна от този.
Иначе чух прекрасни отзиви за Дева Кърл.

Вчера по темите забелязах, че съм пропуснала няколко важни рождени дни - освен на Тина-Естел, на четирите едногодишни младежи. Да са живи и здрави Антон, Иван, Ноли и Борис!!!

# 256
  • Мнения: 3 367
кожа за дивани и коли,ние както стана дума по-горе сме бая не-чистещи и доста цапащи,но колите и диванА са ок ; не вярвам на нищо к е стрейн ресист,ния@стеф мес няма резистент ни-що!

# 257
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Нашият диван е стейн-резистант микрофибър, много съм доволна, издържа на Дани и Болдрик, свалят му се "опаковките" и се бутат в пералня и сушилня, досега всичко съм изчиствала от него. Взехме и застраховка, та ако не може да се изчисти, ще го сменят. Аз на кожа не обичам да полягам, а и котката вече съдра на парцали една кожена табуретка, та за нас не е вариант.

# 258
  • Мнения: 868
Органична храна--да, и то заради детето. Органична козметика--не.  За съжаление, органичната козметика е векове назад по съставки в сравнение с не-органичната. Козметиката я сменям всеки месец. Трудно е да ми се угоди...

Всъщност друго исках да кажа... Изпратиха ни едни малки книжки с класически стихотворения от едно време ("Тръгнал Кос,"  например" или "Бабо Мравке") на издателство Пан.  Книжките идват със СД, комбинация от песнички и стихотворения. Детето е много впечатлено и вече знае "Бабо Мравке" наизуст. Аз предпочитам да и чета вместо да слуша СД, но в крайна сметка каквото и да я мотивира да слуша и приказва български, ме прави щастлива. За съжаление, предпочита СД пред мене.... 

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 18:18 от Pixie

# 259
  • Мнения: 2 185

 За съжаление, органичната козметика е векове назад по съставки в сравнение с не-органичната.


Какво имаш предвид? Аз я предпочитам точно защото е с по-малко съставки (химия), а пък върши същата, често и по-добра работа.
Напоследък започнахме да взимаме храна почти само органик, доста трудно го постигнах ( като дойдох се пазаруваше храна предимно от Уолмарт и Сам'с клуб  ooooh! )...мъже какво да ги правиш  ooooh! . Сега от Уолмарт взимаме само тоалетна хартия, а от Сам'с- вода  Wink .

# 260
  • Мнения: 868
Ох, ще ми отнеме няколко страници да дам подробности. На кратко: тези чисто органични козметики които виждам не съдържат най-модерните съставки които на мене са интересни. На повечето от тези органични компании не им стигат пари за рисърч или да инвестират в по-скъпите формули.  А и съвременната козметика е рядко само синтетична. Обикновено е комбинация от синтетика и органика. 

А между другото, това че нещо е органично не означава че не може да предизвика алергия. Аз, например, съм алергична към масло от розмарин, което веднъж открих в козметика.

ОК, детенце се прибира от клас...

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 20:46 от Pixie

# 261
  • Мнения: 940
Оххх бе хора ,днес изгелах шоуто на Опра от четвъртък мисля.Много жал ми стана ,беше за пропозишън 2. Теленцата ,прасенцата и кокошките седят в толкова малки клетки че даже не могат да се обърнат и да ходят,така цял живот докато дойде момента да ги колят Sad.Даже казват че като водят кравите към кланицата те не могат да ходят защото не знаят как.Бременните прасета майки ги гледах заклещени буквално и лежащи без мърдане ,само на вода и храна.Много ми се иска да приемат пропозишъна и да им освободят пространство на милите душички та поне да имат що годе щастлив живот преди да ги сготвим.Супер нехуманни условия и на мен ми се иска като Гуинет Полтроу да хапвам птици само които са били на свобода и са имали щастлив живот преди това. Tired

Показваха ферми които правят точно това,пускат ги на воля на незнам си колко акра земя и те на стада си живуркат щастлив живот,значи е възможно.

Аз отдавна купувам яйца от кокошки които са свободно отгледани и органик но сега като видях шоуто съм щастлива че съм подкрепяла каузата.

# 262
  • Мнения: 144
То не само клетките са проблем. Всички тия антибиотици, хормони, генетични промени ooooh!

# 263
  • Мнения: 3 988
На кратко: тези чисто органични козметики които виждам не съдържат най-модерните съставки които на мене са интересни.

Кои са те?  newsm78

На повечето от тези органични компании не им стигат пари за рисърч или да инвестират в по-скъпите формули.

Не съм много съгласна тук. Има компании, които дават много пари за рисърч. Повече от обикновени и то защото плащат на хора за тестери, а не ползват животни.
Аз като върла невойнстваща вегетарианка съм чела доста по въпроса и една от причините да мина на органик козметика беше, че не се тества върху животни.

А между другото, това че нещо е органично не означава че не може да предизвика алергия.

Абсолютно.  Peace

victoria, и по драматични филмчета мога да ти пусна да гледаш.  Tired Не съм гледала Опра днес, не знам какво е показала, но из нета има страхотии.
Като отидох в Германия за първи път видях яйца от свободни кокошки в суперите. В България си купувах от бабите от пазара.
Не агитирам никой да обръща резбата!  Naughty Яжте си на воля каквото искате. Кошер (за месото поне) е решение за тези, които имат проблеми с начина на отглеждане на животните по фермите.

Бубка, честито на твойта приятелка!  Grinning Да й е живо и здраво детето.

Мерси за утехата. И за включването в дискусията за козметиката.

# 264
  • Мнения: 2 185
Кюбит сподели ти какво ползваш  Wink

# 265
  • Мнения: 405
Моята логика за ползването на органик козметика е следната - от конвенционалната козметика не съм видяла кой знае какви чудеса, а е доказано, че може да вреди. Козметика си купувам предимно, за да се почувствам добре, а не защото нещо прави, та поне искам да избегна опасностите, особено сега докато кърмя. Но съм съгласна, че и при органик може да има кофти продукти, или просто такива несъвместими за моята кожа. За сега от продуктите за дома съм много по-доволна и там мога да препоръчам, но за козметиката ще чакам и аз Кюбит да сподели, а аз мога да пиша какво съм позвала и не съм харесала, за да не си харчите парите.  Peace

# 266
  • Бостън
  • Мнения: 13 605
Cubbit
http://www.piperlime.com/browse/category.do?cid=42563

Зяпах това и се сетих, че май още не си си похарчила паричките Simple Smile може нещо да ти допадне!

Бубка съм я признала за спец по конвенционалната козметика. Препоръча ми крем на Helena Rubinstein, от който съм страшно доволна. Гореспоменатият Керастаз е чудо, но ми идва скъпичък, защото и аз като Атти изсипвам кофи с продукти върху дългата си коса. За органик не не втелясвам особено, но съм доволна от Weleda (мнооого доволна!), а си ползвам и на Икаров маслата. Държа да кажа, че колкото и да обичам "домашна" козметика, забъркана с органик съставки, резултатът е несравним с този от качествена "химия". Вече не съм на години, в които мога да си позволя само "поддръжка"  Tired

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 00:40 от Agent Provocateur

# 267
  • Мнения: 3 988
Само да поясня, че аз грим не слагам често, не съм голям специалист и нямам много. Но продукти за персонална грижа съм опитвала всякакви. Слабост ми са душ-геловете и сапуните и маслата и лосионите за тяло. В Германия ползвах най-различни продукти на Weleda, Lush и Body Shop. И някакви други, но това основно. Масла, кремове, шампоани, грижа за устните (много са ми проблемни), такива неща. Фондейшън, спирала и сенки за очи имам от боди шоп и съм доволна.

Тук пробвам разни неща, които има в drugstore.com. Снощи дори си поръчах тези:
http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=190543&catid= … &trxp2=190543
http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=190546&catid= … &trxp2=190546
http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=157121&catid= … &trxp2=157121
Опитвала съм и други "прости" козметики. Сега съм си направила списък с Веледа неща, които да ми донесе една приятелка от Германия. Боди-шоп имам почти зад ъгъла тук, както и Лаш.

Agent, мерси!   bouquetОт голямата истерия около мойте ботуши не съм гледала пак. Simple Smile Но сега вече няма за кога да отлагам.  Wink

# 268
  • Мнения: 405

Какво значи да си "повиван с черен повой"?


Де да знам и аз  Crazy Нещо като, че се е родил без късмет, аз така го разбирам. Във всички случаи не го казват като хвалба за мене.  Laughing

# 269
  • Бостън
  • Мнения: 13 605
Ето ти още нещо, ако не се притесняваш от "минал сезон" и подобни дивотии!
НО няма фри шипинг!

http://www.6pm.com/n/search.cgi?q=boots&fq=gender:Women' … p;psort=price+asc

сортирала съм от висока към ниска цена, да та можем да се насладим на нещо дизайднерско все пак Wink

Общи условия

Активация на акаунт