Баба Марта каза, че другата година МАРТенчета много пак ще има

  • 11 406
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
Февер, извинявай, но ще си сложа тази бременна мама от темата на аватара  Embarassed СТРАШНО МНОГО ми харесва!!!

# 16
  • Мнения: 4 428
Момичета, ето тук са пуснали от тези ванички-кофи
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=4679&osCsi … b8f061a8372deece0
Честно казано на мен ми изглеждат супер неудобни  Rolling Eyes За къпане май не стават. По-скоро са за плицикане и игра във водата  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 18
Егати готината тема  Hug, тая най ми харесва!  newsm51 Браво  Fever, - просто си се справила блестящо!
Есме Вихронрав- аз моя мъж ще го поканя ако раждам нормално да присъства , но на секцио,  което за момента ми се очертава дори май не си и помислям. Док ония ден ми каза , че може и да ми се размине секциото  Whistling , щото може тазът да ми се разшири малко.
ЛЮБИМА- ще стискам палци днес да мине добре при док. и  ще чакам да видим какво ще ти каже за тези болки , защото и мойти не се търпят.  Sad  И аз със първото не съм имала проблеми с това нещо (имах болки след  като родих, поне 2 год ме боляха така ставите) , а сега от много рано  newsm78.
 Косми и аз имам по корема , но малко , пъпки нямам никакви. Мисля че може да се използва Йодасепт за пъпките (някой беше питал с какво да се маже), защото на мен ми излезе херпес и  се мазах с него.
Elwing -- да ти кажа че  и аз не говоря на бебето (не съм говорила нито  с първото нито сега). Ти поне си с малко детенце и по цял ден сигурно си комуникираш с него , така че е напълно достатъчно че бебето те слуша. А аз съм по цял ден сама от 7 сутринта до 7 вечерта и гледам телевизия и си отварям устата само като говоря по телефона. Laughing Е понякога си говоря с кучето и котката.
Е хайде лек ден за сега!

# 18
  • Мнения: 1 734
Момичета, ето тук са пуснали от тези ванички-кофи
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=4679&osCsi … b8f061a8372deece0
Честно казано на мен ми изглеждат супер неудобни  Rolling Eyes За къпане май не стават. По-скоро са за плицикане и игра във водата  Rolling Eyes

това нещо ми изглежда крайно неудобно и непрактично, чудя се кой ли би го ползвал...

# 19
  • Мнения: 819
Ейй, едвам ви изчетох!
Аз вече се оправих, за 2 дена ми мина боледуването, дано всички болни мами вече са добре!
Роси, кофата е в Борово, почти до офиса ми е, ако те интересува ще видя колко струва.По-различна е от тази на посл. линк - има си нещо като поставка, която после служи да стъпва детето на нея, за да стигне мивката и др./ на мен тя по-ми хареса, да си призная  Grinning / Иначе си мисля, че в която и да е др. обикновена кофа - все същата работа ще е  Laughing, но, наистина, не ми се струва удобна и на мен.
Искам да питам мамите, на които са им дали диск с бебо - има ли значение на какъв УЗ се прави изследването или какво е необходимо, за да се запише този диск, защото аз ще ходя на ФМ при моята док., но ме съмнява тя да предлага тази услуга, а наистина много искам и най-много да отида и във Фемина само заради това  Crazy

# 20
  • Мнения: 267
Много красива тема, поздравления за въображението Simple Smile
На мен напоследък не ми се пише, ама сега ми изникна един въпрос и исках  и да си кажа мнението по друг.
Първо - тези майчета, които пишете, че ви се забавял растежа на космите, и с косата ли е така? Аз все още се надявам да получа хубавата екстра на бременността - красива коса, ама явно няма да стане. Иначе поне зверския косопад спря, доволна съм, пак пада, но като преди да забременея. За другите косми нямам наблюдения, но на главата едвам мръдва, ужас. А спрях да се боядисвам с идеята сега да разцъфти и да си почине, ама на. Иначе и аз имам мъхче по корема, но само аз си го виждам, заради разликата не е нещо, което чужд човек да може да види.

Така, сега за татковците. Всеки си има мнение, но според мен е малко странно типично по женски да му се криете и да пазите "тайнството си на красотата" или каквото там Веси написа. Тези неща с "той не бива да ви вижда с маска, как се епилирате" и т.н. винаги са ми звучали като Космо съвети за малки момиченца. Безумно ми се вижда да живееш с някой и да си пазиш "тайните". Значи той може да ви вижда подута и отекла от бременноста, да е там, когато изпускате газове (чувам, че определено не е рядкост), да ви вижда в лоша форма по какъвто и да е повод, включително след раждането, когато нямате време за себе си, но това да присъства на раждането и вече ще убие всякакви сексуални чувства към вас?
Има всякакви мъже, такива, които не искат да видят жена им да ражда, и такива, които нямат против. Не им отнемайте тази радост, само, заради измислени феминистски причини. Той няма да е там, за да гледа как ще ви се разпори трътката, а ще е там, за да може да страда с вас и да се радва с вас.
Моят мъж е с мен от заедното разчитане на теста, до бъркането с вагинален ехограф през прегледите, по време на обичайните гинекологични прегледи. Беше ми много странно, когато четох колко момичета се срамуват от такива неща и не искат да взимат мъжете си не за друго, ами да не им убият сексуалността. Просто, ако те все пак имат желание, не ги лишавайте от това. Няма книга на света, която да може да отсече, че това да споделиш раждането с мъжа си, ще доведе до това той да те гледа като майка, не като любовница. Повече се осланяйте на чувствата си и инстинките си, от колкото на подобни писания.

# 21
  • Мнения: 361
Nagaina 
 Oha!  202uuнапълно съм съгласна.

# 22
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Моя мъж е категоричен, че не иска да присъства, щял да чака като куче пред вратата.
Чел и той от тия статии дето пишело, че мъжете изгубвали сексуалното си желание и любовта към жена си, след като присъствали на раждането. Според мен това са отживелици и за комплексираните мъже, но определено не бих настоявала щом така се чувства и е преценил.
Аз лично от една страна бих си викала по-спокойно ако съм сама, защото ако той е с мен ще ме е страх да не набие някой, че нищо не правят за да не ме боли. От друга ако е до мен бих се чувствала по-сигурна, по-силна и защитена.

# 23
  • Мнения: 4 428
Никита, аз бих те посъветвала да отидеш във Фемина не заради записа, а заради прегледа. ФМ е специфичен преглед и ако въобще ще се прави, то трябва да е от специалист! Това, че някой доктор има 3Д ехограф, не означава че може да ти направи ФМ. И без това истинския преглед се прави на 2Д. 3Д е за шоу на родителите. Въпросът е да се разгледат нещата както трябва и да се види това, което трябва. За това този преглед се прави не, за да си запишете бебето в корема, а за да се огледат всичките му органи дали се развиват нормално.
Всъщност ми се струва, че много от вас приемат прегледа, като някакво шоу, което ви показва бебето и какво прави то в корема ви  Rolling Eyes А това не е най-важното. Прегледите трябва да са насочени към бебето, не към майката  Peace Моята АГ ми показва бебето в началото на екрана и после го извърта към нея, за да може да си гледа нейните си неща както трябва. Като ес роди, ще си го гледам постоянно  Grinning

Нагаина, не мисля, че разбираш за какво говоря, за да го отричаш.
Естествено, че като живееш с някой и единствената ти грижа не си самата ти за себе си, няма как да избегнеш всякакви сцени и ситуации. Просто е невъзможно. Аз не се притеснявам от мъжа ми и мога да правя пред него всичко. Той е идвал на прегледите с Маги, и сега идва. Нито се притеснявам да се епилирам и т.н. И особено при положение, че той ме избръсна отдолу вечерта преди да постъпя в болницата. Тук говоря не за тези рутинни козметични процедури. Но аз не бих си позволила да целуна сутрин мъжа ми преди да съм си измила зъбите примерно. Естествен, че не си слагам спиралата със ставането. Но защо да не направя дребните елементарни неща, за да изглеждам нормално, като отида при него, а не рошава, с лош дъх и подута от спане  Rolling Eyes
Освен това това е част от цяла философия, която не може да се резглежда толкова едностранно. Аз си падам по екзотичността и логиката на източните народи. Мъжа ми също. Особено по китайските и японски традиции от древни времена в общуването между партньорите. Нещата са мното интересни и който иска да ги обсъждаме, няма пролем. Но нека прочете малко преди това.
Освен това решението за присъствието на таткото при раждане се взима най-вече от майката. Тя е тази, която ще се пъне на стола  ще се поти и тя трябва да реши иска ли компания или не. Не знам дали си раждала до сега. Това не е нито романтично, нито красиво, нито еуфорично преживяване. Като приключи, в повечето случеи се забравя. Остава само появата на бебето ти  baby_neutral
Имах колежка, която през цялата бременност беше твърдо убедена, че раждането й ще е песен и се подготвяше с всякакви йога техники, за да посрещне болката и да я преодолее. Аз много й се радвах, защото наистина тази нагласа е по-добра от това да умираш от страх. Но след, като роди въобще не искаше да коментира раждането...Просто на теория е едно, а на практика е друго. Особено, като ти е за първи път.
Аз както писах, така или иначе няма да се изправям пред тази дилема, защото в операционната не пускат външни хора. Но при положение, че веднага след операцията ме изкараха да се видим с мъжа ми и той не можа да реагира адекватно от вида ми, не мисля, че бих искала да присъства на нормалното ми раждане. А той е неизживян хирург и много си пада по всякакви такива манпулации. Но, кагато става дума за партньора ти е съвсем друго. Аз след операцията се тресях от студени вълни и ме избиваше студена пот. Мъжа ми каза, че съм била бледа като мъртвец. Ако беше друг сигурно щеше да ми вдигне чаршафа да ми разгледа шева  Laughing но за мен...
Така, че таткото ще присъства на раждането, ако майката ще се чувства комфортно и добре. Ако ще се пртеснява, няма смисъл да се отежнява допълнтелно раждането  Peace
В случея не мисля, че може да се каже, че едното от двете е грешно, а другото - правилно.

# 24
  • Мнения: 3 637
Elq,благодаря!Цветомира много ми хареса,дове4ера ще кажа и на таткото!аз харесвах Лилия,но свеки е Лиляна и не смятам да и правя кефа,не го е заслужила.Моята майка също носи име на цвете(Кремка),така 4е Цветомира наистина е супер! Elq  Hug

# 25
  • Мнения: 819
veselina_s_p, мисля, че не си ме разбрала нещо...
Трябва да съм наистина много зле, за да ходя на ФМ само заради шоуто и за да се порадвам на бебето, както ти се изрази.Пределно ми е ясно за какво се ходи там и колко е важен този преглед за бебето, също.А и много добре зная какво представлява, защото ходих на такъв за ранна диагностига м/ у 11-13 седм. Сега, за док., при която ходя - тя прави точно такава диагностика и е много добър специалист, именно за това отивам там.Нямам представа дали УЗ е 3D или 2D. Един вид, ако отида и на 2-те места, просто ще се получи дублиране и за това попитах за тези дискове.А, ако има възможност да получа такъв, не мисля, че има нещо лошо да се възползвам от нея - това не значи, че другото не е важно за мен.
Надявам се сега да е станало по-ясно, защото имах чувството, че едва ли не ми се скара като на някакво малко дете, което идея си няма за какво става въпрос.
И накрая, само да уточня - не целя да се караме, просто искам да са ясни нещата  Peace

# 26
  • Мнения: 361
Elq,благодаря!Цветомира много ми хареса,дове4ера ще кажа и на таткото!аз харесвах Лилия,но свеки е Лиляна и не смятам да и правя кефа,не го е заслужила.Моята майка също носи име на цвете(Кремка),така 4е Цветомира наистина е супер! Elq  Hug
няма защо Hugаз имам хиляди идей за момичета, особенно ако са с по-завъртяни имена Rolling Eyes
вече лудвам, в сряда след 16ч сме на преглед и дано ми кажат бебо какво ще е, че и ние да си имаме щъркелче и име Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 428
Никита, в никакъв случей не ти се карам  Peace Но не виждам защо ще се подлагаш на два еднакви прегледа в такъв случей  Rolling Eyes Аз за това реших, че нещо не ти е ясно какво представлява прегледа.
Щом твоята докторка има специалност да прави такива прегледи, няма смисъл да ходиш още веднъж. Ако искаш и диск, тогава отиди само във Фемина примерно.

# 28
  • Мнения: 267
Веселина, аз не го отричам. Наистина мисля, че има двойки, които някак си взаимно отбягват тези неща. По-скоро исках да кажа, че ако има бащи, на които им е интересно какво става с раждането и с родилката, които имат желание да са там и не се притесняват от вида на жена си, да не им се отрича това право, само от някакъв вид не знам и аз, за мен поне е форма на суета. Мисълта ми по-скоро беше, че много жени ми се струват, че взимат решенията вместо мъжете си като казват - Аз на моя няма и да му предлагам да е с мен, знам, че ще припадне/откаже/няма да му е приятно да е с мен на преглед.
Сега, ако си го знаеш, че не иска е друго. А за това какво съм чела и какво да попрочета, мисля всеки сам може да определи насоката си, и ако имам мнение по даден въпрос, то е именно, защото съм проучила няколко гледни точки и съм счела за "моя" тази, която отговаря на същността ми.

# 29
  • Мнения: 6
Момичета, влизам само да ви поздравя и да се порадвам на хубавата тема!   bouquet Браво, Фийвър!  Hug
Мен ме глезят всички близки и май съм доста напълняла от бабините и мамините манджи!
Въобще не ми се ходи обратно във Франция  Sad Тук и времето е разкошно специално за моята визита!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт