Пиете ли фолиева киселина без бременност - 2 част.

  • 91 856
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 234
Mim@Ge, фолиевата киселина е просто витамин В9 - това не е лекарство, нито средство за забременяване. Няма нужда да се прекъсва - пие се, за да се зареди организма с небходимата доза и да се развие добре невралната система на бебчето - megi_beshina го е обяснила

# 691
  • Мнения: 18
Мерси за отговора малвина, и аз така си знам че е витамин фолиевата киселина, но го спирах да не ми е силно менстралното кръвотечение,защото от лекарствата ми се засилва,от всякакви!Благодаря още веднъж за отговора
Успешен ден на всички Grinning

# 692
  • Мнения: 47
Почнах да пия фолиева киселина,когато започнахме да работим за бебе,а и докторката ми каза ,че е добре преди да се забременее трябва да се пие поне 3 месеца! Peace

# 693
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 814
Пия от днес  Mr. Green Докторицата ми ме строи в две редици. Peace
На опаковката пише препоръчително месец преди забременяване да се пие, но имайки впредвид, че последното е в сферата на пожеланията...

# 694
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да.
С първата бременност я пих до края.
Сега ми казаха, че вече мога да я спра, но мисля да си довърша опаковката.

# 695
  • Мнения: 2 483
...но имайки впредвид, че последното е в сферата на пожеланията...
Именно защото е в сферата на (по)желанията, а и защото немалък процент бременности са непланирани, ФК е задължителна за жени в детеродна възраст. Още по-задължителна е за жени в детеродна възраст, които планират бременност, каквито сме ние. Няма опасност от предозиране, излишното се изхвърля с урината, затова ако планираме бременност, започваме прием (препоръчително) 3 месеца преди начало на опитите и пием докато чудото се случи, че и 2-3 месеца от бременността.  Peace

# 696
  • Мнения: 14
Аз пия фолиева киселина вече от година и нещо от както сме тръгнали по ин витро процедури( две неуспешни) и понякога се чудя дали да не я спра и дали не се надрусвам с тази фолиева Laughing

# 697
  • София
  • Мнения: 36 160
Не я спирай, не се знае кога ще стане чудото Simple Smile
Продължавай да се друсаш Simple Smile

# 698
  • Мнения: 49
И аз се друсам  Laughing с нея вече 3 месеца почвам4 от както бебеправим ,не мисля че съм напълняла от нея а и така да беше пак щях да я пия  newsm10

# 699
  • Мнения: 119
Да се включа и аз по темата. Когато бях бременна започнах да я пия към края на втория месец. Гинеколожката ми просто беше пропуснала да спомене. Разбрах от интернет, попитах я и тя каза да я почвам. Да, ама се оказа твърде късно. Бебето се роди със сериозно заболяване и почина малко след това. Ходих на консултации след това и ми казаха да пия по 2 на ден. Вече осми месец правим опити и всяка сутрин пия по 2 таблетки. Така че си е направо задължително приема й да започне преди настъпване на бременност (най-добре да е поне 3 месеца), защото когато разбереш. че си бременна е малко късно за предотвратяване на някои вродени аномалии

# 700
  • Мнения: 640
Фолиева киселина пия, за да се откажа от сладко. Simple Smile

# 701
  • Мнения: 2 483
Фолиева киселина пия, за да се откажа от сладко. Simple Smile
newsm78 newsm78 newsm78
Може ли малко повече информация?

# 702
  • Мнения: 3 695
Фолиева киселина пия, за да се откажа от сладко. Simple Smile
незнам това възможно ли е, но при мен определено не действа  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 1 813
Фолиева киселина пия, за да се откажа от сладко. Simple Smile
незнам това възможно ли е, но при мен определено не действа  Mr. Green

И при мен 100 % не работи.  Crazy

# 704
  • Мнения: 75
пия си я от 3 месеца, някъде и ям сладко като за световно!!!!!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт