До НОЕМВРИ не остана, коя ли ще е следващата мама!

  • 11 989
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 252
Честита Анита на Ели и Мартин! Да е жива и здрава, бързо да наддава и да се прибира вкъщи, готова за разходки!

Честита дъщеричка на Пепена! Прекрасно име! Да е жива и здрава, да порасне оправно и добро дете в помощ на мама!

Така да пропусна началото на този прекрасен ден Weary. Веднъж да реша да не влизам във форума и пропуснах купона.

Розичке, къде да намеря този Бамбино Мио? Гледах, гледах, но такъв никъде не видях, а бях чела за него.

DeeDee, Персил Сензитив е с алое и има мама с бебе на картинка. Във Варна го видях на Колхозния пазар, в Бурлекс, но съм сигурна, че и другаде го има. Аз съм доволна от него, но бих пробвала и друг. За всеки случай. Wink

Триффи, изследванията се назначават от наблюдаващия лекар преди раждането. Същите, които вече си правила в началото на бременността. Обменната карта се дава от наблщдаващия лекар ако ще раждаш другаде. Моята си е при акушерката и никъде няма да ходи, защото ще си раждам там, където ме следят. Това е като личния ти картон-съдържа информация как е протекла бременността. Направление за хоспитализация се издава от личния лекар. Важи един месец и винаги ги има в наличност. Не са като другите направления. Това е за да те приемат в родилното по ЗК. Картонче с кръвната група трябва да са ти направили още в началото, когато са ти определили кръвната група-това е първата им работа.

# 226
  • Мнения: 529
Честито на Елица и Пепена!!! Да са живи и здрави малките хубавици,много да слушкат и по-мъничко да плачат!!!
   ylinfant  ylinfant smile3525
Отивам да си лягам,че съм много болна днес. Една хрема....,гърло ме боли... ужас  Tired

# 227
  • Мнения: 3 818
Момичета, не задълбавайте в термини Laughing Hug
Обменната карта си е картонът, в който са ви писали всичко през време на бременността. Трябва ви картона, резултатите от изследванията, които са ви правили, и направление за раждане. Ако имате отделно картонче за кръвната група, също си го носете. На мен лично всички изследвания, вкл. това за кръвната група, са ми закачени за картона, а на него отпред е написано с големи букви коя ми е групата.  
Предният път, както съм писала, и направление не съм си взимала, като дойде време да раждам, от Бърза помощ ми го издадоха в момента, в който отидох в болницата.

# 228
  • Мнения: 123
mila 78Доколкото помня щеше да раждаш в Торакс чакам подробности ,че и на мен ми предстои и кой лекар те следеше.Ако не ти е проблем разбира се Simple SmileПожелавам ви прекрасни мигове и да сте здрави с бебо  ylinfant

# 229
  • Мнения: 0
 newsm51 да са ви живи и здрави бебчетата ЕЛИ и ПЕПЕНА -МНОГО ДА ви радват и да растат спокойни и послушни деца [smilie=smile3541.gif


и днешния ден започна сьс страхотни новини Hug

Хубав и сльнчев ден на всички

# 230
  • Мнения: 7
Бубе оттук си го поръчах http://family-bg.com/prX_1630.htm?osCsid=0cbbaf543841cffb4c80c3a47e5c0855  , моля заповядай! Hug

# 231
  • Мнения: 252

Къде бил ключът от палатката! newsm47. Много благодаря! Hug

Ееее, Ани Цолова е родила тази сутрин. Калоян.

# 232
  • Мнения: 7
Браво и на Ани Цолова! Party

# 233
  • Мнения: 33
Добре завърнала се на мама Мила Hug Бързо възстановяване и лакомо бебче ти желая Heart Eyes И искаме снимчици скоро   bouquet

# 234
  • Мнения: 5 577
 Embarassed момичета, какво е това направление за родилното?  аз май предния път не помня да са ми давали такова, какво представлява, като направленията за кръв ли?

п.п. аз ще съм за сега секцио по мед. причини, бебето е накриво - макар с док. да сме единодушни привържаници на нормално раждане ... това обаче е говорено с частният док, т.е. този който ще ме изражда, а не с ЖК. От там ли трябва да ми дадат направление, за секциото, и да - както е това чудо?

# 235
  • Мнения: 59
Момичета, вчера моята лчична лекарка даде ми направление за хоспитализация. Но тя ми каза че по принцип не трябва да ми издава а лекар който ми води консултацията и спомена че това направление важи 7 дена. И сега какво се получава трябва да ходи всяка седмица преда да родя newsm78

# 236
  • София
  • Мнения: 210
Уф, значи трябва да питам докторката дали ще ми да ва още нещо за болницата като документи, защото останах с впечатлението, че това е всичко. Все пак вътре си има кръвна група, резултати от някои изследвания, как ми се е разширявал таза и т.н. Иначе до личната не съм ходила и сега незнам последно кой какво ше ми дава. Аз мислех, че всичко си е от гинеколожката.

А този прах МИО току-що го видях и тук http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4807.

# 237
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета,
едвам смогнах да наваксам.Досега се "бих" с милото за РС-то.
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ !!! ЖЕЛАЯ ИМ МНОГО ЗДРАВЕ НА ТЯХ И НА МАЛКИТЕ ЧОВЕЧЕТА И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!!!!

И аз да се отчета, че отдавана не съм писала.Вчера бях а ЖК- нашата беба е все така седалищно,иначе е добре и е много буйна.Доктора ме успокой, че няма пъпна връв около врата или някъде където не трябва.Но нали не може всичко да е 6, та имам най-вероятно гъби:(  Резултата от изследването ще излезе в петък.Та чакаме.
Чао за сега и весел ден

# 238
  • Мнения: 33
Момичета, само да не дръпна дявола за опашката, но да Ви се похваля. От 3 дни на всяко ходене до WC-то се измивам с чайче от смрадлика и "О небеса" нямам и капка бяло течение от тогава  newsm78 . В петък съм на док и ще я помоля за още една микробиология, че миналият път ми взе, та да видим дали съм се отървала от гадинките  Thinking
А прах за пране си купих от онзи израелския - Сано максима, а омекотител мисля да не използвам за начало. Някоя мама беше казала, че колкото по-малко химия се използва, толкова по-малко алергии се предизвикват. Hug

# 239
  • София
  • Мнения: 218
Направлението е отделно от обменната . Пише отгоре направление за хоспитализация, и обикновено са два листа.

Общи условия

Активация на акаунт