Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 390
  • 191
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 869
Да, има статистики, които показват, че над 70 % от девствениците изобщо не кървят при първи полов акт.  Тогава...

# 61
  • Мнения: 5 370
Сега ние го смятаме за дискриминация, но идеята на тази "неопетненост" е да се гарантира произхода на поколението и наследяването. Имотът, властта и социалното положение се е предавало по мъжка линия и никой не е искал да отглежда и предаде всичко на чуждо семе.
В което пак няма логика, поне според мене.Ще опитам да се обоснова.
Значи, девойката вече не е девойка, минала е първата брачна нощ, минали са и много такива. Но то не е задължително да забременееш веднага, нали? А междувременно, щом "печатът" вече е свален, значи, така или иначе можеш да "хванеш " и чуждо семе? Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 650
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Eee, Пъзел, ти съвсем го обърна на свободни размисли и страсти.  Wink
Ако булката не е девствена има вероятност вече да е бременна от друг и така първородният да е чуждо семе, а да прибере всичко. След като ведвъж са я омъжили има много народ, който да следи къде ходи и какво прави. Това също е застраховка да не се промъкне междувременно нещо чуждо. Всяко общество е познавало някакви контранцептиви, но религията е оказвала влияние върху товадали е било редно да се използват. Като цяло Християнството е против контрацептивите (тук не съм много сигурна кои клонове разрешават и кои категорично забраняват), но доколкото зная Ислямът позволя.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 869
Не мисля, че ислямът го позволява. В "Не без дъщеря ми" Бети имаше поставена спирала и се страхуваше да не разберат, защото това там се наказвало със смърт.

# 65
  • София
  • Мнения: 932
Да може да не си допаднат сексуално двама влюбени.
И Не не бих поощрила или задължила дъщеря си да се пази девствена за съпруга си, това за мен е ужасна глупост и много жалко ако все още има мъже и жени за които девойката да е девствена в първата брачна нощ е водещо и задължително. Всъщност познавам много такива семейства , при които жената беше девствена ,(ожениха се по на 18г. ) и после след сватбата и след като се роди детето жените се впуснаха в приключения и изневери. Та съм сигурна че сега ако питам тези мъже дали предпочитат те да са първите на жените си , надали ще ми отговорят положително.
За протокола аз не съм била девствена когато се срещнах с мъжа до мен Simple Smile и не съжалявам, той също до ден днешен  Stop

# 66
  • Мнения: 13 512
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
! I az така мисля

# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако вярва че това е правилно, и да съветвам файда няма да има.
но за протокола не.

# 68
  • Мнения: 2 149
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
Абсолютно smile3501

# 69
  • Мнения: 5 468
А втория ми въпрос е: вие лично бихте ли поощрили дъщеря си да се пази за съпруга си девствена.
Моят съвет към нея ще е: Ходи, търси, пробвай, зарязвай, търси пак и пак и пак!
Ще се пази девствена тя... за кой? Кой го заслужава? Според мен няма такъв на света. Че тя може да се омъжи на 28. И какво - тя девствена, той - изчукал 95 жени до тук и се влюбвал 100 пъти Stop.

Но пък в крайна сметка, то си е до характер. Аз каквито и акъли да давам... тя ще си действа по нейните нагласи към света, според темперамента си.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 130
За девствената ципа при 20-30% от девойките няма кървене при първи полов контакт за което има много обяснения! Много еластична ципа, слабо кръвоснабдена, изобщо липса на такава и т.н. и т.н....
За религията и контрацептивите - няма религия, в която черно на бяло да се позволява контрацепцията под каквато и да е форма, ама в някой религии има по-остро дискриминативно отношение към жените, което според мен е по-скоро проблем на обшността, отколкото на религия!

# 71
  • Мнения: 2 617
Нека не бъркаме религията с църквата.
Това са норми на последната, напълно обясними като социален регулатор в едно затворено общество.

Ха, как ще ги бъркаме, когато винаги са били едно и също нещо?  Laughing
Виж, между вяра и религия или вяра и църква има голяма разлика, но това е въпрос на съвсем друга тема.

Аз все още очаквам отговор защо само жената трябва да е девствена, когато същото важи и за мъжете за тези така мили религиозни хора? Да не дискриминираме и синовете, моля!  Peace

Не съм съгласна с това. Ако за теб църквата е успяла да постигне тази еднозначност (с религията), това не означава, че е принцип. Всъщност, това е нейната цел и доколкото виждам, понякога успява.

# 72
# 73
  • Мнения: 569
Напълно е възможно да обичаш някого, да се разбирате прекрасно и да не си допаднете в леглото. Говоря от опит.



По втория въпрос отговорът ми е НЕ

# 74
  • Мнения: X
Не,не бих,напротив,изключително важно е да има представа дали си подхождат сексуално.

Общи условия

Активация на акаунт