Родители на деца с Редки заболявания

  • 197 516
  • 692
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 091
Здравейте!

В България има ли болница за деца с редки заболявания? Ако има може ли да споделите телефон, мейл на добър специалист по редки болести при деца. Детето от 3г страда, но няма диагноза и лечение, а се появяват нови симптоми. При него има много проблеми, които вероятно допринасят за състоянието му и понеже е сложно лекарите правят по един преглед и не продължават. В чужбина пък искат документ с диагноза, а липсата на такава е част от проблема. Моля насочете ме към кой да се обърна. Детето е в лежащо състояние и да бъде изведено от дома е много трудно затова ми е много важно да имам мейл и телефон на специалист защото да си запишем час за амбулаторен преглед е много трудно и за да го причиним на детето трябва да знам, че ще ни обърнат внимание.

# 631
  • Мнения: 4 733
Здравейте. За тази болница в София се сещам http://www.detskabolnica.com/index.php?option=com_phocadownload& … egory&id=76:-
Имат отделение за генетични заболявания.

# 632
  • Мнения: 6 091
Много благодаря!

# 633
  • Мнения: 16
Здравейте!
След дълго лутане и милион изследвания преди десетина дни на синът ми беше поставена диагноза немалинова миопатия. До колко разбрахме няма друг диагностициран случай в България до сега, а заболяването проявявайки се в най- тежката си форма непосредствено след раждането, както е в нашия случай е изключително рядко. За съжаление няма и лечение. И като всеки родител и аз не губя своята надежда. Молбата ми към вас е да споделите специалисти в областта на редките заболявания. Предвид факта, че професорката, която ни постави диагнозата сподели, че в практиката си за пръв път се сблъсква с това заболяване, просто ми се иска поне още едно мнение.
Благодаря ви предварително!

# 634
  • Мнения: 4 733
За съжаление в Бг няма специалисти по редките ген. заболявания. Моето дете също е с рядко ген. заболяване и нищо освен празни приказки и обещания не съм чула.
Проф. Симеонов и Кременски може да потърсите.

# 635
  • Мнения: 16
Благодаря ви. Диагнозата ни постави проф. Тинчева. Не се съмнявам в компетентността и професионализма и, просто наистина ми се иска поне още едно мнение. Пуснахме и генетичен тест, но резултати ще имаме след месец. Ще търся и двамата, а ще видим какво ще се случи.

# 636
  • Мнения: 6 091
Може ли да споделите какви са по-подробно симптомите на немалиновата миопатия и как се диагностицира преди резултатите от генетичното изследване? Нашето дете от 3г е без диагноза, а състоянието му се влошава, но определено има връзка с мускулна слабост.

# 637
  • Мнения: 16
Обикновенно дечица със вродена немалинова миопатия се раждат на термин или малко по- рано. С нормално телесно тегло. Така беше и при нас. В зависимост от тежестта на заболяването е възможно да е засегната дихателната мускулатура, лицевите и шийните мускули. Нашето момче е на 3 месеца и половина почти и едва от 2- 3 седмици диша с ципап, преди това беше интубиран и екстубиран многократно. Няма сукателен и гълтателен рефлекс, поради, което се храни със сонда. Почти не се движи, или ако го прави то движенията са минимални и изключително вяли. Другото, което е характерно е увеличена околоплодна течност в последните месеци от бременността. Но пак казвам в нашия случай е най- тежката форма. Иначе може да се прояви и на по- късен етап, съответно с различна степен на мускулна слабост. А и в зависимост каква е миопатията, до колкото намирам информацията са 6 вида.

# 638
  • Мнения: 4 733
Благодаря ви. Диагнозата ни постави проф. Тинчева. Не се съмнявам в компетентността и професионализма и, просто наистина ми се иска поне още едно мнение. Пуснахме и генетичен тест, но резултати ще имаме след месец. Ще търся и двамата, а ще видим какво ще се случи.
И на Националната Генетична Лаборатория вяра няма. Два генетични теста- два грешни теста. Изпратихме кръв за изследване в Белгия, те съответно са я изпратили в Холандия и там откриха делецията на гена. Като показах резултата на Кременски той назначи ново изследване, трето, което вече потвърди резултата от Холандия. Даде ни надежда, че в края на 2018 г. ще има лекарство за нашата болест, но уви, нищо няма.

# 639
  • Мнения: 16
Благодаря ви. Диагнозата ни постави проф. Тинчева. Не се съмнявам в компетентността и професионализма и, просто наистина ми се иска поне още едно мнение. Пуснахме и генетичен тест, но резултати ще имаме след месец. Ще търся и двамата, а ще видим какво ще се случи.
И на Националната Генетична Лаборатория вяра няма. Два генетични теста- два грешни теста. Изпратихме кръв за изследване в Белгия, те съответно са я изпратили в Холандия и там откриха делецията на гена. Като показах резултата на Кременски той назначи ново изследване, трето, което вече потвърди резултата от Холандия. Даде ни надежда, че в края на 2018 г. ще има лекарство за нашата болест, но уви, нищо няма.
Ние първо щяхме да ги пускаме тук, но професорката направи връзка с лаборатория в Германия

# 640
  • Мнения: 6 091
А има ли някакво кръвно изследване, което да насочва към това заболяване преди да се назначи генетичното. При моето дете всичко започна на 9г, за една нощ живота ни се промени. И все още е без диагноза, но няма как да се примиря и търся нещо което да ме насочи към диагнозата, за да мога да насоча и лекарите.

Йоко, извинявай, но ако не е  неудобно би ли споделила диагноза и симптомите на заболяването при твоето дете.

# 641
  • Мнения: 16
А има ли някакво кръвно изследване, което да насочва към това заболяване преди да се назначи генетичното. При моето дете всичко започна на 9г, за една нощ живота ни се промени. И все още е без диагноза, но няма как да се примиря и търся нещо което да ме насочи към диагнозата, за да мога да насоча и лекарите.

Йоко, извинявай, но ако не е  неудобно би ли споделила диагноза и симптомите на заболяването при твоето дете.
Всички изследвания са в норма, това беше и причината, която подтикна екипът в Токуда да потърсят консултация от генетик. Така и не можеха да си обяснят каква е причината за състоянието на бебчо. Потърсете информация и за другите видове миопатия, за да сравните с вашето състояние. Единственото лечение е л тирозин, като неговото положително въздействие потвърждава диагнозата, тъй като в много случаи подобрение се наблюдава само за няколко дни.
При нас вече го дават, макар да нямаме резултати от генетичния тест

# 642
  • Мнения: 6 091
Благодаря!

# 643
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, мога да препоръчам лабораторията в Генуа за генетични изследвания, както и клиниката във Фрайбург, където се занимават с редки генетични заболявания. Била съм за генетично изследване в Генуа (изследване на околоплодна течност за установяване на деформации), както и със сина ми във Фрайбург, където ни бяха събрали с други редки случаи.

# 644
  • Мнения: 6 091
Моля ви споделете как да получим оферта за болницата във Фрайбург? Ако имате мейл на лекар бихте ли го споделили на лични.
Помогнаха ли на детето? С какъв тип редки заболяванив се занимават?

Общи условия

Активация на акаунт