Мамино палаво детенце, защо не искаш пюренце?

  • 17 262
  • 342
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 367
Mama jaba,стискам палци за изпитите!И на мен ми престоят,ама ще видим дали сега(тази учебна-2009) или следващата.Трудно е,но няма как,важното е че има кой да помага Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 39 874
Колко сте изписали днес. Само хубави новини Simple Smile
Аз мисля в четвъртък да заведа Алекс до ДКЦто, да го премери сестрата. Но ще го мери на обикновеният кантар, механичния. Само да не хвана някоя консултация.
Днес цял ден бяхме навън, даже ми писна по едно време. Алекс по-често започна да "пее" и обяснява човека нещо, само да можехме да го разберем Simple Smile
Вчера вечерта започна да ми подсказва кога е гладен, мляска, ли мляска с уста Simple Smile
Трябва ли да сменям бибероната със силиконова? Толкова добре пие с тази.

# 77
  • София,
  • Мнения: 4 267
Браво, браво на децата!  smile3501 И наистина само хубави новинки?  Hug
А аз не успях да звънна на Hellche и ми е кофти, че не ги чух ам утре ще го направя, непременно.  Confused
Момичета  днес купих от МИлумила, ама взех тройката, че него го дават за нашата възраст - над 8 м- до 3 год, Thinking нали така, ама утре сутрин ще и правя да яде от него, да видим какво ще стане.  Tired Дано пък да и хареса и да го пие, а и да почне да качва.  Naughty
Аз трябва да мина през педи да ме преслуша и мен утре, та ще и спомена, че нещо не качва и тя, и че е спаднала и така или иначе не сме и правили контролни изследвания на годинката, та може да и ги пуснем сега, тъкмо ще видим как са, и дали има нещо обезпокоително. Иначе тя днес е добре, носът и не е хъркал и изобщо не е кашляла. Ще я видя как ще е през нощта! Crossing Arms
Пчеличка, честит Ви инхалатор и дано да не се налага да го ползвате често. А пробвахте ли го вече? Какъв е и от къде го взехте, започни да и правиш на малката инхалации с физиолог. разтвор и ще видиш колко добре ще се почувства, носът и ще се отпуши още на третата инхалация. Ако има нещо аз съм на среща да обясня как се използва, как се правят пропорциите за разтворите. Можеш и с Вентолин да и правиш. Само че не от този дето се пие сиропа, а си има специално разтвор Вентолин за небулайзер. А има и още един вид който е пък за помпичките дето само се впръсква с тях инхалерите, но той не става за небулайзерите.

Ан Мари как сте днес, нещо се изгуби, как е Алекс, а Диана. Днес нашият ученик се прибра с дупка на анцунга, закачил го на един стол в училище Hug, е какво да се прави така ще е отсега нататък, неможе все да е чист и спретнат както в детската градина Mr. Green
А тук си аз пък се притесних Blush
ЛЕка и спокойна нощ на всички! Hug

# 78
  • Мнения: 6 604
Дундурела , нашия инхалатор е на Омрон. Купих го от една аптека до Пирогов.  То беше само този де. Друг нямаше. Пробвах го тази вечер ,че Мимето днес малко кашляше от време на време. Аптекарката ни направи в едно шишенце готов разтвор с вентолин и сега трябва само да си отмервам 4 мл и да правя инхалации. Реших първо да са с вентолин. Иначе си купих и физиологичен разтвор. Ти по колко пъти на ден  правиш инхалации? На мен доктора ми каза задължително по две,но желателно по 3. А и още нещо. В инструкциите пише да се стерилизира след всяка употреба. Ти чистиш ли го така? В болниците дори не го правят. А там въртят един инхалатор на няколко деца. Да не остават капчици в тръбичката и т.н. Аз го измих хубаво преди да го използвам за първи път и мисля пак така сериозно да го изчистя чак предида го прибера. Дано да е скоро де. Ще видим до къде ще я докараме този път.

# 79
  • Мнения: 1 685
Здравейте :hug:Veni bo,честит рожден, Ден!!!много здраве, щастлив семеен живот и красиви мигове със семейството ,ти желая.  bouquet newsm59  bigdance2  uraцелувки на Ивчо

# 80
  • София
  • Мнения: 3 414
Дунди 3 млека АМ не заместват хранене,не очаквай да качи от него.Аз го давам след вечеря или след закуска.
Болни сме единия с бронхиолит а другия за сега само сополи и Т.Не ми се пише.
Радвам се за ГЕРОИТЕ ВИ. Hug

# 81
  • София,
  • Мнения: 4 267
Пчеличка, да така е желателно е да са по три инхалациите през осем часа. Аз така ги оразмерявам, че сутрин и правя една рано, после една по обяд или следобед и една вечер преди лягане. Но ми се е случвало и през нощта, гушкам я и тя си спи и си диша. Но тя е свикнала с шума и не и прави впечатление. А на тебе кой ти обясни как се прави разтвора. Защото 4 мл е много, прекалено много за толкова малко дете, тая аптекарка нещо те е изпързаляла. Тя ти е казала доза за възрастен. Разтворът за възрастта на Вероника и Мими не трябва да е повече от 2 мл. Като от тези 2 мл. Аз си размерявам с една спринцовка от 1 кубик 0,15 мл това е съвсем малко от Разтвора Вентолин 5%, и след това допълвам с Физ. разтвор до 2. Много внимавай, че Вентолина колкото и добре да им действа на децата когато имат пристъпи, така и предизвиква сърцебиене , изобщо влияе на сърцето. Те затова по принцип не се препоръчват тези инхалации да се правят в домашни условия, а в болнца, че там си следят и сърцето. Аз като и правя през по малко от 8 часа - например през 6 или 4, я водя често при педка да и слуша и сърчицето и да мери пулса.
Иве, не съм си и помисляла да заменям хранене с млякото, надявах се да вкарам още няколко хранения,  Mr. Green но уви, сметките ми пак излязоха криви. Още с първото отпиване от шишето и Вероника се намръщи подгади и се и повърна, добре че още не беше закусила.Явно няма да стане това да я науча пак да пие мляко от бутилка. НО няма и да го изхвърля. След по малко от 5 минути - Вероника закусваше с 250 гр. попара, която успешно успях да натъпкам всичката, но в попарата имаше огромно парче сирене и 70 мл. мляко. Тези дни ще и слагам от млякото във всяка манджа по няколко лъжички, не ме интересува какъв буламач ще стане. Ти се радвай, че след като се наядат твоите малчугани пият после и мляко. При нас е невъзможно, тя се наяжда с храната и после немога нищо да и набутам, няма значение какво е. Сега вместо да я сложа в проходилката я сложих да спи, ще я спра пак да ходи, тя явно изразходва много енергия и затова нищо не качва. От вчера е свалила още и днес беше точно 8 кг. Страхувам се да не падне пак под 8. Ужасно е. И аз ще я водя да и правят изследвания, то така не може.
Aleksi_Koko как сте Вие, КОко качил ли е или не, какви изследвания ще му правят на него. Аз днес ще ходя при педи на контролен преглед и ще я питам какво правим с ХОДЕЩИЯ СПАГЕТ!

ЧЕстит РОжден ДЕн на Veni bo!    bouquet

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 10:50 от Dundurela

# 82
  • Мнения: 6 604
Дундурела-в болницата ни правиха инхалациис 0,2 мл вентолин,или нещо подобно. Там на един лист си пишеха името на бебето и срещу него-0,2. Знам,че го изчисляват в зависимост от кг. Ние вчера бяхме на преглед при мъжа на аптекарката и тя знае за Мария. Та като си купих инхалатора пратих мъжа ми при нея да купи вентолин за инхалации . Та като пристигна при нея той ми я даде на телефона да й обясня какво искам и да му покаже как да си правим разтвора. И тогава тя ми каза да не се притеснявам ,че тя щяла да ми го разреди в едно шишенце. И да сипвам по около 4 мл и да правя инхалации по 5 мин-до 7 най-много. Но сега така като пишеш мисля да му звънна и да го питам лекаря.
П.С. Току що му звъннах той ми каза,че няма проблем. Ох,дано е така.Утре вечер ще отидем пак при него да ни види и дано да имаме напредък. Я кажи нещо за стерилизирането, моля те
И   ЧРД и от нас на мама Вени бо

# 83
  • Мнения: 923
Момичета да ви се похваля днес бяхме на контролно мерене качили сме 300 гр. за една седмица. newsm44 Утре сме на консултация в Педиатрията в София при д - р Георгиева, надявам се и там всичко да е наред newsm17
Честит рожден ден на Veni bo, пожелавам и много много щастие smile3525

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
 Aleksi_Koko брамо на момчето, още два пъти по толкоз да качите тези дни! Много целувки и прегръдки на КОки! Кажи моляте как го направихте, какво му дава да яде. Аз днес буквално я тъпча моята и на обяд неуспя да заспи  Mr. Green  че явно и беше тежко. Сега трябваше да яде в 15 часа, но тя заспа в 14 ще я изчакам да поспи поне до 16 и ще я будя да яде. Трябваше да отидем и до педи, ама Вероника сутринта не искаше да спи, и заспа сега и като се събуди, докато се оправим и ще стане късно, но утре сутринта ще отидем.
Пчеличка, не се тревожи, достатъчно е да измиеш маската и чашката под течаща топла водаи да ги оставиш хубаво да изсъхнат. Аз така ги почиствам, но не всеки ден, а например веднъж на седмицата, или когато спра да правя инхалации почиствам всичко и после го прибирам. А когато ползваме инхалатора слагам маската в едно чисто пликче и така я съхранявам. Маркуча не се мие и не се стерилизира. Но не трябва да се ползват маската, чашката и маркуча от друг, ако ви трябват по добре си купете още един комплект. Аз така ще направя. А щом разтворът ти са го направили в аптеката сигурно ти остава и го изхвърляш нали, защото 4 мл. разтвор се разпрашават за около 15 - мин. а вие щом правите по 5 - 7 мин. значи използвате необходимото количество.  Като приключите с този разтвор си купи една банка Физ. разтвор от аптеката и Разтвор Вентолин % , но него не бързай да го отваряш и ще го ползваш само когато ти трябва. Като се отвори Вентолина трябва да се изразходи в рамките на 1 м. иначе после не е годен, аз го изхвърлям и си зареждам ново шише. Но предния път за две седмици инхалации по 4 на ден ми отиде почти цялото шишенце. Ако има нещо пак ще ти пиша и то май по добре на лични, да не товарим темата.

Днес говорих с Hellche. Те са добре даже са изписали Даниел днес, а Лорката ще остане още един два дни под наблюдение и тя ще остане с нея. Hug Дано утре вече и тя да е добре и да я изпишат и нея.

# 85
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Първо Честит Рожден ДЕн на Veni bo!  nbirthday много щастие и здраве на всички в семейството

Радвам се за дечицата които се развиват добре и са здрави въпреки преждевременното раждане.
Ний се родихме 2,220 изписаха ни 2,170 Докторката която беше в отделението беше адски обнадеждена за моя син и ми каза така, "той ли няма да порасне, толкова е жилав и силен че едва му сложихме абоката" Слава богу се оказа права, и понеже нямах кърма си го хранех с АМ още от 1вия месец в момента на 5м 1/2 е около 6,5кг. Обаче си е голяма лакомия няма две мнения. Важно е дечицата Ви да са здрави и жизнени, а кг не са толкова важни.
Дундурела нашия батко е 4 клас - още къса анцунзи, а сега взе и обувки да къса  ooooh! нямам думи да опиша как ходи не знам ама все е скъсан и мръсен Confused тъй че не се притеснявай
Hug на всички момичета и само здрави дечица.

# 86
  • Мнения: 167
Здравейте и днес.

Честит Рожден ДЕн на Veni bo!    bouquet

Благодаря на всички за милите думи. Hug Hug Hug

Пчеличке,да каза ни ,че нямаме нужда от гимнастика,но аз съм си решила да я правим докато Дари проходи.И поздравления и на вас,това все пак са страхотни новини. Grinning

И всички болни дечица бързо да се оправЯт.

Ние днес бихме 1-вия Пентаксим.Стискайте палци всичко да мине безпроблемно и да я понесе леко.
А и правилно съм предполагала Дари е 65 см.и 5820гр.

Приятна вечер и ЧАО.

# 87
  • Мнения: 923
Dundurela и аз не знам как стана. Давам му храна от кухнята, каша, кисело мляко с бисквити, пюрета, банани и от това, което съм сготвила за деня. Сменихме и адаптираното мляко, вместо Миулмил 3 му взех Нестле бейби джуниър 1, правя го по твой пример с една лъжичка повече от необходимото и му харесва и го пие. Не изяжда големи количества, но папка често. Другата седмица пак ще ходим на контролно мерене, че на лекарката и се видя да е качил много за една седмица.
Стискайте палци и утре всичко да мине добре в Педиатрията при д - р Георгиева. newsm17

# 88
  • Мнения: 1 685
Aleksi_koko,как мина прегледа?Дано са те зарадвали  bouquet

# 89
  • София,
  • Мнения: 4 267
Aleksi_koko,как мина прегледа?Дано са те зарадвали  bouquet
Да и аз да питам? Дано всичко е наред.
Ние днес успяхме да отидем до педката, поговорихме ама тя ми каза, че дори да направим изследвания на Вероника не е гаранция, че ще разберем защо не качва. Така и не взехме направления за кръв и урина, че нещо системата ем се беше скапала и не ми се висеше един час в поликлиниката да чякам да я оправят. Аз също още не съм се оправила все още си имам хрипове и сега ми изписа още един антибиотик.

Aleksi_Koko аз пък точно смених Нестлето с Милумила Hug, ама тя Вероника така или иначе не го пие. Вчера цял ден я тъпча, горкото дете такива буламачи яде, че не можете да си представите. Във всяко ядене слагах и по три лъжици от милумила. А днес на обяд при третото хранене вече не издържа милото и замалко да повърне. А после от преяждане не можа и да заспи  Mr. Green.
Изписаха ни за запека едни капки БИо ГАя се казват били за регулиране на чревната флора, а също се използват и като имуностимулант протим чревни инфекции.
Тя като че ли този месец доста се е издължила на височина, ще трябва да я премеря

Общи условия

Активация на акаунт