може ли да настива детето от дунапренен дюшек

  • 1 911
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Калоян спи на такъв дюшек, само че самият дюшек си има калъф с цип и отделно си го застилам с чаршаф. Вълнено одеяло не бих сложила. Ако се отоплява в стаята, вероятността да се изпотява детето е доста голяма, оттам и да настине.

# 16
  • Мнения: 7 723
 ooooh!...що за тъпи баби са това? ooooh!

(извинявай, че ги обиждам, ама...)

# 17
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми спи на матрак със собствена калъфка и отгоре направо чаршаф. И според мен причината за настинката е в яслата.

# 18
  • Мнения: 433
Значи първо, съгласна съм с всички предишни мнения, че детето си прихваща вирусчета от яслата.
Второ, много важно!  Не сте прави, девойки мили, да отхвърляте с лека ръка вълненкото под чаршафа.
Аз спя с вълнено одеало върху матрака от години, научих така и дъщеря ми.
Старият бабин съвет за носене/ползване на вълнени дрехи и завивки има голям смисъл. Всеки опитен планинар ще ме подкрепи.
Дори при обилно изпотяване или намокряне вълната запазва топлината на тялото максимално и не му дава да изстине така, както ще го направи дунапрена. Отделно от това във вълната развитието на токсични микроорганизми и плесени е с пъти по-ограничено, отколкото в дунапрен - колкото и нелогично да звучи на пръв поглед, доказано е.  Дори баналните акари май харесват повече изкуственяците, намират там повече хранителна среда.
Разбира се, говорим за добрата стара 100% натурална вълна, без втъкан полиамид и каквито и да е други изкуствени влакна, без обработки с химикали за по-голяма мекота, по-малка мачкаемост и т.н. модерни ъпгрейди на материала.  Аз лично си мятам под чаршафа едно старо оригинално родопско одеало. В началото леко бучка на непривикналите, но ако го махна, се схващам неминуемо.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 764
Не мисля, че детето настива от това, че спи на дунапренен матрак с чаршаф. Най-вероятно бацилите си ги носи от яслата.

Мама в началото беше сложила вълнено одеяло под чаршафите на Дияна. След това го махнах.
И двете ми деца спят на чаршафи. Дияна на дунапренен матрак, Алекс на дюшек.
През зимата обаче понякога си мятат одеяло на матрака и гледам да слагам памучни чаршафи. А понякога се завиваме с одеяло отдолу и одеяло отгоре.

# 20
  • Мнения: 2 197
Я не се връзвай! Аз винаги съм слагала само и единствено надматрачна подложка, за да не пера матрака. Никога не съм слагала нищо друго. Детето ми не е боледувало докато не тръгна на ясла. Проблема не е  в матрака, а в нещо друго - или става течение в стаята или го претопляте и настива от температурната разлика.

# 21
  • Мнения: 298
Не мисля,че има връзка между дунапренения дюшек и настинката на детето ти.Дъщеря ми спеше до пет годишна на такъв дюшек.Интересното е,че преди да тръгне на градина(на 3 години),не ми е боледувала въобще,а след това едва ли не неможехме да я излекуваме.Съгласна съм с мненията за вирусчетата които се носят от детските заведения.

# 22
  • Sf
  • Мнения: 978
След като толкова те тормозят, сложи я тази вълнена постилка. Само печелиш от това - бабите ще млъкнат. Ако детето престане да се разболява - прекрасно, ако не - ще имаш да им връщаш мърморенето и тормозенето.  Wink

# 23
  • Мнения: 8 769
Аз пък не смятам, че детето ти се разболява от яслата (непременно). Ако е така, тогава защо си пращаме децата в ясла? Моят син там нито веднъж не се разболя от нещо, което да свържа с яслата. Единствената му болест беше от стрес-започна да повръща.

В интерес на истината, споделям мнението на bilkata - естествените материали предпазват от куп неща, а близостта до животните дава много по-голям имунитет, отколкото може съвременният човек, затворен в бетонни кутийки да си представи. Не случайно е отново "модерно" новороденото да спи в овча кожа  Wink
Матрачето на моите деца бе дунапренено, с кокосова вложка, облицовано с някакъв вид дамаска (перяща се). Отгоре слагах чаршаф.

Моят съвет е-последвай съвета на Mrs. Lovett, нищо не губиш, може да намажеш някое готино одеяло и щастливи баби. Flutter

# 24
  • Мнения: 1 155
Как така върху дюшек заслан с вълнено одеяло Shocked Shocked ShockedМоля те не слушай бабите.....мисля, че неможе. Забелязала ли си дали се изпотява докато спи?
Аз купих на Бояна дюшече с някакви кокосови подплънки и съм доволна. мисля че приччината е в яслата, а не в дюшека.

# 25
  • Мнения: 31 192
Винаги съм спала на дунапренен дюшек, само дебел дунапрен и чаршав. Добре ми е било.

# 26
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за изказаното мнение и отношение. Засега мисля да отстоявам моята позиция, но не пречи по-нататък да опитам и вълненото одеялце. Но няма да вдигна лесно бялото знаме, защото въпроса е и малко принципен- дали да ти се месят или не във възпитанието на децата. За уточнение спим върху дунапренен дюшек, отгоре покрит с калъф и най-отгоре чаршавче.
Още веднъж ви благодаря. За мен беше важно да получа и други мнения.

# 27
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И моето дете спи на дунапренен дюшек с калъф и отгоре чаршаф, но не това е причината за настинката която я пипна Sad. А племеницата откак тръгна на ясла е доста често болна. Мисля, че трябва да отстояваш позицията си докрая и да не позволяваш да ти се качат на главата, че веднъж успеят ли отърване няма Mr. Green

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не мисля,че ще настива Peace

Общи условия

Активация на акаунт