Тема за негативизма

  • 3 261
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 274
В момента имам сериозен проблем и за това гледам да избягам от хора в кофти настроение, защото и аз се сдухвам. Обаче не мога да избягам - негативизмът е на всякъде. Rolling Eyes

Аре ще ти помогна. Щом търсиш позитивизъм, чети официалните изказвания на Станишев относно опасностите за България от световната финансова криза и като цяло за бъдещето на бг икономиката.

# 31
  • Мнения: 17 546
Щом сутрин като отворя очи и ставам от леглото и започвам деня, значи съм оптимист. Значи съм намерила поне една причина в този момент да стана и да продължа да живея.
Кой би ти повярвал!? Wink

Имам колежка, която като дойде сутрин на работа и започва да пухти, да обяснява, че живота и е крив, че и е писнало от всичко, че я цепи (не просто боли) глава. И това е всяка сутрин! В 9 вече се вадят хапчета, всеки божи ден, едни и същи, пият се(те отдавна вече не действат, но това е лекарствената зависимост от таблетки, които просто трябва да погълнеш), мрънка се... ако си около нея непрекъснато след час и теб ще те боли глава. Направо поразяващ ефект на мрънкащ човек - разболява всички наоколо. Интересното е, че рядко оптимист може да "зарази" такива хора с доброто си настроение. Те го гледат като извънземно, но е много лесно такова вечно болно същество да разболее околните, каквито и да са те - пълни оптимисти, умерени такива или просто безразлични хора.

# 32
  • Мнения: 516
Момент. Не е задължително негативността да се изразява задължително чрез  мрънкане. 

# 33
  • Мнения: 17 546
Да, и с още много неща, освен мрънкане. Но мрънкането е задължително. На песимиста целият свят му е крив, а той никога за нищо не е виновен. Всичко му е причинено незнайно защо.

# 34
  • Мнения: 516
Не съм съгласна, Балу. Песимистът вижда всичко в черни краски, да. Но не съм съгласна, че все другите са му виновни или че "всичко му е причинено незнайно защо". Ще ме прощаваш, но ти приравняваш песимистите с глупаците.

# 35
  • Мнения: 1 212
Говорите за различни неща ...
оптимизъм - песимизъм
Оптимист- реалист - песимист
негативизъм - позитивизъм / позитивна нагласа / .

П.С. Не може ли един реалист , да е негативно настроен ?

# 36
  • Мнения: 17 546
Флор, като че ли Magesta е права. Май говорим за различни неща.

# 37
  • Мнения: 2 448
Щом сутрин като отворя очи и ставам от леглото и започвам деня, значи съм оптимист. Значи съм намерила поне една причина в този момент да стана и да продължа да живея.
Кой би ти повярвал!? Wink


А не е ли така? Кво ми говори някой, че не му се живеело, колко бил тежък живота. Като е така, да вземе да се върли от нейде по високо, ама едно говорят, пък никой не ще да мре.  Mr. Green А моето изречение отразява един факт, щом ставам, значи за този момент има някаква причина това да е така. Никой не ме кара насила да живея , нали?

# 38
  • Мнения: 516
Да, знам. Репликирах Балу. Но продължавам да мисля, че негативизмът не е непременно и задължително изразен чрез мрънкане.

# 39
  • Мнения: 274


П.С. Не може ли един реалист , да е негативно настроен ?


Естествено, че може.

Но продължавам да мисля, че негативизмът не е непременно и задължително изразен чрез мрънкане.

Абсолютно съм съгласен.

Разочарованите оптимисти мрънкат много повече.

# 40
  • Мнения: 3 782
Дона Флор, като се замисля си права. Но смятам,че Лара се дразни именно от мрънкането.
Бих искала като Пасинет да се самоизключвам, често попадам в тази компании и после така ги извижявам вътрешо нещата, ужас.
Кой ще ме научи да се самоизключвам? Mr. Green
А по въпроса за негативизма, хора всякакви. По-лесно е да си така настроен ми се струва. Пък и според зависи, може би един човек родил се отпимист може да стане негативен или обратното. Въпроса е къде ще попадне и колко "бой" ще изяде.

# 41
  • Мнения: 3 782

Разочарованите оптимисти мрънкат много повече.


Дали обаче си остават оптимисти или прости си мърнакт, докато се осъзнаят?

# 42
  • Мнения: 2 448

Бих искала като Пасинет да се самоизключвам, често попадам в тази компании и после така ги извижявам вътрешно нещата, ужас.
Кой ще ме научи да се самоизключвам? Mr. Green
.


Миличка, сега цъкнах на профила ти, поне 7-8 годинки ти трябват и ще започнеш да се изключваш, ако не искаш бушона ти да изгърми.  Laughing

# 43
  • Мнения: 274

Разочарованите оптимисти мрънкат много повече.


Дали обаче си остават оптимисти или прости си мърнакт, докато се осъзнаят?

Честно казано ми е все тая.

# 44
  • Мнения: 3 782

Бих искала като Пасинет да се самоизключвам, често попадам в тази компании и после така ги извижявам вътрешно нещата, ужас.
Кой ще ме научи да се самоизключвам? Mr. Green
.


Миличка, сега цъкнах на профила ти, поне 7-8 годинки ти трябват и ще започнеш да се изключваш, ако не искаш бушона ти да изгърми.  Laughing
Ще чакам тогава да мине това време, ако обаче не стане, ще те намеря за да ми дадеш насоки. Wink

Общи условия

Активация на акаунт