Отговори
# 105
  • Мнения: 2 099
ААА нтцъ,нямате угодия!Като идва що идва,като не идва,що не идва.То май да не си свекърва сега.Кога й кеф идва,кога не и е не идва.Нямате ли друга занимавка?Оставете ги на мира,майки са на мъжете ви не ваши!Да правят каквото щат!

# 106
  • Мнения: 4 555
Да правят каквото щат, ама по отношение на собствените си деца, не на моите Simple Smile

# 107
  • София :(
  • Мнения: 215
   Хи хи хи, Рибозом, и аз чета и се чудя - хиляди теми изписани колко са гадни, криви и проклети свекървите, как не искат да ги виждат и да ги чуват, как едва ли не заради намесата им се готови да се разделят със синовете им и сега изведнъж - колко често идвала свекървата и защо ли аджеба било така.
  Мацки, и тези жени са имали свекърви и те деца са гледали, и на тях са им "пречили" и акъли са им давали, ама колкото повече живея, толкова повече си мисля, че последните поколения сме загубили всякакви ценности - морални, етични, каквито щете. Повечето от нас май забравят, че за да го има мъжа, който обичаме, виновна и отговорна е майка му - тя го е родила, тя го е възпитала, тя го е направила това, което сме харесали, как тогава той е добър, а тя - лоша!?
  Когато за пръв път се срещнах с майката на мъжа ми, отидох с  кутия бонбони и и благодарих, че го е направила човека, който е. Златна е жената, още повече, че аз майка вече нямам, тя остава майка и на двамата. Вярно, има си собствени стандарти и преценки, но кой ги няма, и аз в къщи си меря по моя аршин, пък при най-близкия си да отида се съобразявам, а какво остана да отидеш при свекърва или тя да дойде при теб - разликата и в годините, и в манталитета, и в интересите, и в житейския опит са драстични и колкото и да ни се иска света да се върти покрай нас, не е така, а ние като по-млади и по-толерантни "уж" трябва да намерим начин да накараме тези майки да са спокойни, че са предали синовете си в добри ръце, да им е добре като ни посетят, не само да им търсим кусури и да ги плюем виртуално и реално, защото и те вече Интернет ползват, и припознават снахите си из сума ти мнения по форумите. Я си представете, че вие, ровейки се по форумите видите мнението на вашата свекърва за вас изтипосано на вниманието на всички, с всичките ви чепове за дялкане и кривини за изправяне, че и с анкета за най-типигьоз снаха на челно място, май няма да ви е много весело, а!?
  Млади и умни жени сме, да се възползваме от това, което имаме и да не ревем, за имането на другите - наближава Бъдни вечер, на повечето свекървите ви ще ви съберат в дома си, повечето ще им направим подарък от куртуазия, но покрай него си отпуснете душите, благодарете им, че са ви дарили с мъжа до вас, с децата ви - техните внучета, с вниманието си, колкото и когато могат да го проявят, защото те с нищо не са ни длъжни. Ако не харесваме свекървите си каквито са, няма да ги харесваме и каквито ги искаме, но винаги има начин да се приближим, макар и малко, една към друга.
  Сега вече може и да ме оплюете ,и да ми теглите една родна благословия, и да ми пратите мнението през девет гори в десета, но аз си го казах.
  А на всички вас и на семействата ви пожелавам светла Коледа и повече мъдрост и смирение в новата година.
  Извинете ме за дългия постинг, ама ми дойде от сърцето след всичко, което съм изчела по повод свекървите .

# 108
  • Мнения: 2 099
Mimensita евала за мнението дето написа.При нас положението е като при >Всички обичат Реймънд<
демек дели ни една улица.Ами идва кога е на кеф.В крайна сметка децата са си мои,не нейни.Не му се занимава на всеки всеки ден с пищящи хлапета.Децата са трудни понякога,признайте!А и моето голямо дете е хиперактивно и трудно се овладява на моменти,така че я разбирам.Има хора които не обичат деца,има други станали със задника нагоре и хич не им е до вас и до децата ви.Не че са лоши,просто за вас ако са най-хубавото за баби и дядовци на моменти може да са истинска досада.

# 109
  • Мнения: 12 683
Много млади жени си мослят, че след като родят дете, светът почва да се върти около него.

# 110
  • Мнения: 120
Винаги когато може идва да ни види. И винаги когато искам мога да оставя дъщеря си на свекървата или свекъра да я гледат или да отидем да ги видим. И през ден да идва нямам нищо против.  Не мога да се оплача, което може само да ме радва.

# 111
  • Мнения: 700
 тези майки да са спокойни, че са предали синовете си в добри ръце, да им е добре като ни посетят,   А на всички вас и на

Нямах идея, че съпругът ми ми е предаден за отглеждане от майка му и че оттук нататък моя цел следва да бъде неговото и нейното добруване и спокойствие.
Майчинството не свършва с това, че си си оженил сина. И помощта и внимамнието, което отдаваш на детето си или на неговите деца не се дължи, а е присъщо на майките до живот.

Детето ми не е ничие чуждо задължение. Внуците ми, живот и здраве, няма да бъдат мое задължение също. Но когато виждам, че детето ми изнемогва и е разпънато в ежедневните си задължения и грижи, а на мен ми коства само удоволствието да посетя внуците си, за да си поиграя с тях, докато моето любимо дете се изкъпе спокойно, не виждам къде е драмата и какво толкова му е непонятното.

# 112
  • Мнения: 1 554
Тя не се интересува от сина си,камо ли от внучето си Tired

# 113
  • Мнения: 12 683
Чудя се дали да кажа на снахата Добър ден. Сигурно ще си помисли - Ах, не я е срам - детето реве, пералнята се повреди, аз имам запек, а тя ще ми вика Добър ден. Не я е срам.

# 114
  • Мнения: 17 546
Не идва.

# 115
  • София
  • Мнения: 4 885
Чудя се дали да кажа на снахата Добър ден. Сигурно ще си помисли - Ах, не я е срам - детето реве, пералнята се повреди, аз имам запек, а тя ще ми вика Добър ден. Не я е срам.


Много оригинално изказване. Поздравления!

# 116
  • Мнения: 658
Моята идва един път на 2 месеца да види малкия, ако ние не го закараме, но на каката звъни по 3 пъти дневно и тя ходи при нея поне веднъж седмично Twisted Evil
 Не знам защо ги дели, много ми е неприятно Cry

# 117
  • Мнения: 658
забравих да кажа - живеем от двете страни на един парк Cry

# 118
  • Варна
  • Мнения: 311
Ние и свекърите живеем врата до врата на един етаж,но има случаи , когато не са виждали дъщеря ми (тяхна внучка)със седмици.Но за сметка на това постоянно ходят на горния етаж при другото внуче,което е по-голямо и вече не се радва чак толкова на баба и дядо,но..............!Ама и аз вече спрях да се ядосвам на това деление от тяхна страна спрямо децата,'щото и аз съм човек!Да са живи и здрави! Laughing

# 119
  • Мнения: 23 289
Гласувах с веднъж седмично,но реално ние ходим.Свекърва ми се притеснява да идва у нас,ако не съм я поканила изрично.

ААА нтцъ,нямате угодия!Като идва що идва,като не идва,що не идва.То май да не си свекърва сега.Кога й кеф идва,кога не и е не идва.Нямате ли друга занимавка?Оставете ги на мира,майки са на мъжете ви не ваши!Да правят каквото щат!
Да,така е.

Общи условия

Активация на акаунт