Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 013
Долната новина ме възмути. То вярно, че всички искат държавата да им решава проблемите, но точно собствениците на хотели по Черноморието трябва да се свият в ъгъла и да се срамуват от това, което сътвориха. А мнозина от тях вероятно са и за съд...
Интересно ми е вашето мнение.


Задлъжнели собственици продават хотели във Варненско


Задлъжнели собственици продават хотелите си във Варненско. Това съобщи за Дарик Добромир Ганев, председател на Варненската асоциация за недвижими имоти. Основно това са хотелите по курортите, които обаче няма кой да купи, допълни Ганев.

Пречка за доброто развитие на бизнеса се оказват както лошата инфраструктура, некачественото обслужване, липсата на достатъчно атракции, набъбналото строителство и, разбира се, световната финансова криза.

Илияна Божкова, мениджър във варненски хотел очаква, че ако кризата удари пряко и България, ефект ще има дори върху хотела, който тя управлява, макар че собствениците му не изплащат банкови кредити. Тя обаче има предложение как туризмът да не пострада значително и да не се стигне до евентуален срив. Според нея държавата трябва да изкупи част от хотелите и да ги превърне в зелени площи.

Още през юли председателят на Агенцията по туризъм Анелия Крушкова заяви, че страната ни върви по пътя на Испания, където в следствие на презастрояването държавата изкупува фалиралите хотели и ги събаря, за да създаде зелени площи. Платихме скъпо да циментираме курортите и да унищожим природата, сега ще плащаме да я възстановим, коментира тогава Крушкова.

Димитър Лефтеров, председател на Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите, твърди, че изкупуването на част от хотелите по Черноморието и превръщането им в зелени площи от държавата е не само добър вариант, но и стъпка, която управляващите отдавна е трябвало да направят.

# 1
  • Мнения: 1 400
Мдааа.....То лесно така - давай да акаме, а държавата ще бърше Sick

# 2
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Още през юли председателят на Агенцията по туризъм Анелия Крушкова заяви, че страната ни върви по пътя на Испания, където в следствие на презастрояването държавата изкупува фалиралите хотели и ги събаря, за да създаде зелени площи. Платихме скъпо да циментираме курортите и да унищожим природата, сега ще плащаме да я възстановим, коментира тогава Крушкова.


Като цяло идеята не е лоша, само дето в нашата мила родина за това ще плащаме ние данъкоплатците, а въпросните хотелиери пак ще са напред.

# 3
  • Мнения: 2 013
Да, точно там е въпросът. Защо държавата трябва да плаща за разчистването на бетона? Не е ли това работа на другите хотелиери. Трима имат хотел на една линия, един върху друг. Двама се събират, плащат хотела на третия и правят зелена площ. Така е ОК. Но защо пари от бюджета трябва да отиват за целта! При всичките нужди на нуждаещите се у нас! 

# 4
  • Мнения: 71
Че то това беше ясно мноооого отдавна, че ще стане така, според мен - такъв си е бил първоначалния замисъл на голяма част от "хотелиерите".

# 5
  • Мнения: 2 032
Е, какво. Като се разорят, ще ги "купи" държавата за 5 лева, после идва чичо Мичо с багера и воала- една грозотийка по-малко. Къде е лошото?

# 6
  • Мнения: 2 013
Дали ще ги купи за 5 лева? Или ще платят едни много кинти, срещу съответната комисиона за конкретните министри, заети с покупката? Още един начин да поизточим държавата, тя нали е с безкрайни ресурси...

# 7
  • Мнения: 71
Дали ще ги купи за 5 лева? Или ще платят едни много кинти, срещу съответната комисиона за конкретните министри, заети с покупката? Още един начин да поизточим държавата, тя нали е с безкрайни ресурси...

А вие чии си мислите, че са всъщност хотелите?

Колкото до 5-те лева... бая нули ще има зад тях....

# 8
  • Мнения: 1 400
А вие чии си мислите, че са всъщност хотелите?
Хубав въпрос! Twisted Evil

Перат пари, хората, перат. Живи да ги оплачеш.... Confused

# 9
  • Мнения: 11 747
И аз това си помислих, че тя държавата(конкретни министри) позволи да се презастрои, сега те и ще си ги купят, но с пари от бюджета и ще си ги правят каквото си искат. В нашия случай хотелиерите са държавата (конкретни министри).

# 10
  • Мнения: 524
Дали ще ги купи за 5 лева? Или ще платят едни много кинти, срещу съответната комисиона за конкретните министри, заети с покупката? Още един начин да поизточим държавата, тя нали е с безкрайни ресурси...

А вие чии си мислите, че са всъщност хотелите?

Колкото до 5-те лева... бая нули ще има зад тях....

Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.

# 11
  • Мнения: 2 013
Ама са министри от няколко "поколения" и техни приближени бизнесмени. Тук ще им е по-трудно да се разберат. А може и да не им е трудно, може скандалите между партиите да са само на "политическа" основа, а в "бизнеса" да са дупе и гащи.

Навремето албанците в Косово и сърбите воюваха, а сръбската и косовската мафии си бяха стиснали ръцете и въобще не ги вълнуваше етническия проблем. Бачкаха си заедно.

# 12
  • Мнения: 2 013
Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.
[/quote]

Сещам се за един замък на плажа, върху пясъка, Кабакум.... Как ли са получили парцела?

# 13
  • Мнения: 2 401
Че то 80% от съфорумките тука очакват държавата да им избърше задника, та "хотелиерите" ли няма да имат претенции?
Те могат да искат много неща, но, ако действително такова нещо се предприеме.. ще трябва дружно да се оплачем от "държавата" в Страсбург.

# 14
  • Мнения: 12 676
Ей, страхотни са. Ако си построиш незаконно барачка, плащаш глоба и си я срутваш сам, ама за хотел е друго. Така де, за кокошка няма прошка...

# 15
  • Мнения: 2 401
Да се оправят! Ето така:
Масова продажба на хотели по 1 евро в "Слънчев бряг"
80 хотелски комплекса се продават в курортния комплекс „Слънчев бряг” за по 1 евро, предаде кореспондентът на БГНЕС В Бургас. Това съобщиха бургаски агенции за недвижими имоти.
Има обаче условие- евентуалният купувач да поеме всички разходи по ремонтните дейности, обновяването и модернизирането на комплексите. Бъдещите собственици трябва да погасят и натрупаните дългове на бившите собственици на хотели....
http://www.bgnes.com/index.php?o=view&m=news_rub&rubid=14&id=625675

# 16
  • Мнения: 524
Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.

Сещам се за един замък на плажа, върху пясъка, Кабакум.... Как ли са получили парцела?
[/quote]Ами как, завел е двама свидетели в поземлена комисия, които потвърждават, че въпросният парцел е бил на дядо му и готово. Така много хора станаха "имотни".

# 17
  • Мнения: 2 401
Пък аз не мога с цяло село свидетели да получа реален имот на дядо ми..  Sick

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Тези, които са се уредили да строят незаконно - върху свлачища, чужди имоти, резервати и т.н., те ще си уредят и да им се изкупят хотелите, за наша сметка естествено  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 14 502
да, бе...що да ги купува държавата! направо да ги национализира и пак да си прави зелени площи. който строил без да мисли, да си търси парите от тия дето са му разрешили да строи

# 20
  • Мнения: 4 528
Димитър Лефтеров, председател на Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите, твърди, че изкупуването на част от хотелите по Черноморието и превръщането им в зелени площи от държавата е не само добър вариант, но и стъпка, която управляващите отдавна е трябвало да направят.
Shocked Кога отдавна бе?! Докато строяхте като замаяни?

# 21
  • Мнения: 592
Много е просто решението - всеки студент по архитектура като погледне къде и какво са разрешили, веднага ще ви каже кое е дадено законно и кое не. Което не е - се събаря и собственика духа супата без пари, което е - двугодишна програма за ремонт и озеленяване. Не го ли изпълни - багер! На багера аз ще му платя!!! Това че даден хотел има всички разрешения, не значи че тези разрешения са дадени правомерно. Това е много тънък финт на общините и ДНСК да се оправдават, че ако има дадени съгласувания, всичко е наред, а не виждат че строежа е върху плажа /х-л Дюн/, върху природни и архитектурни забележителности, на 3 м от другия хотел и т.н. Веднъж успях да се преборя по подобен казус, но след 5 месеца собствениците платиха на когото трябваше и пуснаха обекта - МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!
п.п. е те за този ми пост никога няма да стана строителен министър

# 22
  • Мнения: 2 013
да, бе...що да ги купува държавата! направо да ги национализира и пак да си прави зелени площи. който строил без да мисли, да си търси парите от тия дето са му разрешили да строи

И аз мисля, че национализацията е добра идея, тъй да се каже - вече е играно. За съжаление, неприложима и незаконна. Хеле пък в ЕС.
Много е просто решението - всеки студент по архитектура като погледне къде и какво са разрешили, веднага ще ви каже кое е дадено законно и кое не. Което не е - се събаря и собственика духа супата без пари, което е - двугодишна програма за ремонт и озеленяване. Не го ли изпълни - багер! На багера аз ще му платя!!! Това че даден хотел има всички разрешения, не значи че тези разрешения са дадени правомерно. Това е много тънък финт на общините и ДНСК да се оправдават, че ако има дадени съгласувания, всичко е наред, а не виждат че строежа е върху плажа /х-л Дюн/, върху природни и архитектурни забележителности, на 3 м от другия хотел и т.н. Веднъж успях да се преборя по подобен казус, но след 5 месеца собствениците платиха на когото трябваше и пуснаха обекта - МИЛА РОДИНО, ТИ СИ ЗЕМЕН РАЙ!
п.п. е те за този ми пост никога няма да стана строителен министър

То затуй всички министри, техни заместници, шефове на агенции та до последния общинар в по-засукана община са все богати хора. Като му погледнеш биографията преди властта и имотите след това логично възниква въпроса - как, аджеба, другарю, спеси толкоз пари от държавната си заплата?

# 23
  • Мнения: 164
Що за тъпа идея???
Който фалира ще бъде изкупен от съседите си и те ще построят паркове около собствените си хотели ако искат някой да ги посещава.

# 24
  • Мнения: 304
 Thinkingпоредната тъпотия в нашата държава

# 25
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Точно, като се замисля, може и парцелите да са откраднати от държавата, та всичко май ще е за наша сметка.

Сещам се за един замък на плажа, върху пясъка, Кабакум.... Как ли са получили парцела?
Ами как, завел е двама свидетели в поземлена комисия, които потвърждават, че въпросният парцел е бил на дядо му и готово. Така много хора станаха "имотни".

[/quote]

Така един мангал отмъкна наследстсвен имот на баща ми, от неговия баща.

# 26
  • Мнения: 2 032
Ама какви свободни съчинения развихте само защото някой си казал какво му се искало и няк'ва писарушка го публикувала.
Искал собственикът на хотел пред фалит да му го купи държавата. Ами нека да иска, голяма работа. Аз пък искам самолет от държавата (няма значение коя), хайде де.

# 27
# 28
  • Мнения: 3 423
Долната новина ме възмути.
Интересно ми е вашето мнение.

Наистина долна новина.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не мисля, че това реално някога ще се случи тук  Thinking

# 30
  • Мнения: 25 753
Ама какви свободни съчинения развихте само защото някой си казал какво му се искало и няк'ва писарушка го публикувала.
Искал собственикът на хотел пред фалит да му го купи държавата. Ами нека да иска, голяма работа. Аз пък искам самолет от държавата (няма значение коя), хайде де.

О, на теб самолет едва ли ще ти купят, освен ако не се уредиш с някое топло местенце на ключов пост.
Но за хотелите не си права - не са поискали, не са им ги изкупили. По същия начин, по който им разрешиха да ги строят - без да те питат.
А и пари има - бюджетният излишък е голям, що да не купят някой и друг хотел, където да пращат на почивка верните си избиратели? Днес пенсионерите, утре - ромите...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт