Високо дете

  • 9 491
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 610
Моята муцунка е на 2години и е 94см.Но изобщо не мисля да се притеснявам за това,важно е само да ни е жива и здрава. Peace

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз пък се притеснявах, че сина ми е нисък  Crazy Другия месец ще прави две години, а е 87 см.
Но като се замисля, че баща му 1.85 м., а дядо му и чичо му гонят двата метра вече не го мисля толкова.  Wink

# 47
  • Мнения: 9
Нашата кака утре ще стане на 4 и е 118-120см-изглежда сякаш е първи клас.Притеснения та ми са ,че другите даца очакват да е по- голяма,а тя понякога се държи доста по бебешки и това ужасно дразни и те не искат да играят с нея,та се почват едни обясненеия newsm78.А бебе който сега стана на 2 е 98см-лятото една загрижена госпожа беше казала на свекъра ми ,че не е нормално дете на 3-4год. да не може да говори  ooooh! и той се беше притеснил че не го  е научил Joy!

# 48
  • Мнения: 256
При мен проблема е, че поради височината й, на моменти се усещам, че имам по-високи изисквания от нея, и това ме побърква. За съжаление понякога се хващам, но понякога не, така че освен че детето израства по-бързо физически, заради мен пораства преждевременно и психически. Направо имам чувство за вина, че и съкращавам детството. А на моменти, когато тя е в обкръжение на връстници, виждам, че и другите деца правят същите неща като нея и никой не обръща внимание на това.
Или аз съм катил, или .... както и да е.
Споделям, гледам, че вашите дечица са по-малки, ако може да не повтаряйте моята грешка.

# 49
  • София
  • Мнения: 407
Моят син е 82см на една годинка, чудех се къде ще си търси високо гадже, а то ето къде било  Heart Eyes

Надявам се да не се сърдиш, шегувам се, мисля че нямаш поводи за притеснение  Peace
Казвам го, защото  аз на годинка съм била  86см 14кг /сигурно на година и половина съм била колкото щерка ти Simple Smile
Е, сега не съм ниска определено, ама и от хората - гиганти също  не съм  Laughing


 Joy Joy Joy

Има един такъв виц:

Двама двугодишни пичове си седят един до друг в количките в парка и си лафят:
- Аз съм забил едно гадже едногодишно ...
- Много малка, бе!
- Малка, ама отворена.
- А аз съм забил една тригодишна...
- Много дърта, бе!
- Дърта, ама запазена.

 Joy Joy Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 407
сега по темата - моята щерка малката също е доста висока, ама не се притеснявам. Просто децата растат различно. Бих се притеснявал, ако е много широка.

# 51
  • Мнения: 10
Дъщеря ми е на 1г.8месеца и е 99см но тя няма как да е ниска защото баща и е 188см а аз 177см мъжът ми на нейната възрас е бил 107см така че няма място за притеснение.

# 52
  • Мнения: 1 294
Дъщеря ми е на 2г.3м., висока е 100см. Laughing

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
И моята дъщеря на 3 години е 110 см.

И моята е толкова.
Аз самата  сигурно до 5-6 клас бях на края в редичката по физическо. Изведнъж дръпнах сега съм 176 см  Sunglasses

# 54
  • Мнения: 413
Робен е по-нисък от средното за възрастта и доста по-слабичък, но не се притеснявам, че няма да порасне - аз съм почти 1,80 см. До трети клас бях най-ниска, а в пети вече втора по височина. Децата растат различно. Можеби по-бързо се развива физиологически и ще влезе по-бързо в пубертета. Верен показател за това колко високо ще стане детето е номерът на крачето - ако е по-голямо за възрастта - ще стане по-високо. Като по-големи при момичетата показател е и цикъла - колкото по-късно се появи, повече годинки ще расте; ако се появи по-рано - по-рано ще спре да расте.

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Верен показател за това колко високо ще стане детето е номерът на крачето - ако е по-голямо за възрастта - ще стане по-високо. Като по-големи при момичетата показател е и цикъла - колкото по-късно се появи, повече годинки ще расте; ако се появи по-рано - по-рано ще спре да расте.

Това пък за първи път го чувам  Thinking

# 56
  • Мнения: 1 947
   tt bg, а виждала ли си жена 180 см с 36 номер краченце? Simple Smile Аз съм виждала.

   Vanina, изчислете BMI (body-mass-index) на детето, ако те притеснява съотношението ръст-тегло.
Но само ръстът не би трябвало да бъде повод за тревога - всичко е хормони.

# 57
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте! Чудя се да се притеснявам или да се радвам, детето ми е на 1г и 6м и е високо 88см. , което е повече от 2годишно дете. Момиче е. Старчи над всичси свои връстници. Знам че има и болестни състояния в бързия разтеж. Ние с мъжът ми сме средно високи. Каката на нейната възрас беше в горната граница, но не и това. Как са с височината на вашите деца на тази възраст, момичета?
Споко, дъщеря ми ще стане на 2 този месец, 13,400кг. е  и е висока 110см. Купувам дрехи за 4-5г. дете. По улиците ме питат коя група в детската е, а тя не ходи още, естествено. Като тръгне догодина сигурно ще ме питат защо дете в първи клас е записано на градина Grinning
За протокола баща й е почти 2 метра висок.

# 58
  • Мнения: 413
честно казано жена с номер 36 и ръст 180см не съм виждала. Но при избиране на деца за спорт - волейбол, баскетбол, номерът на крачето е водещо.

# 59
  • Мнения: 337
Дъщеря ми е на 1 год. и 9 месеца - 93 см е, в нейната група в яслата е най-малка, но най висока. То татко й е 1.95! Аз съм ниска - 1.71, тя може като него да върви на ръст. Не се притеснявай изобщо.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт