Моля ПЛОВДИВЧАНКИ за съдействие в едно проучване

  • 1 896
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Видеонаблюдението отдавна не е в сферата на космическите суми. Иначе наистина е нож с две остриета, но все е по-добре за мен да мога да надникна. Обаче наистина мисля, че има много по-належащи неща за решаване от общинския бюджет за детските заведения от видеонаблюдението и в този ред на мисли май спонсорството е варианта за това.
Абе знам ли-то всичко е една Мара втасала.....направо да не знае откъде да започне човек.

# 16
  • Мнения: 229
Вече подкрепих, дано да се осъществи, че да не ми седи така свито сърцето цял ден и с второто дете! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 39
това е супер, браво....... дано да имате успех

# 18
  • Мнения: 3 216
Като цяло подкрепям идеята и гласувах за,НО....

Не мисля,че ще има само позитивни страни,хич не си представям как ще работя днес ,ако  знам ,че моя хубавец не е спрял да плаче. Сьщо така,не мисля,че лелките и госпожите имат нужда от постоянен контрол-един вид да ги следя какво правят с детето ми -ако преценят,че може да играе бос-да играе,ако преценят,че заслужава да стои наказан-да го накажат.
И още нещо,цитирам-"Ще се намали стреса при отделянето на децата от родителите и за двете страни."
За мен стреса може и да се намали,но за детето изобщо не виждам как ще стане.
Сьщо така не знам как ще стане с финансирането,но ,според мен има много по-важни неща ,за които си заслужава да се дадат парите. Например предпочитам да сьбират по още 10 лв отгоре всеки месец,но да се включат повече плодове и зеленчуци. За играчките ,мисля на всички е ясно.

За това бих подкрепила идеята,но момичета ,ако ви се дават пари за подобни подобрения,мисля,че може да се вложат в нещо по-приложимо и носещо повече плюсове за престоя на детето там. Не казвам,че видеонаблюдението няма да е от полза,нека го има,но да се задоволят по-належащите нужди. Peace

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 15:31 от kremena

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Момичета, разбира се, че ще има и минуси. Всяко нещо си има и положителни и отрицатерни страни. Въпроса е да се претеглят нещата и да се прецени има ли смисъл в дългосрочен план.
Смятам, че наистина една майка би се притеснила ако види детето си плачещо. Отчитам, че това е един от минусите. Обаче погледнато от друга гледна точка, ако детето ще е разтроено, то ще е така с или без камера, но ще може да се потърси къде е причината. Също ако майката види, че детенцето не е оставено без успокоение... знам ли...  За мен е ясно, че децата са малки и начина за изразяване на емоциите им е рева, съответно не мога да очаквам да е цял ден да е в прекрасно настроение. ВЪпроса е дали има основателна причина и дали на някой му пука за това  Peace
Относно постоянния контрол... реално ще са почти през целия работен под наблюдение, но за един конкретен родител ще се падат сумарно, примерно 40 минути.
За намаляването на стреса и на двете страни... така го виждаме през нашия си поглед. Надявам се и наистина да се окаже така  Peace Идеята ни беше, че родителите предаваме психичното си натоварване пряко или косвено на децата и ще спестим именно този стрес. За децата... за тях самото отделяне, май е стресиращо само в първите дни.

Както казах обмисляме да търсим спонсори. Също имаме и няколко идеи, които да носят материални облаги за яслите. Има доста пътища, по които да се тръгне.

Радвам се на такива мнения, защото задълбават нещата по-надълбоко и водят до по-добри идеи  Peace Така, че ако имате някакви притеснения или предложения....  Mr. Green давайте да ги обсъдим  Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Изцяло съм ''ЗА''!
Живот и здрве юни месец ще пускаме малкия на ясла и искрено бих се радвала,ако до тогава стане! Flutter
От Плвдив съм и ще следя темата с голям интерес!Стискам ви палци! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 269
ЗА съм. Добра идея. Но четейки проекта ми възникват редица въпроси.

Мисля си, че без одобрението и подкрепата на директорките на ДЗ и на общината, това не е осъществим проект. И поради тази причина, считам, че е редно да се наблегне за ползите не само за родителите и децата, но и за персонала на ДГ. Т.е. да се посочат ползите за всички заинтересовани страни.

Хубаво би било и да се опише кой стои зад тази идея за проект (родители или е някаква организация, НПО или..), как ще се реализира и финансира, как се вижда и реализирането и на по-късен етап на национално ниво. Защото въпреки че сега много родители одобряват, ако опре до финансиране чрез спонсорство от страна на родителите, много от тях няма да са съгласни.  Скоро мернах в една от оперативните програми за Структурните фондове, че е възможно финансиране на ясли, градини и др.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 20:06 от catty m

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug
Ох, директорите... първоначално идеята беше да имаме и тяхното одобрение... сега май ще ги пропуснем  newsm78  Мисля направо в общината да търсим съгласите. Така или иначе на мен ми се иска да проведем разговор и с някой директори на ясли за да видим дали всичко на теория ще е приложимо и на практика. А плюсовете за ДЗ... лошото е, че веднага ще приемат всичко като недоверие към институцията. А реално ще и ма плюсове и за тях. Мисля, че стреса за песонала ще е за 1-2 месеца, докато свикнат. ПОсле сигурно няма и да се сещат, че има камера.
Мен лично ме притеснява, че може има доста родители терористи, които ще виждат или ще търсят порблеми там където ги няма и ще побъркат персонала. И въпреки всичките ограничения, които измислихме, май трябва да помислим за още  newsm78
Не написахме кой точно седи зад проекта защото не сме НПО, сдружение или нещо такова. Реално идеята се роди в моята глава, но после започнахме да мислим дружно с още една майка...Дори не знам как да формулирам и бройката, защото приемам като част от екипа и още една майка, която пък е здраво застанала зад нас... и помага с каквото може...  Mr. Green
Ето това ми е другия проблем, че не знам дали в общината ще има тежест проект представен от физическо лице  newsm78
Относно финансирането... няма да е от родителите, освен ако няма доброволци  Mr. Green Peace
А фондовете... там е много сложно всичко. Тази ни идея дори не успях да я категоризирам  - дали е към образование, дали е за подобряване на базата...

# 23
Много  биг брадъри гледате мисля.  Joy JoyАма поне се посмях от тази идея .

Като нямате доверие на държавните ясли,не си пускайте децата там. Съберете се  майки с еднаква възраст на децата ,оборудвайте си с камери  местото  за гледането на  рожбите й и си намерете персонал,който да е съгласен да участва в такъв биг брадър . После  ще  номинирате за изгонване  всяка седмица   лошите лелички,които  зле гледат  отрочетата  ви.Joy Joy
 
А сметнали ли сте колко ще струва приблизително  от техническа гледна точка като камери,микрофони   и  и монтаж поне на тези  СРС-та? С ДАНС бива да си направите  консултация за тази смахната идея,която ще следя с интерес .

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 16:58 от пловдивчанка

# 24
  • Мнения: 127
Не виждам нищо лошо да има камери в яслите,все пак на толкова места вече има видеонаблюдение-банки,магазини и пр,но не одобрявам идеята да се излъчва в реално време.Нека се записва и съхранява в някакъв архив,ако евентуално възникне проблем,видеоматериала може да послужи за изясняването му.Но това аз да съм на работа и час по час да "надничам" какво става в групата на детето ми...ами ако случайно детето ми плаче,аз и да го видя,какво-ще си зарежа работата и ще хукна към градината ли? Да не говорим колко ли средства ще трябва за подобно нещо.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Да, в общи линии сме направили някои аритметики за техническото оборудване, но ще го направим прецизно, когато изясним абсолютно всички детайли.
За неизлъчването в реално време... така се губи смисъла, който ние виждаме в това наблюдение. Ако има камери и архив... това означава, че единствената им задача ще е да уловят някой гаф на персонала. Това биха направили собствениците на частни ДЗ, които държат сметка на персонала за всичко.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 269
Именно поради сложността на един такъв проект и социалния му аспект трябва да се изтъкнат и разпишат много ясно ползите за всички заинтересувани страни. Но пак си мисля, че без подкрепата на директорките е трудно осъществимо.

Аз пак обаче за финансирането - как си го представяте? Защото, щом не сте някакво сдружение, за да ви обърнат някакво внимание от общината, трябва да представите много добре  написан проект, придружен с техическите спецификации плюс бюджет и начин на финансиране. Иначе едва ли някой ще ви обърне някакво внимание. Защото, поне според мен, за да се реализира нещо такова, трябва някой на ниво община поне да ви съдейства и да приеме идеята като своя.

А за фондовете може и да не е толквоа сложно, но ви трябва категорично подкрепата на общината, т.е. тя да кандидатства за финансиране. Ако искаш, мога да се поровя да намеря оперативната програма и какво точно пишеше в нея.

# 27
  • Мнения: 402
Интересна идея и много трудна за реализация според мен. Директорите и персоналът на яслите ще се противопоставят с всички възможни средства и аргументи, защото това си е някакъв вид контрол върху работата им. Иначе гласувах "за".

# 28
  • Мнения: 1 517
Децата ви няма да все малки и се предполага, че от един момент нататък ще се научат да разказват как е минал деня им. С едно такова видеонаблюдение тотално се губи онова топло чувство, когато си вървим на път за дома и тя ми разказва какво се е случило, с кой се е скарала. И докато разказва тя влага някаква емноция, тона и се променя, използва мимики, жестове...всичко това изчезва автоматично, когато мама вече знае какво е ставало днес, защото вече е видяла.

Идеята е тъпа. Вманиачавате се вече. Утре и в училище ще искате да сложите камери, за да гледате дали учителката не тормози много чавето, докато го изпитва. Я се поставете на мястото на лелките. Ако вие работите в детска градина как ще се чувствате, знаейки, че някакви капризни и претенциозни майки ви дебнат по цял ден, вместо да се съсредоточат и да си вършат работата )ако са на работа).

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
В никакъв случай не трябва да се губят точно тези мигове  Peace
Не мисля, че всяка майка ще се възползва час по час да си използва минутите за наблюдение. Това е опция, ако някой има необходимост. Едва ли за 1-2 пъти по 5 минути майката ще знае как е пеминал целия ден на детето. Може дори да успее да поощрява детето да разказва повече.
Не мисля и, че е правилния подход ако майката казва "Внимавай какво правиш, защото ще те видя".

Общи условия

Активация на акаунт