Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Да се оправят! Ето така:
Масова продажба на хотели по 1 евро в "Слънчев бряг"
80 хотелски комплекса се продават в курортния комплекс „Слънчев бряг” за по 1 евро, предаде кореспондентът на БГНЕС В Бургас. Това съобщиха бургаски агенции за недвижими имоти.
Има обаче условие- евентуалният купувач да поеме всички разходи по ремонтните дейности, обновяването и модернизирането на комплексите. Бъдещите собственици трябва да погасят и натрупаните дългове на бившите собственици на хотели....
http://www.bgnes.com/index.php?o=view&m=news_rub&rubid=14&id=625675

# 16
  • Мнения: 524
Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.

Сещам се за един замък на плажа, върху пясъка, Кабакум.... Как ли са получили парцела?
[/quote]Ами как, завел е двама свидетели в поземлена комисия, които потвърждават, че въпросният парцел е бил на дядо му и готово. Така много хора станаха "имотни".

# 17
  • Мнения: 2 401
Пък аз не мога с цяло село свидетели да получа реален имот на дядо ми..  Sick

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Тези, които са се уредили да строят незаконно - върху свлачища, чужди имоти, резервати и т.н., те ще си уредят и да им се изкупят хотелите, за наша сметка естествено  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 14 490
да, бе...що да ги купува държавата! направо да ги национализира и пак да си прави зелени площи. който строил без да мисли, да си търси парите от тия дето са му разрешили да строи

# 20
  • Мнения: 4 520
Димитър Лефтеров, председател на Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите, твърди, че изкупуването на част от хотелите по Черноморието и превръщането им в зелени площи от държавата е не само добър вариант, но и стъпка, която управляващите отдавна е трябвало да направят.
Shocked Кога отдавна бе?! Докато строяхте като замаяни?

# 21
  • Мнения: 592
Много е просто решението - всеки студент по архитектура като погледне къде и какво са разрешили, веднага ще ви каже кое е дадено законно и кое не. Което не е - се събаря и собственика духа супата без пари, което е - двугодишна програма за ремонт и озеленяване. Не го ли изпълни - багер! На багера аз ще му платя!!! Това че даден хотел има всички разрешения, не значи че тези разрешения са дадени правомерно. Това е много тънък финт на общините и ДНСК да се оправдават, че ако има дадени съгласувания, всичко е наред, а не виждат че строежа е върху плажа /х-л Дюн/, върху природни и архитектурни забележителности, на 3 м от другия хотел и т.н. Веднъж успях да се преборя по подобен казус, но след 5 месеца собствениците платиха на когото трябваше и пуснаха обекта - МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!
п.п. е те за този ми пост никога няма да стана строителен министър

# 22
  • Мнения: 2 013
да, бе...що да ги купува държавата! направо да ги национализира и пак да си прави зелени площи. който строил без да мисли, да си търси парите от тия дето са му разрешили да строи

И аз мисля, че национализацията е добра идея, тъй да се каже - вече е играно. За съжаление, неприложима и незаконна. Хеле пък в ЕС.
Много е просто решението - всеки студент по архитектура като погледне къде и какво са разрешили, веднага ще ви каже кое е дадено законно и кое не. Което не е - се събаря и собственика духа супата без пари, което е - двугодишна програма за ремонт и озеленяване. Не го ли изпълни - багер! На багера аз ще му платя!!! Това че даден хотел има всички разрешения, не значи че тези разрешения са дадени правомерно. Това е много тънък финт на общините и ДНСК да се оправдават, че ако има дадени съгласувания, всичко е наред, а не виждат че строежа е върху плажа /х-л Дюн/, върху природни и архитектурни забележителности, на 3 м от другия хотел и т.н. Веднъж успях да се преборя по подобен казус, но след 5 месеца собствениците платиха на когото трябваше и пуснаха обекта - МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!
п.п. е те за този ми пост никога няма да стана строителен министър

То затуй всички министри, техни заместници, шефове на агенции та до последния общинар в по-засукана община са все богати хора. Като му погледнеш биографията преди властта и имотите след това логично възниква въпроса - как, аджеба, другарю, спеси толкоз пари от държавната си заплата?

# 23
  • Мнения: 164
Що за тъпа идея???
Който фалира ще бъде изкупен от съседите си и те ще построят паркове около собствените си хотели ако искат някой да ги посещава.

# 24
  • Мнения: 304
 Thinkingпоредната тъпотия в нашата държава

# 25
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.

Сещам се за един замък на плажа, върху пясъка, Кабакум.... Как ли са получили парцела?
Ами как, завел е двама свидетели в поземлена комисия, които потвърждават, че въпросният парцел е бил на дядо му и готово. Така много хора станаха "имотни".

[/quote]

Така един мангал отмъкна наследстсвен имот на баща ми, от неговия баща.

# 26
  • Мнения: 2 032
Ама какви свободни съчинения развихте само защото някой си казал какво му се искало и няк'ва писарушка го публикувала.
Искал собственикът на хотел пред фалит да му го купи държавата. Ами нека да иска, голяма работа. Аз пък искам самолет от държавата (няма значение коя), хайде де.

# 27
# 28
  • Мнения: 3 423
Долната новина ме възмути.
Интересно ми е вашето мнение.

Наистина долна новина.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не мисля, че това реално някога ще се случи тук  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт