Раждане в Окръжна болница 2008 г.

  • 65 430
  • 945
  •   1
Отговори
# 15
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Раждах там преди 1 месец.
Доволна съм, родих бързо и се възстанових бързо.
Чистотата е на ниво, ВИП стаите са добре поддържани, има възможност за присъствие на бащата, също така ми разрешиха на 2 пъти свиждане.
Престоя ми там беше 4 дневен, изписаха ме бързо и бяха подготвили цялата документация, дори и болничният ми лист беше подпечатан. Hug

# 16
  • Мнения: 22
раждах там на 27 май тази година и съм страшно доволна. преди това лежах десет дена, заради проблеми с бъбреците. при раждането започна нормално, но след девет часа мъки, пристъпиха към секцио. Проблемът си беше при мен и целият екип реагира невероятно и ме караха и в този труден момент да се смея и да бъда оптимист. Всички лекари, акушерки и санитарки са много мили и добри, дори и стажантите. много съм им благодарна.
цената за избор на екип вече я знаете, бащата може да присъства, пускат го и да вижда бебето, но аз бях във ВИп стая и може би затова не е имало проблеми да влиза, когато си поиска. Пускат и родителите на майката, но по-радко. то бащати едва ли ще има някаква работа при раждащи жени, та евентуално майка ти може да дойде да ти помогне с нещо. Аз след операцията не можех да си съблека сама окървавената нощница, та тя ми помогна да се преоблека. бебето ми го носеха всеки ден да го видя, а на третия, когато ставах, ходих на пробно кърмене в неонатологията - там са малко озлобени, ама и без това с тях много не се налага да контактуваш. Ако родиш нормално бебето си е при теб и те само сутрин го преглеждат. Чистеха стаите всеки ден даже и по два пъти. Храната е гадна, но може да ти носят. След секциото не съм яла два дни, а после трябва да се закранваш, така че не те бърка яденето. Стоях седем дена, а нормалното 3-4. Наистина има само едно малко шкафче и е неудобно за багажа, но това да ти е грижата.
аз раждах при д.р Дачева и Жекова присъстваше, поради усложненията. Страхотни хора работят там!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 564
Родих там февруари 2007, но мога да кажа само добри думи - особено за акушерката Петя Владимирова благодарение, на която нямам нито един шев или разкъсвания. Отношението на всички беше страхотно. Нашият татко присъства и даже сряза пъпната връв на Марти. Лично за мен неговото присъствие беше стимул да се "представя" по най-добрия начин. Възстанових се много бързо. Бебето ми го дадоха след около 10 часа.
С удоволствие бих родила пак там, единствено ще държа бебето да ми го дадат по-рано, както и ще искам да го закърмя веднага след раждането Sunglasses

# 18
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Подкрепям всичко казано досега!Родих спешно секцио и аз след 10 часа мъки.Много съм доволна от отношението на персонала и от грижите за мен и бебчо!

# 19
  • Мнения: 133
Искам да споделя и нашия горчив опит от там , преди три години и половина от едно прекрасно бебе 3,600 доносено  напревиха Инвалид за цял живот  с много тежки умствени увреждание .Не се доверявайте, по същия начин и аз така се излъгах, нямаш ли лекар менават като картина през теб на визитациите.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да споделя и нашия горчив опит от там , преди три години и половина от едно прекрасно бебе 3,600 доносено  напревиха Инвалид за цял живот  с много тежки умствени увреждание .Не се доверявайте, по същия начин и аз така се излъгах, нямаш ли лекар менават като картина през теб на визитациите.

Съжалявам за това, което си преживяла, но такива обвинения са много тежки. Във всяка болница може да се случи това.

# 21
  • Мнения: 133
Това не са просто тежки обвинения а Факти и то недопустими !!! А и тук не става дума за преживяване ,това е белег за цял живот за детето и за семейството. Не съм тук да словесничя с противници или застъпници на болницата , просто смятам за мой дълг да отбележа и нашия "Опит" а от там нататък всеки да си прави извод!

# 22
  • по света
  • Мнения: 1 587
Дава пъти съм раждала там,като последния път беше сега юни.Имах си уговорка с лекар на който имам доверие.Отделението е малко и при нужда бързо реагират.Единственото което адски ме възмути беше че момчето на една от санитарките около 7 годишно обикаляше отделението и надничаше в стаите,според мен това е недопустимо.Целият персонал го виждаше,но понеже никой не иска да работи като санитар си затваряха очите.

# 23
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Раждах там и съм много доволна- най голямото предимство на отделението е че е малко, чисто-т.е. няма инфекции както в МД и не пускат външни хора. Смятам Окръжна болница за много добър избор още повече че подкрпят кърменето- не дават вода и бебетата са при майките

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис в темичката! Ще я следя, защото май ще сменям болницата в последния момент, а време нямя ooooh! Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Запис в темичката! Ще я следя, защото май ще сменям болницата в последния момент, а време нямя ooooh! Tired

Мишле следя историята ти и определено те съветвам да се махаш от Тина Киркова. Окръжна болница за мен е по-добрият избор. Моя колежка роди в ТК през август и месец след това започна да лекува стафилококи на детето си  Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис в темичката! Ще я следя, защото май ще сменям болницата в последния момент, а време нямя ooooh! Tired

Мишле следя историята ти и определено те съветвам да се махаш от Тина Киркова. Окръжна болница за мен е по-добрият избор. Моя колежка роди в ТК през август и месец след това започна да лекува стафилококи на детето си  Sick
Благодаря ти, Нана! Hug  bouquet Ще го имам в предвид, доколкото мога да разсъждавам трезво в момента, че в главата ми е една каша...... ooooh!

# 27
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Ох и аз се чудя къде да раждам .....по-принцип се ориентирам точно към Окръжна..надявам се да не сбъркам! newsm78 newsm78  А и мисля да си платя...за по-сигурно,че имах проблеми с гинеколозите по направление..та се наложи накрая да се взема в ръце('щото много се нервирах) и отидох в частна клиника ,в която всичко вече е наред!

# 28
  • Мнения: 1 152
Аз вече реших, щото няма време...само живот и здраве! Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Ох и аз се чудя къде да раждам .....по-принцип се ориентирам точно към Окръжна..надявам се да не сбъркам! newsm78 newsm78  А и мисля да си платя...за по-сигурно,че имах проблеми с гинеколозите по направление..та се наложи накрая да се взема в ръце('щото много се нервирах) и отидох в частна клиника ,в която всичко вече е наред!

Няма да сбъркаш. Изборът на екип в Окръжна е 500 лева независимо от това как ще родиш - нормално или секцио. Единствено, ако си нормално, но искаш епидурална упойка ще трябва да платиш и нея - струва 100 лева.

Общи условия

Активация на акаунт