Бихте ли разделили близнаците си в училище?

  • 21 325
  • 197
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 803
ами тогава го направи превентивно, като имунизация  hahaha мисля, че никога не е късно да започне конкуренцията и борбата  Peace а колкото повече мерки си взела против това явление, толкова по-малък е шанса да се случи  Peace

# 136
  • Мнения: 2 950
Еййййййй чудиш се как да ми усложниш животеца  Twisted Evil Аз гледам да си спестя тичане по три родителски срещи, госпожи, занимания и т.н., а ти все: раздели ги, раздели ги  Crossing Arms  Joy Шегувам се. Права си. Охххх ама голям зор ще е ....особено при избирането на госпожите в 1-ви клас. После лесно - минават на кабинетна система и ще имат едни и същи учители, ама в началото - кофти  newsm78

# 137
  • Мнения: 7 803
разбирам те напълно  Hug аз даже се чудя за 2 отделни училища  Crazy те са на 5 минути едно от друго, та няма да е толкова много тичането, но ще го мисля като ми дойде до главата. сега ще ги разделя в спорта, макар да ми се вземе акъла от тичане по тренировки. сега нали тонка ходи на терапия и теди е супер сърдита, че трябва да си стои вкъщи. право е детето. та го записах на йога, този четвъртък е за пръв път. иначе ходят заедна на капоейра и правят даскала луд  Mr. Green та не знам колко дълго той ще устиска

# 138
  • София
  • Мнения: 18 377
Здравейте,
Извинявам се ,че се намесвам в темата ви, но ми беше интересно да прочета написаното, тъй като именно тази питанка стои пред мен в много близък план.Имам три момичета - кака в 7 клас и две близначки в трети. Досега нямаше никакъв проблем с това, че са в едно училище.Но с напредването на класовете, започнаха да си проличават диаметрално противоположните интереси на двечките. Едната е със засилен интерес към точните науки и езиците, другата опредебено  я влече  изкуството - пее във вокална формация и ходи неуморно на танци. Да но първата има определен афинитет към математиката за разлика от сестра си  и съответно догодина иска да се пробва с кандидатстване в СМГ.Втората не ще и да чуе за подобна възможност. Ами сега.. newsm78 Нито е редно да пусна двете в училище, което ще е удоволствие за едната и непосилно бреме за другата, нито пък да ги оставя и двете в настоящето  без да имам изобщо предвид проявените ясно предпочитания..Но за жалост дори и простичкият фактор време в една многочислена фамилия не е за пренебрегване.Не е все едно това, че двете училища ще бъдат доста отдалечени едно от друго, смените могат да се разминават, шансовете им да прекарват време заедно - също... ThinkingМного се двоумя по въпроса..Другият вариант  е  и двете да останат в сегашното си училище, но с усилване  честотата на извънкласните форми в съответната посока - едната да си продължи с изкуствата, а другата да посещава съботните курсове на СМГ.Дали някоя от вас   е изпадала в подобна ситуация....

# 139
  • Мнения: 2 950
Олелеееее и твойта не е лесна  ooooh! Наистина фактор време в многодетно семейство си е основен! На мен ми се струва най-сполучлив последният вариант със задоволяване на интересите с извънкласни занимания. Но те не са ли много малки още за кандидатстване? След 7-и клас ще е лесно - която където иска да учи и да ходи сама на у-ще и готово, но сега...  newsm78 Иначе децата сами са ти подсказали, че животът ще ги влече в различни посоки.

Дъмпер, дори не мисля за различни училища - чак след 7-и клас, когато всеки ще реши с какво да кандидатства и да учат, където искат. Там вече нещата зависят от тях. А защо ги записваш и на спорт отделно? При мен Йоана ходи на плуване и скоро пуснах и близнаците - беше готино. Не са се карали - дори си играеха заедно.  Thinking

# 140
  • Мнения: 7 803
щото правят даскалите луди  Crazy да го видиш само кво го правят, сам си говори милия. чак ми е жал за него  Rolling Eyes аз пък си мисля, че извънкласните занимания отнемат повече време и организация отколкото различни училища, може и да не съм права, то и зависи на какво разстояние са двете училища.

# 141
  • Мнения: 2 950
Тук в БГ има много извънкласни занимания, които са в рамките на училището. Племеникът ми е в 1-ви клас. До обед е на у-ще. Следобед на занималня, но по време на занималнята идват госпожата от приложни изкуства или госпожата от алианса, да го взимат в съответните дни. Всичко това в рамките на у-щето. Доколкото знам имат също така карате, баскетбол, шах, китара и танци май.

# 142
  • София
  • Мнения: 3 414
Ако реша да ги разделя в ДГ с директорката ли трябва да говоря?
При положение че нещата не вървят дали мога да ги събера в отново?

# 143
  • Мнения: 2 950
Трябва да говориш с директорката. Предполагам, че няма да има проблем. При мен няма как, защото от техния випуск има само една група. А ако решиш да ги събереш, пак с директорката ще трябва да говориш.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 16:20 от DessiJ

# 144
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз не за ясла,при вас в първа група няма ли да са повече групи?

# 145
  • Мнения: 7 803
само не се отказвай на първия рев, но ако стане наистина напечено и за персонала в детската ще е по-добре да ги съберат

# 146
  • Мнения: 2 950
Ива, в нашата градина има само 4 групи - по една за всеки випуск. Затова мисля за разделяне чак в училище.

Дъмпер, няма да има рев, според мен. Дори и да има, той няма да е за братчето, а за МАМААААААААА  #Crazy При нас така стана в яслата. но мина много бързо. Все едно сега да реват, като пратят единия при дядо му - той реве ли за другия?  newsm78
Аз много се притеснявах, защото никога не бях делила освен за операциите. Но, пак да повторя, нямах проблем с разделянето. Може би защото виждат, че и сестра им ли ходи, какво ли?  newsm78

# 147
  • Мнения: 7 803
и при нас беше така, аз да предупредя другите, на които им предстои  Peace и аз затова от раз ги разделих, като не знаят може и да са заедно го приеха бързо и страдаха за мен. ако ги бях разделила на по-късен етап щяха да страдат 2 пъти

# 148
  • Мнения: 2 950
Хайде сега плаши ме...  Crossing Arms

Аз си мисля за разделяне, не защото не слушат заедно. Напротив. По-скоро искам да имат няколко часа през деня различни преживявания,за да има после какво да си разкажат, за да свикват да се оправят и сами в определени ситуации, за да свикват, че не винаги до гъза им ще има още някой да ги оправя в живота.  Peace

# 149
  • Варна
  • Мнения: 181
Здравейте ! Да се разпиша с мнение .Майка съм на близнаци момче и момиче.На 04,03 ще напрвят 6г. Момчето е много буйно и не го искат в детската градина и съответно сестра му като са заедно е доста палава . от няколко дни ходи само тя на градина ,защото младежа си сцепи веждата .Така госпожицата не могат да я нахвалят . Той просто влияе на  сестра си ,а и  не се търсят като са поотделно .Вечер сжи разправят преживяванинята през деня . Затова аз също съм май за разделяне на децата за да мое всеки сам да се изявява. Поне при нас е така и мисля ,че това е по добре и за самите деца .

Общи условия

Активация на акаунт