Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 278
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 226
За цитросепта - най-лесно влиза като се капне в чаша с ананасов сок. Аз така го приемам. Понеже този сок ми е ужасно сладък и компенсира горчилката на капките.

# 256
  • Мнения: 3 743
Момичета, благодаря ви! И на мен ми е много тежко, но животът продължава, а починалите живеят в мислите и сърцата на живите. Но някакси се замислих за смъртта. Дядо ми като почина бях на 15 години и съвсем по друг начин преживях всичко. Но да не ви занимавам с тъжни размисли в прекрасната ни слънчева темичка.

Гали, аз не знам дали Хиполенда още се намира до Практикер или го преместиха в един от двата МОЛ-а. В МОЛ Варна и в ПФОЕ МОЛ има със сигурност, но аз не съм очарована нито от зареждането, нито от отношението на продавачките. Ако ти се гледат хубави /и скъпи/ играчки ти препоръчвам Toy Town, на улица 27-ми юли, http://www.toytown.eu/index.php. Аз станах разногледа #Crazy, чак на мен ми се прииска да си поиграя с играчките hahaha

Мимченце, и аз правех като теб, да не реве детето, докато се размърда и хоп цица в устата и то не отказва Joy. Ама снощи се хранихме само 2 пъти, защото давам вече само като се разбуди хубаво и ми покаже, че е гладна Wink. Тя после пак си заспива, а аз от това най-много се притеснявах, дали ще заспи, ако се събуди напълно.

Тони, браво на Теди Heart Eyes. Ние още се сърдим много преди да заспим през деня. Люлката, количката и кенгурото са първи помощници на мама Crazy

Кори, според мен вземи 2-ката на Жорко. Аз давах няколко пъти Милумил, но мисля, че няма значение каква марка е млякото. Просто след 4-ти месец имат по-големи хранителни нужди бебоците и затова са по-засищащи млеката 2-ка. Поне така знам аз Peace

Честити зъбчета на малките сладурковци!
Ние още нямаме никакви признаци за никнене на зъбки, ама и аз не бързам. Колкото за здравината, мисля, че е наследствено, а не зависи чак толкова кога точно е изникнало първото зъбче.

Аз чакам Диди да се събуди и тръгваме и ние на разходка Sunglasses

# 257
  • Мнения: 2
Привет .
Гали , съболезнования и от мен .
Честито на всички месечинки и честити първи зъбчета на малките сладурки   bouquet.
Аз не мога да стигна до тук да напиша нещо и само ви чета .Какво му стана на Валентин не знам  newsm78. Беше такова кротко дете , а напоследък е ... нямам думи . Иска повече внимание - разбираемо , но в момента в който се отделя от него и рев .Ако не съм плътно до него става ужас , и до тоалетната не мога да отида .
Кори - някъде из темата беше писала за Жорко , все едно за нас говориш и за яденето сме така и за всичко  ooooh!, а на всичко отгоре и на размери сме еднакви  Laughing. Яде през 2 часа независимо ден или нощ е  , а не изглежда гладен  защото сам си пуска гърдата и после не иска пак и е весел . Не знам какво да правя вече и го обръщам на шеги защото иначе  af . С  баща му се майтпим че си имаме две деца - Прелестин и Проклетин в зависимост от случая   newsm62.
Мимченце браво на Йойо- ами послушно си е детето .
Чао , ние отваме на разходка .

# 258
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Гали - съболезнования за баба ти!

Ох, аз съм мнооого загубена Banghead! Като не захранвах, не захранвах и днес реших да почна. И започнах, ама как ............ Вместо да му купя моркови съм взела морков и ябълка  smile3555! Усетих се чак когато му бях дала да изяде лъжичката  smile3555! Нали не може да му стане нещо от това, че го захраних със смесено пюре? Абе не се оправдавам, ама явно на рафта са били омесени и аз да не взема първото с цената, хоп .......... А той как се облизва и се смя с глас ......... Много беше доволен thumbsup! Дано само и да му понасят и всичко да е наред  Praynig!

# 259
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте и от мен Simple Smile

И Яна днес яде пюре - морковче - много и хареса, но не дадох повече от 2 лъжички. Утре пак! eat
Дари, по принцип захранването с еднокомпонентно пюре се препоръчва, за да може в случай че има алергична реакция, да се разбере към кой плод (зеленчук) е, иначе няма проблем! Дано да му понесе на Жорко!
Все се каня да питам и все забравям, мамите, които вече са захранили, имали ли са бебчовците ви колики от новите храни и давали ли сте нещо за коликите?
Някой беше питал за затоплянето на пюрето - аз го сложих за 20 сек. в микровълновата и стана много приятно съвсем леко топличко.

Явно тази вечер повечето бебчовци са спали добре - Яна също от 21,30 до 9 ч. като в 6 се размърда и я взех при мен на цица.  И сега така като е наспана ми е една добричка и в настроение. Ама след малко отиваме пак да се приспиваме, че да сме в настроение и вечерта.
Хайде, че ме вика. Хубав ден!

# 260
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет отново.

Искам да питам тези,които дават АМ Aptamil immunofortis , как го дават? Защото купих само един пакет ,за да пробвам дали Йоана ще го яде и ми го дадоха без кутия  #Cussing out .
 Аз прочетох там, на две - на три,че за 3.5 месеца до 4 м. 120 мл.вода с 4 лъжички АМ , ама дали не е повече отколкото трябва  newsm78 ,че нали по кутиите все повече грамажи пишат.

И друго искам да питам - как го понасят малките лакомчета,че чета тука из форума,има противоречиви отзиви? Не ми се иска да започнат колики или запек,повръщане нито пък има нужда от повече наддаване,защото хич не й е необходимо  Thinking .

# 261
  • Русе
  • Мнения: 618
Гали, приеми моите съболезнования за баба ти...

Честити месечинки на бебоците   bouquet
Честити зъбчета   bouquet

Привет отново.

Искам да питам тези,които дават АМ Aptamil immunofortis , как го дават? Защото купих само един пакет ,за да пробвам дали Йоана ще го яде и ми го дадоха без кутия  #Cussing out .
 Аз прочетох там, на две - на три,че за 3.5 месеца до 4 м. 120 мл.вода с 4 лъжички АМ , ама дали не е повече отколкото трябва  newsm78 ,че нали по кутиите все повече грамажи пишат.

И друго искам да питам - как го понасят малките лакомчета,че чета тука из форума,има противоречиви отзиви? Не ми се иска да започнат колики или запек,повръщане нито пък има нужда от повече наддаване,защото хич не й е необходимо  Thinking .


Ами поне мерителна лъжичка дадоха ли ти? Всяка лъжичка е индивидуална за АМ!
1 равна мерителна лъжичка = 4,6 г

  възраст              приблизително      хранения      вода      равни мерителни
на детето                тегло в кг          на 24 часа                         лъжички

0-14 дни                      2,5-3                     7               60                    2
2-8 седмици                3-3,5                     6                90                   3
2 месеца                     3,5-4                     6               120                  4
3 месеца                      4-5                       5               150                  5
4 месеца                      5-6                       5               180                  6
5 месеца                      6-7                       5               210                  7
6-тия месец и след това    >7                  4               210                  7

Тази табличка спокойно може да не я гледаш и да се водиш по детето! От сряда съм увеличила на Митето дажбата, но намалила храненията (бях писала) сега е на 150мл вода + 5 м.л. АМ 5 пъти дневно, преди беше на 120 мл вода + 4 м.л. АМ 6 пъти дневно. Увеличих количеството умишлено - взе да ми прави по-големи паузи, а по този начин ще знам, че не е гладен  Peace
В самото начало и ние гледахме таблиците по кутиите, тогава бяхме на НАН и то си повръщаше милото здраво! На консултацията ни казаха да минем на диета, беше на 39 дни тогава и не трябваше да надвишава 800мл на ден. И сега си повръща, но няма нищо общо с началото - перях дрехи почти пълна пералня всеки ден, а сега 1-2 пъти седмично  Peace Относно запека, ами и той, като своите родители е с лениви чревца - до сряда беше по веднъж на ден, като веднъж в седмицата си почива от това изморително занимание, а сега дали защото му увеличих количеството  newsm78 2 дни ми пропуска подред - на третия - награда  Flutter мога спокойно да заявя, че колики е нямал от края на първия месец  Mr. Green
На 14.10. беше 6900, сега би трябвало да малко над 7кг и ако гледам едната графа на таблицата - детето трябва да е захранено и да пие по 210 мл с 7 м.л. 4 пъти на ден  newsm78
Моето скромно мнение, е да даваш по толкова, колкото си давала до сега, а ако съкровището остава гладно или огладнява по-рано от нормалното - да увеличиш количеството и интервалите м/у храненията  Peace

Вече спокойно мога да си похваля мъника - от цяла седмица го уча на нов биберон - залъгалка - е, определено го дисциплинирах, а преди 3 месеца я плюеше и не я признаваше,  baby_neutral постепенно ще стане човек!  Mr. Green

# 262
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет  Grinning
Да ви кажа взех на Жорко АМ на Хип, обаче 1-ка понеже сега за първи път щял да пие и т.н. Така ми казаха в магазина. Пък и аз само ще дохранвам вечер. Освен това му взех оризова, безмлечна каша пак на Хип и мисля да го пробвам.

Вече спокойно мога да си похваля мъника - от цяла седмица го уча на нов биберон - залъгалка - е, определено го дисциплинирах, а преди 3 месеца я плюеше и не я признаваше,  baby_neutral постепенно ще стане човек!  Mr. Green

Защо изобщо го учиш на биберон като не иска  newsm78 Аз изобщо вече не го мъча и не го насилвам.

# 263
  • Мнения: 657
Quagga, ако прочетеш това, изпразни си кутията от съобщения, за да мога да ти пиша. Wink

# 264
  • Мнения: 220
Здравейте и от нас

Аз съм много зле днес-много ме боли операцията ooooh!, направо полудявам вече. Някой има ли идея от какво може да бъде?? newsm78

Иначе Христомир такъв номер ми врътна снощииии  #Cussing out . Събуди се в 2 и не поиска да заспи. Ама така ще е като баща му не пожела да го изкъпим...

Gali80 моите съболезнования за баба ти !


el_vi и ние имаме такава играчка подарък, ама още не бях давала. Сега ме подсети, ама ти защо си я изварила. Аз само му мия играчките с много топла вода и сапунче. Ще го пробвам и моя хубостник с Алберт. Мерси за идеята   bouquet

mimchence, пюренцата ги топля в микровълновата за 20 сек. След отварянето могат да престоят в хладилник до 2 дни.

dari75, по принцип нито ябълката, нито морковът предизвикват алергия. Но когато въвеждаш другите пюрета , е хубаво да ги даваш поотделно, за да проследиш, ако прави алергия. Не си направила гаф, спокойно  Hug

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ„ КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС !!!

Съжалявам, много дълго стана  Embarassed

# 265
Quagga, ако прочетеш това, изпразни си кутията от съобщения, за да мога да ти пиша. Wink
Мименце, сори , но то не може хем да се готви, хем да се кърми, хем пред компа а пък искам ама как да стане Simple Smile Празна е вече!

Е привет на всички. Да се впишем и ние с джвъчка в темичката.

# 266
Здравейте и от нас

Аз съм много зле днес-много ме боли операцията ooooh!, направо полудявам вече. Някой има ли идея от какво може да бъде?? newsm78

 Операцията от раждането ли е?

# 267
  • Мнения: 220
Да ,Quagga  Cry

# 268
Малта, отиди на лекар не е добре че те боли. Ако е придърпване то е от конците, защото зараства но не трябва да те боли Sad Утре ако имаш начин посети кабинет да те видят на ехограф.

# 269
  • Мнения: 15
ЗДравейте и от мен! Simple Smile

Тези дни нямах време,но сега ви изчетох!
Нашите очички са сини за сега и мисля,че такива ще си останат.Аз съм със зелени Flutter а таткото с кафеви
Ние спи по гръб.Преди много ни харесваше по коремче ама сега като я сложа не спира да си вири главата.Много е смешна Crazy
Тези дни трябва да отида до педиатърката да ни бият втория Пентаксим и да ни премерят!

Гали,мойте съболезнования!

Отивам да хапна нещо,че напоследък съвсем забравям да се храня Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт