Февруарският тандем вече е с голям корем!

  • 15 307
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 242
Ама разбира се,че ще направя Hug Със сигурност спазвам обещанията си,така че само почакайте до края на февруари,когато се родят всички бебчовци...Само да не забравите да качите снимките си в албумчето Simple Smile Точно сега щях да започвам да правя колаж на всички нас,мамите и половинките,но от много взиране и внимаване ме заболяват очите,защото някои снимки се налага да ги обработвам.Затова реших да го направя утре.

Сетих се ,че засега февруарските ни бебенца са май 137 на брой...Май цял плакат ще трябва да направя. newsm78 Mr. Green

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 19:56 от foxy81

# 16
  • Мнения: 69
PraynigИскам и аз име и парола за албумчето Praynig

# 17
  • Мнения: 139
Ето ме и мен!

Благодаря на Наеми за темичката и на Foxy за колажите, страхотни сте момичета!
Днес бяхме на чичо доктор, пусна изследвания, другата събота ще ходя да ме боцнат и във понеделник ще са готови резултатите.
Нищо ново не ни каза, пол не видя, каза че пулса бил като за момченце, ама аз докато не видя не вярвам.
Всичко ми е в норма, кръвното малко ниско (105/65), но било по-добре така отколкото да е високо. Плацентата е високо, околоплодни води в норма. Каза да папкам, да спинкам и да се разхождам. Качила съм 500 гр. за 1 месец, което си е екстра, като се има предвид колко кила съм Whistling.

Лека вечер, аз отивам да си полегна, че нещо се изморихме с татито от обиколки днес. Hug

# 18
  • Мнения: 69
Мерси  foxy81    bouquet

# 19
  • Мнения: 242
krasikoko,няма нищо,пак заповядай Hug

ioli , моето кръвно е 90/50,така че не се притеснявай Peace

# 20
  • Мнения: 1 121
Хайде и ние с бебка в новата темичка Laughing

foxy81, колажа е страхотен, благодаря  bouquet леле моят Райън какъв е дребчо в сравнение с другите дечица Laughing само аз ли съм с породени тука newsm78 май няма други луди Laughing

hamelionche, браво, много са сладки блузките!

# 21
  • Мнения: 17
 Я да видим дали и аз от началото от как съм във форума ще успея да се вредя на първа страница  Joy
 Страхотна тема браво , невероятно заглавие  Hug
 И аз моля за координатите на магазинчето в Хаджи Димитър  Praynig
 И да се отчета за днес : с таткото се скъсахме от обикаляне по магазините - бебешорските. Трябваше да изберем нещо за подарък за бебето на сестра му. Тя е в Ирландия и всеки момент  чака да се пръкне момата й Simple Smile Та ходихме до Чиполиното на Тодор Каблешков да огледаме и количките, че нали казаха някъде по фофума че там било евтино. Е наи-евтината 3 в 1 беше 590 лв. А наи- обикновената комбинирана без кош за кола беше 360. А кошовете за новородено бяха някъде над 70 лв. Това за ориентир. Но от там купихме страхотно космонавтче за племеницата и едно плюшено гащеризонче и едни страхотни терлички с меченце. А и нашия момък намаза и той с такива нещица ама за момче Simple Smile Но след това отидохме и до Джъмбо. Там найстина има мноооого неща и на поносими цени доста по- ниски. Космонавтчето в Чиполино примерно го взехме на 48 лв. а там беше 30. А плюшените гащеризончета в Чиполино ги взехме на 17-16 , а в Джъмбо взехме 3 за 20лв.  Mr. Green Е вярно качеството не е същото, но като се има впредвид че ще ги носят за 2-3 месеца няма да имат време да ги скъсат. Поне така си мисля.
 А ходихме и до магазина на Дибо във  Сердика да видим за креватче , че ние решихме да си вземем от тия дето стават и на юношески мисля че в сайта бяха кръстени "Георг", е има известно разминаване в цените в  саита пише 360 а сега са 395 и продавачката каза, че можело още да ско4ат  #Cussing out. Но мисля още да пообиколим и да огледаме. Все пак сега още няма къде да го сложим креватчето , трябва да се разберем с хазайте да си приберат един диван, че да освободят място, ама се мотаят нещо.
 Та такива ми ти неща пообиколихме понатрупахме впечатления и следобяда и аз исках да си почина, че болките в гърлото сега преминаха в непрестанен теч от носа и никак не ми е добре ,а и не спя много нощем, но и аз извадих късмет с работливи съседи. Не знам какви машини използваха но целия апратамент се тресеше така все едно е 7 степен по рихтер.А и бебето се уплаши и като се разрита и раздивя  Shocked помислих че е тръгнал да излиза. Явно вибрациите не му пнасят. Така пощуря и преди месец на една заря пак от вибрациите.
 Хубава вечер от мен и все такива хубави новини да пишете и за бебета новородени като Дая и Мартеничка Simple Smile   bouquet и аз се надявам да се похваля с племеница скоро:) да са ни живи и здрави Simple Smile
 Е какво да се прави ще се примиря и със втора страница  hahaha аз докато си изпиша писаниците и публикувани още няколко поста  Joy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Е какво да се прави ще се примиря и със втора страница  Hug

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Завиждам ви на софиянки-имате толкова голям избор на магазини и стоки,а в по-малките градове,не стига че няма толкова избор ,ами е и по-скъпо  #Cussing out
Трябва да се науча да си поръчвам от  Ла редут -има страхотни неща за бебета ,а и не само ,но този френски ми е абсолютна тъмна Индия  Crazy

# 24
  • Мнения: 69
За магазинчето в "Х.Димитър " не знам точният адрес , защото се возя като куфар в колата  Embarassed Утре ще питам милото и пак ще пиша , тази вечер сме го пуснали на мъжко парти и кой знае кога и как ще се прибере  cheers Drunk

Иначе цехчето е на "Даяна и Ник " и знам , че като подминем бензиностанцията на OMV завиваме първата пряка в ляво и там в една къща е магазинчето , ама с точност ще пиша утре като ми изтрезнее по-умната половинка  Laughing

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 22:11 от krasikoko

# 25
  • Мнения: 242
zabche,не е толкова сложно да си поръчаш от Ларедут.Ето ти линк за превод на думи и цели текстове : http://translate.google.com/translate_t?hl=bg#
По принцип трябва да знаеш няколко думи,след това просто следваш някакви инструкции,с които свикваш бързо-бързо.Ето и друг линк,където можеш да прочетеш всичко,което те интересува за Ларедут +превод на по-употребяваните думи:http://www.pazaruvane.com/2007/07/la-redoute.html
Надявам се да ти помогна поне малко.Ако решиш да поръчваш и се затрудняваш можеш да ме питаш за каквото и да е по всяко време Hug

# 26
  • Мнения: 56
foxy81 ,браво мацка, страхотна си  bouquet
Nаiema, мерси за темичката newsm51
autumnsphere, отговарям ти веднага за дрешките, като само искам да кажа, че все пак са минали три години от тогава и пиша малко по памет( която в момента хич я нямам Embarassed)
бодита с дълъг ръкав- 5-6чифта
бодита с къс ръкав- сега няма да ти трябват, защото все пак ще раждаме в разгара на зимата, но ако си решила на всяка цена да си купиш вземи 2-3чифта
ританки- 5-6чифта
пижамки-2чифта
гащеризончета-2-3чифта
камизолки- аз имах, но не съм ползвала, много ми бяха неудобни за обличане
чорапки-2-3чифта
ръкавички-2-3чифта, първоначално ще му слагаш на бебо, че иначе ще се направи в лицето на нищо, много са им остри ноктета
шапчици (памучни, за спане)-2бр.
ако съм пропуснала нещо съжалявам Rolling Eyes
за избора м/у Чико и Авент ( не знам ти ли питаше или някоя друга мама) и двете марки са добри, мисля, че Авент имат по-богата гама от продукти.
hamelionche, страхотни блузки, искам и аз Laughing
Ние преди малко се прибрахме, тати ни води на пицария и ние с бебо сме много доволни, защото и двамата обожаваме пица( или по-точно аз обожавам, ама се оправдавам сега с малкото човече Rolling Eyes)(
Приятна вечер от мен Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси много, мила!  bouquet  bouquet  bouquet
Много полезни съвети!

Може би трябва и нещо връхно да му вземем - яке, космонавт, чувалче? newsm78 И някакви блузки просто вместо камизолките?

  bouquet

# 28
  • Мнения: 242
autumnsphere,мисля че това ще ти помогне:

Дрехи за бебето:
1. Комплект за изписване- 1бр (може и да си нагласиш ти дрехите, а не да купуваш комплект. Трябват ти боди с дълго ръкавче, ританки, гащеризон с ръкави, шапка, космонавт за новородено- не е с крачоли, а е като торба отдолу)
2. Боди- 2бр късо и 6бр дълго ръкавче
3. Ританки- 4-6 бр.
4. Блузка с копчета или жилетка- 2бр
5. Гащеризон- 4-6 бр.
6. Терлички- 3-4 бр.
7. Чорапки- 5-6 бр.
8. Шапки- 2 бр.
9. Лигавници- 4 бр. - с непромокаем гръб (но не бързайте, да купувате много. Често подаряват такива, както и зависи дали бебо толкова ще се олива или връща).

Списък за майката:
1. Помпа за кърма - 1бр. (Авент за сега май се оказва най-добрата в това отношение)
2. Подплънки за гърди - 1 кутия
3. Кърпички за гърди - 1 опаковка - вместо да се миеш нощно време, преди кърмене се забърсваш с тях.
4. Сутиен за кърмачки- 2 бр. - много удобно бельо.
5. Нощница или пижама с копчета- 2бр.
6. Крем за гърди- 1бр- да не се налага отмиване. Подходящ е крема на Авент или на Мустела.
7. Ластичен колан или гащи - ако имате нужда
8. Крем за зърна -Лансинох (защото не се отмива), Гърмастан

За стаята на бебето
1. Легло
2. Скрин (ако нямате достатъчно шкафове и чекмеджета, за да поместите дрешките на новия член на семейството)
3. Повивалник (ако няма леглото)
4. Бебешки Матрак
5. Спален комплект (долен чаршаф+ калъфка) - 2 бр.
6. Протектор за матрак -самите протектори са противоалергични - 2 бр.
7. Одеало - 1 дебело и 1 по-тънко
8. Бархетни и памучни пелени - по 3бр. поне
9. Пелени за завиване- 2бр.
10. Термометър за въздух и влагомер - 1бр.
11. Педиатричен термометър - 1бр. (Не бързайте да купувате термометър биберон - ако не иска биберон, няма как да Ви послужи
12. Кош за пране- 1 бр. (и торба за пране върши работа)
13. Бебефон- 1 бр. - (ако сте близо до бебето е напълно ненужна вещ).
14. Овлажнител за въздух - 1бр. - абсолютно непотребна вещ [сутрин влажността в стаята е към 60%, вечер след като сте загрели до към 25-26 С е около 50% -това си е напълно в рамките на нормалното - през зимния период, пролет и есен].
15. Обиколник за легълцето

За къпане на бебето:
1. Хавлийка за къпане- 2бр.
2. Ваничка - анатомична - 1бр. (или обикновено корито - зависи дали Ви е удобно) След като падне пъпчето може сами да прецените кое ще Ви е удобно и тогава да купите.
3. Чашка за къпане / канче- 1бр. (обикновено канче Ви върши чудесна работа, не е нужно да купувате).
4. Термометър за вода - 1бр. - след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.
5. Гел за къпане на бебето - 1бр.
6. Сапун за дупето на бебето (Sebamed - при всяко подмиване, много удобно миещо блокче)
7. Шампоан за бебе - 1 бр.

Други аксесоари за бебето:
1. Стерилизатор - 1бр. (най-удобен е за микровълнова - не е нужно да е на AVENT или други по-скъпи марки. Това е само пластмасова кутия. Дали ще дадете 50 лева или 20 лева за пластмаса с еднакви функционални възможности - решавате Вие)
2. Съд за преваряване на вода. Може и кана за преваряване на вода - просто я пуснете 2 пъти през половин час за да се превари още малко).
3. Шишета- 1бр. голямо + 1бр малко, или повече, зависи дали сте на кърма или адаптирано мляко.
4. Четка за почистване на шишета - 1бр. Може и гъбичка, само за бебешките прибори и съдове.
5. Термобокс- 1 бр. (Ако кърмите не Ви трябва)
6. Лъжички- 4 бр.
7. Аспиратор за нос- 1бр. (Ползва се чак след 6 месец, дори след година - непотребна вещ - клечките за уши с ограничител са най-удачен вариант за почистване на секрети. Въртите само в една посока и нослето е чисто)
8. Ножичка за нокти или нокторезачка с ограничител - 1бр. (има комплекти на Бертони - вършат чудесна работа)
9. Гребен и четка за коса- 1бр.
10. Биберон - залъгалка - 2бр.

За разходка и навън:
1. Детска количка- 1 бр.
2. Кош за новородено (за кола) -1 бр.
3. Слинг за носене на бебето или кенгуру - ако решите да се носите така.

Козметика и аптека за бебето:
1. Крем за тялото на бебо - с по-високо липидно съдържание, поне през първите 1-2 месеца. Ако е лято, минете на бебешко мляко. После може и бебешки лосион.  За майките на момичетата - не мажете върху областта на гинеталиите, а само ОКОЛО, да не попада крем вътре.
2. Бебешко олио - 1бр. (след измиване, напоява се мокра кърпичка с него и се минава пак през дупето и гънките, за да е сигурно,че всичко е почистено)
3. Крем за дупе - 1бр. (Палводерм - много добър крем)
4. Памук - 1бр.
5. Спирт 90% за пъпчето- 1бр. (90% е по-лесно се изпарява)
6. Топоцин - антибиотичен прах за пъпчето
7. Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките - 24 часа след отваряне да не се използва.Има предложение за Стеримар с морска вода.
8. Риванол - 1бр. (ако сте с момченце - за пишката)
9. Мокри кърпички - поне 3 бр. големи пакети - освен ако не искате на 2 седмици да купувате.
10. Сухи кърпички- 1 - 2 бр. (от тези в кутиите - използват се за забърсване и подсушаване ако повръщат и др. - много са удобни)
11. Памперси- 1 голям пакет new born
12. Бебешки прах за пране- 1 бр.
13.Бебешки сапун - за препиране на нааканите пелени - редовно след като сте разповили бебето, то може да се наака
14. Простор за сушене на дрехи- 1 бр. - удобен ако си нямате сушилня или простор.
15. Капки за колики Инфаколик (само от Англия се поръчват, Autumnsphere може да поръча повече, ако някой иска)



Списък за майката - на път за родилното:
Документи:
1. Лична и обменна карта
2. Направление за хоспитализация
2. Документи и изследвания, които са Ви правени

Принадлежности:
1. Тоалетна хартия
2. Сапун
3. Хавлиена кърпа
4. Мокри кърпички
5. Джапанки
6. Самобръсначка (освен ако не искате с техни да Ви правят тоалета, или си го направете предварително)
7. Бельо (проверете за еднократни гащи - може и да са Ви удобни)
8. Превръзки - силно абсорбиращи, нощни за препоръчване
9. Пластмасова чаша, виличка, лъжица (в повечето болници го искат)
10. Мобилен телефон
11.Четка за зъби и паста
12. Ластик за коса (ако имате нужда)
13. Лещи или очила (ако имате такива)

Списък с нещата, които да Ви донесат на първото посещение:

За Вас:
1. Нощници - 2 броя с копчета (ако случайно кърмата Ви дойде още там)
2. Зарядно за телефона
3. Подплънки за кърма (ако Ви тръгне кърмата)
4. Сутиени за кърмачки - 2 броя
5. Помпа за цедене, ако решите да се опитате да стимулирате кърмата
6. Минерална вода
7. Чорапи за Вас
8. Халат или подобна връхна дреха
9. Химикалка, тефтерче
10. Дребни пари
11. Крем за подготовка на зърната Ви
12. Вашата козметика, която е добре да ползвате при изписването  За една красива щастлива мама поне малко червило и руж е добре да имате.
13. Отвара от смрадлика 1,5 литра (много полезно за подмиване, противовъзпалително)
14. От здравна каса Ви се полага и тоалет 2 пъти на ден, за мамите с разкъсвания и шевове! Поинтересувайте се. Има и обезболяващи спрейове (Бивацин - използва се максимум 2 пъти на ден!!!)
15. Акт за граждански брак, ако имате такъв с бащата на бебето (служи за издаване на акт за раждане на бебето).
16. Крем за уморени и отичащи крака
17. Кърпи за гърди
18. Чаршафи за еднократна употреба

За бебето:

1. Мокри кърпи бебешки - 1 пакет, които ще Ви го вземат за да правят тоалета на бебето (не мият бебетата, а ги бършат за съжаление) и 1 пакет си оставете при Вас.
2. Памперси - 20 броя - също Ви ги взимат за тоалета (в някой болници искат неотпечатан пакет, така че вземете малък).
3. Оставете си при Вас да имате допълнително памперси, в случай, че бебето има нужда от тоалет. През нощта са много нелюбезни и е добре да имате с какво Вие да ги подмените. В противен случай се обричате на безсънна нощ в рев  Сменят памперсите на 4-6 часа, и ако малко след като са го преповили се наака, ще си стои така до следващата, ако не го предвидите.
4. Крем за дупето на бебето - остава си във Вас - не го давате. Това е в случай, че се наложи да го преповивате Вие.
5. Ръкавички за бебето - обикновено се раждат с нокти и много се дерат. Ще си спестите неприятните драскотини по така нежната му кожичка
6. Лигавник - 1-2 броя, или техзухени кърпи за да го забърсвате - те често връщат и рискувате след току що направен тоалет да чакате 4 часа за да Ви го преоблекат, след като е върнало
7. Биберон залъгалка - 2 броя
8. Лепенки за пъпчето на бебето (не е задължително), но в някой болници искат да си носите. Не ги давайте, ако не Ви ги поискат!!!

Списък за изписване
За бебето:
1. Одеяло, порт бебе или пелена (зависи какъв комплект сте си избрали)
2. Боди
3. Шапка
4. Чорапки или терлички
5. Ръкавички (според сезона все пак)
6. Гащеризон или ританки с блузка
7. Еднократна пелена
8. Кошница за бебето (тя може и в колата да стои) 

За Вас:

1. Дрехи - може и за бременни  (не очаквайте да сте се стопили и да Ви стават дънките от преди да забременеете  )
2. Обувки
3. Превръзки (ако са Ви свършили)
4. Не забравяйте да сложите малко грим
5. Сутиен, бикини
6. Връхна дреха за Вас - ако студено.

Всичко това съм го извадила от един сайт.Мисля,че ще е добре по-опитните мами да споделят и своето мнение и ако трябва да добавят или да премахнат нещо Grinning

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 10:16 от foxy81

# 29
  • София
  • Мнения: 2 508
Лелеее, какъв хубав и подреден списък! Страхотен.  bouquet

Само да добавя - крем за зърна много хвалят Лансинох (защото не се отмива), капки за колики Инфаколик (само от Англия се поръчват, мога да поръчам повече, ако някой иска) и разтвор за нослето Стеримар с морска вода.

А тези бархетни пелени за покриване са ми тъмна Индия... Откъде се взимат?...

Общи условия

Активация на акаунт