Математически турнири

  • 105 579
  • 847
  •   1
Отговори
# 60
Моята дъщеря е също в 3 клас, но все още се колебае дали да ходи,защото не е сигурна дали ще се справи. Нашето състезание е също в 11 часа на 1.11.08г

# 61
  • Мнения: 4 877
Момичета, прегледах сумати линкове с архивирани задачи от всякакви мат. турнири, но никъде не откривам задачите от Софийските математически турнири . Дори поръчах онлайн книжка http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=11022, но днес ми писаха, че я няма на склад. Можете ли да ми помогнете къде да ги открия задачите поне от м.г. за 2 клас? Чисто информативно, за да видя логиката на състезанието.
Много благодаря!

# 62
  • На село
  • Мнения: 873
Момичета, прегледах сумати линкове с архивирани задачи от всякакви мат. турнири, но никъде не откривам задачите от Софийските математически турнири . Дори поръчах онлайн книжка http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=11022, но днес ми писаха, че я няма на склад. Можете ли да ми помогнете къде да ги открия задачите поне от м.г. за 2 клас? Чисто информативно, за да видя логиката на състезанието.
Много благодаря!

Както вече писах по-горе, тази книжка може да се купи от пл. Славейков - дори е по-ново издание.

# 63
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
Май:), задачите са сравнително лесни, подобни на тези които решават в училище, ими и логически, и задачки-закачки -  тип гатанки. Класната ни даде разпечатани задачите от последните три турнира и за съжаление ги нямам в електронен вид. Но довечера ще препиша две три от по-специфичните.

# 64
  • Мнения: 4 877
Май:), задачите са сравнително лесни, подобни на тези които решават в училище, ими и логически, и задачки-закачки -  тип гатанки. Класната ни даде разпечатани задачите от последните три турнира и за съжаление ги нямам в електронен вид. Но довечера ще препиша две три от по-специфичните.

Много благодаря, Айяла!   bouquet
Предполагам, че не са трудно, но ми се искаше да видя логиката им, как се движат като трудност и подредба, а дори и колко са на брой.
Още веднъж благодаря! Simple Smile



Маринова, благодаря за информацията, но нямам възможност да отида до "Славейков" и затова потърсих през онлайн книжарниците.  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 18 143
Май:),
Онзи ден купих книжката от Славейков, но във въпросното издание са публикувани специално за втори клас две теми- от седмия и осмия турнир.А съм сигурна, че се е провеждал и девети, което значи, че в изданието няма миналогодишните задачи.Вечерта като се прибера у дома, бих могла  да препиша по-интересните тук.

# 66
  • Мнения: 4 877
Май:),
Онзи ден купих книжката от Славейков, но във въпросното издание са публикувани специално за втори клас две теми- от седмия и осмия турнир.А съм сигурна, че се е провеждал и девети, което значи, че в изданието няма миналогодишните задачи.Вечерта като се прибера у дома, бих могла  да препиша по-интересните тук.

sarated, благодаря!   bouquet

Момичета, страхотни сте!  Hug

Аз знам, че може да не са някакви засукани задачи, ама се чувствам все едно студент на изпит без конспект - може и да си знае всичко, ама ей-толкоз мъничко може да го препъне. Simple Smile Всяко състезание си има някаква хитринка, а на това дори не му знам логиката.

Пак благодаря за съдействието!

# 67
  • Мнения: 4 877
Момичета, само да кажа, че sisko2 ми даде задачи за 2 клас. Вече са в ръцете на сина ми.
Много благодаря на всички!   bouquet

Sisko2, отново хиляди благодарности!   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 18 143
Тъкмо  се приготвих да  ги попрепиша от сборника, ама щом вече ги имаш...Приятно решаване! Hug

# 69
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
Момичета, само да кажа, че sisko2 ми даде задачи за 2 клас. Вече са в ръцете на сина ми.
Много благодаря на всички!   bouquet

Чудесно! Успех на всички деца в събота!

# 70
  • Plovdiv
  • Мнения: 5
Здравейте,
Моята дъщеря ще ходи също на състезанието в събота. От Пловдив сме. Ще ги водят организирано от занималнята. Не можах обаче да разбера в кое училище в София се провежда състезанието. Ако може някой да ми каже ще му бъда много благодарна.

# 71
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет! Синът ми е втори клас и много обича Математика. Решава задачите с лекота, обаче много бърза. Очаквам Математическият Коледен турнир в нашия град. Ще следя темата ви.

# 72
  • Мнения: 1 225
Момичета, ще се радвам някой ако сподели задачите от последните няколко години.  Hug
Нашият сборник е до 2004 година.

# 73
  • Мнения: 4 877
sisko2, то и аз сега чак видях, че са стари годините. Sorry! Но вчера бързахме да почнем да преглеждаме задачите и не обърнах внимание на годините.

Благодаря, сиско, отново!   bouquet

Благодаря, момичета!   bouquet

Успех утре на всички дечица!  Hug
Миналата година всичките ни сладури от темичката за мат. състезание, се представиха суперски и поне малко заслуга за това имат готините им мами оттук, които дружно си обменят информация и задачи.   bouquet


# 74
  • София
  • Мнения: 4 868
Миналата година всичките ни сладури от темичката за мат. състезание, се представиха суперски и поне малко заслуга за това имат готините им мами оттук, които дружно си обменят информация и задачи.   bouquet

Дори не помня как се е представила дъщеря ми преди година. А заслуги за нейните математически влечения и умения нямам. Та мен не ме пишете при заслужилите родителки.

Benidam, моята дъщеря ще си бъде в СМГ. Не знам на какъв принцип се определя в кои училища се провежда състезанието. Учителите, които ще ги водят, би трябвало да могат да ти дадат изчерпателна информация.

Общи условия

Активация на акаунт