В кухнята на педагогически захранващите - част 3

  • 18 713
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 762
Ами доколкото аз знам се започва след 6тия месец с микродози от храната на майката.Това е препоръчително,но е по-добре да следиш за основните признаци за готовност за захранване-интерес към храната на родителите,умение да хваща детето и промяна на мириса на акото.Ние покрихме тези критери на 5,5 месеца и тогава започнахме захранването.
В началото се дават до 3 микродози (като и на мен не ми стана ясно дали от всичко или от един вид храна и давах от вид храна).Детето се храни винаги когато и майката (стремежът е храненията да са повече от 3-4 на ден).Кърменето не намалява,а е все още когато детето поиска като е препоръчително ако се дава нещо ново или не особено полезно, да се предложи кърмене 30тина минути след храненето (за всеки случай).
Хубаво е да присъстват разнообразни храни с разнообразни вкусове,защото целта на този тип захранване е да запознаем детето с храната,а не да го нахраним.Хубаво е,също така, да се стимулира да се храни самостоятелно като му се дават парчета плодове (но внимавай с ябълката,защото се давят).
А пък ако имаш още въпроси като започнете можеш да пишеш и тук.

# 16
  • Мнения: 247
Скоро и ние ще се захранваме и ще следя темата с интерес.

# 17
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
Скоро никой не се сещал да готви! Hug
Да ви споделя един мой успешен експеримент...то си е малко  като манджа с грозде Wink
В тиган уок слагам капка олио,малко лук на ситно,пилешко месо на ситно-може и с кокалчета/ при нас всяко пиле е обезкожено!/,
затварям капака и като се задуши, добавям зеленчуков микс Маседония,
една чаша кус-кус/но не от българсите топчета макарони,а тип марокански/
червена леща,малко вода ,малко сол и подправки по желание
и задушавам до готовност

даже тати го хареса bowuu

# 18
  • Мнения: 731
Да побутнем темичката Wink Закуска - макарони с масълце и сирене; обяд - пъстърва печена във фолио; вечеря - цветна салата.

Цветна салата
Продукти:
2 гл.червено цвекло
3-4 картофа
3-4 кисели краставички
3 моркова
1/2 глава карфиол
грах
броколи
1 чаена чаша елда

За соса:
1 кофичка кисело мляко
2 с.л.майонеза
сол
3 счукани скилидки чесън

Начин на приготвяне:
Цвеклото се вари и след като се свари се обели и реже на кубчета.
Морковите и картофите също се варят и се режат също на кубчета.
Карфиола, броколите се задушават в малко масло и сол.
Елдата се накисва във вода за 12 часа и се слага без да се вари. Ако се вари не е необходимо толкова дълго киснене.
Другите продукти се режат на малки кубчета и се слагат в общ съд.
Всичко се обърква добре.
ЦВЕТНАТА САЛАТА се залива със соса при поднасяне - изключителна красота и вкус!

# 19
  • Мнения: 762
Mamagemelar,лещата предварително ли е приготвена?Тя не се ли готви дълго време по принцип?
 Else,много благодаря за салатата.Още утре ще я направим.Иначе аз червеното цвекло го настъргвам сурово ( с чесън,зехтин и лимонов сок) ,но малката не го приема така. Simple Smile

# 20
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
Mamagemelar,лещата предварително ли е приготвена?Тя не се ли готви дълго време по принцип?
 Else,много благодаря за салатата.Още утре ще я направим.Иначе аз червеното цвекло го настъргвам сурово ( с чесън,зехтин и лимонов сок) ,но малката не го приема така. Simple Smile
не! червената леща става за 3-4 минути,няма нужда да се вари предварително Peace

# 21
  • Мнения: 731
dimitriana, и аз предпочитам сурови зеленчуци, но цвеклото има много силен вкус на пръст. Обикновенно цедя сок и пия. Дреболина и тя не харесва да го яде сурово, но на сок си пийва. Отделно, че го хареса в цветната салата  Peace
За да не спамя само закуската днес беше кисело мляко с овесени ядки и пшеничен зародиш; обяд зеленчукова супа; вечеря печени картофени кюфтенца със зелева салата. Междинни хапвания - банан, нар и мандарини  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 680
Как се правят печени картофени кюфтенца, моля? Grinning

# 23
  • Мнения: 731
Как се правят печени картофени кюфтенца, моля? Grinning
Много лесно  Grinning Нужните продукти са:
1 кг. картофи
200 гр. сирене
1 глава лук
2 яйца
чубрица и копър
Картофите се сваряват, обелват се още горещи и се намачкват. Добавя се натрошеното сирене, яйцата, нарязания на ситно лук и подправките. Всичко се омесва, оформят се кюфтенца с дебелина около 1 см и се нареждат тавичка върху хартия за печене. Слагат се в предварително загрята фурна (или поне аз така направих). Пекат се на около 200 градуса, докато леко порозовеят или покафенеят отгоре - горе долу за около 20 минути. От сместа излизат около 24 кюфтета, като все пак това зависи от размера им. Аз направих половината смес днес утре дугата половина, че са по-вкусни като са топли. Евентуално вместо цели яйца може да се сложи само жълтък, но не съм го пробвала. Да ви е сладко   chef

# 24
  • Мнения: 2 652
ммм, Else, каква чудна идейка за картофообожатели! Присещам се дори и за магданозени кюфтенца. Те сигурно се правят по същия начин.

# 25
  • Мнения: 731
Grace', направо ме заинтригува с магданозените кюфтенца  Grinning Даже ми хрумна и за бобени, но ще трябва да се разтършувам за рецептички  Whistling
Редактирам за да кажа, че намерих рецепти, но като ги пробвам ще ги постна  Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 03:24 от Else

# 26
  • Мнения: 700
 Еlse,благодаря за идеята за тези кюфтенца,че аз напоследък само картофи приемам с охота.Не мога да се похваля с идейни рецепти сега.Изпарила ми се е готварската муза и в къщи всички го усещат.

# 27
  • Мнения: 731
БунгичкаHug За това се радвам на Интернет - дори да нямам муза, чета, намирам нещо интересно и пробвам  Peace
За да не съм офф - закуска: кус-кус; обяд: маслини с ориз; вечеря: печени бобени кюфтета със зелева салатка. Само да спомена, че печените бобени кюфтета стават много сухи и малко съжалих, че прецаках хубавото бобено пюре, което се беше получило преди да добавя яйцата. Може би ако се изпържат (както беше в оригиналната рецепта) няма да са толкова сухи, но няма да са никак подходящи за деца  Naughty

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Срам и позор за мен - от сума време не съм писала.
Но се включвам по въпроса с прясно цвекло с една супер полезна и вкусна салатка:

Сладко-кисела желязна салата
1 ябълка
2 моркова
1 малка глава червено цвекло
пресен лимонов сок
зехтин

Настъргват се продуктите и се разбъркват с лимоновия сок и зехтина - мммм, фантазия просто. Ябълката и лимона за витмаин С към желязото от цвеклото. Зехтин за витамин А от моркова.

# 29
  • Мнения: 731
mimsat, тази салатка задължително ще я пробваме  Peace

Менюто днес: закуска - бърз тутманик; обяд - прясно зеле с домати; вечеря - задушени печени картофки със сирене и домати.

Общи условия

Активация на акаунт