Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 575
  • 413
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 335
...Просто не мога да разбера как може хора, които се хранят с месо да се възмутят от порцеланови кукли...

Проблем на комуникацията сигурно.
Ако се хранеха с бебета, щяха да звучат наистина нелепо.



... Нито пък хора, които не са разчленили поне една кукла и поне един механичен часовник като деца.

Те за това става дума. Всички са разчленявали и са вадили очи на кукли. От любопитство в играта - докато учат разликата между истина и "на уж".
Нали нито един от вас не е бръкнал да вади окото на кака си, след като е приключило с куклите. Познайте защо.

Та затова някои потресени се тресат - от мисълта, че вместо да си играе с кукла-стилизиран човек и така да превръща въображението си в познание, хлапето му може да прави това с "истинско бебе", макар и недишащо. Кукла-човек.
Къде отива смисълът, може би?  Laughing Ма кой ти гледа смисълът, обаче!  Laughing
 

# 316
  • Мнения: 3 447

Те за това става дума. Всички са разчленявали и са вадили очи на кукли. От любопитство в играта - докато учат разликата между истина и "на уж".
Нали нито един от вас не е бръкнал да вади окото на кака си, след като е приключило с куклите. Познайте защо.

Остави ги тия кукли, да вземем "нормалните". Една възглавница може да бъде точно толкова кукла, колкото и най-антропоморфната (по мое време това бяха руските ходещи, спящи и викащи "мама" кукли). Дали е възглавница обаче, или максимално стремяща се да постигне прилика с човек кукла, за детето това си е кукла, то много добре осъзнава разликата между нея и малката си сестричка. Да твърдиш, че то ще пренесе упражненията с куклата върху живо бебе, за мен е несъстоятелно. По тази логика такава тема трябваше да бъде пусната преди 30 години за ходещите и "мама"-щите кукли, защото тогава те са били върха на имитацията, да речем.
Отделен въпрос е, че около 80% от вас са разчленявали животинки като малки, доколкото си спомням от една стара тема, и никой не беше потресен от това, по-скоро като невинна детска пакост беше представено.

# 317
  • Мнения: 3 827
щом има толкова възмутени и потресени , не бива да се гледа на това  безучастно !- дали не е дошло времето за движение - ''бгмамма срещу извратеняците с кукли'' ?
да се разследва кой и защо ги прави и купува ,  да се напише петиция срещу и да се пусне за подписи ...

# 318
  • Мнения: 3 405
Отделен въпрос е, че около 80% от вас са разчленявали животинки като малки, доколкото си спомням от една стара тема, и никой не беше потресен от това, по-скоро като невинна детска пакост беше представено.

Невинна  Shocked
Искаш да кажеш 80% от форумките, 'щото това "от вас" как звучи  Rolling Eyes

# 319
  • Мнения: 3 447
Искаш да кажеш 80% от форумките, 'щото това "от вас" как звучи  Rolling Eyes
Е аз при все дисекциите на кукли, животни с пръст не съм пипвала, така че с чиста съвест казвам "от вас"  Mr. Green

# 320
  • Мнения: 335
...за детето това си е кукла, то много добре осъзнава разликата между нея и малката си сестричка...

Как точно я осъзнава? Нали това е целта - съвършената прилика, пълната имитация.
Ако майсторът-куклар не е докарал пълна илюзия, значи не е постигнал маняшката си цел.
Ако я е постигнал - как да ще обясниш на 2-годишно дете, че това е кукла.
Ти за някой, който е умрял, му разправяш, че е станал "звездичка", пък той просто е "нежив"?!
Като си сложиш да обясняваш и за куклата, че е нежива, въпреки че целта е да няма никаква разлика от жива, доста работа ще ти се струпа  Laughing

...дали не е дошло времето за движение..., да се разследва кой и защо ги прави и купува ,  да се напише петиция срещу и да се пусне за подписи ...

Петиция? Може!  Laughing
 "Движение на човекоподобните кукли" срещу "потресените".
Ти нахвърляй петицията, после ще коментираме.

# 321
  • Мнения: 2 448
Айде като стана дума за разчленяване, брат ми като малък редовно вадеше червеи живи истински  и ги режеше да види какво има вътре.
Някой да ми разтълкува какъв е трябвало да стане, защото не е сериен убиец , колкото и да не ви се вярва.  Laughing

# 322
  • Мнения: 1 517
Айде като стана дума за разчленяване, брат ми като малък редовно вадеше червеи живи истински  и ги режеше да види какво има вътре.
Някой да ми разтълкува какъв е трябвало да стане, защото не е сериен убиец , колкото и да не ви се вярва.  Laughing

Стига бе хора  Grinning Това няма много общо с куклите и потрисането. Все пак има различни водове тресене и потрисане  Grinning Иначе и дъщеря ми на годинка и нещо си беше събрала в джобчето на полата от онези , черните големи бръмбари и си хапваше сладко...докато не я видях.

# 323
  • Мнения: 335
Ама, pasinet, уморително е!  Laughing
Това, че децата "разчленяват" червеи е аргумент на потресените, не на ДЧК*

-----------
* ДЧК - Движение за човекоподобни кукли

# 324
  • Мнения: 3 405
Е аз при все дисекциите на кукли, животни с пръст не съм пипвала, така че с чиста съвест казвам "от вас"  Mr. Green

Да се разгранича тогава и аз, че при това "вас" и аз изглеждам в кюпа като писала в настоящата тема  Mr. Green

# 325
  • Мнения: 3 447
Как точно я осъзнава? Нали това е целта - съвършената прилика, пълната имитация.
Ако майсторът-куклар не е докарал пълна илюзия, значи не е постигнал маняшката си цел.
Ако я е постигнал - как да ще обясниш на 2-годишно дете, че това е кукла.

Осъзнава я, разбира се. Децата са малки хора, но не са идиоти. Едно е да гледаш снимка на потресаваща кукла и да не виждаш разлика със снимка на бебе, друго е да държиш такава кукла в ръцете си и да не усещаш разликата с живо бебе.
Хващам се на бас, че след 30 години тези кукли ще се гледат със същото умиление, с каквото днес гледаме ходещите и т.н.  от нашето детство. Не ми се иска да се впускам в мрачни прогнози какви ще са куклите на бъдещето Simple Smile

# 326
  • Мнения: 3 405
Не ми се иска да се впускам в мрачни прогнози какви ще са куклите на бъдещето Simple Smile

Киборги Simple Smile

# 327
  • Мнения: 1 517
Дяволски кукли са това, обсебени от Сатаната  Mr. Green

# 328
  • Мнения: 14 654
Госпожиците пред блока си играят с онези гнусни кукли Бейби-борн, които имат и памперси, и всякакви други приспособления. Явно е, че целта им е да наподобяват истинските бебета. Сигурна съм, че много ще им харесват куклите, макар че според мен те не са за игра, а за украса. На мен са ми противни, по принцип не харесвам бебета.

# 329
  • Мнения: 335
...Децата са малки хора, но не са идиоти...

Децата са хора, които се учат на каквото ги научиш.

Ясно е, че бъдещето може да е пълно с недишащи кукли, досущ като живи бебета. И дишащи такива - също.
Но самите деца нямат много нужда от това.
Възрасните са истинските заинтересовани..

Кажи ми само една причина да искаш да дадеш на детето си кукла, която то би възприело като живо дете в самото начало.

Производителя го разбирам. АГ-то - също, тя буквално го рекламира тук.
Ама за теб? Да не би и ти да си от маркетинга?

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 19:56 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт