Към майките на момиченца - сложихте ли обички , и кога ?

  • 6 524
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 500
Цитат на: _kalina_k
А аз срещнах на кухнята едно бебе, нямаше година още, защото искали преди рождения му ден да му пробият ухото. МОМЧЕ Shocked Даже майката обясняваше че това вече му била втора обица, първата била много обикновена, тази била с камъчета #2gunfire  #Sniper  Banghead
Вече мисля психически да се подготвям, ако евентуално видя бебе с татуировка или с памперс-прашка.
Егати, аз ли съм толкоз задръстена Shocked


Ха, ти изби рибата с прашка tooth

# 31
  • Мнения: 1 497
Не ми е ясно, защо трябва да се пробиват ушите на момиченцата. Те като пораснат къде ли не си слагат дупки- по пъпчета, по езици, през носовете....(поне тук). За красота ли, за какво го правите?

Хонда- нашто гардже е най-красиво!!! Вие с Меденката на Кенга да вземете да се кандидатирате за рекламни бебета- ще ви вземат!

# 32
  • Мнения: 8 769
Нямам нищо против мъжете с обеци, стига да са елегантни, но бебе момче с обеца...е, не знам...май и аз съм здръстенячка.... Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed Явно има много отворковци в таз държава...

# 33
  • Мнения: 249
Когато реших да сложа обички на дъщеря си, първо се консултирах с лекаря на каква възраст трябва да го направя. Той ме посъветва , че най - добрата възраст за това е между 6 и 9 месеца. Аз я заведох да и пробият ушичките(с пистолет)когато беше на 8 месеца и повярвайте не сбърках.Не съм имала никакви проблеми с ушичките.А при пробиването дъщеря ми изплака веднъж и това беше всичко. Медицинските обици ги носи 1 месец и след това сложиш златните. Но все пак всяка майка си преценява кога и дали да го направи.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз пробих ушите на дъщеря си. Беше на около 2 години. Прецених, че тогава е момента и ги пробихме. Заведох я в специален кабитет, пробиха ги със замразяване, пистолет, медицински обички. Нямаше кървища, гноища и болки. Всичко си мина нормално и детето не е било с болки или в дискомфорт и за секунда. Сега си е с обички съвсем мънички и красиви и последното, което бих казала е, че е грозна.  Simple Smile

Дупките от бици зарастват най-спокойно, ако не се слагат обици. Майка ми е с такива зарастнали дупки. Тя не носи обици и дупките й отдавна ги няма.

Аз досега май жена без обици не съм виждала и не виждам защо да оставям на нея, след като така и така ще си пробие ушите. Аз самата нося обици, това ми е един от любимите аксесоари, имам над 30 чифта и не знам как бих ходила без обици. Колкото до дъщеря ми, тя е вече на 5 г., има 4 чифта и с удоволствие си ги сменя и подбира сама. Не виждам да е посърнала от мъка, че съм я обезобразила.  Grinning  Grinning  Grinning

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не само, че няма да и пробия ушите, ами и лак няма да и сложа!:) ще има цял живот да се мацоти, ако толкова и се иска, нека сега си е дете.

просто се побърквам, като видя гримирани момиченца...може да съм нещо старомодна, незнам, но все си мисля, че децата са си красиви без такива неща.

но за обеците специално, мисля, че е по-правилно тя да реши иска ли ги или не, като порастне.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Reza
не само, че няма да и пробия ушите, ами и лак няма да и сложа!:) ще има цял живот да се мацоти, ако толкова и се иска, нека сега си е дете.

просто се побърквам, като видя гримирани момиченца...може да съм нещо старомодна, незнам, но все си мисля, че децата са си красиви без такива неща.

но за обеците специално, мисля, че е по-правилно тя да реши иска ли ги или не, като порастне.


  202uu   202uu   202uu   202uu   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Цитат на: Reza
не само, че няма да и пробия ушите, ами и лак няма да и сложа!:) ще има цял живот да се мацоти, ако толкова и се иска, нека сега си е дете.

просто се побърквам, като видя гримирани момиченца...може да съм нещо старомодна, незнам, но все си мисля, че децата са си красиви без такива неща.

но за обеците специално, мисля, че е по-правилно тя да реши иска ли ги или не, като порастне.


За лака и аз така говорех. Но ще видиш как за третия (примерно) рожден ден ще й подарят поне 5 комплекта гримове и тогава ще се видиш в чудо. Моята ходи като Касандра из къщата два дни - сама се мацотеше - докато баща й не й забрани категорично. Сега имаме прибрани поне 8 комплекта детски гримове.  Grinning  Grinning  Grinning  Момичето си е момиченце и каквито и ограничения да се опитваме да налагаме рядко се получава. Освен ако не си някой върл тиранин.

Аз съм почти от върлите тирани и за да има мир се лакираме само през лятото и само с почти безцветни лакове. Така хем се сасявам от протяжните вопли, хем тя има приличен вид и не ми вади очите. Но поне 5 пъти годишно - на морето и по някой голям празник сме с лак.  Wink

# 38
  • Мнения: 4 414
на мен ми пробиха ушите, когато бях в 5-ти клас - по мое желание...смятам Ния също сама да си реши - може пък да не иска обеци...все пак децата са си личности, колкото и да са малки! какво значи "имам си момиченце да си го кича"  Imp ???!! то да не е кукла!
а за гримовете - на мен също ми е супер гадно като видя малко дете с лак и грим, ама...то аз съм и против куклите Барби и техните подобия, но ако детето ще се чувства аутсайдер, защото само то няма такава, по-добре да има Wink
айде, че се отплеснах Embarassed
весел ден на всички - с обеци или пък без Laughing  Laughing  Laughing

# 39
Ne sam probila na Melani u6i4kite,a i 4estno kazano do sega ne sam se zamisliala po tozi vapros,a mai i niama da go napriavia skoro,vapreki,4e niamam ni6o protiv tova!

# 40
  • Мнения: 1 975
nqmam namerenie da i probivam ushite!
Kato stane na 11 - 12 godini tq sama shte poiska Simple Smile

Mnogo sum iznenadana che nqkoi kazvat "kato deteto bilo po-malko po ne bolqlo"  Shocked ...........

# 41
  • Мнения: 2 051
Вижте, тези части на ушите, по които обикновено експериментираме с пробиване на дупки за обеци са пълни с енергийни точки с различни влияния - всички тези центрове са добре познати и се използват в иглотерапията. Ако се засегне неподходящ център могат да се появят всички тези "странични" ефекти-възпаления, неудобства и пр., че и по-гадни.
Една приятелка от гъзария си беше надупчила ушите на 5-6 места и си беше докарала жестока мигрена, която се оправи след като дупките зарастнаха.  Тогава стигна до иглите след като една камара лекари безуспешно я тъпкаха с химии, че и невротичка я изкараха.
Когато бях малка наблюдавах как една баба с голяма губерка избираше точното място за дупка на ухото на едно съседско дете и коментираше нещо, което ми се вряза в паметта: "Да не я бодна, където не трябва, да не я направя късогледа". Тогава тоя ритуал за мен беше пълна мистерия, сега обаче като го свържа с няколкото  неща, които знам за иглоубожданията, си давам сметка, че едно време бабите сигурно са знаели къде точно не може да се дупчи или дори къде трябва (за да се подсили нещо)!
Само че в козметичните салони и пиърсинг центровете рядко се умува над такива работи. Прас с пистолета и довиждане, каквото улучат-улучат.
И да ви кажа, не към слагала обеци на дъщеря си. Тя е на 12 години, когато реши може и сама да го направи.

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 16:31 от vedrra

# 42
  • Мнения: 6 315
Цитат на: vedrra
Вижте, тези части на ушите, по които обикновено експериментираме с пробиване на дупки за обеци са пълни с енергийни точки с различни влияния - всички тези центрове са добре познати и се използват в иглотерапията. Ако се засегне неподходящ център могат да се появят всички тези "странични" ефекти-възпаления, неудобства и пр., че и по-гадни.
Само че в козметичните салони и пиърсинг центровете рядко се умува над такива работи. Прас с пистолета и довиждане, каквото улучат-улучат.


До колкото ми е известно не е така. Сега вече много се знае за центровете по ушите и се внимава с тях.

Иначе аз съм от "лудите глави" дето си имат по много дупки на ушите. Сега не са чак толкова много колкото преди де Wink. Сама поисках да ми продупчат ушите на 7 години. И мисля, че бих постъпила по същия начин с детето си. След дълго носене на обеци дупките не зарастват, а си стоят и не мисля, че е редно аз да решавам как да изглеждат ушите на детенцето ми, което все пак ще порастне и може да не иска обеци.

Поздрави!

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох, daraааа....знам, че сигурно ще ме сполети.....Simple Smile))

ама поне докато зависи от мен...няма да го бъде:) т.е. аз да я мажа с гримове и да я лакирам.....

ако ми се тръшне един ден....кой знае, може и да се навия да и сложа безцветен лак, но преди това ще направя всичко, за да я разубедя.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Цитат на: Reza
ох, daraааа....знам, че сигурно ще ме сполети.....Simple Smile))

ама поне докато зависи от мен...няма да го бъде:) т.е. аз да я мажа с гримове и да я лакирам.....

ако ми се тръшне един ден....кой знае, може и да се навия да и сложа безцветен лак, но преди това ще направя всичко, за да я разубедя.


Ей, обезателно ми пусни инфото, ако си успяла да разубедиш 4-годишната си кокона. И най-вече как си го постигнала. Ще те изслушам с голямо внимание и силно възхищение, ще попия всяка дума и най-важното, ще го приложа без никакви поправки.  Laughing  Laughing  Laughing Майтап, майтап, ама съм почти сериозна.

Общи условия

Активация на акаунт