Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 398
  • 191
  •   1
Отговори
# 75
Какви са тия въпроси? В кой век живеем? Ако и забраня смятате ли, че тя ще ме слуша, даже и няма да разбера какви ги е свършила. Това си е нейно решение, ако и забраня ще стане по лошо. Достатъчно е да и се обясни всичко.

# 76
  • Мнения: 748
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
Кратко ,точно и ясно  Simple Smile
В 19 век няма нужда да се връщаме с такива наставления  Naughty

# 77
  • Мнения: 502
Борисе, тъпо и грозно е да се ровиш в чуждите гащи.
Peace

# 78
  • Мнения: 1 761
Имам син, но и момиче да беше,мисля си,че преди всичко не бих обсъждала дори и с таткото нещо толкова интимно споделено .Ако детето ми се довери или поиска съвет дали да прави секс ,бих го/я оставила да се замисли дали наистина иска да стигне до там точно с този човек и при всички случаи ще оставя крайното решение на нея/него.

Много по-загрижена бих била да науча децата си какви са възможните последици от секса,независимо преди или след сватбата.

# 79
  • Мнения: 2 032
Бих поощрила дъщерите си да се пазят от комплексирани, простовати и тесногръди мъже.
Не бих обсъждала сексуалния живот на когото да било във форума. Просташко е.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 130
Както виждам в момента, темата като цяло се изчерпа! Всички ние изразяваме собствено хипотетично мнение, за бъдещото възпитание на дъщерите, които нямаме, очакваме или имаме, но са на възраст в която едва ли може да се говори с тях за полов живот! Никой като гледам не пише от опит, а какво би направил по принцип (включвам и себе си в това число), което вече губи смисъл и темата забуксува! Също така не виждам някой да се рови в интимният живот на друг! А ако някоя форумка се опита да сподели нещо - то това според мен си е нейно решение и не виждам с нещо самата тема да подстрекава към описание на нечии сексуални преживявания, а и не виждам ровене в "чуждите гащи"!

# 81
  • Мнения: 335
И каква ви е драмата, че някоя непозната ви девойка може да се омъжи девствена?
И като не си допадне сексуално с мъжа си - да се разведе?
Вярата, религията и дори църквата  не забранява разводите.

На другия въпрос - ако имам дъщеря: Със сигурност няма да й кажа, че е задължително "да пробва" и "да я пробват", за да не се притеснява за после.
Щях да се надявам, че ще бъде за първи път с мъж, който я обича толкова, че да иска да се ожени за нея и тя да изпитва същото.

А какво щях да й кажа, ако ме попита?
Децата питат повече за това, за което не намират отговори от поведението на родителите, а не от техните приказки.

# 82
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не бих й набивала в главата нито да е девствена, нито да трупа опит все едно всеки ден е последен. По-скоро бих й помогнала да е информирана за всичко, за да може сама да вземе решение.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 957
Добре де как става тая работа. Да кажем си много влюбена в някой мъж, но след като спиш с него нещо не ти харесва и какво му казваш - "Съжалявам, но нещо като мъж не те бива, така че вече не съм влюбена в теб" Нещо такова ли му казваш...
Тц. Нищо не му казах. Продължих да съм влюбена в него. Оженихме се и заживяхме щастливо. Пак продължих да съм влюбена в него, ама ме болеше главата. Той си хвана любовница и се разведохме (след 8 години влюбеност).
На дъщерите си ще кажа, че сексът не е най-важното нещо в брака, ама без него нищо друго не е важно. Те да решат кога ще проверят тая работа с пасването.

# 84
  • Мнения: 233
Дали ще й кажа или не не знам, но със сигурност знам, че ако реши да се пази, няма да има от кого да се учи и чии пример да последва  hahaha Но пределено си мисля, че пазенето до сватбата е мноооооооого тъпо. Първата сватбена нощ трябва да е нещо незебравимо и приятно, а не страхове и притеснения, заради някакви си отживелици. Перзумцията е, че понякога работата не става от първия път. Разбирам, че едно време са се пазили, но тогава са се женили на по 16,17. Аз съм на 27, още дори и сеиозен приятел си нямам. Ако се бях пазила до сега 1) вече става смешно и 2) май нямаше да ми трябва мъж, а гинеколог и скалпел да ме отвори  Joy защото с годините при някои ципата закърнява. Пък и в крайна сметка всеки сам решава какво да прави с живота си.  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 17
Всичките, които споделяте опит не сте прави. Защото вашият опит е неправилен. Вие сте били с повече от 1 мъж и имате база за сравнение.
А иначе и мъжете е хубжаво да се въздържат, не само жените. Църквата никога не е деляла това само на жени. Поне проучете как стоят нещата и тогава списвайте. Иначе ще се постарая да поощря синът си да се въздържа от секс докато не се ожени.

# 86
  • Мнения: 806
Много интересна тема.
Аз съм християнка и си ходя на църква редовно.  Въпреки това, за мен да се пазиш до сватба не е правилно.  Знам, че библията така учи, но това да си вярващ в Бога не значи, че трябва да вярваш на всичко написано в библията от хора.  Искам да кажа вярата е в душата, а не книга.

Жените сме малко особени.  Влюбваме се в първият си мъж.  Мислим, че няма друг като него и ни е страх да опитаме с друг. (много наивно)  Докато един ден пораснеш и решиш, че подсъзнанието ти е доста развинтено, за да не опиташ различни неща.  Започваш да си задаваш въпроси като: - Но той защо не прави така?  - Аз защо не мога да изпитвам удоволствието така? - като се има в предвид, че 60% от жените достигат оргазъм и истинско удоволствие от секса по късно и с много опознаване на тялото си и любовната игра.

Мъжете не са така.  Те от малки искат всички жени.
Та какво ще стане то ако се оженим девствени, без опит и избор?  Все някога любопитството ще надделее.  

# 87
  • Мнения: 1 081
Разбира се, че не! Нито дъщеря си, нито пък сина си!  Peace
На мнение съм, че за да бъде щастлив човек, включително и сексуално, трябва да познава добре и себе си и партньора си!   bowuu
 

# 88
  • Мнения: 3 758
Да взема да се запиша и аз тук...
Омъжих се на 20, девствена. Сбърках в избора на съпруг, наистина, но съвсем не в сексуално отношение. Разведох се своевременно, впоследствие натрупах предостатъчен сексуален опит. Омъжих се повторно, по любов, сексуално си пасваме перфектно, без да сме се пробвали предварително  Joy. Била съм с по- добри ( в техническо отношение, издръжливост, размер), но съм 100% убедена, че най добрия секс е с човек, когото обичаш. Peace
Твърде много инфо, твърде много насила наложени стандарти предизвикват теми като тази. Задължително е да пробваш няколко секс партньора, защото иначе откъде ще знаеш какво ти харесва и какво- не! ooooh! Задължителна в брака е изневярата, задължително е децата ти да те намразят в определен период в живота си... Хора, как въобще живеете с подобни стандарти?
По темата: Не, не е възможно, освен ако не са се появили куп други проблеми между вас.
и: Да, бих поощрила дъщерите си да се пазят девствени за съпруга си, но не бих настоявала, защото има опасност да изберат някой смотаняк, само защото е бил първи.

# 89
  • София
  • Мнения: 38 711
Случвало ми се е няколко пъти да се влюбя и да се разочаровам сексуално. Имах навремето едно гадже, май за половин година, много свестно момче, на външен вид го докарваше, ама в секса беше гола вода. Е, разделихме се.

Ако бъдещият жених ми плати подобаваща сума /с шест нули поне/ може и да му я пазя. Mr. Green
Иначе - нейна си работа.
Ако тя ме попита - ще си поговорим нормално, по женски.

Общи условия

Активация на акаунт