Защо заченатите ин витро се раждат със секцио?

  • 10 854
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
На мен пък ми стана интересно, защо бебе, заченато инвитро е "ценен плод", а тези, заченати нормално и дори лесно не са "ценен плод"... За родителите бебето е ценно и едва ли много им е кеф да го загубят... Пък и къде е гаранцията, че след първа безпроблемна бременност, втората също ще е такава?? От темата разбрах едно - моето бебе не е ценно и може да се ражда както си иска...

# 16
  • Мнения: 575
И на мен ми е било чудно. Даже питах гинеколога си, защо на жена заченала инвитро ще и направи секцио по желание, а на мен отказва. Той каза, че нейното бебе било много ценно, бременността била много чакана, въобще тя била друг случай и т.н. Сякаш тия неща не важат и за мен Crossing Arms

Няма обяснение на тоя въпрос, хем агитират колко по-по било нормалното, хем "ценните" бебета се раждат задължително със секцио.

# 17
  • Мнения: 2 122
еее, тва пък вече не зная какво да го нарека  ooooh!
най-малкото е парите, които са ти коствали да стигнеш до тази бременност
само за някаква основа да ти послужи- за 3 години обикаляне по лекари, правене на изследвания и закупуване на лекарства сме пръснали около 5 000 лева
една инвитро процедура е от порядъка на 4- 7 000 лева
в малко случаи се стига до забременяване от една инвитро процедура, а с напредване на възрастта се намалява шанса да правиш такива процедури
не мога да повярвам, че интерпретирате така нещата  Tired
надявам се никога да не усетите, това което преживяват хората, лекуващи стерилитет- годината ти да се превърта ежемесечно в два цикъла- периода до овулация и очакването на закъснение, правенето на тестове и всеки месец сълзи при поредния МЦ

# 18
  • Мнения: 6 274
Няма такова нещо. Всичко си е индивидуално. Не зная дали зависи от желанието на майката или от лекаря й, но изобщо не е задължително да се ражда секцио. Без значение дали са близнаци или тризнаци. Има случаи и на нормално раждане.

# 19
  • Мнения: 4 753
mini_79, нищо лошо не съм казала за вас или бебетата ви... НО нашите бебета също са ценни, не става въпрос за пари, иначе търгуват с живота на бебетата... Пусни тема в Родители, преживели загуба и ги питай след като са забременели лесно, как приемат загубата...

# 20
  • Мнения: 953
Ами да, определението " ценен плод" наистина е много тъпо и комерсиално. Всички са ценни, а подобни термини направо уронват престижа на лекарската професия.
Все си мисля че лекарите са повече от търговци.
А жените с проблемно забременяване съм сигурна, че не си мислят, че след като една жена е забременяла лесно, следователно нейното бебе не е толкова ценно и желано.

# 21
  • Мнения: 2 122
темата наистина е многостранна, тряба да питаме и майките в Деца с увреждания как приемат децата си, дали ги имат за ценни или не
всички деца са ценни, тук става въпрос за нещо съвсем различно и ако ти самата не желаеш, колкото и да ти обяснявам няма начин да ме разбереш

# 22
  • Мнения: 454
Аз за първи път чувам, че има такава зависимост, а освен това мисля, че не е съвсем вярно. Моя близка роднина, зачена инвитро на 40г. и си роди нормално.

# 23
  • Мнения: 46 520
Мда, това е чисто признание на лекарите, че секциото е по-безопасно и за майката, и за детето  Wink

Иначе, да, има и изключения, които държат да родят нормално.

# 24
  • Мнения: 953
Изтрито
Все някой ще ме разбере погрешно

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 19:26 от Candy girl

# 25
  • Мнения: 4 753
колкото и да ти обяснявам няма начин да ме разбереш

...разбрах те перфектно - "Каквото и да си говорим - става дума за пари"...

# 26
  • Мнения: 2 122
само да уточня, че моето дете е нормално заченато и нормално родено за който не е разбрал
а факта, че е моето дете я прави най-ценното на света, както и това, което очаквам сега

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 19:37 от mini_79

# 27
  • Мнения: 575
Мда, това е чисто признание на лекарите, че секциото е по-безопасно и за майката, и за детето  Wink
Абсолютно!

Моят лекар, каза че прави секцио на жена заченала инвитро, за да не рискуват бебето и за да са сигурни, че всичко ще е точно. И в същото време ми обяснява, колко по-добро е нормалното раждане. Никаква логика Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
вижте, не приемайте израза "ценен плод" така първосигнално. разбира се, за повечето жени тяхната бременност е ценна и тяхното дете е ценно. но изразът си е медицински термин и е факт.

ценен е плодът, защото е постигнат много трудно. нали правите разлика между една двойка без фертилни проблеми, която решава да има дете и бременност се постига след няколко месеца опити, и една двойка със стерилитет, която обикаля лекарите от 10 години, продала си е жилището, колата, затънала е в заеми, пръснала е десетки хиляди левове, жевата е натъпкана с тонове хормони, и накрая са успели да постигнат и задържат бременност? за такава двойка е изключително важно да се роди живо бебето, защото друго няма да има. а секциото, колкото и да не им се вярва на някои, е по-безрисково за опазване живота на бебето при раждането.


# 29
  • София
  • Мнения: 5 758
вижте, не приемайте израза "ценен плод" така първосигнално. разбира се, за повечето жени тяхната бременност е ценна и тяхното дете е ценно. но изразът си е медицински термин и е факт.

ценен е плодът, защото е постигнат много трудно. нали правите разлика между една двойка без фертилни проблеми, която решава да има дете и бременност се постига след няколко месеца опити, и една двойка със стерилитет, която обикаля лекарите от 10 години, продала си е жилището, колата, затънала е в заеми, пръснала е десетки хиляди левове, жевата е натъпкана с тонове хормони, и накрая са успели да постигнат и задържат бременност? за такава двойка е изключително важно да се роди живо бебето, защото друго няма да има. а секциото, колкото и да не им се вярва на някои, е по-безрисково за опазване живота на бебето при раждането.
Аз мисля, че всички разбраха точно това  Peace , но ги "притеснява" именно този факт, който съм болднала - че не се признава като общовалидно за всички бебета.

Общи условия

Активация на акаунт