Мамино палаво детенце, защо не искаш пюренце?

  • 17 257
  • 342
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 685
Дундурела, храни бавно Вероника не я насилвай много.Не бързай много, бавно и давай храната и я занимавай по-някакъв начин.Жоро така преди много повръщаше ,сега единственото спасение е мобилният на тати -пускам музичка и го давам да го държи.Така се занимава и хич не му идва на ум да повърне

# 271
  • София,
  • Мнения: 4 267
ГЕри така е знам и аз се мъча винаги с нещо да я забавлявам. Пускам ТВ-то на реклами или някакви детски, дето играят пеят и танцуват дечица, или пък живи животни и тя се залидва и яде по принцип, но днес нещо с нищо не минава номера, че и на инхалациите взе да реве и да повръща Sick, а баща и се прави горкия на маймуна и той. А аз защото съм притеснена ли, и защото не съм спала цяла нощ - направо от време на  време изтрещявам и почвам да и се карам и става още по зле. Ох да минава вечеееее #Cussing out

# 272
Добре де,ама първия път като лежахме в болница и прах чета и даваха и вентолин и орбазон??Странно,но нищо ново и без това не ни излекуваха и сега като ни изписаха нищо не ни казаха да правим а тя веднага се влоши.Дундурела виж дали го има това нещо в аптеките и ако не ще ти обясня как става,а защо не пиете чай,защото не трябва ли?Аз и правя чай от живовляк когато се разболее,а иначе си и давам на хип,тя много обича чай.Защо не пробваш с бананова каша,тя е по гъста и мн се харесва от децата,знам ли и аз,просто споделям ние какво правим и при нас какво върви,но те са мн различни.Банановата каша я почнах веднага,защото тя не иска др а за вече е екстра,защото е мн гъста и няма как да се върне,то има де,но по малко вероятно

# 273
  • Мнения: 923
Здравейте момичета. bouquet
Гери успех утре при невролога, надявам се, че не е нищо сериозно. Praynig
Дундурела Коки е на кортикостероид-Фликсотид, като превенция срещу спазмите, назначиха ни го септември месец за една година напред, слагаме го през бейбихалер всеки ден по три пъти по едно впръскване, а когато е със спазъм и свири впръскванията стават три пъти по две плюс по едно впръскване вентолин. И то милото като види помпата вече пищи, но няма начин. Водих го и при пулмолог и при неонатолог при д - р Георгиева, казаха ми, че фликсотида може да се слага дори 2 години без прекъсване и че бил без странични действия. Пробвай и ти с инхалации с фликсотид, може да ви подействат добре. Надявам се Вероничка да се оправи бързо.
Пчеличке дано и при вас нещата се оправят бързо и Мимето да спре да повръща. Praynig
Момичета чували ли сте за проф. Бобев. Той е много добър докотр и много добър диагностик. Аз съм водила при него Коки няколко пъти. Той пръв ми предписа фликсотида. Ако някоя иска консултация с него ще ви дам кординати.

# 274
  • Мнения: 1 685
Днес докато приспивах Жоро забелязах ,че не прави така  Praynig.Утре ще видим какво ще каже лекарката?

# 275
  • София
  • Мнения: 39 845
АнМари,откъде да поръчаш помпата,ние сме си я направили собственоръчно,да не би да продават нещо такова?
В Данет има такава помпа. http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1960
Имам две познати, които имат такава и са доволни.
Едната е постнала мнение "от Радина Генадиева", това е Дуци от юлските мами.

У нас всичко е мормалише. Но аз се преработих пред компа и... нямам глава Sad

# 276
  • Мнения: 2 070
колко струва това чудо?
и с нашата задна хрема,
дали ще е ефикасно.
Aleksi_Koko ,ние сме ползвали
Фликсотида мн.г.но само сутрин
и вечер,по едно впръскване.
не е ли висока дозата при вас Thinking
имам няколко познати дечица
със сходни проблеми,никое не е с такава дозировка

# 277
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДОбро утро, за нас обаче никак не е добро! Ние отиваме в болницата, ВЕроника през нощта пак направи пристъп и беше ужасно.От сутринта пак кашля много и лошото е че Вентолина не помага Embarassed. Ако не пиша повече до довечера да знаете че сме останали в болницата. ooooh!

# 278
  • Мнения: 983
Лелее, Dundurela, толкова неприятно. Стискам палци да ви се размине болницата, пък а ако не, вярвай, че е за добро...важно е да се оправи детенцето.

Аз вече съм на работа, Жоро на ясла. Хич, ама хич не ми се искаше да свършва уикенда  Tired Имам нужда вече от дъъъълга почивка  ooooh!

Хубав ден  Wink




 hahaha hahaha hahaha

# 279
  • Мнения: 2 070
ДУНДУРЕЛА Hug Cryдано се разминете с болницата.Измъчиха се тия наште дечица,ей Confused

# 280
  • Мнения: 3 914
Здравейте Hug
Отдавна не съм писала,но чета отвреме-навреме Wink
И моята Вики беше много болна тези дни,обаче аз не и се впечатлявам много,все пак е и голяма вече,та нищо не и давам,освен витамин С и капки за очи в носа,малко да облекчи хремата,но взе че се разкашля,ама много зловещо  Mr. GreenДва дни давах сиропче,ама тя си кашля,та се сетих преди години че ми казаха една бабина деветина за кашлица,не че им вярвам на тези неща,но то ми писна да я слушам как се дави.Снощи реших да го направя,като за да видя дали има резултат,не дадох сиропа.Сутринта станахме,изкашля се веднъж и това беше,не съм я чула повече,а чакам вече трети час Mr. GreenАз по принци съм от хората,които винаги се опитват да си обяснят научно, кое как става и до какво води,но този път,честно да си кажа,дори нямам идея,за какво става въпрос Joy,важното обче е че явно действа,та ако искате опитайте,пробвано е вече Laughing

Един орех,разделя се на две половини,издълбава се ядката и на нейно място се слага счукан чесън .Готовата ,напълнена половинка се залепва към дланта на детето,другата половинка на другата ръка,частта с чесъна да е на данта.Аз ги запепих с лейкопласт и ги държах около час.По принцип се държи около час,три пъти на ден.
Ами това е,не вреди,не виждам и как би могло де Wink

# 281
  • Мнения: 1 685
Viki i mama Hug Hugцелувки на Вики  Dundurela HugДано Вероничка да се оправи скоро, мила.

# 282
  • Мнения: 923
Здравейте и от нас с Коки. Пали и на мен ми се струва ударна дозата, но ми е предписана от лекар, а и нашият неонатолог д - р Георгиева я потвърди. Фликсотида го правим по три пъти на ден по едно впръскване, увеличаваме дозата и включваме вентолина само, когато започне да свири. Коки е боледувал 2 пъти от бронхиолит, а в края на август от неадекватно лекуване на бронхит се превърна в плевмония. И от тогава като започна едно свиркане в чудо съм се видяла  #Crazy и може би затова ни е толкова голяма дозата. Декември месец имаме записан час при д - р Переновска в Александровска болница, ще видим тя какво ще каже, може пък да ни я намали. Ходил ли е някой при нея и какви са ви отзивите?
Изпращам прегръдки  Hug Hug Hug и пожелавам бързо оздравяване на всички болни дечица  Praynig Praynig Praynig

# 283
  • София
  • Мнения: 3 414
ДД
Много гадно с тези болести,прегръдки на мъниците и да се оправят бързо.
Viki i mama интересна бабина рецепта,аз съм ползвала чай от орехи ама може ли на такива малки,нали ядките са алерген,то не че ще ги дъвчат?Я кажи къде точно го слагаш 1/2 орех на дланта?

# 284
  • Мнения: 6 604
Добро утро и от нас Hug.
Дундурела-дано се оправите Praynig и не се наложи болница. Чакаме те още днес във форума  bouquet. Стискам палци Praynig.
Алекси-Коко-ние сме били при доц.Переновска. Прегледа ни беше точно 5 мин., в които тя ме разпитва,аз й обяснявам и накрая ми вика -добре де,не ми се карай #Crazy Shocked. Аз не мисля ,че съм й се карала ,даже питах и съпруга ми и той ми каза,че съм си говорила нормално ooooh!. Малко дръпната и груба ми се стори Thinking. Прегледа беше кратък,може би ,защото и тя ни прие извънредно. Същата сутрин трябваше да заминава за някаква конференция,а нас току що ни бяха изписали след първия бронхиолит и не искахме да отлагаме. Тя ни предписа Зиртека и в интерес на истината тогава ни помогна. ТАка,че въпреки,че беше малко груба, аз останах доволна. Един съвет от мен-ако можеш да й занесеш скорошна рентгенова снимка,за да ви даде по-точна диагноза. На нас ни потърси,но ние нямахме(не знаехме ,че ще ни трябва) и тя пак ни се скара Rolling Eyes-как така ще слага диагноза без снимка Close. Това е нашия опит с нея Crossing Arms .Дано съм била поне малко полезна  bouquet.
ГЕри-да пишеш как е минало при невролога. Стискам палци Praynig.
Вики и мама-макар,че не се познаваме-много ти благодаря за съвета Hug  bouquet. Сега пратих майка ми за орехи. Дано помогне и на нас Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт